ANA SAYFA

Güneş Burçları

Horoskop

ATATÜRK 

Batı Astrolojisi

Hint Astrolojisi

Çin Astrolojisi

Yükselen Burç

Horary Astroloji

AstroFemin

Aşk Seks Tipleri

Kader  Burcu

Talih  Burcu

Romantik  Eşleşim

Astro Numeroloji

 Depremler

AstroPsikoloji

Astro Kabala

Astrolog Sügen'ler

Astro Yorum

Astro Takı Taşları

Ay Burcu

Bize  Ulaşın 

Analiz  Başvuru ve CD istek  Formu

 

YÜKSELEN  BURÇ

(Tıklayın)

Yükselen Burcunuzu ve özelliklerinizi öğrenmek için tıklayın...

 

 

HAMİLE KALMAK VE ÇOCUK SAHİBİ OLMAK ZAMANI

  

(Tıklayın)

 

Sağlıklı çocuk sahibi olmak ve hamile kalmak zamanı için bir analiz

 

 

PARA VE MADDİ TALİHİN  ANALİZİ

(Tıklayın)

 

Hooskoptaki para kazanma ve maddi başarıların analizi.

 

 

 

Ne Zaman Evleneceğim?

 

(Tıklayın)

 

Evlilik zamanını gösteren ve nelere bağlı olduğunu açıklayan analizi okuyun

 

  VEDİC ASTROLOJİ CD

 

(Tıklayın)

 

Vedic CD içinde bulunan eserleri ve programları görmek için tıklayın.

 

  MAHABOTE ASTROLOJİSİ

 

(Tıklayın)

 

Mistik bir astroloji alanında bir geziye hazırlanın..... Yeni bir astroloji yeni bir merak.

 

 

ASTRO NUMEROLOJİ

 

(Tıklayın)

 

Sayılar gizemli dünyalarında gelecek için neler gösteriyorlar ?

 

 

ASTROLOJİ   ANALİZİ

(Tıklayın)

 

Mükemmel bir Astroloji Analizi insanın tüm geleceğini gözler önüne serer..

 

 

Güneş Horoskopu Analizi

 

(Tıklayın)

 

Her yıl için hazırlanan Güneş Dönüşü (Solar Return) analiz ve yorumunu okuyun

 

 

 

2014    AT  Yılı  (Tıklayın)
 

Çin Zodyak sistemi dünyanın en eski astroloji kurgusudur. Batı ve Hint Astrolojisinde olduğu gibi insanları 12 ayrı kişilik tiplerine ayırır. Batı sisteminden farklı olarak da takımyıldızlara insanların davranışlarını betimleyen mitolojik yakıştırmalar verilmez. Bunun yerine Çin Astrolojisinde dünyadaki yaşam modelinin karmaşık doğu felsefesi, mevsimler ve havadan etkilendiğini açıklayan tanımlar yer alır.

 

Doğu bilgeliğinin temeli Taoizm’den kaynaklanmaktadır. Bu felsefenin temel inanışında evrenin iki zıt güç arasındaki sonsuz çekişmeden oluştuğu var sayılır. Erkek ve dişi kutuplarının simgelenmesi ile açıklanan iki zıt güç Yin ve Yang olarak adlandırılır. İki temel gücün temsilcileri ise Güneş ve Ay olarak belirtilmiştir. Geri kalan beş elemanın eklenmesi ile Çin Astrolojisinin temel yapısı kavranmış olur.

 

Çin Astrolojisinde sadece 12 değişik hayvan ile betimlenen bir kavram bulunmaz. Bunların yanında ; tahta, ateş, toprak, metal ve su gibi değişik beş element kavramı daha yer alır. Beş element deneyimin gezegenleri sayılırlar. Güneş ve Ay sadece Yin ve Yang sembolü kabul edilir ve gezegen sayılmazlar. 12 Çin burcu beş element tarafından yönetilir. Her bir element tarafından yönetilen süreçler ele alınırsa, her burç 60 yıllık ara ile gelir ve bu nedenle Çin takvimi 60 yıllık periyot temeline dayanır.

 

Çinliler elementleri Yin-Yang kutupsallığının ilaveleri olarak sayarlar, böylece her element kendi içinde yapıcı veya yıkıcı etkiler oluşturur. Örneğin, metal bir silah olarak yıkıcı olurken, bir tencere haliyle de yapıcı olacaktır. Benzer şekilde ateş yangın olup evi yakarken, ışık olarak gecemizi aydınlatacaktır. Su, sel olup ürünleri yok ederken, hayat enerjisi olarak yaşamı sağlayacaktır.

 

Çin Horoskopu on iki burca bölünürken, yapıcı ve yıkıcı haliyle on element koluna ayrılır. Bunların yanında antik Yin ve Yang kavramlarının eklenmesiyle klasik Çin horoskopu ortaya çıkar.

 

 

Yapıcı Element Devresi

Tahta - Ateş -Toprak - Metal - Su - Tahta

Yıkıcı Element Devresi

Su- Ateş-Metal- Tahta-Toprak- Su

ELEMENT

SİMGELEDİKLERİ

GEZEGEN

TAHTA

Büyüme,Yaratma ve beslenme süreci

JÜPİTER

ATEŞ

Eylem, Motivasyon ve Kültür

MARS

TOPRAK

Denge, Katı, Güven ve itimat

SATÜRN

METAL

Mal varlığı ve Parasal başarı

VENÜS

SU

Açıklık, İletişim ve Fikir alışverişi

MERKÜR

Yukarıdaki tabloda Çin horoskopu Elementleri görülmektedir. Güneş ve Ay Yin ve Yang olarak görülmelidir.


Çin Yükselen Burç Tablosu

 

Çin Astrolojisinde Yükselen Burç doğum saatine göre bulunur ve tüm yıl için aynı tablo verileri kullanılır. Aşağıdaki Tabloda doğum saatine göre belirlenmiş Yükselen Çin burçları görülmektedir.

 

DOĞUM

SAATLERİ

YÜKSELEN

BURÇ

DOĞUM

SAATLERİ

YÜKSELEN

BURÇ

23.00 – 01.00

FARE

11.00 – 13.00

AT

01.00 – 03.00

ÖKÜZ

13.00 – 15.00

KOYUN

03.00 – 05.00

KAPLAN

15.00 – 17.00

MAYMUN

05.00 – 07.00

TAVŞAN

17.00 – 19.00

HOROZ

07.00 – 09.00

EJDERHA

19.00 – 21.00

KÖPEK

09.00 – 11.00

YILAN

21.00 – 23.00

DOMUZ

 

ÇİN BURCUNUZU  BULUNUZ

 

  Çin Astrolojisinde burçlar her sene Ocak ayının sonunda veya Şubat ayında değişir. Bir yıl boyunca aynı burç devam eder. 2010 Yılında Kaplan burcu hüküm sürmüş olup 2011 Şubat ayında Çin yılbaşı sırasında Tavşan yılı başlayacaktır.

 

Doğum tarihinizde hangi Çin Burcunun sürdüğünü bulmak için  aşağıdaki satırı  tıklayarak sayfaya geçin ve burcunuzu bulduktan sonra karakterinizi açıklayan bilgilere ulaşın.

 

Çin Burçları Tablosu

 

ÇİN BURCUNUZUN ÖZELLİKLERİNİ ÖĞRENİN

 

Çin Burcunuzu öğrendikten sonra size ait karakter,mizaç ve duygusal özelliklerinizi öğrenmek için Çin Burçları Açıklamaları sayfasını tıklayınız. Burada 12 Çin burcunun karakteristik tanımlamaları yapılmış ve hangi burcun insanları ile daha iyi anlaşacağınız belirtilmiştir.

 

Çin Burçlarına Göre Eşleşim (Synastry)

 

Çin burçları arasında birbiriyle en uyumlu olan burçların hangileri olduğunu öğrenmek için Mistik Eşleşim Üçgenini deneyin. Bu tabloya erişmek için yukarıdaki konu başlığını tıklayınız.

Çin   Zodyak'ta   2014  Yılı

 

 

 Ağaç  Elementli, Yang  (Erkek)    AT   Yılı

 

     

 

2014 yılı Çin Zodyak'ta Yeşil, Toprak elementli At yılı olup Çin yeni yılı 04 Şubat 2014 tarihinde olacak ve At yılına 4 Şubat günü girilecektir.  Çin Zodyak’ta sadece burç her şeyi ifade etmez. Beş element teorisini de bilmek gerekir. Bunlar Metal, Su, Ağaç,Ateş ve Toprak olacaktır. Ağaç elementi rengi yeşil ile ilgilidir ve bu nedenle At yılının rengi yeşil olur. Böylece yılı şöyle tanıtırız : Yeşil, Erkek (Yang) , Ağaç elementli At yılı.

 

Çin Zodyak'ta her hayvanın beş element ile ifade edilmesi doğrultusunda At genel olarak ateş elementini kapsar. Bu durumda Talih elementi olarak Ağaç ve Ateş kapsayan kişiler 2014 yılında talihli sayılırlar. Bir kişi 2014 Çin astrolojisine göre  talihini aramadan önce Çin burcu ile birlikte ne elementi olduğunu ve Talih Elementini bilmelidir.  Ateş elementini kuvvetlendirecek element ağaç olacaktır. Bu durumda horoskoplarında zayıf ağaç elementi olan kişiler yıl için maddi alanlarda büyük zararlar görürler.

 

Başbakan R.T.Erdoğan 26 Şubat 1954 tarihinde dünyaya gelmiştir. Ağaç elementli erkek yeşil At burcuna sahiptir. Talih elementi de Metal olur. Gün elementi Su olarak ortaya çıkar. 2014 Yılında doğum burcu ve elementi ile sahneye çıkan Başbakan talihli gibi gözükür ama durum tamamen bunun tersidir. Diğer burçların tersine kendi yılları Atlar için çok zor geçer. Bu Ateş etkisindeki yıllarda daha da belirgindir. Nedendir bilinmez ama Çinli astrologların dediklerine göre kendi yıllarında Atlar çok zorlanırlar. Hemen hemen her konuda felaketle karşılaşabilirler. Hatta aile hayatları bile bir felakete uğrayabilir. Buradan ortaya çıkan sonuca göre Başbakanı çok zorlu bir sene beklemektedir.

 

Çin  Doğum  Horoskopunun   Analizi  Nasıl  Yapılır  ?

 

Çin doğum horoskopunda Yin ve Yang enerjileri arasındaki dengenin kurulması temel prensiptir. Her alan ve konuda enerjilerin bir noktada denge kurmaları gözetilir. Aşağıda 17 Mayıs 1973 tarihinde İstanbul'da saat 04.45'de dünyaya gelen erkek kişinin Çin horoskopu verilmiştir.

 

 

 

Çin horoskopunda yıl işareti siyah öküz olup dişi (Yin) Su elementidir.  Horoskopun kişiyi temsil eden en önemli yeri gün işareti olup burada da siyah öküz ve dişi (Yin) Su elementi vardır. Bu durumda horoskop sahibi su elementinin uyum sağladığı element yılları ve Yin enerjileri ile uyum sağlayacaktır. 2011 Yılının sembolü Tavşan, Yin ve metal elementidir. Element uyumunu anlamak için elementlerin uyum ve uyumsuzluk tablolarına bakmak gerekiyor.  Metal ile Su arasında destekleme uyumu vardır. Metal su için  destekleme elementidir. Su metalin özgür kalmasını sağlar. Bu bakımdan ikisi birbiriyle uyumludur ve 2011 yılı metal elementinin yılı olduğundan ve Yin enerjileri bulunduğundan kişi için olumlu bir sene olacaktır. Bu horoskopta başarıyı yükselten diğer faktör Gün sembolünün kişiyi temsil etmesi (Day Master) ve Yin Su elementi olmasıdır. Böylece iki yönden yılın talihi destek görüyor. Horoskopta İş-kariyer evinde Toprak elementi görülüyor. Toprak ile yılın elementi olan metal uyumludur. Elementlerin uyum tablosunda  toprak ve metal uyumludur. Bu bakımdan kişinin Tavşan yılında yeni bir işi olacaktır. Bu konuda Su ve metal ayları olumludur.  Çin astrolojisinde yıl 12 parçaya bölünür ve her parçanın bir yönetici hayvan sembolü vardır.

 

Analizde önemli seçeneklerden biri de "Talih Elementi" bulunmasıdır. Talih elementi beş element içinde en küçük puana sahip olan element olur. Bu horoskopta en düşük puan (11) Metal elementine aittir. Bu seçimin kuralı metalin dengeyi kurması için destek istemesidir. Talih elementini bulmak için diğer yol şudur : metal (11) + su (81) = 92 ; ateş (112) + toprak (102) = 214. Bu durumda metal grubundaki metal elementi Talih elementi olur. Talih elementi metal olan kişi için metal Tavşan yılının talih vermesi beklenir. Talih elementi metal yerine  ateş olsaydı talihli sayılmazdı. Çünkü ateş ve su birbirine düşmandır.

 

Beş element tablosunda ilk kare (su) kişiyi temsil eder. İkinci kare (ağaç)  Çocukları gösterir. Üçüncü kare (ateş)  Para sembolüdür. Dördüncü kare (toprak) iş-meslek-kariyer sembolüdür. Beşinci kare (metal) anne sembolüdür. Ayrıca hayatta kişiyi destekleyen tüm insanları gösterir.  Eğer  Para gücü ve Kariyer gücünün toplamı kişilik ve anne gücünün toplamından daha büyük ise zengin olmayan ortamda dünyaya geldiğiniz anlaşılır. Para gücünü yönetmeniz ve zengin olmanız talih elementinin hayatta çalışmaya başladığı zaman olacaktır. Eğer Talih elementini horoskopun yıl ve ay kolonunda görebilirsek çok olumlu bir aile içinde dünyaya geldiğimiz ve ebeveynler ile çok iyi ilişkilerimiz olduğu anlaşılır. Talih elementini Eşi temsil eden element evinde bulursak (gün)  eşimizin bizi kariyer, iş ve meslek alanlarında tüm gücü ile destekleyeceğini yorumlarız. Talih elementini saat hanesinde bulursak çocuklarımızın iyi hayatlara sahip olacaklarını ve bizim yaşlılık yıllarımızın refah ve mutluluk içinde olacağını yorumlarız. Eğer beş element tablosundaki Kişilik ve anne puanları diğerlerinden büyük ise çok güçlü irade, arzu ve iyi sağlık sahibi oluruz. Bu kişi bir lider olabilir. Çünkü gücü elinde tutmaktadır. Ancak böyle bir kişi diğer insanları ezebilir ve incitebilir. Eğer kişilik ve anne puanları diğerlerinden düşük ise  kişi azim, kararlılık ve hedef tayin etmekte zayıftır. Bu kişi çok kolay ve çabuk hastalanabilir. Bu kişi takım oyununu öğrenmelidir. Ayrıca kendi başına iş kurmakta zayıftır. Ancak Talih elementleri her zaman hayatına girerse başarılı olabilir. Hayatın tüm olayları beş elementin diğeri ile uyumu veya uyumsuzluğu ile ilgilidir. Hastalıklar, başarısızlıklar veya yükselmeler ve başarılar gibi. Bu bakımdan yılın nasıl olacağını anlamak için beş elementi ve Talih elementini analiz yapmak gerekir. Sadece yılı temsil eden hayvan sembolü tek başına bir anlam taşımaz.

 

Burada örnek verilen horoskopun sahibi kişi 1991 yılında üniversite'de istediği fakülteyi kazandığı zaman  metal (yin) koyun yılı yaşanıyordu. Birincilikle fakülteden mezun olduğu 1995 yılında  yin ağaç domuz yılı vardı. Görüldüğü gibi öncelikle Yin yıllar başarı vermektedir. Bundan başka ağaç ve metal elementleri de yıl ve gün elementi olan su ile uyumludur. Bu nedenle başarı gelmiştir. Çin astrolojisinde ayrıca çok önemli bir kural vardır. Bazı burçlar arasında üçlü güç noktaları ortaya çıkar. Örneğin Köpek, Horoz ve Maymun arasında (Gang of three) destekleme kuvveti ortaya çıkar. Köpek yılında doğan birisi en büyük başarısını horoz veya maymun yılında kazanır. Aynı şekilde Öküz-Domuz-Fare arasında su grubu gücü ortaya çıkar. Horoskopun sahibi 1995 yılında büyük başarı kazanırken sadece element uyumu değil aynı zamanda gücü destekleyen Domuz yılı vardı. Ödülü aldığı temmuz 1995 içinde Yin (dişi) Su elementinde Koyun ayı vardı. Görüldüğü gibi başarının gelme zamanı bile ortaya çıkmaktadır.

 

 

2014  AT   Yılında  Çin  Burcunuz  Neler  Gösteriyor ?

 

 

     

Fare yılında doğanlar için 2014 yılı maddi açıdan çok dalgalı bir yıl olacaktır. Yatırım yapmak isteyen kişiler maddi bakımdan gözlerini dört açmalıdır. Her an kayba uğrayabilirler. Ancak çok iyi yapılmış planla ve iyi ortaklara verim sağlanabilir. İş ve kariyer hayatlarında ağır baskı altında olacaklardır.

 

Öküz yılında doğan kişi için 2014 yılı çok parlak ve şahane bir yıl değildir ama düzgün ve doğru davranan ve yollarını değiştirmeyen kişiler yılı kazasız atlatacaklardır. İş ve romantik hayatlarında büyük engebeler yoktur ama dikkatli olmaları gerekir.

 

Kaplan yılında doğan kişiler için 2014 yılı  başlangıcında çok heyecanlı ve verimli olmasa da aradan geçen her ay daha verimli olacak ve yılın sonuna doğru parlak sonuçlar alınacaktır. İş ve girişimde pusu kurmaya meyilli insanlardan çekinmeleri gerekir.

 

Tavşan yılında doğan kişiler için 2014 yılı fiziksel durumu ve maddi gücü bakımından kritik zamanlar gösterir. Yılı kazasız atlatmak için tavırlarına ve ilişkilerine de özen göstermelidir.

 

Ejderha yılında doğan kişiler için 2014  yılı talih olarak kötü değildir. Fiziksel güçleri için özenli davranmaları hatta yakın akrabalarına da aynı özeni göstermeleri gerekir. Ağustos ve Kasım ayları başta olmak üzere aşk ve romantizm hayatları zevkli ve şanslıdır.

 

Yılan yılında doğan kişiler için 2014 yılı sınava girecek öğrenciler ve yeni projeler kuran insanlar için verimli yıl sayılır. Kariyer ve iş hayatında talihlidir. Aşk ve romantizm hayatları da parlaktır ama bu durum evliliklerde bazı hasarlara neden olabilir.

 

At yılında doğan kişiler için 2013 yılı talih bakımından çok dalgalıdır ve çok dikkatli olmalıdırlar.

 

Koyun yılında doğan kişiler için 2014 yılı  her yönden ve konuda talihli bir senedir. Bunun tadını çıkartmak için kolları sıvamalıdır.

 

Maymun yılında doğan kişiler için 2014 yılı özgürlük arayışı ile geçer. Özellikle kariyer hayatlarında böyledir. Sorunları çözmek için başka insanlardan yardım alamazlar ve her sorunu kendileri çözmelidir. Sağlık olarak büyük sorunlar yaşanmaz.

 

Horoz yılında doğan kişiler için 2014 yılı olumludur ve özellikle kariyerlerinde önemli ilerlemeler olur. İş adamlarının eline büyük fırsatlar çıkar. İş hayatlarında desteklenirler. Sağlık konusunda bazı küçük sorunlar olabilir ama ciddi bir risk yoktur. Aşk ve romantik hayatları da verimlidir.

 

Köpek yılında doğan kişiler için 2014 yılı her geçen gün daha iyi olacaktır. Sanat alanlarında çalışanlar için yıl verimlidir. Kar,yer hayatlarında yorucu ama verimli bir sene vardır. İlişkilerde çok talihlidir ve pek çok yeni dost kazanırlar.

 

Domuz yılında doğan kişiler için 2013 yılı genel olarak verimlidir. Özellikle büyük yardımlar alacaklar ve başarı kazanacaklardır.  Sabit işleri olanlar bir sorun yaşamadan yollarına devam ederler. Sağlık durumları da kötü değildir ve bazı önemsiz hastalıklar görebilirler. Ancak aşk hayatları çok verimli değildir.

 

 


ÇİN  BURÇLARININ  EŞLEŞİM  UYUMU

 

Çin burçlarının birbiriyle uyuşum ve eşleşim analizi yanda verilen Eşleşim Çemberinden rahatlıkla yapılabilir. Şekilde birbiriyle en uyumlu olan ve anlaşma zemini sağlayan burçlar aynı renkte çizgilerle birleştirilmiştir.

 

Bir örnek verelim. Öküz burcuna girenler için en uyumlu burçlar Horoz ve Yılan burçları olacaktır. Aynı şekilde Horoz burcundan olanlar için en uyumlu burçlar Öküz ve Yılan grubundan olanlardır.

 

Bu şekilde birleşen burçlar eğer dört element içinde de anlaşıyorlarsa sinastri açısından olumlu bir sonuç sayılır.