ASTRO  ANALİZ

 ASTRO E-KİTAP

ANA SAYFA

Güneş Burçları

Horoskop

ATATÜRK 

Batı Astrolojisi

Hint Astrolojisi

Çin Astrolojisi

Yükselen Burç

Horary Astroloji

AstroFemin

Aşk Seks Tipleri

Kader  Burcu

Talih  Burcu

Romantik  Eşleşim

Astro Numeroloji

 Depremler

AstroPsikoloji

Astro Kabala

Astrolog Sügen'ler

Astro Yorum

Astro Takı Taşları

Ay Burcu

BİZE ULAŞIN 

  YÜKSELEN  BURÇ

(Tıklayın)

Yükselen Burcunuzu ve özelliklerinizi öğrenmek için tıklayın...

 

HAMİLE KALMAK VE ÇOCUK SAHİBİ OLMAK ZAMANI

  

(Tıklayın)

 

Sağlıklı çocuk sahibi olmak ve hamile kalmak zamanı için bir analiz

 

PARA VE MADDİ TALİHİN  ANALİZİ

(Tıklayın)

 

Hooskoptaki para kazanma ve maddi başarıların analizi.

 

 

NE ZAMAN  EVLENECEĞİM ?

 

(Tıklayın)

 

Evlilik zamanını gösteren ve nelere bağlı olduğunu açıklayan analizi okuyun

 

  VEDİC ASTROLOJİ CD

 

(Tıklayın)

 

Vedic CD içinde bulunan eserleri ve programları görmek için tıklayın.

 

  MAHABOTE ASTROLOJİSİ

 

(Tıklayın)

 

Mistik bir astroloji alanında bir geziye hazırlanın..... Yeni bir astroloji yeni bir merak.

 

ASTRO NUMEROLOJİ

 

(Tıklayın)

Sayılar gizemli dünyalarında gelecek için neler gösteriyorlar ?

 

ASTROLOJİ   ANALİZİ

(Tıklayın)

Mükemmel bir Astroloji Analizi insanın tüm geleceğini gözler önüne serer..

 

GÜNEŞ HOROSKOPU ANALİZİ

 

(Tıklayın)

Her yıl için hazırlanan Güneş Dönüşü (Solar Return) analiz ve yorumunu okuyun

 

 

 

2018    KÖPEK    YILI
 

2018 Yılı Çin takviminde 4715. Çin yılıdır. Çin astrolojisindeki adı “Kahverengi Köpek” olarak astrolojik yıl şeklinde,  4 Şubat 2018 günü başlar. Çin Yeni yılı olarak 16 Şubat 2018’de Çin zaman diliminde gerçekleşir. Çin Zodyak beş element astrolojisinde Erkek (Yang), Toprak elementli Köpek yılıdır. İnsanın sahip olduğu şanslı elemanı bilirsek Yükseliş ve Düşüş Yaşam grafiğinde talihinin sırlarını ortaya çıkartabiliriz.

Kahverengi yeryüzüne (Toprak)  bağlıdır ve bu nedenle 2018 yılı için Kahverengi Köpek yılı denir. Çin astroloji teorisine göre erkek toprak elementi dağa bağlıdır. Köpek burcu az metal elementi ile Ateş elementli erkek Toprak elementi içerir. Bu yılın işareti iki dağın yan yana ya da bir dağın ötesinde başka bir dağ bulunmasıdır. Bu da ortaya güçlü dünyevi tablolar çıkartır. İnsanlar yıl boyunca gayrimenkul, tarım, çevre ve toprak konuları veya dini ve ruhsal temalar üzerinde duracaktır.

2018 Yılı dağdaki Köpek yılıdır. Dağ köpeği vahşi bir köpek olabilir. Çıkış yolunu engelleyebilir veya kapatabilir. Bu durum insanın planını gerçekleştirmeden önce bazı engellerle karşılaşacağını gösterir. Bu engeli ortadan kaldırmak için insan bilgeliğini kullanmalıdır. O zaman geniş ve açık yolun ilerisini görebilir. 2019 Yılı Su elementinin ilk yılı olan Domuz yılı olacaktır. Bu nedenle 2018 yılı 2019 yılı için bir basamak taşıdır. Eğer 2019 Domuz yılında kişi başarılı olmak istiyorsa, o zaman 2018 Köpek yılında iyi bir planlamaya ihtiyacımız olacaktır. Günümüzde Köpek yılında dünyaya gelen liderler içinde şüphesiz en ünlüsü ABD Başkanı Donald Trump sayılır.  Trump Ateş elementli Köpek yılında dünyaya gelmiştir.

 

Köpek  Yılında  Dünyaya  Gelen  Lider : Donald Trump

 

ABD Başkanı Donald Trump Ateş elementli Köpek yılında doğmuştur.  Doğum günü Ağaç elementli At burcudur. Köpek yılında dünyaya gelen kişinin Köpek yılında talihinin iyi olmayacağı söylenir. 2018 Yılı Başkan Trump için acaba nasıl bir yıl olacaktır ? Köpek yılında doğan kişinin Köpek yılındaki talihsizliği onu da etkileyecek midir ?  Aslında Donald Trump çok özel bir Çin Doğum haritasına sahip. Beş elementin hepsi dengelidir. Doğum haritasında ağırlık olarak Ateş ve Toprak elementleri öne çıkıyor. Su ve Metal elementleri daha zayıf. Şanslı öğeleri Toprak ve Ateş olmaktadır. Bu nedenle gayrimenkul geliştirme, satış ve pazarlama ile emlak yönetiminde çok başarılı olmuştur. Dünyanın çeşitli yerlerinde çok fazla otel ve golf kulüpleri vardır. Bununla birlikte Trump Gazino yatırımlarında başarısız olmuştur. Zira bu alan Su elementi ile bağlantılıdır.

Donald Trump 8 Kasım 2017’de ABD Başkanlık yarışını kazanmıştı. Hayatının en verimli 10 yıllık periyodu olan 1983-1992 dönüşümünde Erkek, Toprak elementli  Köpek burcu Ekim 2017 içinde yönetici olarak onu zirveye yükseltti. Bu sırada Ateş elementli Horoz yılının olması da büyük katkıda bulunmuştur.  4 Şubat 2018’den itibaren Kahverengi Köpek yılının enerjileri ortaya çıkacak. 2018 Yılı çok güçlü bir Toprak yılıdır. Kişiye toprak enerjisi yardımcı olur. Bu nedenle Donald Trump’ın gücünü 2018 içinde de göstereceği anlaşılıyor. Hatta Trupm için beklenmedik başarılı bir yıl olacağını söylenebilir. Peki Donal Trump’a kimse dokunamaz mı ? Bunun zamanının 2018 yılı olmadığı anlaşılıyor !

 

At Burcunda Dünyaya Gelen Recep Tayyip Erdoğan için 2018  Yılı

 

Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954 günü dünyaya geldiğinden Çin Zodyak’ta  Erkek (Yang), Ağaç elementli AT burcudur. At burcu erkekleri 2018 yılında kanunlara aykırı davranarak insanlarla çatışmamaya dikkat etmelidir. Aksi takdirde sonu kötü olaylara karışması son derece kolaydır. İş arkadaşları bu yıl çok daha kıskanç hale gelebilir ve işleri zorlaştırmaya çalışabilirler. 2018 ilişkilerde At'ın sabrını test eden bir yıldır. At burcu ile Köpek burcu birleştiğinde özgürlük hissedilemez. Kişi yükünü bir kenara koyamaz. Ayrıca bu bir gün batımı işaretidir. İnsana geçmişte yaptığı hataları yada kaçırdığı fırsatları hatırlatır. Muhtemelen, mesleki statüleri veya kazançları konusunda bir memnuniyetsizlik hissi vardır. 2018 de At burcu erkeğinin fazlasıyla hırslı olacağı  ve "birçok şeyi elde etmek istiyorum" mottosuyla hareket edeceği bir yıl olacaktır. Sağlık olarak sindirim sistemi ve solunum sistemiyle ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. At burcu insanı 2018 yılında sürüş turları yapmaları önerilmediği gibi tehlikeli sporlardan da uzak durmalıdır. Herhangi bir zorlu açık hava etkinliğine katıldığında ek güvenlik önlemleri alınması önerilir çünkü beklenmedik kazalara ve sağlık sorunlarına açık bir yıldır. Sağlık kontrolleri üzerinde titizlikle durmaları gerekir. Bu yılı ormanlık ve kırlık ortamlarda geçirmeleri ve zihinleri toparlamaları için bolca dinlenmeleri önerilir.    Çin Zodyak At  burcunun Aylık diyagramında en kötü süreç dördüncü ay içindedir. Çin takvimine göre 4. Ay; 15 Mayıs – 13 Haziran arasında yaşanır. Kariyer hayatlarında 4.ay kişiler arasındaki ilişkilerde büyük heyelanlara neden olabilir. Aşağıda Aylık dönemlerin kısa özetleri verilmiştir. Bu dönemlerin sıralanması Çin Zodyak yılının başlama tarihine göre yapılmaktadır.                                                                                                                                                                                         

1.Ay : 16 Şubat – 16 Mart  : Olumlu süreç

2.Ay : 17 Mart – 15 Nisan : Olaylı ve karmaşık

3.Ay : 16 Nisan – 14 Mayıs : Sıkıntılı dönem. Dar-boğaza giriş.

4.Ay : 15 Mayıs – 13 Haziran : Güvensiz ve riskli

5.Ay : 14 Haziran – 12 Temmuz : Savaşma ve boğuşma

6.Ay : 13 Temmuz – 10 Ağustos : Yükselme süreci

7.Ay : 11 Ağustos – 9 Eylül : Yılın en iyi zamanı

8.Ay : 10 Eylül – 8 Ekim : İyi durum

9.Ay :  9 Ekim – 7 Kasım : Yılın kötü zamanı

10.Ay :8 Kasım – 6 Aralık : Kafa karışıklığı zamanı

11.Ay :7 Aralık – 5 Ocak : Aşırı gerginlik

12.Ay :6 Ocak – 4 Şubat : Korku, dehşet ve umutsuzluk zamanı

                                                                                                            

©Özlem Sügen
 

 

 

                                    2018 Çin Zodyak Burçlarının  Yorumlarını  Okuyabilirsiniz

 

 

 

Yapıcı Element Devresi

Tahta - Ateş -Toprak - Metal - Su - Tahta

Yıkıcı Element Devresi

Su- Ateş-Metal- Tahta-Toprak- Su

ELEMENT

SİMGELEDİKLERİ

GEZEGEN

TAHTA

Büyüme,Yaratma ve beslenme süreci

JÜPİTER

ATEŞ

Eylem, Motivasyon ve Kültür

MARS

TOPRAK

Denge, Katı, Güven ve itimat

SATÜRN

METAL

Mal varlığı ve Parasal başarı

VENÜS

SU

Açıklık, İletişim ve Fikir alışverişi

MERKÜR

Yukarıdaki tabloda Çin horoskopu Elementleri görülmektedir. Güneş ve Ay Yin ve Yang olarak görülmelidir.


Çin Yükselen Burç Tablosu

 

Çin Astrolojisinde Yükselen Burç doğum saatine göre bulunur ve tüm yıl için aynı tablo verileri kullanılır. Aşağıdaki Tabloda doğum saatine göre belirlenmiş Yükselen Çin burçları görülmektedir.

 

DOĞUM

SAATLERİ

YÜKSELEN

BURÇ

DOĞUM

SAATLERİ

YÜKSELEN

BURÇ

23.00 – 01.00

FARE

11.00 – 13.00

AT

01.00 – 03.00

ÖKÜZ

13.00 – 15.00

KOYUN

03.00 – 05.00

KAPLAN

15.00 – 17.00

MAYMUN

05.00 – 07.00

TAVŞAN

17.00 – 19.00

HOROZ

07.00 – 09.00

EJDERHA

19.00 – 21.00

KÖPEK

09.00 – 11.00

YILAN

21.00 – 23.00

DOMUZ

 

ÇİN BURCUNUZU  BULUNUZ

 

  Çin Astrolojisinde burçlar her sene Ocak ayının sonunda veya Şubat ayında değişir. Bir yıl boyunca aynı burç devam eder. 2010 Yılında Kaplan burcu hüküm sürmüş olup 2011 Şubat ayında Çin yılbaşı sırasında Tavşan yılı başlayacaktır.

 

Doğum tarihinizde hangi Çin Burcunun sürdüğünü bulmak için  aşağıdaki satırı  tıklayarak sayfaya geçin ve burcunuzu bulduktan sonra karakterinizi açıklayan bilgilere ulaşın.

 

Çin Burçları Tablosu

 

ÇİN BURCUNUZUN ÖZELLİKLERİNİ ÖĞRENİN

 

Çin Burcunuzu öğrendikten sonra size ait karakter,mizaç ve duygusal özelliklerinizi öğrenmek için Çin Burçları Açıklamaları sayfasını tıklayınız. Burada 12 Çin burcunun karakteristik tanımlamaları yapılmış ve hangi burcun insanları ile daha iyi anlaşacağınız belirtilmiştir.

 

Çin Burçlarına Göre Eşleşim (Synastry)

 

Çin burçları arasında birbiriyle en uyumlu olan burçların hangileri olduğunu öğrenmek için Mistik Eşleşim Üçgenini deneyin. Bu tabloya erişmek için yukarıdaki konu başlığını tıklayınız.

 

   

 

 

Özlem  Sügen'den   Çin   Zodyak'ta   2018  Yılı

 

 

 Toprak  Elementli, Yang  (Erkek)    KÖPEK   Yılında Çin  Burcunuz  Neler   Gösteriyor

 

 

 

 

FARE

Köpeğin toprak elementi Fare burcunun Su elementinin üstesinden gelebilir. Fare, Köpek burcu için Para yıldızıdır. Fare Köpek için para getirebilir. Köpek de Fare için yeni iş pozisyonları hazırlayabilir. Fare Su elementi grubundadır. Su bilgeliğe bağlıdır. Fare akıllı bilgisini kullanarak Köpek’in işlerinde yardımcı olabilir ve iyi ücret alabilir. Bunların beraberliğinden yararlar vardır.

2018 yılı Fare burcu mensupları için zorlayıcı enerjiler barındırıyor. Başarı çok çalışmaya ve azme bağlı olarak yavaş gelebilir. Fare doğası gereği daima hareket halindedir ve gelen her olasılığı sezgisel olarak algılar fakat bu sene bazı planlarının gerçekleşmesi için gerekli donanıma sahip olup olmadığını sorgulama yoluna gitmeliler çünkü  beklentileri  kapasitelerini aşabilir. Fare, köpek yılının etkisi altında oldukça hızlı bir şekilde ısınacak olan tartışmalar ve anlaşmazlıklardan kaçınmalıdır.

Fare’nin profesyonel iş hayatına baktığımızda, ikamet yerinden uzakta faydalı iş ortaklıkları gelişecektir . 2018 yılında ortakların ve ortak çalışanların bulunduğu şirkette her zamankinden daha sık seyahat etmek zorunda kalabilir. Bununla birlikte Fare burcundakiler sosyal hayatlarında beklenmedik ve can sıkıcı durumlarla karşı karşıya kalabilir . Mesleki faaliyetlerinde yanlış yollara saparak kendisini zor durumda bırakabilir, hatta birisinin iş faaliyetinde casusluk yapmak isteyebileceğinden sorumlu tutulması oldukça mümkündür. Bu nedenle, tüm belgelerin ve evrakların kayıt altına alınamaması, onlar için zorluklar yaratabilir. Fare'nin en değerli sırlarını sakladığından emin olması ve parasal konularla ilgili dikkatini artırması çok önemlidir .  Fare kendini kontrol edemeyecek bir duruma getirdiği vakit yasal yaptırımlarla karşı karşıya kalabilir. 2018 yılında maaşlı çalışan Fareler, patronları tarafından takdir edilebilirler ve patronunuz size daha fazla fırsat verme eğiliminde olabilir. Bir tanıtım veya daha fazla hak sahibi olma şansınız olabilir. Ancak aynı zamanda iş hayatınızda daha fazla baskı altında olacaksınız. Fareler 2018'de terfi alabilir veya çok daha uygun iyileştirilmiş çalışma koşulları altında iş hayatlarını sürdürebilirler. Bu yüzden mesleki tecrübelerini kötüye kullanmamak veya utanç verici bir şey yapmak için dikkatli olmalılar. Zaten bu yıl zorluklar ve zorluklarla karakterize edileceğini belirttik. Toplumsal düzeyde davranışlarını korumak iyi olur, çünkü ego patlamaları onlara güçlü düşmanlar getirebilir. Fakat aynı zamanda profesyonel ve kişisel niteliklerini ispatlamak için doğru yıl.

 

Fareler için beklenmedik (spekülasyon) paralardan dolayı şanslı olmayı ya da popüler olmayan endüstrilerden ödüller kazanmayı sabırsızlıkla bekleyebilir. Maddi açıdan 2018 yılında çok önemli bir sorun gözükmüyor. Bununla birlikte bu yıl daha fazla baskı altında olacaksınız, ancak daha fazla kazanacaksınız. Cesaretlendirmeniz ve durumu kavramaya açık fikirli olmanız gerekir. Pasif olursanız , fırsatları kaybedebilirsiniz. Genel olarak parasal açıdan karışık etkiler hakim, olumludan olumsuza değişiyor. İş yeri sahipleri finansal kayıplarla yüz yüze gelebilir özellikle yeni bir işletmeye başlamak isteyenler için de aynı şey olabilir. Mülk ve diğer sermaye alımlarında yatırım yapmak iyi bir yıl değildir. İşi yaratıcılık üzerine olanlar, kariyerlerinde büyüme veya ileriye doğru dev adımlar atabilirler. Buna yazarlar, sanatçılar, aktörler ve daha sanatsal araştırmalar da dahildir. Başkaları için çalışanlar sadakat ve sebatlarından ötürü ödüllendirilecektir.

2018'de tamamen farklı bir hikayeniz olacak. Fareler için bu yıl karmik bir yıldır. Geçmişten gelen pek çok tıkanıklık ortaya çıkabilir. Bunları çözüme ulaştırmanın en güzel şekli yolunuzu değiştirmeyi kabul edip geriye dönüp bakmamanızdır. Açıkçası, 2018'de Fareler için derin ve zorlu bir dönüşüm var. Mevcut durumlar sizden, içsel gücünüzü bulmanızı ve varlık biçiminizi değiştirmenizi istemektedir.

Fare Kadınlar’ı 2018'de aşk hayatlarında şanslı olacaklar. Bekar olanlar özel biriyle  tanışma imkanı bulabilirler. Erkekler aşk hayatlarında kadınlar kadar talihli olamayabilirler, ancak 2018'de hala sizin için biraz şans olabilir. İlişkinizde ilerleme kaydetmek için inisiyatifinizi kullanmanız gerekecek.

Fareler 2018'de sağlıklarına dikkat etmeleri gerekiyor. İş hayatlarındaki baskıdan dolayı kolayca tükenmek bazı sağlık sorunları yaratır.  Bu yıl hassas bir mideye sahip olursunuz ve özellikle kesici aletlere karşı dikkatli olmalısınız.

Fareler yaralanmalara neden olabilecekleri gibi yürüyüş, tırmanma veya diğer maceracı aktivitelere katılmaması önerilir. Tutumunuzu ve zihninizi ayarlamak için düzenli olarak sağlık kontrolleri yapmanız, temiz havada bir göl kenarı ya da parklarda yürümeniz önerilir.

 

İNEK  Burcu

Toprak elementi Su’yun yok olmasını sağlayabilir. Beş element teorisine göre Su içeren İnek burcu karşısında Köpek Su elementi kapsamaz. İnek para tasarruf eder ancak yatırım yapmayacağını gösterir. Köpek Ateş elementi buzu eritip su yapabilir. Bu da Köpek yılında İnek burcunun yatırım yapmak için eğitileeğini gösterir. İnek tasarruf ederek Köpek’e para yatırıyor ve ardından İnek ile Köpek birlikte kazançlı bir iş yürütüyor demektir.

Çin Zodyak’ta İnek burcu toprak grubundadır. Bu yüzden ağırlıklı olarak dişi (Ying) özellikleri taşır. Köpek burcu da toprak özellikleri taşır. Ağırlıklı olarak erkek (Yang) burçtur. Bu nedenle iki burç iyi geçinebilir.

Genel olarak, 2018 yılı İnek burcunda  insanlar için olumluya yakın yada ortalamanın biraz üzerinde diyebileceğimiz bir yıl  olacaktır. Bununla birlikte deneme ve zorluklarla karakterize edilen bir yıl olacağını da söyleyebiliriz. Önemli olan pasif durumdan aktif bir duruma geçiş yapmaktır. Mevcut durumunuzu korumalısınız ve imkansız hayaller amaçlar peşinde olmamalısınız. Takım çalışması için uygun bir yıldır, tek başınıza başaramayacağınız bir takım sorunları size yardımcı olabilecek bilgili ve tecrübeli kişilerle çözüme ulaştırabilirsiniz. İnek burcunun Köpek yılında para harcama meyli ve yatırım konularında dikkatli davranması gerekir. Özellikle yatırım alanlarında onu tetikleyecek unsurlar ortaya çıkabilir. İnek burcunun tasarruf alışkanlıkları risk altında sayılabilir. Kariyerlerinin başında olan ya da hangi yoldan gitmek gerektiğinden henüz emin olamadıklarında, eğitimlerine göre uygun bir pozisyon bulma şansını artıracaktır. Bu, geçmek için hazırlıklı olmaları gereken bir testtir. Biraz sinir bozucu bir zaman olabilir. Bu sene işinizi iki kere kontrol etme alışkanlığı kazanmalısınız.

Mesleki seviyedeki evrimleri de kesinlikle mali seviyede hissedilecektir. Çin astrolojisinde Ağaç elementi kariyeri temsil eder. Köpek burcunda ise ağaç elementi yoktur. Bu nedenle yıl boyunca iş ve kariyer çok fazla değişim göstermemelidir. Ancak ağır iş baskısı olacağı görülüyorsa köpek yılında olmanın faydası stres atmakta ortaya çıkar. İnek burcu uzun mesafeli hedefini görmek İş konusunu değiştirme fırsatı varsa yeniden bir meydan okumayı düşünmek mümkündür. Düşünce biçiminin değiştirilmesi kariyer gelişmesini daha üst seviyelere çıkartabilir. Seyahat, onların hayal gücünü harekete geçirir; yeni insanlarla tanışabilir veya onlara ilham verecek olaylar yaşayabilir. Köpek yılında İnek burcu kişisi kendini daha enerji dolu hissedebilir. Bu süreçte kendisini destekleyen kişileri bulacaktır. Yeni planların uygulanması sağlanabilir.

Yıl içinde sosyal çevre genişler ve faaliyetler artar. Bu arada finans alanlarına dikkat edilmeli ve yatırımlar   iki kere düşünmeden yapılmamalıdır. Sermayeyi riskli alanlara asla sokmamak gerekir.  Su elementi parayı temsil eder. Köpek burcu toprak grubundandır. Köpek içinde su elementi yoktur. Bu da burcun kişiye para fırsatı sunmayacağı anlamına gelir. Dolayısıyla 2018'de İnek burçları yüksek mali beklentilere sahip olmamalılar. Para gelişinden daha fazla gidebilir. Kariyerinizde rekabet halindeyseniz veya çatışma durumunuz varsa yakın çevreniz ve arkadaşlarınız nedeniyle para kaybetme riski altındasınız. Öğrenciler içinde okul masraflarının aratacağı bir yıldır. Ancak iki burç birlikte hareket ederse yatırımdan para kazanma fikrini öğrenecektir. Kararları sağlam zemine dayalı olursa yıl içinde şans bulması mümkün olabilir. Çok muhafazakar davranmak yıl içinde paranın donmasına ve servetin artmamasına neden olur. Yani önce parayı yatıracak alanı bulmak ve daha sonra gelir elde etmek gelecektir.

İnek burcu ile Köpek burcu beraberken sevgi kıvılcımlarını ateşleyemezler. Bekar olan erkekler  yıl içinde çok sabırlı olmalıdır. Ciddi bir ilişki için uygun enerjiler olmayacak. Rakipler hedefe ulaşmakta zorlayıcı olurlar. Kadınlar ise aşkı bulma şansları olsada çok fazla üzüntüye neden olabilecek bir ilişkiye hazır olmalılar. Sevgi fırsatları arkadaşlar ve akrabalar arasında gizlidir. Yıl içinde sosyal faaliyetlere daha fazla katılım şansını yükseltecektir. Evli olanlar için araya soğukluk girmemesi için sevgiye taze tutmaları gerekiyor.

2018 de temelde insanlarla olan ilişkiler olumludur. Toplumsal faaliyetlere katılmak ve değişik ortamlarda bulunmak kariyer ve para şansını arttıracaktır. Köpek yılında her hangi bir tartışma olmamalıdır. Anlaşmazlık durumunda birisiyle davalı olmak durumu çıkarsa bu kişi ile mümkün olan en kısa zamanda anlaşma sağlanmalıdır. Bu konuda en kötüsü para ve prestij kaybı yaşamak olasılığıdır.

İnek burcu kişisi yaşanacak Köpek yılında sosyal hayatı ve insanlar arasındaki ilişkileri onu mutlu ruh haline sokarak sağlıklı kalmasına yardım eder. Yıl boyunca en fazla mide ve sindirim sistemine dikkat edilmelidir. Su kullanma alışkanlığı düşükse böbreklere, mesane sistemine ve boşaltım sistemine dikkat edilmelidir.

KAPLAN

Kaplan etoburdur. Genellikle yalnızdır. Ancak Kaplan ve Köpek birbiriyle anlaşmanın bir yolunu bulabilirler. Beş element teorisine göre Kaplan Erkek Ağaç elementi ve Köpek de Erkek Toprak elementidir.  Ağaç toprağı sarar. Toprak, ağacın ödülüdür. Toprak Ağaç için para temsil eder.  Toprak Köpek, Ağaç Kaplan için çalışacaktır. Kaplan Köpek için iş sağlar. Köpek Kaplan için para kazandırdığından Kaplan yıl içinde mutlu olacaktır.

Kaplanlar için oldukça kolay ve destekleyici  bir yıl diyebiliriz. 2018 de parasal açıdan iyi şans onlarla olacak ve beklenmedik mali kazançlar elde etme şansına da sahip olabilecekler. Piyangodan veya borsadan ödüller kazanabilirsiniz. 2018 yılı boyunca Çin takviminin pek çok başka işareti gibi Kaplan burçları da, zamanının büyük bir kısmını çok çalışmaya ayıracak. 2018'de, daha fazla nüfuz sahibi olmayı ve başkaları üzerinde kalıcı bir etki yaratmayı bekleyebilirsiniz. Aylık ücretli pozisyonlarda olanlar gelirlerinde artış, yatırım yapanlar ise küçük ancak istikrarlı artışlar görecektir. Potansiyel ortaklıklar için sizi bekleyen, mali açıdan size yardımcı olacak birçok fırsatlar olacaktır. Kişisel aşırılıklara düşmemeye dikkat etmeniz gerekir.

Profesyonel düzeyde, eski sorunlara yeni ve yaratıcı çözümler getirerek kendilerini ayırt edebilirler. Artık kozmosun en umut verici yönlerini öngörme kapasitesine sahipler ve aynı zamanda onları kâr edip kara dönüştürecek enerjiye sahipler. Ayrıca çevrenizdeki insanlarla olan ilişkilerinizi gözlemlemek ve saygı göstermek için de olumlu bir yıl. Bu yıl kazanabileceğiniz şeyleri kaybetmemek istiyorsanız, oldukça disiplinli ve kendi kendinizi kontrol altına almalısınız. Bu yıl özel ve bir takım içinde çok iyi çalışabilirsiniz. Çok sayıda Kaplan kendi başına bir iş kurmaya bile karar verebilir. Bir iş arayanlar, fikirleriyle iş verenleri ikna etmeyi başarırlar. Yeteneklerine uyan ve yenilikçi olmasını sağlayan pozisyonları aramak en iyisi olacaktır. Faaliyetleri için bir ödül beklemek için doğru zamandır. Kazançları önemli ölçüde artabilir. Ancak tasarruf için çözümleri aramak, kazanmak kadar etkili olacaktır. Mali spekülasyonlara risklere dikkat etmeleri daha iyi olacaktır. Ayrıca, nüfuzunuzun daha büyük olması, bu da kendi işini başlatmanız veya sosyal medyayı avantajınıza kullanmanız için ideal bir yıl olur. Köpek yılı boyunca herhangi bir sporda daha verimli olabilirsiniz ve sporcular için büyük başarı yılı olabilir. Ayrıca spora başlamak için de destekleyici bir zaman. 2018 de sevinçler ve olumlu yaşam dersleri geliyor. Biraz dinlenmeyi ve yeni insanlara açılmayı öğrenirsiniz. Ayrıca üst düzey insanlarla bağlantı kurma şansına sahip olacaksınız. Genel olarak Kaplanlar için başarı ve refaha sahip olmak için gerçekten çok iyi bir yıl. Doğal güven duyguları ile güçlendirilen Kaplanlar, heyecan verici fırsatların yolllarına çıktığını görecek ve fırsatları çok kolay değerlendireceklerdir. Ayrıca onlara çok fazla yardım sağlayacak bir "kurtarıcı" ile tanışacaklar. Pazarınızı genişletmek için internetten ve diğer platformlardan yararlanın. Bir yardım kuruluşuna bağış yapmayı ihmal etmeyin.

 

Kaplanlar kendilerini bu yıl kariyerlerine daha fazla odaklı bulacaklar. 2018'de duygusal düzeyde , mucizeler beklememeli. Öte yandan, 2018 ciddi düşünen ve evlenmek isteyen insanlar için güzel bir yıl olabilir. Evli bireyler, partnerleriyle olan bağını güçlendirmeye devam edecekler. Erkekler için istikrarlı bir ilişki sürdürmesi son derece zordur çünkü romantik hayatınız için fazla fırsat veya zaman olmayacak. Eğer aşk ve sevgi sizin için önemliyse, iş ve para durumunuz düzgün bir şekilde gidiyorsa, yeni insanlarla tanışmak için ya da sevdiklerinize daha fazla vakit geçirmek adına uyumlu bir çaba umut verici sonuçlar doğurabilir. Bu yıl, hem erkek hem de kadınların uygun bir ortak bulabileceğinin bir işaretidir. İlişkiniz son derece sağlıklı olacaktır, ancak kıskançlıktan sakının.

 

Sağlık da bu yıl olumludur; sadece bazı aşırılıklar sağlığı zayıflatabilir. Ancak, ebeveynlerinin ve çocuklarının sağlık ve güvenliğine dikkat etmelidirler. 2018'de iyi bir kariyere sahip olursunuz, ancak size çok fazla yorgunluk yaşatacaktır. Stres yüzünden de uykusuzluğunuz olabilir. Uyumadan önce hafifçe müzik dinleyin. Sebze ve meyve ağırlıklı beslenmek, sindirim ve genel ruh sağlığına da yardımcı olacaktır. Saman nezlesi veya nefes darlığı semptomlarından muzdarip olanlar bu süre zarfında zorlanıyor. Şimdilik tozlu, sıcak ve nemli yerlerden kaçınmak için en iyisi. Spor ve açık hava etkinliklerinin keyfini çıkarıyorlar ve bu da tonuslarını yüksek seviyelerde tutuyor. Balık, et veya deniz ürünleri gibi besleyici yiyecekler yemeniz önerilir. Tutumunuzu ve zihninizi ayarlamak için göl kenarında veya parklarda yürüyüş yapmak için biraz zaman ayırmanız da önerilir. Ancak, bu yıl içerisinde özellikle yaz aylarında efora bağlı su kaybı çok olacağı için yeterince su içmeyi unutmayın.

TAVŞAN

Tavşan ve Köpek birlikte Ateş elementi içinde cazibe ilişkisi temin ederler. Ateş elementi tavşan burcunun performansını ve şöhretini temsil eder. Bu durum Köpeğin Tavşana da iyi bir ün kazandıracağını ima eder.

Tavşanlar için profesyonel bir bakış açısıyla, bir süre önce başlamış olan projeler 2018 de meyve vermeye başlayacaktır. Genel olarak Tavşanlar için Köpek Yılı fırsatlarla dolu olacak. Bununla birlikte, sıkıntılarda mevcut. Tavşanlar iyi bir para akışı yaşayacaklar fakat servetlerini göstermemek için dikkatli olmalılar. Aşk ilişkilerine bağlı olarak, soygun ve hırsızlığın neden olduğu parasal kayıplar yaşayabilirler. Kazaları ve kayıpları önlemek için arabalarını güvenli bir şekilde kullanmaları gerekir. Tavşanlar için hizmetlerini pazarlamak için de güzel bir yıl. Bu yıl, yaşam koşullarınızı iyileştirebilmelisiniz. Sonrasında iş verimliliğini artıracak ve gerçekleştirmek için daha iyi fırsatlar elde edeceksiniz. Köpek Yılında eski meslektaşlarınız ve eski ortaklarınızla sıcak bir buluşma vakti olabilir. Üstünüzde ve altınızda çalışanlar veya meslektaşlarınızla iyi anlaşabilir ve ekip gücüne azami düzeyde oynayabilirsiniz. Sıkıntı çeken birisine yardım ettiğinizde birlikte mükemmel işlere imza attığınızı göreceksiniz. Bir işi değiştirmek ya da başka bir yerde gelişmek istiyorsanız, şans yıldızı sizinle olacaktır. Tavşan işaretinin hem erkeği hem de kadınları 2018'de daha fazla para kazanabilirler.  2017'de Horoz ile olan çatışmadan etkilenen Tavşan için bu yıl hoş karşılanacak haberler var. Ancak, patronunuz ya da meslektaşlarınızla çatışma olabileceği için düşük profilli olmaya devam etmelisiniz. Özellikle erkekler çalışma hayatında biraz esneklik gösterecek ve diplomasi ile uzun bir yol kat edecektir. Kariyerinizi 2018'de ilerletebilir, ancak görüşlerini dayatmak yerine, duymak istediklerini verecektir. Köpeğin Yılında, kariyerlerinde ilerleme hayallerini gerçekleştirebilirler. Bu yıl, Tavşanlar projeler için özellikle de profesyonel düzeyde destek alıyor. Dolayısıyla, planlarını doğru bir şekilde yerine getirmeleri ve onlara yardımcı olabilecek insanlara güvenle sunmaları iyi olur. Bu yıl, potansiyellerini bilen, hırslarını ve arzularını harekete geçiren insanları bir araya getiriyor olacaklar. Mali açıdan, şikayet edecek çok birşeyleri olmayacak. Profesyonel gelişmeleri de önemli bir para bonusu ile tamamlanmaktadır. Bu yıl Tavşanlar bağımsız çalışırlarsa daha çok başarılı olurlar. Bununla birlikte maaşlı çalışan için kariyerinizi gayrimenkul ve kültürel alanlarda geliştirmek için iyi şansınız olacak. Bir promosyon almak zor olabilir, ancak orda iyi çalışacaksınız. Özellikle, pazarlamayla uğraşan Tavşanlar, düzenli müşterilerin yardımıyla gelirlerin keskin bir şekilde arttığını göreceksiniz. Tavşan, 2018'de karşılaşacağı her türlü gerginlik veya krizden kaçmak için süreci zarafet ve beceri ile yönetecektir.

 

Köpek yılı Tavşan bireylerini işyerinde veya sosyal ortamlarda doğru olanı karşılamaya ve sorunsuz bir şekilde ilişkiyi geliştirmeye teşvik edebilir. Şayet aşıksanız, bu yıl ilişkiniz hızla gelişerek evliliğe hatta bebek sahibi olmaya kadar gidebilir. 2017 yılında sorunlarını aşamamış evli Tavşanlar için sıkıntılar devam edecektir. İlişkileri kötüye gidenler partnerleriyle ortak zemin ve anlayış bulabilmeleri için çaba sarf etmeliler. Bir çoğu ebeveyn olma zamanının geldiğini düşünüyor. Aşk ve dostluk arasında seçim yapmak zorunda kalabilirler. Tavşanın daha önce hayat boyu arkadaş olarak gördüğü insanlara karşı duygularının değişmesiyle ciddi bir ilişki düşünmesi söz konusu olabilir. Aile ile ilgili faaliyetlerde çok zaman ve enerji harcıyorlar. İlişkiler açısından olumlu fırsatlarla gelişecektir. Bununla birlikte, erkekler için ciddi ilişkiler söz konusu. Kadın bireyler için ilişkiler kararsızdır. İş konularındaki başarıyı özel ilişkilerinde devam ettiremeyebilirler ve fazladan stres sağlıklarına zarar verebilir.

Neyse ki, bu yıl çok destekleyici kişilerle  görüşecekler. Tavşanlara zor zamanları atlatmalarına yardımcı olacaklardır. Açıkta koşuşturmayı sevenler ve keyfi yaşam tarzından zevk alanlar için lütfen aşırı ve tehlikeli spor faaliyetlerine dikkat edin. Yoğun iş ve sıklıkla yapılan sosyal aktiviteler fiziksel ve zihinsel yorgunluğa neden olabilir ve hipertansiyon veya şeker hastalığının tetiklenmesini önlemek için kan basıncınızı, glikozunuzu ve yağ alımını kontrol altında tutmalısınız. Ayrıca aşırı yemek yemek dalak ve midenin yükünü arttıracak ve büyük bir zihinsel baskıya maruz kalacaksınız, bu nedenle düzenli bir hayat sürmelisiniz, çok geç olmadan bazı temel egzersiz formlarını almaları önerilir.

 

EJDERHA

Çin Zodyak’ta Ejderha ve Köpek burçları savaşçı ilişkisine sahiptir. Hem Ejderha burcu hem Köpek burcu erkek Toprak elementine sahiptir. Bunların savaşında Toprak elementi çok kuvvetli hale gelecektir.  Kuvvetli Ağaç elementli Köpek Ejderha’nın  Ağaç, Ateş ve Metal yanlarına zarar verebilir. Bu da yıl içinde olası bir kariyer değişiminin göstergesidir.

Köpek ile Ejderha birbirlerine muhaliftirler. Bu yüzden uyumlu oldukları söylenemez. Köpek yılında Ejderha bireyleri için  genel servet konusu rahatsız edici bir boyutta olacaktır. Ancak, sıkı çalışma ve dikkatli olmakla birlikte 2018'de refah seviyesini yükseltebilir. Bu yıl Ejderha bireyleri için zorluklar yılı diyebiliriz.  Parasal kayıplar, ve negatif olarak sizi etkileyen birçok olay olacaktır. Bir yıl zorluklar ve testler olacak. Ama ne olursa olsun, amaçlarından vazgeçmemeliler. Kibirli davranmayın ve en mükemmel zamanlamanın gelmesini bekleyin.

Ejderhalar da bu yıl bazı değişiklikler yapmak için kullanabilirler. Rutinlerden kurtulun, yenilik yapın ve yeni şeyler deneyin.Kariyer hayatlarında şanslarından ziyade  kendilerine ve hizmetlerine güvenmeleri gerekiyor. İşiniz için çok çalışmanız ya da çok fazla zaman harcamanız gerekecek. Yenilik, köpek yılının özelliklerinden biridir, bu nedenle, eğer yatırım küçükse ejderhanın bir girişim başlatması  iyi olabilir. Bununla birlikte riskli büyük yatırımlar Köpek yılında önerilmez. Ayrıca mevcut işiniz için yeterli bilgiye ve donanıma sahip değilseniz daha fazla eğitim almanız gerekebilir. İş verenlerle bu yıl çatışma olasılığı vardır. Terfi almak için de çok fazla talihiniz olmayacak ama mevcut durumu muhafaza etmeniz önemli bu yıl. Ejderha için, sonraki yılları güvenceye almak açısından, 2018 yılı kendine odaklanmak, duygusal ve maddi hayatını sıraya koymak için mükemmel bir dönem. Eski düşmanlarınız ya da rakipleriniz tekrar ortaya çıkabilir ve size maddi manevi zarar verecek faaliyetlerde bulunabilirler. Bu sene Ejderha bireyleri karamsar, endişeli ruhunu ve biraz da sabit kafalarını kontrol etmeyi öğrenmeliler. Ejderha'nın Köpek yılında olayların akışına uyum sağlamada güçlük çekeceği anlamına geliyor; tatmin edici sonuçlar elde etmek için barış ve hırsa ihtiyaçları olacak. 2018 yılını eğitim amaçlı kullanırsalar çok şey öğrenebilir, tecrübe kazanabilir ve kendilerini kanıtlayabilirler. İşyerindeki ilişkileri de güçlendirmek amçalı yapıcı tutumlar sergilemelisiniz, çünkü kendinizi sık sık gergin durumlarla karşı karşıya bıraktırır ve doğanız gereği diplomasiye çok az eğilimli olursunuz. Bu durum genel olarak tüm hayatınızı olumsuz etkileyebilir. Her şey, iş ilişkilerinizin yıl başlamadan önce ne kadar iyi olduğuna bağlıdır ... Her durumda, tartışmaya meyilli olursanız birlikte projeler yaratmak daha zor olabilir. Bu anlamda bu yıl, psikolojiniz üzerinde çalışmak ve daha diplomatik olmayı öğrenmek için bir zamandır. Harcamaları kısmak ve riskli herhangi bir şeye çok para yatırmamak hayati önem taşımaktadır. Daha ziyade sahip olduğunuz şeyleri elde tutmaya bakın ve az miktarda harcama yapın. Bu yıl pek çok şey, kişinin gereksiz harcamaları azaltma çabasına bağlı olacaktır. İş dünyasında olanlar için, bu yıl bazı anlaşmaları güvence altına alacak veya sonuçlandıracak gibi görünüyor.

 

Bu yıl ejderhalar için ilişkiler çok karmaşık gözüküyor. Sürekli değişim ve dönüşüm gösteren aşk ilişkileri ile karşı karşıya kalabilirler. Ejderhalar başkaları ile etkileşim kurmak için alışılmadık ölçüde zorlanacaklar. Çok fazla stres altındalar ve kimseye kolay kolay güvenmiyorlar. Bu sene doğru kişiyi bulmak ta zor. İlerleme yavaş olacaktır, ancak sabırsız davranışlar ilişkiyi sona erdirecektir. Ejderhalar bu yıl kaderseler etkilere inanmalı ve kendilerini,başkalarına zorlamamalılar.

 

2018 Ejderhaların sağlık açısından da zorlanacağı bir yıl. Sürekli çeşitli hastalıklardan muzdarip olacaklardır. Tehlikeli bir şey olmamasına rağmen, ihmal onları korkunç derecede kötüleştirecektir. Ejderhalar travmalara, düşmelere çarpmalara ufak tefek kazalara karşı dikkat etmeliler. Erkekler özellikle yüksek risk altında. Dağ tırmanışı gibi tehlikeli sporlardan kaçınmalılar. Dolaşım sistemi, üriner sistem ve sindirim sistemi hassas olacak. Kalp, bağırsak ve karın bölgesi hastalıklarına karşı dikkatli olmalılar. Çoğu Ejderha, stresli meslek yaşamlarına sahiptir ve küçük ayrıntılara aşırı derecede duyarlıdır. Yorgun düşebilirler, aynı zamanda uykusuzluktan yakınabilirler. Sosyal ve aile ilişkilerindeki bozukluklar, zihinsel sağlıklarını büyük ölçüde etkileyebilir.

YILAN

Çin astrolojisinde  Ateş toprağın ana elementidir. Yılan  Köpek için bir annedir. Köpeğe koruma, eğitim, bakım, destek ve barınak sağlar. Yılanın yardımıyla Köpek kendine daha fazla güvenen güçlü ve seçkin bir kişi olarak büyüyebilir. Ancak Köpek bir dağ gibi davranır. Yılanın sevecenliğini ve sevgisini hissetmez. Bu nedenle Yılana şükranını nasıl ifade edeceğini bilmez. Yılanla Köpek buluştuklarında güneşin gökyüzünde kaybolduğu anlamına gelir. Yılanın görevi bittikten sonra sahneyi terk etme zamanı gelmiştir.

Köpek yılı, Yılan bireyleri için oldukça sakin bir yıl olacak. Bu yıl bir temizlik zamanı olabilir. Olumlu başlangıçların, iyimser bir ruhun, yenilenmenin ve coşkunun pek çok şansı bu yıl sizlerle olabilir. Bununla birlikte, başarılarını sağlamlaştırmaya çalışmadan önce çevrenin yüzeysel öğelerinden kurtulmalı ve özellikle sinsice kendisinin ilerlemesini engelleyen bireylerden uzaklaştırmalıdır. Bu durumda her an tetikte ve uyanık kalmalısınız. Aynı zamanda, daha az konuşmalısınız ve anlaşmazlıkları ya da kötü niyetleri davet etmekten kaçınmanız için daha fazla şey yapmalısınız. Yılan bireylerinin her şeyi kontrol edemediği durumlar da olabilir, bu nedenle, onları tamamen derinleştirmeye iten her türlü gecikme, reddetme veya itiraza karşı karşıya kalmaları gerekebilir. Bu yıl hakkıyla yürümeyen konularda  veya dönemlerde öfkelerini kaybedebilirler. Adalet konusunda onların teste tabi tutulacağı bir dönem olacaktır. İnsanlarla doğrudan temasta olan işlerde daha fazla müşteri ve gelir elde edersiniz. Gelecekteki promosyon için istikrarlı bir temel oluşturmak için iyi bir yıl. Sabit bir hedefiniz ve stratejiniz varsa, kalıcılığınıza bağlı olarak iyi finansal getiriler elde edersiniz. Yeteneklerini ve becerilerini mükemmelleştirmedeki kalıcılığı, sizlere kayda değer ilerleme sağlamada yardımcı olur. İş yeri sahipleri Yılan bireyleri ürünlerini tanıtmak için şayet yeni pazarlama teknikleri kullanırsanız önemli ölçüde artan bir pazar payı elde edersiniz ve geliriniz artarak çoğalır. Özellikle sermayesi para olanlar yatırım konusunda yanılgılar yaşayabilirler. Başkalarının lafıyla hareket etmeyin ya da körü körüne yüksek faiz peşinden koşmayın. Yılanlar 2018 yılında yetenekleriniz dahilindeki tüketim arzunuzu kontrol etmeniz gerekiyor. Gelirinizle bağdaşmayan lüks bir yaşam sürme arzusunda olmayınız. Bununla birlikte  hayır kurumlarına ve insanların mutlu olmaları için harcama yapabilirsiniz,  bunun için endişelenmenize gerek yoktur. Kariyeriniz için yardım ve destek alırsanız daha az sorun yaşarsınız, dolayısıyla maaş yükselebilir ve terfi alabilirsiniz. İşadamlarınız içinse geliriniz hayırseverin yardımıyla önemli ölçüde artacaktır.

 

Duygusal yaşantılarına çok fazla dikkat edeceklerdir. Bir takım karmaşık veya bulanık ilişki içinde olanlar devam yada ayrılık kararı alabilirler. Çekici ve şehvetli Yılan, Köpek Yılında aşık olmak için birçok fırsata sahiptir. Aynı duyguları paylaştığı biriyle parlak bir geleceğin perspektifini bir araya getirmek konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacaktır. Bu arada kıskanç insanlar size her zamankinden daha yakın olacaklar.Yılan bireyleri bu sene partnerleriyle uzun vadeli planlar yapmak istiyorlar, birlikte hareket edip bir ev satın almak, veya evlenmek gibi. Evli olanlar ise, ilişkileri ve aile yaşamı için çok fazla zaman ve ilgi harcıyor olacaklar. Evlerini yenilemek için yada daha konforlu bir ev satın almak için de uygun bir yıl 2018.. Genel olarak Köpek yılı kadın Yılanlar için 2018'de aşk vaat ederken erkek Yılanlar için çok fazla talih vermeyecektir.

 

Sağlık genelde iyidir. Yılanlar bu yıl bazı fiziksel egzersizleri yapmaya başlamaları gerektiğini ya da yemek veya beslenme alışkanlıklarını değiştirmeleri gerektiğini fark etmeye başlarlar ve hatta bunlara dikkat edip biraz çaba gösterecekler. Egzersiz yapmak, seyahat etmek veya arkadaşlarıyla konuşmak, olumsuz duyguları rahatlatmak ve ortadan kaldırmak için iyi bir yoldur. Ayrıca, gastrointestinal problemlere eğilimli olursunuz ve diyetinizdeki hijyene daha fazla dikkat etmeniz gerekir. Yemek pişirmeden tutunda, bisiklet sürmeye kadar yaptığınız her şeyin içine meditasyon katın bu size çok iyi gelecektir. Sigarayı bırakmak veya istenmeyen kiloları vermek gibi köklü bir yaşam tarzı değişikliği yapmaya karar verebilirsiniz. Aynı zamanda ev içinde hareketli olmak ta faydalı olacaktır. Sağlık açısından zararlı bir alışkanlığın geçmesini beklemek yerine, sevmediğiniz ya da tatmin edici olmayan şeyleri değiştirmeye yönelirseniz bu yıl en iyisini elde edersiniz ...

 

AT

At Ateş ve Köpek Toprak grubundadır ve ayrıca biraz ateş de içerir. Köpek Ateşi toplar ve ateşin hapisanesidir. Bir yere ulaştıktan sonra ateşten dolayı oradan ayrılmak zor gelecektir. At ile Köpek arasındaki Ateş elementi ilişkisi önemli bir yakınlık oluşturur.

Çin astrolojisinde At ateş grubundadır. Ateş sudan korkar. Su elementi kariyeri temsil eder. Köpek ise toprak elementidir. Köpek içinde su elementi yoktur.  Bu nedenle yıl içinde insanın kariyer gelişimine odaklanması zordur. Ancak bu durum kariyer şansının olmayacağı anlamına gelmez. Eski terk edilmiş rüyalarınızla uzlaşmaya vardığınız bir yıl olacak Köpek yılı…2018 yılında kariyer şansı için doğal beceri ve stratejilerinizi kullanın. Muhtemelen insan sahip olduğu iş durumunu korumaya yönelir. Kariyer şansı kışın daha güçlenir. Bu sırada yoğun çalışmak yıl sonunda ödüllerini verecektir. Acele etme ve sığ olma, bu sene onlara pahallıya mâl olabilir. At’lar istediği sonuçları elde etmek için sadece daha sağlam olmalı, ancak ayrıntılara karşı daha dikkatli olmalıdır. At bireyleri iş hayatlarında çok saldırgan olmamalı, aksi takdirde yasalarla başınız derde girebilir. Yıl içinde yeni bir pozisyona yükselme şansı varsa karar vermeden önce insan iki kere düşünmelidir. Köpek toprak elementi olarak dağı gösterir. Dağı geren kişi üstesinden gelmek veya atlamak için daha iyi bir yol bulmalıdır. Bu nedenle sunulan iş fırsatının iyi incelenmesi gerekir. İnsan muhafazakar olmalıdır. Bu yıl, yaşamlarındaki radikal değişiklikler için elverişli değil, günlük işlerde kapıları açacaktır ancak yeni bir iş girişimi için olumlu etkiler bulunmuyor. Yapacak en iyi şey, zaten bildikleri yolu takip etmek ve kazançlarını en üst düzeye çıkarmaya çalışmaktır. Bu fırsattan vazgeçme anlamına gelmez. İş arkadaşları kıskanç hale gelebilir ve işleri zorlaştırmaya çalışabilirler. Atlar, söylentilere, eleştirilere ve genel olumsuzluklara dayanabilmelidir. Rakibi gerilemeye başladığı zaman ilerlemeyi düşünmelidir. Atların gayrimenkul, teknik projeler ve kültürel ticarette iyi kazançları olacaktır. Ancak bu, çok enerji harcamanızı gerektirir ve sonunda tatminsizlik hissetme  ihtimaliniz yüksektir. Girişimciler için, 2018'de mükemmel atılımlar ve gelişmeler yapmak için güzel bir yıl.

Metal elementi ateşten korkar. Ateş elementi parayı temsil eder. Köpek burcu elementi topraktır ve çok az metal kapsar. Köpek içindeki metal sıkıntı ile kazanılan para ile bağlantılıdır.  Para şansını arttırmak için Köpek sürecinin ilk yarısında parayı kazanmak için yaratıcılığı ve iradesini insan ortaya koymalı ve ayrıca liderlik yeteneklerini kullanmalıdır. Yılın ikinci yarısı hasat mevsimi olacaktır. İşleri çabuk bitirmek sağlanırsa kış boyu başarının tadı çıkartılabilir.

 

2018 ilişkilerde At'ın sabrını test eden bir yıldır. Çin Zodyak’ta Ateş elementi ile Köpek, ateşle cazibe ilişkisine sahiptir. Bu durum aşk ilişkisi için iyi bir işaret sayılır.  Romantizm açısından, seks heyecan verici, ama uzun vadede bir şey aramayın. Keyfinize bakın. Bekar olan kişi için sevgili bulmak için çeşitli fırsatlar olacaktır. Bu nedenle daha fazla sosyal faaliyetlere katılmalı ve insanlarla kaynaşmalıdır. O zaman rüyası gerçek olabilir. Eğer kadın ise kendinden daha genç erkekleri denemekten kaçmamalıdır. Aşık olan kişinin ilişkisi her zamandan daha güçlü ve ateşli olacaktır. Evli olanlar her zamandan daha sıcak ve güçlü sevgi hissedebilir. Eşiyle ayrılmaz bir çift oluşturur. Ateş elementi ve Köpek cazibe ilişkisine sahiptir. Bu nedenle toplumla olan ilişkisi yıl boyunca olumlu olacaktır. At ve Köpek iyi anlaşabilirler. Daha büyük itibar kazanmak için At’ın Köpek desteğine ihtiyacı vardır. Köpek liderliği elinde tutarsa At ondan ayrılır ve yeni bir grup bulur.

Bu yıl içinde birisiyle tartışma, anlaşmazlık veya dava konusu olursa mücadeleyi kaybedebilir. Enerjisi başlangıçta olumlu görünür ama sonunda rakibin tuzağına düşebilir. Ayrıca bu süreçte deli bir Köpeğin eline düşerse tutuklanmak bile görülebilir. Bu enerji durumu ruh ve para meselelerine zarar verecektir. Sorunlar çıktığında en çabuk şekilde rakibiyle uzlaşmalıdır.

At burcu ateş elementlidir. Köpek burcu ise toprak elementi vardır. Toprak çok güçlendiğinde sağlık konusunda insan dikkatli olur. Bu süreçte Kardiyovasküler egzersizler, nefes alma problemleri yaşayabilirler. Bu arada su elementi düşük olursa böbreklere, mesaneye ve üriner isteme dikkat edilmelidir. Açık hava egzersizleri ve temiz havalı yerlerde bulunmak ağaç elementinin enerjisini yükseltir.

At burcu ile Köpek burcu birleştiğinde özgürlük hissedilmez. Kişi yükünü bir kenara koyamaz. Ayrıca bu bir günbatımı işaretidir. İnsana geçmişte yaptığı hataları ve kaçırdığı fırsatları hatırlatır. Böyle zamanlarda mola vermek, enerjiyi şarj etmek ve şafak söktüğünde fırsat beklemek doğru olur.

 

KOYUN

Koyun burcu dün Tprak veya sonsuz düz olan dişi Topraktır. Bu durum hayat için bir amacı olmadığını ima eder. Koyun burcu kişiliği esnek, nazik, huzurlu ve iddialı olur. Köpek burcu dağ, tepeler veya uzun duvarlı erkek Topraktır. Dağ veya uzun duvarı Koyunların hedefini simgeleştirme noktası oluşturacaktır.  Bunun anlamı da Köpek Koyunu dış dünyaya yönlendirecek demektir.

Keçi bireyleri Köpek yılında profesyonel büyüme için birçok fırsata sahip olacaklar. Kariyer için önemli tarihler Haziran, Temmuz, Eylül ve Ekim ayları. 2018'de Keçi (Koyun) hayır demeyi öğrenip, sevdiklerinin arzularına karşı kendi kişisel hedeflerine öncelik vermeyi başarabilir.. Ayrıca, hayatta ilerlemek ve projelerinde başarılı olmak için yalnızca kendine güvenmesi gerektiğinin de farkına varacaktır. Büyük olasılıkla bu fırsatlar, üzerinde çalıştıkları kurum içerisinde meydana gelir ve idari yeniden yapılandırmalar açısından uygun fırsatlar olacaktır. Bazı mesleki kurslar kendilerini kanıtlamak adına faydalı olacaktır. Hayatınızı düzene sokmak için, yaratıcılık ve cesaretle engeller ile karşı karşıya kalmanız gerekir. Sabırlı olmak  günü kurtaracaktır. İş stresinizi, yolunuza çıkan yeni fırsatlar hafifletecektir. Bu şans altınızda çalışan insanlar vasıtasıyla gelecektir, bu yüzden onları iyi yetiştirmelisiniz. Kariyerinizde iyi bir iş çıkarırsanız ödülleri de önemli olacaktır. Eğer bir çalışansanız, akıl hocaları ve destekçileriniz olacak. Keçiler, kariyerlerini daha da geliştirmek için bu avantajdan yararlanmalıdır. Ancak keçiler sözlerine dikkat etmelidirler. Yanlışlıkla söylenmiş sözler bütün bir yılı mahvetmeye yetebilir. İş hayatında zorlanan Keçiler için yardım ve rehberlik hizmeti verecek insanlarla tanışacaklardır. Yatırım yapılan tüm çabalar kazanç sağlayacak. Ancak aşırı duygusal ve açgözlü olmayınız. Keçiler işlerine tamamen konsantre olmalı ve dedikoduya katılmamalıdır. Açık görüşlü, pozitif, mütevazi ve düşük profilli olmak, negatif enerjilerin verdiği zararı en aza indirebilir. Öte yandan, hayatlarındaki yönünü hızla bulanların Köpek yılında muazzam bir yardım görüleceği düşünülmektedir. Her Keçi bireyi yeni hedeflerinin engel veya gerilimlerle karşılaşmamasını sağlamak için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Keçilerin sakin ve müreffeh yaşamlarının birdenbire tersine döndüğü durumlarda ne yapacaklarını bilmeleri gerekiyor. En zorlanacağı konu seçim yapmak olacaktır. Bunu yaparken paniğe kapılmak doğru olmaz ve kaderinin sorumluluğunu başkasına devretmeye çalışmak daha fazla engele takılmak anlamına gelecektir. Dikkatle düşünen, hala değişikliklere açık olan Keçiler bu yıl çok kazanacak. Bununla birlikte bu sene mali durumunuza dikkat etmeniz gerekiyor. Harcamalarınız artırabilir. Çok çalışıp ve daha fazla para kazanacaksınız. Bu yıl büyük bir satın alma planlıyorsanız tasarruflar sizin için önemlidir. Bütçenizi dengeleyin ve eski borçlarınızı hızlı bir şekilde ödeyin. Keçiler kazandıklarından çok daha fazlasını harcamak eğilimindedir, ancak 2018'de bu alışkanlığından vazgeçeceksiniz. Artan geliriniz borçtan kaçınmanıza yardımcı olacaktır ve bunu oldukça ihtiyatlı bir şekilde idare edeceksiniz. Tüm pahalı alımlarınızı daha sonraki yıllara ertelemelisiniz. Bu yıl muhteşem bir değişiklik yok. Bu, daha ziyade bir sonraki yıl için bir hazırlık yılıdır. Ancak tam olarak bu hazırlık önemlidir. Kendilerine biraz zaman ayırmak iyidir. Ayrıntılardan ziyade daha büyük resme odaklanmanız önerilir. Dinlenmek, meditasyon yapmak çok uygun bir sene. Temel prensipleriniz arasında, yalnızca zor işler yaparak hayatınızda bir şeyler başarabildiğiniz yer alır.

 

Platonik ve romantik ilişkiler için bu sene yüksek ümitler vardır. İster bir yıl, ister birkaç yıl olsun, ilişkinizdeki tutkuyu yeniden canlandırmaya çalışmalısınız, neyse ki bunu yapmak için bir çok fırsatınız olacak! Yalnız yaşıyorsanız sosyal hayatınıza uygun ve evlilikle sonuçlanacak unutulmaz bir aşk yaşayabilirsiniz. Gelen teklifleri  reddetme! Mutlu ve ahenkli bir evliliğe sahip Keçiler, Köpek yılında ek kazançlar alacaklar. Evlilik uyumu açısından Köpek sizi büyük zorluklardan kurtaracaktır. Daha önce ailenizde var olan tüm skandallar 2018'de sonlanacak. Bunu yaparken, Köpek size çok önemli kararlar vermeden bir gün mola vermek için bir fırsat sunacak. Stresli kariyer yolunuz boyunca aile üyelerinizle olan yakın ilişkinizi kaybetmemek için her şeyi yapın. Yani örnek bir aile bireyi olarak her zamanki rolünüzden vazgeçmeyin.

 

Keçilerin bu yıl  sağlık açısından önemli bir  sorunu gözükmüyor. Sağlıklarını korumak için alkolden uzak durmalıdırlar. Çok sayıda etkinlik yapacaksınız. Ani değişiklikler meydana geldiğinden öfkeli ve stresli olabilirsiniz. Bu ruh hali değişiklikleri geçici olduğu için endişelenmenize gerek yok. İçinde güçlü hissedeceksin. Enerji az olduğunda kendinizi işe zorlamayın. Enerji kazanmak için rahatlayın ve meditasyon yapın. Stresden kaçınmak için olumlu olun. Yaşlı akrabalarınızı ziyaret etmeniz ve bakım yapmanız iyi bir fikirdir. Dikkatsizlik sonucu, omuz veya uyluk yaralanmaları yaşanması muhtemeldir.

 

MAYMUN

Maymun burcu metal elementli ve Köpek bucu da Toprk elementlidir. Toprak maymunun ana unsurudur. Köpek, maymuna koruma, barınak, ve ev sağlamak için anne olarak davranır. Maymun güçlü bir rüzgar ile ilişkilidir. Bu rüzgar her hangi bir yönde ilerleyebilir. Köpek güçlü rüzgarın yolunu engelleyen dağ ile ilişkilidir. Bu durum Maymunun evine gitmesini ve dinlenmesini ima eder.  Bu nedenle Maymun enerjiyi şarj edebilir ve yolculuğuna yeniden başlamak için uygun zamanı  bekleyebilir.

Maymunlar, Köpek yılında girişimleri neticesinde, itibar oluşturma, tanıtımlar ve iş başvurularında büyük başarı elde edecek. Ancak, Maymunlar, bu yıl çok fazla aktif olmalısınız, başarmak için inisiyatif kullanmalısınız, aksi halde bu tahmin sadece teoride kalabilir.  Maymun bireyler için Köpek yılından daha elverişli bir yıl bulmak zordur. Bu yıl çeşitli yönlerde çok şans ve fırsatlar ortaya çıkıyor. Tek yapmaları gereken aktif kalmak ve dikkatli seçimler yapmaktır. Bununla birlikte Maymunlar öfkelerini kontrol etmeli ve farklı görüşleri dinlemelidir. Bu yıl kararsız duygulara sahip olabilirler ve eylemlerinde aşırı olabilirler. Bu durum düşman yaratabilir ve parasal kayıplar verebilir. 2018 de Maymun, geçmiş hatalarını  kabul etmeyi öğrenmek için bilgelik ve sağduyularını geliştireceği bir yıla adım atacaklar. İş dünyasında iyi şeyler yapmak isteyenler için, gayrimenkul projelerinde çalışarak daha fazlasını başaracaksınız ve bir tanıtım yapmanıza yardımcı olacak. Girişimciler  kendi başınıza savaşmayınız. Arkadaşlarınızla ve ailenizle çalışmanız önerilir; bu size büyük bir atılım yapmanıza yardımcı olacaktır. Maymun bireyler, nitelikleriniz veya bir tanıtımınızdan dolayı muhtemelen maaş artışı elde edersiniz. Dahası, üstlerinizden taktir görmek ve hediyeler almanız da söz konusu… Girişimciler için emlak veya sanayi konularında yatırım yapmalısınız. Aileniz veya arkadaşlarınızla yatırım yapmayı düşünün; bu size daha fazla ödül getirir. Köpek yılının ilk yarısında, çok ilginç karşılaşmalar  bekleyebilirsiniz. Arkadaş sayınız bu yıl artar ve görkemli fikirler üreten yaratıcı insanların varlığından hoşnut olursunuz. Köpek yılında tanıştığınız insanlar gündelik hayat, maddi problemleri veya benzeri önemsiz şeyler hakkında endişelenmeden barış içinde yaşayabilmeniz için her şeyi yapacaklardır. Bu yıl hayatınıza giren insanlar sizin için doğru insanlardır. Köpek yılında doğal yeteneklerinizi geliştirin, yaratıcı olun ve gerisini evrene bırakın. Kişisel hobileriniz ne kadar harika olursa olsun, yine de işinizi bırakmamalısınız. 2018'de yeni kariyer ufuklarının açılacağı gerçeğini unutmayın. Çabalarınız karşılık bulacak, önemli bir gelire veya mevkii yükselmesine neden olacaktır. Özel hayatınızla mesleki hayatınızı asla karıştırmayın. Bu, imajınızı zedeleyebilir. Dikkatli olun ve başarı için çok çalışın. İşyerinde keskin olmanız gerekir. Olumlu davranın ve stresin size hâkim olmasına izin vermeyin.Sonrasında arkanıza yaslanın ve kazanımlarınızın tadını çıkarın. Para uzak yerlerden gelebilir, bu nedenle gelişme için daha iyi fırsatlar elde etmek amacıyla dış pazarınızı genişletebilirsiniz. 2018 yılında sık sık iş gezileri yapabilir, işinizi değiştirebilirsiniz. Kariyerinizi güçlendirmek için  uzun bir yolculuğa çıkmanız öneriliyor. Bir ofis çalışanıysanız, düşünce ve ilham gerektiren işlerde büyük faydalar sağlayabilirsiniz. Genel olarak, Köpek Yılı Maymunlar için bir testtir. Ancak maceracı doğaları gereği, sıklıkla meydan okumayı tercih edecekler. Sonuç olarak, Köpek yılında, Maymunların hayatında  cesaret, tırmanış, romantizm, tutku ve sayısız seyahat olacaktır.

 

Duygusal ilişkiler açısından Maymunun geçmişte  bazı ihmal ettiği sorunları çözme zamanıdır. Geçmişin belirli olayları veya uzun süredir unutulmuş bir partner, beklenmedik bir şekilde duygusal huzuru bozabilir. İlişkilerinizde sorun yaşayanlarınız geçmişi silmek ve yeni bir başlangıç ​​yapmak için bir fırsata sahip olacaklar. Duygusal düzeyde bu yıl bir dönüm noktasıdır. İş gezileri ve tatil, yeni arkadaşlar edinmek için iyi bir şanstır. Maymunlar ayrıca yakınları ve arkadaşları aracılığıyla yeni insanlarla tanışabilirler. Bununla birlikte, Maymunlar her zaman hareket halindeyken, çok aile odaklı değildirler. Bu, ilişkilerin sürdürülmesi zor olduğu anlamına gelir. Duyguları daha da geliştirmek için gezileri ve tatillerde ailenin yanına getirilmesi önerilir.

Bekar Maymunlar, dikkatinizi bir özel kişide daraltmak yerine pek çok potansiyel üzerinde yoğunlaşmak isteyeceksiniz. Maymunlar için bu yıl çapkınlık yılı diyebiliriz. Ciddi Maymun bireyleri  istedikleri gibi bir ortak bulabilirler. Her halukarda duygusal açıdan başkalarıyla olan ilişkileriniz için zor bir yıl olacak. Köpek yılında Maymunlar aşırı sadakat bekleyebilirler. Dolayısıyla oto kontrol çok önemli olacak. Aşk bu yıl tavrınız nedeniyle bir gelecek bir kaybolacak, bu yüzden bunu önlemek için stresten uzak kalmak ve özellikle seyahat iyi bir seçenek olacaktır. Bir yıl fedakarlık ve dürüstlük içinde olan Köpek yılı,  başkalarının güvenini kötüye kullananlara karşı acınmaz. Ö yüzden Maymun bireyleri her durumda dürüst olması önerilir.

 

Sabit egzersizler, sağlığınızın korunmasına yardımcı olacaktır. Akılda tutulması gereken diğer önemli faktör, vücuda atık sisteminin boşaltılmasına yardımcı olmak için gün boyunca yeterli miktarda su içmektir. Ayrıca su içmek kozmetik maliyetten tasarruf etmeyede yardımcı olur. Bu yıl ekstrem sporlardan kaçınılmalıdır. Kazalar ve ameliyat 2018'de gerekebilir. Yılın başında kan bağışı kötü şansı önleyebilir.

İşyerinde ve romantik hayatta sorunlar uykusuzluk ve hazımsızlık getirir. Maymunların da iş gezileri sırasında daha dikkatli olması gerekir. Hava durumu ve bagajdaki değişiklikler kazaya daveyiye çıkarabilir.

 

HOROZ

Horoz burcu sis ve göle bağlı dişi Metal elementidir. Köpek sisin akış yolunu engelleyen dağdır. Dağın çevresinde kalan sisin dağa düşen yağmur olma olasılığı vardır. Horoz ile Köpek birlikte dağdaki bir göl olabilirler. Su Köpek için parademektir. Horoz Köpeğe para kazanma fırsatları getirebilir.

Horoz metal elementli ve Köpek Toprak elementlidir. Toprak metalin ana elementidir. Köpek burcu Horoz için koruma, eğitim ve barınak sağlar. Horoz kişisi düşünceli, yetenekli, romantik ve çekicidir. Horoz sadece hayatın olanaklarından faydalanmak ister. Çok fazla hoşgörü ve iyi yaşam  beklentisi vardır. Bu yıl Horoz bireyler için şanssız olaylara söz konusu. Her adım da harekete geçmeden önce çok iyi düşünülmelidirler. İş yerindeki sorunlar alkol kullanımına ve sağlık sorunlarına neden olabilir. Güvende kalmak için Horozlar daha önce olduğundan daha dikkatli olmalı. Düşük profilli olun ve yasalara uymaya çalışın. Bu yıl sürekli sorunlar ortaya çıkacak ve herhangi bir dikkatsizlik başarısızlığa neden olabilir. Mali durumlar bu yıl istikrarlı olacaktır, ancak özen gösterildiği sürece aksi takdirde sonuçlar çok ağır olabilir.

2018'de büyük başarı elde edebilmek için, Horozlar mutlaka çoklu görev uygulamasıyla mücadele etmelidir. Kendinize önemli bir hedef belirlemeniz yeterli olacaktır. 2018'de günlük programınız çok dolu olacak, ancak dinlenmek içinde zaman ayırmalısınız. Kazançlı buluşmalar ve evden uzakta birçok gezi bu yıl beklenmelidir, bu da Horozun heyecanlı yaşantısına hoşluk katacaktır. Farklı geçmişe sahip insanlarla olan yeni arkadaşlıklar, Horozların sosyal hayatını 2018'de büyük ölçüde zenginleştiriyor. Ateş elementi kariyeri temsil eder. Köpek elementi topraktır ve biraz dişi ateş elementi içerir. Köpek burcuna “Ateşin depo odası” denir. Kariyer fırsatlarının Köpek burcu zamanında saklanması gerekiyor. Bunun elde edilmesi toprak kazılmalıdır. Yani Horozların emek ve enerji harcanması gereklidir. Daha sonra başarıyı elde edebilir. Bir şirket size yeni bir pozisyon sunmak istiyorsanız, karar vermeden önce iki kez düşünmek zorundasınız. Mevcut işinizin projesinde hasat yakındır çünkü pozisyon almadan önce başarılarınızı kutlama seçeneğiniz vardır. Önce sıkı çalışmanız için meyvelerin tadını çıkarabilir ve sonra değişiklikleri arayabilirsiniz. Yeni şirket yabancı bir çevredir, kültürü öğrenmek ve itibarını belirlemek için zamana ihtiyaç vardır. Bu nedenle, göreve ertelenmek üzere şirketle olan olasılığı tartışabilirsiniz. Hem iş adamları hem de çalışanlar için, yılın enerjisi kavgaya eğilimli ve anlaşmazlıklar oluşturduğu için her açıdan güvenli bir şekilde ilerlemek en iyisidir. O halde meydan okumayı kabul etmeden önce enerjinizi şarj etmek için zamanınız var sayılır. Yıl içinde Horoz burcunun para şansı olumludur. Fırsatlar onu bekleyecektir. Çalışma ortamını değiştirmek isterseniz, başka bir departmana veya projeye geçiş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mevki yükselemesi veya iş değiştirme için iyi fırsatlar olacaktır, ancak pasif bir şekilde beklemektense inisiyatif kullanmayı tercih etmelisiniz ve daha iyi bir iş bulmak için kendi kaynaklarınızı ve rehberinizi kullanmalısınız.  Çalıştığınız sürece iyi ödüller kazanacaksınız. Ağaç elementi onun parsının karşılığıdır. Ağaç elementi ilknahara bağlıdır. Kişinin ilkbaharda daha verimli servet kazanma talihi olur. İş ortakları için Kaplan ve Tavşan burç insanları olumludur. Brlikte çalışırken servetin büyümesi temin edilir.

Çin Zodyak’ta Horoz ve Köpek burcu metal elementli cazibe ilişkisine sahiptir. Horoz burcu Köpek burcu zamanında çok çekici gözükür. Aşk ilişkileri talih gösterir. Aşk hayatınız son zamanlarda güçlük çekiyor olsa da bundan böyle sizinle birlikte olacaklardır. Yalnız yaşıyorsanız, hareketli bir sosyal hayatı yaşayacaksınız. Buluşmalara gideceksiniz ve yeni tanıdıklarınızdan biri sizin dikkatinizi çekebilir. Bekar olanlar için çok çeşitli fırsatlar yılıdır.  Evliler için birbirlerine çekim ve saygı duyacakları zamandır.

Horoz ile Köpek birlikte durabilir. Ancak bir süre için kavga edebilirler. Birisiyle anlaşmazlık yaşar veya dava açarsanız mümkün olan en kısa sürede birbirinizle anlaşmayı sağlamalısınız. Erken ateş kez yapmak iyi bir siyaset sayılır. Asi halde davanın uzama riski vardır. Bu da çok fazla enerji ve para gerektirir. Eğer bu durumdan kurtulmak istiyorsanız size en iyi yardımı Kaplan yılında dünyaya gelen insanlar sağlayabilir. Horoz kişisi karbondioksit veya kirli havada bulunan dişi metal elementidir. Köpek burcu ise erkek topraktır. Bu nedenle kişi burcundan, bronş, boğaz, akciğer ve diğer solunum sistemi problemlerinden zarar görebilir. Yaşadığı yerde hava kalitesi olumlu ve temiz olmalıdır. Taze havadan faydalanmak için kirli havalı kentlerden uzak durulmalıdır. Özellikle virüs ve tümör gibi konular da dikkat ister. Kişi için önünde bekleyen fırsatlar için daha fazla çalışma ve çaba harcama zamanı geliyor. Ayrıca çürümeye başlamadan önce meyvelerin tadını çıkartmak gerekiyor !

 

KÖPEK

2018 Çin Yeni Yılı Köpeklerin astral döngüsünün yenilenmesinin başlangıcını işaretler. Son yıllarda, Köpek Yılı boyunca doğan birçok insan, birçok engeli aşmak zorunda kaldı ve üstesinden geldi. 2018 de Köpek bireyler için başarılarını pekiştirmek ve motivasyonunu yenilemek için bir fırsattır. Köpek yılında Köpek bireyler insanlara yardım eli uzatmalı ve kar elde etmek için inisiyatif kullanmalıdır. Köpek aynı zamanda uzun yıllar kendisine sarsan ve hayatında tıkanıklığın kaynağı olan birçok endişe ve şüpheye kurtulmayı başarıyor. Bu sene çok fazla heyecan duyuyorlar ve gerçekten olağanüstü sonuçlar elde etme şansları var. Bu yıl eski projeleri gerçekleştirmek için iyi bir yıldır. Bu kadar dinamik ve geniş olmanın tüm gecikmelerini şimdi telafi edebilirler. Gayrimenkul projelerinden veya teknik yatırımlardan bazı ödüller alabilirsiniz. Köpekler iddialıdır ve bu 2018'de daha belirgin olacaktır. Ağaç elementi kişinin kariyerini sunar. Köpek burcu erkek, Toprak, dişi ateş ve metal içerir. Köpek burcunda ağaç elementi yoktur. Bu nedenle kariyer şansı makul seviyede kalır. İş hayatında ağır iş yükü varsa Köpek burcu döngüsünde rahatlama hissedilir. Bunun nedeni meslektaşların ve arkadaşların görevin tamamlanması için yardımcı olacakları ve daha kolay yollar gösterecek olmasıdır. Bu yıl, yeni bir başlangıç ​​veya yeni bir profesyonel proje için elverişli. Şu anda kişinin kolay bir işi varsa ve her gün tamamlaması gereken yükümlülüğü yoksa iş hayatında güvenliğe dikkat etmesi gerekir. Ya da kişi bir iş yerine sahip ise ve büyüyen işlerle sarılmışsa iş ortağından veya yardımcılarından yardım isteyebilir. Bunlar istekler için arzulu şekilde destek sağlayacaklardır. Köpek yıllarında doğanlar kendileri için yeni bir alan deneyebilir; yetenek veya meslek bulabilirler. Kişi bir şirkete sahip ise ve şimdi iyi bir çalışma durumu yoksa o zaman yeni yatırımlar yapılmamalıdır. Şirketin veya işin boyutunu büyütmemek lazımdır. Sakin bir şekilde sorunların nedenlerini düşünmek ve hataları düzeltmek gerekir.

Ağaç elementi kişinin işi için geçerlidir. Köpek burcunda ağaç elementi yoktur. Eğer bu sırada yeni bir iş aranıyorsa yeni bir pozisyon düşünülmez. Yeni bir iş aramada gelişmeler yavaş olacaktır. Şubat, Mart, Nisan ve Kasım aylarında daha fazla deneme yapılmalıdır. Eğer bir iş alanında yeni bir konum önerilirse tamamen güvence yoksa eski işi korumak daha akıllıca olur.

Köpek burcu erkek Toprak elementi kapsar. Su elementi toprağı korkutur. Su parayı temsil eder. Köpek burcunda su elementinin olmaması para şansının olmayacağını göstermez. Para talihi kısa vadeli, beklenmeyen veya kamuya açık olmayan ticaret alanlarıdır. Bir fırsat çıktığında para kazanmanın kolay olacağı anlaşılıyor. Bu süreçte insan tasarruf etmeden hızlı bir şekilde para harcayabilir. Bu nedenle iyi bir para yönetme planına ihtiyaç vardır. Bu süreçte ayrıca gayrimenkul gibi uzun vadeli alanlara para yatırmak yararlıdır. Bununla birlikte, 2018'de çok para kazanabilir ve bunu hızlı bir şekilde kaybedebilirsiniz de… Aşırı derecede duygusal olabilme kapasitesine sahip olduğunuzdan ve bu yıl öfke ve dövüşleri vurgularken, kendi kendini kontrol etmeniz gerekecek. Kendinizi ortaya çıkan yeni zorluklara adapte edebilecek kadar akıllıysanız, karakterinizi güçlendirip iki önemli özelliği geliştirirsiniz, müzakere sanatı ve makul seçimler yapma becerisi.

Çin Zodyak’ta Köpek burcunun Köpek yılında dostluk şansı olur ama sevgi ilişkisi olması pek görülmez. İnsan bekarsa ve bir sevgili arıyorsa o zaman bir çok rakiple tanışacaktır. Tavşan, At, Kaplan veya Horoz yılında doğanlar ile uyum sağlaması daha kolay olur. Aşık olursa ilişkiyi sürdürmek için sabırlı davranması gerekir. Gerçek aşk kendini kanıtlaması için zamana ihtiyacı vardır. Evli olan insanın romantik hayatı bu süreç içinde sakin ve istikrarlıdır. İnsanın başında bir dava varsa veya birisiyle tartışırsa karşısına güçlü bir rakip çıkabilir. Ayrıca bu dönemdeki davalar uzun bir zaman ister. Zaman alıcı, emek gerektiren ve masraf çıkartan hukuk sorunu olur.  Sonucu da önceden tahmin edilemez. En iyi yol uzlaşmacı olmak, öfkeyi kontrol etmek ve olaylardan uzak durmaktır. Köpek burcu Toprak elementi grubundadır. Köpek burcunun Köpek yılındaki durumu çok güçlü olacaktır. Toprakla ilgili her şey onun sağlığını etkiler. Bu nedenle mide ve sindirim sistemine özen göstermek gerekir.  Diyet yapanların şekere dikkat etmesi gerekir. Boğaz, akciğer ve solunum sistemine özen gösterilmelidir. Açık hava egzersizi  ve temiz hava almak için doğa içinde yürüyüşler yapmak önemlidir. Köpek burcunun Köpek yılında amacı benzer olur. Yine de her biri kendi doğasına sahiptir. Olumlu ve akıcı bir para fırsatı olmadığı sürece tutucu davranmak daha doğrudur. Bu dönemde kişinin açgözlü olmasına gerek yoktur. Zira önünde tatmin olacağı bir yıl vardır.

 

DOMUZ

Su elementi  toprağı korkutuyor. Toprak su basıncını verir. Toprak Domuz burcunun işini temsil eder. Su elementi Köpeğin parasını temsil eder. Köpek bir patrol gibi davranabilir. Domuz, Köpek için para kazanan işçisidir. Domuz ve Köpek burçları iyi birer iş ortağı olabilirler.

Köpeği yılında, Domuz bireyler duygusal ve samimi hayatında düzeni sağlamak için 2018'den yararlanır. İşler hızla gelişir ve onlara parlamasına izin veren yeni durumlar ortaya çıkar. Ne yapmaları gerektiğini biliyorlar ve bu sene farkındalıklarının pik yapacağı sürece adım atacaklar. Profesyonel olarak, 2018 iyi bir yıl. Bir süre önce başlattıkları projeler şu an meyvelerini vermeye başlayacak. Bu yıl, finansal seviyede önemli değişiklikler bekleyebilirler. Oldukça kaotik bir yıldan sonra, kendiniz hakkında daha iyi hissetmeye başlayacaksınız. Bununla birlikte, hala öğrenilecek dersler var. Bunlar, şimdi yaptıkları çalışmalardan farklı şimdiye kadar gerçekleştirilen bazı faaliyetlerin veya projelerin sonucudur. Çalışanlar, diğer personel ile iyi ilişkiler sergiliyorsa fayda sağlayacaktır. İşadamları içinse kişisel ilişkiler çok önemli ve  belirleyici bir unsur olacağıdır. Parasal kazançlar için çok çalışmanız gerekecek. Öncelikle, hayatınızın tüm alanlarında mantıktan ayrılmayın. Aşırı fedakarlıktan vazgeçin. Son olarak, planlarınızı son dakikada değiştirmeye ne kadar istekli olursanız, hayatınızın her alanında daha iyi başedersiniz. Farklı açılardan olan şeylere bakmaya çalışın. İşyerinizde size faydalı olacak becerilerinizi geliştirin. Hedeflerinize karar verin ve sonra hareket edin. İşinizi  değiştirmek için iyi bir zaman değil fakat geliştirmek için fırsatlardan yararlanmak zorundadırlar. Ancak kıskanç insanlara dikkat etmeleri gerekir. Düşük profilli olmalı ve kendi işlerini yapmaya konsantre olmalılar. Bununla birlikte, Domuzlar 2018'de duyarlı ve duygusal olabilirler. Duygularını kontrol etmeyi ve bazı şeyleri kadere bırakmayı öğrenmelidirler. Gevşemek ve geleceğiniz hakkında plan yapmak için bol bol zaman bulacaksınız. Eğer işinizi veya işinizi değiştirmeyi düşünüyorsanız, o zaman sonbahar ve sonrası doğru zamanda olacaktır. O zamana kadar üstlerinizle iyi ilişkiler içinde olmaya çalışın. Hedeflerinize yaklaşmanıza yardımcı olurlar. Domuzlara servet açısından yardımcı olacak bir erkek bu yıl hayatlarına girebilir. Para açısından güvenlik sağlayacak şeylere odaklanmanız gerekir. Para güvenliği, size huzur verir fakat  sizi mutlu eden manevi değerleri  görmezden gelmeyin. Pazarlama sektöründe ağırlıklı olarak erkek tüketicileri hedef alan bir şirket sahibiyseniz, bir çok müşterinin himayesine geçeceksiniz ve performansınızda önemli bir artış elde edersiniz. Eğer bir ofis çalışanıysanız, kişisel yeteneğiniz ve kararlı çalışma tutumunuz sayesinde erkek olan bir üstünüzden ödül yada terfi alabilirsiniz.. Eğer bir iş adamıysanız, erkek partnerlerin veya müşterilerin güvenini kazanırsınız ve istikrarlı siparişler ve yükselen gelir elde edersiniz. Ayrıca, 2018 in nimetleri, yakınlardaki yerden çok uzak bir yerde etkili olmaktadır; bu nedenle pazarı geliştirmek için başka bir yere giderseniz daha iyi gelir elde edersiniz. Ayrıca, finansal kayıplardan kaçınmak için fırsatçılıktan uzak durmalısınız. Bu sene kolayca hırsızlardan zarar görebilirsiniz, özellikle mali konularda ulu orta konuşmamalısınız. Kadın Domuzlar genellikle iş gezilerinden daha fazla fayda sağlayacaktır. Dürüst bir iş adamıysanız müşterilere iyi bir izlenim bırakır ve daha sadık çalışanlar ve daha istikrarlı bir iş ortamı kazanma şansına sahip olursunuz. Köpeğin kulağınıza fısıldadıklarını takip ederek saplantılı olduğunuz lüks tüketimden vazgeçebilirsiniz. Bu yıl satın aldığınız tüm ürünlerin belirli bir işlevi ve geri dönüşü olacak.

 

Aşk ilişkisi söz konusu olduğunda, kadınlar erkeklerden daha iyi şansa sahip olacaklar. Uygun bir erkekle tanışma ve ilişkiyi sorunsuz bir şekilde geliştirme şansına sahip olacaksınız. Kadın Domuzlar için  bu yı  evlenmek için en iyi zaman olacak. Ayrıca, düğün, terfi, hamilelik ve ev satın alma gibi mutlu olaylar yaşayacaksınız. Erkek Domuzlar bu yıl duygudurum dalgalanmaları yaşayabilir. Bu, sevdiklerinize ve arkadaşlarınıza zarar verecek derecede olmamalı. Domuz bazı şeylerin zorlanılamayacağını hatırlamalıdır. Her şeyi kadere bırakırsa, beklenmedik bir şey kazanabilirler. Bu aşk hayatınızı tersine çevirebilir. Evli Domuzlar eşinizle bağlarınızı güçlendireceksiniz. Küçük hediyeler ve samimi övgüler mutluluğunuz üzerinde büyük bir etki yaratacaktır. Eğer bekarsanız ikili ilişkilerde çok daha girişken olacaksınız ve bu sizin için iyi olacak!

 

2018 de genellikle sağlık şansınız istikrarlı olacaktır ve ciddi sağlık sorunlarınız olmayacaktır. Ancak ailenizdeki yaşlıların, özellikle de büyük yaştaki çocukların sağlıklarına dikkat etmelisiniz.  Araba sürerken dikkatli olmalısınız. Aşırı duygusallık sinirlerinizi yıpratabilir. 2018 de genç hissedecek ve enerjik olacaksınız, ancak diyetinize dikkat etmelisiniz. Sağlıklı yiyecekler yiyin ve yağlı ve karbonhidratlı besinlerden kaçının. Enerjinizi yararlı olmayan şeylere harcamayın. Her gün egzersiz yoga veya meditasyon yapmanız gerekir. Duygusal yanınız yeni arkadaşlar kurmaya ve güzel vakitler geçirmeye, kendinizi iyi hissetmenize neden olacaktır. Yaz aylarında ekstra bakım veya check up yaptırmanız faydalı olabilir.

 

©Özlem Sügen

 


 

 

Çin  Doğum  Horoskopunun   Analizi  Nasıl  Yapılır  ?

 

Çin doğum horoskopunda Ying ve Yang enerjileri arasındaki dengenin kurulması temel prensiptir. Her alan ve konuda enerjilerin bir noktada denge kurmaları gözetilir. Aşağıda 17 Mayıs 1973 tarihinde İstanbul'da saat 04.45'de dünyaya gelen erkek kişinin Çin horoskopu verilmiştir.

 

 

 

Çin horoskopunda yıl işareti siyah öküz olup dişi (Yin) Su elementidir.  Horoskopun kişiyi temsil eden en önemli yeri gün işareti olup burada da siyah öküz ve dişi (Yin) Su elementi vardır. Bu durumda horoskop sahibi su elementinin uyum sağladığı element yılları ve Yin enerjileri ile uyum sağlayacaktır. 2015 Yılının sembolü Koyun, Ağaç elementlidir. 12 Zodyak burcu arasında 8.hayvan burcudur 6.Burç Yılan v 7.Burç At olmuştu. Yılan, At ve Koyun  5.element teoriye göre ateş grubudur. Böylece 2015 yılı Ateş grubunun son yılı olacaktır. Bu nedenle 2013 ve 2014 yıllarında ateş talih vermişse böylece 2015 yılında da talih devam edecektir. Örnek kişinin Talih elementi Su olduğundan ateş elementi talih vermez. Bu nedenle 2014 yılı onun için iyi bir dönem sayılmaz. 2015 Yılında yaşanacak Koyun yılı da ateş elementlidir. Bu durumda yılın su elementli kişiye talih vermesi beklenmemelidir.  Element uyumunu anlamak için elementlerin uyum ve uyumsuzluk tablolarına bakmak gerekiyor.  Metal ile Su arasında destekleme uyumu vardır. Metal su için  destekleme elementidir. Su metalin özgür kalmasını sağlar. Bu bakımdan ikisi birbiriyle uyumludur ve 2016 yılı Maymun yılı nedeniyle  metal elementinin yılı olduğundan  kişi için olumlu bir sene olacaktır. Bu horoskopta başarıyı yükselten diğer faktör Gün sembolünün kişiyi temsil etmesi (Day Master) ve  Su elementi olmasıdır. Böylece iki yönden yılın talihi destek görüyor. Horoskopta İş-kariyer evinde Toprak elementi görülüyor. Toprak ile yılın elementi olan metal uyumludur. Elementlerin uyum tablosunda  toprak ve metal uyumludur. Bu bakımdan kişinin Maymun yılında yeni bir işi olacaktır. Bu konuda Su ve metal ayları olumludur.  Çin astrolojisinde yıl 12 parçaya bölünür ve her parçanın bir yönetici hayvan sembolü vardır.

 

Analizde önemli seçeneklerden biri de "Talih Elementi" bulunmasıdır. Talih elementi beş element içinde en küçük puana sahip olan element olur. Bu horoskopta en düşük puan (11) Metal elementine aittir. Bu seçimin kuralı metalin dengeyi kurması için destek istemesidir. Talih elementini bulmak için diğer yol şudur : metal (11) + su (81) = 92 ; ateş (112) + toprak (102) = 214. Bu durumda metal grubundaki metal elementi Talih elementi olur. Talih elementi metal olan kişi için metal Maymun yılının talih vermesi beklenir. Talih elementi metal yerine  ateş olsaydı talihli sayılmazdı. Çünkü ateş ve su birbirine düşmandır.

 

Beş element tablosunda ilk kare (su) kişiyi temsil eder. İkinci kare (ağaç)  Çocukları gösterir. Üçüncü kare (ateş)  Para sembolüdür. Dördüncü kare (toprak) iş-meslek-kariyer sembolüdür. Beşinci kare (metal) anne sembolüdür. Ayrıca hayatta kişiyi destekleyen tüm insanları gösterir.  Eğer  Para gücü ve Kariyer gücünün toplamı kişilik ve anne gücünün toplamından daha büyük ise zengin olmayan ortamda dünyaya geldiğiniz anlaşılır. Para gücünü yönetmeniz ve zengin olmanız talih elementinin hayatta çalışmaya başladığı zaman olacaktır. Eğer Talih elementini horoskopun yıl ve ay kolonunda görebilirsek çok olumlu bir aile içinde dünyaya geldiğimiz ve ebeveynler ile çok iyi ilişkilerimiz olduğu anlaşılır. Talih elementini Eşi temsil eden element evinde bulursak (gün)  eşimizin bizi kariyer, iş ve meslek alanlarında tüm gücü ile destekleyeceğini yorumlarız. Talih elementini saat hanesinde bulursak çocuklarımızın iyi hayatlara sahip olacaklarını ve bizim yaşlılık yıllarımızın refah ve mutluluk içinde olacağını yorumlarız. Eğer beş element tablosundaki Kişilik ve anne puanları diğerlerinden büyük ise çok güçlü irade, arzu ve iyi sağlık sahibi oluruz. Bu kişi bir lider olabilir. Çünkü gücü elinde tutmaktadır. Ancak böyle bir kişi diğer insanları ezebilir ve incitebilir. Eğer kişilik ve anne puanları diğerlerinden düşük ise  kişi azim, kararlılık ve hedef tayin etmekte zayıftır. Bu kişi çok kolay ve çabuk hastalanabilir. Bu kişi takım oyununu öğrenmelidir. Ayrıca kendi başına iş kurmakta zayıftır. Ancak Talih elementleri her zaman hayatına girerse başarılı olabilir. Hayatın tüm olayları beş elementin diğeri ile uyumu veya uyumsuzluğu ile ilgilidir. Hastalıklar, başarısızlıklar veya yükselmeler ve başarılar gibi. Bu bakımdan yılın nasıl olacağını anlamak için beş elementi ve Talih elementini analiz yapmak gerekir. Sadece yılı temsil eden hayvan sembolü tek başına bir anlam taşımaz.

 

Burada örnek verilen horoskopun sahibi kişi 1991 yılında üniversite'de istediği fakülteyi kazandığı zaman  metal (yin) koyun yılı yaşanıyordu. Birincilikle fakülteden mezun olduğu 1995 yılında  yin ağaç domuz yılı vardı. Görüldüğü gibi öncelikle Yin yıllar başarı vermektedir. Bundan başka ağaç ve metal elementleri de yıl ve gün elementi olan su ile uyumludur. Bu nedenle başarı gelmiştir. Çin astrolojisinde ayrıca çok önemli bir kural vardır. Bazı burçlar arasında üçlü güç noktaları ortaya çıkar. Örneğin Köpek, Horoz ve Maymun arasında (Gang of three) destekleme kuvveti ortaya çıkar. Köpek yılında doğan birisi en büyük başarısını horoz veya maymun yılında kazanır. Aynı şekilde Öküz-Domuz-Fare arasında su grubu gücü ortaya çıkar. Horoskopun sahibi 1995 yılında büyük başarı kazanırken sadece element uyumu değil aynı zamanda gücü destekleyen Domuz yılı vardı. Ödülü aldığı temmuz 1995 içinde Yin (dişi) Su elementinde Koyun ayı vardı. Görüldüğü gibi başarının gelme zamanı bile ortaya çıkmaktadır.

 

 

     

 


ÇİN  BURÇLARININ  EŞLEŞİM  UYUMU

 

Çin burçlarının birbiriyle uyuşum ve eşleşim analizi yanda verilen Eşleşim Çemberinden rahatlıkla yapılabilir. Şekilde birbiriyle en uyumlu olan ve anlaşma zemini sağlayan burçlar aynı renkte çizgilerle birleştirilmiştir.

 

Bir örnek verelim. Öküz burcuna girenler için en uyumlu burçlar Horoz ve Yılan burçları olacaktır. Aynı şekilde Horoz burcundan olanlar için en uyumlu burçlar Öküz ve Yılan grubundan olanlardır.

 

Bu şekilde birleşen burçlar eğer dört element içinde de anlaşıyorlarsa sinastri açısından olumlu bir sonuç sayılır.