Çin Astrolojisi

 

2021    İNEK    YILI

 

2021'de büyük değişimi sağlayacak unsurlar ortaya çıkacak. 

 

Devrim kelimesi “olabilecekler için bir abartı değildir”…


 

Pek çok sürprizle dolu son derece zor Fare Yılı 12 Şubat 2021'de sona erecek. Yeni Çin yılında  İnek yılını  karşılayacağız. Bu hayvan, sıkı çalışma sevgisi, sakinliği ve adalet arayışıyla kesinlikle diğer burçlardan sıyrılıyor. Yılın baskın elementi bilgeliği simgeleyen beyaz metal olacak. Metal, hedeflere ulaşmak için gereken hırsı, kararlılığı, düzeni ve hızı getirir. Böylelikle 2021 sorumluluk duygusunun ve çalışkanlığın ön plana çıkacağı bir yıl vaat ediyor. Diğer taraftan Metal İnek sabrı bittiğinde bir anda patlayabilir ve onun da acımasız olduğunu hatırlamakta fayda var. Metal İnek 2021 yılı için uyarıyor; çatışmalar feci sonuçlar doğurabilir. Öyleyse entrikaları bir kenara bırakın ve olaylarla sağduyu ile başa çıkın, barış ve uyumu korumayı seçin.

 

2021  yılı çalışmayı, aile yaşamını ve hırsların gerçekleştirilmesini teşvik ediyor ve destekliyor.  İnek tarafından yönetilen bir yıl, istediğiniz sonuçları elde etmek için çok çalışmanız gerektiği konusunda da uyarıyor. Başarılı olmak için azim ve dayanıklılık gerekir, çünkü işler her zaman kolay olmayacaktır. İnek yılında imkansız kelimesi unutulur çünkü hedeflerinize ulaşmak için kendi yöntemlerinizi nasıl kullanacağını bilirsiniz.. 

 

İnek güç, çalışkanlık ve sıkı çalışmayı temsil eder. Aynı zamanda sadakati, kararlılığı, kendine güveni ve disiplini sembolize ediyor.  Metal İnek Yılı'nda yapılan evliliklerin uzun ve mutlu olma şansı çok yüksektir, bu nedenle yeni bir aile kurmak için  ideal zamandır. Gelecek için ne planlıyorsanız planlayın, ikiyüzlü, yalancı, kurnaz ve bencil insanların 2021'de başarı için çok az şansı olduğunu unutmayın. Sorumluluklarını ciddiye alan ve sevdiklerine sadık kalan herkesin 2021'de başarılı olma şansı var.

 

2021'de büyük değişimi sağlayacak unsurlar ortaya çıkacak. Devrim kelimesi olabilecekler için bir abartı değildir.

 

©Özlem Sügen

 

                                    2021 Çin Zodyak Burçlarının  Yorumlarını  Okuyabilirsiniz

 

 

Yapıcı Element Devresi

Tahta - Ateş -Toprak - Metal - Su - Tahta

Yıkıcı Element Devresi

Su- Ateş-Metal- Tahta-Toprak- Su

ELEMENT

SİMGELEDİKLERİ

GEZEGEN

TAHTA

Büyüme,Yaratma ve beslenme süreci

JÜPİTER

ATEŞ

Eylem, Motivasyon ve Kültür

MARS

TOPRAK

Denge, Katı, Güven ve itimat

SATÜRN

METAL

Mal varlığı ve Parasal başarı

VENÜS

SU

Açıklık, İletişim ve Fikir alışverişi

MERKÜR

Yukarıdaki tabloda Çin horoskopu Elementleri görülmektedir. Güneş ve Ay Yin ve Yang olarak görülmelidir.


Çin Yükselen Burç Tablosu

 

Çin Astrolojisinde Yükselen Burç doğum saatine göre bulunur ve tüm yıl için aynı tablo verileri kullanılır. Aşağıdaki Tabloda doğum saatine göre belirlenmiş Yükselen Çin burçları görülmektedir.

 

DOĞUM

SAATLERİ

YÜKSELEN

BURÇ

DOĞUM

SAATLERİ

YÜKSELEN

BURÇ

23.00 – 01.00

FARE

11.00 – 13.00

AT

01.00 – 03.00

ÖKÜZ

13.00 – 15.00

KOYUN

03.00 – 05.00

KAPLAN

15.00 – 17.00

MAYMUN

05.00 – 07.00

TAVŞAN

17.00 – 19.00

HOROZ

07.00 – 09.00

EJDERHA

19.00 – 21.00

KÖPEK

09.00 – 11.00

YILAN

21.00 – 23.00

DOMUZ

 

ÇİN BURCUNUZU  BULUNUZ

 

  Çin Astrolojisinde burçlar her sene Ocak ayının sonunda veya Şubat ayında değişir. Bir yıl boyunca aynı burç devam eder. 2010 Yılında Kaplan burcu hüküm sürmüş olup 2011 Şubat ayında Çin yılbaşı sırasında Tavşan yılı başlayacaktır.

 

Doğum tarihinizde hangi Çin Burcunun sürdüğünü bulmak için  aşağıdaki satırı  tıklayarak sayfaya geçin ve burcunuzu bulduktan sonra karakterinizi açıklayan bilgilere ulaşın.

 

Çin Burçları Tablosu

 

ÇİN BURCUNUZUN ÖZELLİKLERİNİ ÖĞRENİN

 

Çin Burcunuzu öğrendikten sonra size ait karakter,mizaç ve duygusal özelliklerinizi öğrenmek için Çin Burçları Açıklamaları sayfasını tıklayınız. Burada 12 Çin burcunun karakteristik tanımlamaları yapılmış ve hangi burcun insanları ile daha iyi anlaşacağınız belirtilmiştir.

 

Çin Burçlarına Göre Eşleşim (Synastry)

 

Çin burçları arasında birbiriyle en uyumlu olan burçların hangileri olduğunu öğrenmek için Mistik Eşleşim Üçgenini deneyin. Bu tabloya erişmek için yukarıdaki konu başlığını tıklayınız.

 

  

Özlem  Sügen'den   Çin   Zodyak'ta   2021  Yılı

 

2021'de Metal  İnek  Yılında büyük değişimi sağlayacak unsurlar ortaya çıkacak. 

FARE   

1900, 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008 ve 2020 yıllarında doğan tüm insanlar Fare burcuna aittir...

 

Hızlı bir yıl bekleyebilirsiniz, bu yüzden hiçbir şey sabit kalmayacak. Dolayısıyla geçmiş gün yüzüne çıkabilir veya sırlar ortaya dökülebilir. 2021'de Fare son derece aktif olacak. Özellikle Mayıs ayında, hem profesyonel hem de finansal değişiklikler, yeni fikirler, yeni olasılıklar ortaya çıkabilir. Hırsları çok yüksek olacak, ancak çalışmaya olan bağlılığı daha da büyük olacak. Fare kendisi için ne planlarsa planlasın, kesinlikle çok çalışacak. Bazı olaylar  karşısında Fare şiddetli bir iç dönüşüm yaşayabilir.  Bir Fare, diğerlerine göre sahip olduğu avantajı kaybetmek istemiyorsa, kritik anlarda tamamen konsantre kalmalıdır. Fare bu yıl boyunca bazı riskler alabilir ve bu da beklenmedik kaynaklardan mali kâr elde edilmesine yol açabilir.

 

2021'de Fare, gerçek düşmanlarını doğru bir şekilde tespit edecek.  Fare büyük olasılıkla herhangi bir çatışmadan galip çıkacaktır ancak kontrol edilemeyen duyguların onu ele geçirmesine izin vermediği sürece... O zaman en büyük mutluluk bile ona hiçbir şekilde yardımcı olmayacaktır.  Beklenmedik zorluklarla yüzleşmeye, hareket ve değişikliklere hazırlıklı olun. İletişimi ve kişilerarası ilişkileri geliştirme fırsatını değerlendirin. Gelmekte olan dramatik değişiklikler sırasında işinize yarayacak. Ayrıca zayıf yönlerinizle de yüzleşmek zorunda kalacaksınız. Görünüşün aksine, en çok karşılığını alacak olan alçakgönüllülüktür.

 

Fare'nin 2021'de halletmesi gereken konulardan biri de önceki yıllarda edindiği duygusal sorunlar. İç yaralar genellikle Fare'nin çevresindeki insanlara daha açık olmasını engeller, bu yüzden kendini bu kadar engellemeyi bırakırsa çok şey kazanacaktır. Aşk bu yıl Fare'yi birden çok kez şaşırtacak. Tamamen yabancı biriyle tesadüfi bir tanışma söz konusu olabilir… Aynı zamanda Fare’ler için tatmin edici olmayan bir ilişkiyi yada evliliği bitirmek için de uygun bir yıl…

 

2021'de sağlığınız özellikle risk altında. Uygun bir diyete dikkat edin ve rahatlamanıza yardımcı olmak için uzun molalar verin. Sindirim ve dolaşım sisteminize iyi bakın. Sağlıklı bir diyet ve hafif egzersiz yapın.

 

 

1960; 1972; 1984; 1996; 2008; 2020; 2032; 

 

İNEK    

 

1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997 ve 2009 yıllarında doğan tüm insanlar İnek burcuna aittir.. .

 

İnek, 2021'in patronu olsa da, bu burcun insanları için kolay bir yıl olmayacak. Şanssız olacağı söylenemezken, kesinlikle büyük mutluluklar da yaşamayacaklardır. Artık size hizmet etmeyen her şeyi geride bırakın. Bu sayede hayata geri döneceksiniz. Neyse ki, bu yıl her şey kötü olmayacak. İnek burçlarının yaşamında kesinlikle önemli değişiklikler olacak. Hem olumlu hem de olumsuz olabilirler. Öte yandan gurur, aşırı sertlik, sabırsızlık ve iletişim eksikliği bu dönemin en büyük zorlukları olabilir.

 

Bu yıl “en çok neyi önemsiyorsun” sorusuna cevap vermen gerekecek. Bunu yapana kadar, kendinizi kaybolmuş hissedeceksiniz ve birçok hata yapacaksınız.  İnek burçlarının 2021'de beklemeyi öğrenmesi yeterli . Ardından önümüzdeki yıllarda kendisini bekleyen başarılara etkin bir şekilde hazırlanabilecektir.

 

Bu yıl pek çok şey olacak, bu yüzden İnek burçları eylemlerine dikkatle bakmalı. Yaptığı yanlış şeyler için birinden özür dilemesi gereken zamanlar olabilir. Kimseyi incitmek istemese de, yanlışlıkla sevdiği birinin acı çekmesine neden olacak bir şey yapıp yapmayacağı belirsizdir.

 

Kalıcı hiçbir şeyin kolayca başarılamayacağını biliyorsunuz ve bu nedenle tüm direncinizi kullanarak hedeflerinize ulaşmak için elinizden geleni yapacaksınız. 2021'de sırtınızda rekabetin soluğunu hissedeceksiniz Geleneklere bağlılıkları nedeniyle evlenmek, bir aileye sahip olmak veya daha resmi bir ilişki kurmak isteyen insanlar için iyidir. İnek, doğru partnere karşı samimi ve naziktir, ancak 2021'de yeni bir ortak ararken dikkatli olmalısınız.

 

İnek’ler 2021'de küçük hastalıklarla uğraşmak zorunda kalabilirler. Gözler, omurga, solunum sistemi risk altında. .Duruşunuza ve omurganıza iyi bakın. Esneme ve kas güçlendirme egzersizleri yapın. Duygularınızı sanat yoluyla geliştirin. Vücudu enfeksiyon kapmaya eğilimli olacak, bu nedenle çevredeki herhangi bir mikrop onu hasta edebilir. Bu yıl özellikle karbonhidrattan vazgeçmek sağlığınız için faydalı olabilir.

 

1961; 1973; 1985; 1997; 2009; 2021; 2033

 

KAPLAN   

 

1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998 ve 2010 yıllarında doğan tüm insanlar Kaplan burcuna aittir...

 

2021 yılı birçok yeni fırsatı ve heyecanı beraberinde getiriyor, bu yüzden yeni ve bilinmeyenle doğrudan yüzleşmeye çalışın, pişman olmayacaksınız. Risk almaktan korkmayın. Artık yaşam kalitenizi artıracak değişiklikler yapma şansınız var, yeni bir iş bulun, mutlu bir ilişki kurun ve uzun süreli arkadaşlıklar edinin.  Bununla birlikte, çok para kazanabilirsiniz, para sizi delirtmesin, finansal faydalar elde etmenize yardımcı olan insanları takdir edin. Ek olarak, ek masraflara neden olacak yurt dışına seyahat etme isteği vardır. Huzur ve sükunet arıyorsanız, daha tedbirli olun, ölçülü olun ve yasalara ve otoritelere saygı gösterin.

 

2021'de geçmiş davranışlarınızdan dolayı kendinizi suçlu hissedebilirsiniz, ancak geçmiş günahlardan pişmanlık duymak hiçbir şeyi değiştirmez. Bu 2021 yılında sosyal çevrenizi temizlemeniz gerekecek. bu dönem enerjinizi emen parazitlere veda etmeniz için oldukça elverişli olacağa benziyor. Diplomasi ve etkili iletişim, dönemin zorluklarının üstesinden gelmek için gerekli olacaktır. Mali öngörülemeyen koşullara dikkat edin, aşırı harcamalardan kaçının.

 

Kaplan'ın ruh eşiyle tanışacağına dair bir garanti olmadığı doğrudur, ancak kesinlikle romantizm fırsatı bulacaktır. Başka bir şey de bu ilişkilerin nasıl biteceği. Genellikle fırtınalı ve tutku dolu olacaklar, aynı zamanda güçlü sözler de olacaklar.

 

Sağlık, özellikle çok sayıda seyahat sırasında risk altındadır. Tehlikeli eğlenceler (örneğin bir kayadan denize atlama), diyette dengesizlik, dişler ve kemikler  risk altında.  Evden uzakta yemek yemek ve geleneksel diyetinizden sapmak sağlığınız için yıkıcı olabilir. Ayrıca dolaşım sistemine de dikkat etmeniz gerekiyor. Mümkünse, karaciğer sağlığınızı kontrol etmek için özel testler de dahil olmak üzere düzenli kan testleri yaptırın. Kişisel hijyen eksikliği sağlık açısından riski artırabilir, bu nedenle 2021'de Kaplan kişisi temizliği ile düzenli olarak ilgilenmelidir

 

1962; 1974; 1986; 1998; 2010; 2022; 2034

 

TAVŞAN   

 

1903, 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999 ve 2011 yıllarında doğan tüm insanlar Tavşan burcuna aittir...

 

2021 Tavşanlar için son derece zor olacak çünkü olaylarla dolu olacak. 2021'de Tavşan bir geçiş dönemi yaşayacak. Sebep şu anda birçok şeyin dönüşüyor olmasıdır. Her şeyin yolunda gitmesi şaşırtıcı olurdu. Değişiklikler olumsuz olmayacak ama şüphesiz stresli olacak. 2021'deki Tavşan beklenmedik durumları kendi lehine kullanabilir. Gerçeklerden öylece kaçamaz. Hedeflerinize ulaşmak istiyorsanız cesarete sahip olmalısınız. Yeni sorunlarla boğuştuğunuzda asla kalbinizi kaybetmemelisiniz. Şu anda zor olsa bile yakın gelecekte olağanüstü başarılar elde edebilirsiniz.  

 

Konu insanları kazanmak olduğunda yaşam tarzını ve tarzını değiştirmemeye dikkat etmelidir. Yıldızlar ayrıca finans konusunda temkinli olmaları ve yüksek riskli anlaşmalardan ve yatırımlardan kaçınmaları konusunda uyarıyor.  Küçük konuları, yılın baskısı bittiğinde sonraya bırakın. Aileniz ve arkadaşlık bağlarınızda inişler çıkışlar yaşayabilirsiniz. Bireysel menfaatler nedeniyle ilişkilerde mesafe olması mümkündür. 

 

Aşk hayatınızda mükemmel dengeyi aramaktan asla vazgeçmemelisiniz; yeni bağlantılar kurmak, duygusal olarak uyarılmanın en iyi yoludur. Sosyal ilişkilerde ve aileyle bir mesafe olabilir, ancak isterse çözemeyeceği hiçbir şey yoktur. Aşk söz konusu olduğunda, bir ilişki içinde olan kişi, daha fazla diyalog gerektiren durumlarla karşılaşabilir. Kenarları düzeltmek ve ilişkiyi geliştirmek için iyi bir yıl olacak. Tek kişi, kötü niyetli insanlarla ilişki kurmamak için daha dikkatli olmalıdır.

 

Bu yıl bir tıbbi muayene yapın ve sağlığınıza dikkat edin. Strese, keskin nesnelere, motorlu taşıtlara (özellikle elektrikli scooter) dikkat edin. Uzun zamandır beslenmenize dikkat etmediyseniz şimdi çok yorgun hissedebilirsiniz. Dışarıda yürümeye başlayın ve akşamları normalden bir saat erken yatın. Aksi takdirde hastalanacaksınız. Tansiyon sorunları, aşırı kolesterol veya yüksek şeker seviyeleri Tavşan'ın sıkıntısı olabilir. Diyetinize dikkat etmeniz gerekecek. Uzun yürüyüşlere çıkmak. Size iyi gelecekler ve sağlıklı düşünmenize yardımcı olacaklar.

 

 

1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

 

EJDERHA  

 

1904, 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000 ve 2012 yıllarında doğan tüm insanlar Ejderha burcuna  aittir…

 

2021 yılında şans size gülümsemeye devam ediyor. Yaptığınız şey muhtemelen altına dönüşecektir. Geçmişte başlatılan faaliyetlerin ödüllerini alabileceği bir yıl olacak. Mesleki gelişim, seyahat ve ticari işlemleri desteklenecek.  2021 yılı, Ejderha kişisinin, yapılan tüm çaba ve çalışmanın ödülünü almasını sağlayacaktır. Ayrıca, ticari konularda başarı şansı çok yüksektir. Ortaklıklar da tercih edilebilir, ancak başarılı olmak için ekip çalışması ve işbirliği gerekir. Ejderha, her seferinde başarılı olacağından neredeyse emin. Ve hangi alanı seçerse seçsin, genellikle başarının doruklarına ulaşır. 2021'deki olası zorluklar, Ejderhanın başarılı olmasını engellemeye çalışan rakipleri olacaktır.

 

2021'de Ejderha kaderini kontrol edebileceğini farkında  olacak. Tam olarak olmasa da, çoğu olay üzerinde önemli bir etkisi olacaktır. Çok fazla hırs veya aşırı güvenin birçok sorunun kaynağı olacağı ortaya çıkabilir. Ejderha 2021'de kadınlardan pek çok yardım alacak. Hayatının herhangi bir noktasında sıkışırsa, yakınlarda bir kadın aramalıdır. Ne olursa olsun, 2021'de Dragon, kendisi ve sevdikleri için daha iyi bir yaşam kurmaya odaklanmalıdır . Enerjisini, anlık zevkten başka, değerli hiçbir şey getirmeyen ilgisiz konulara veya kaprislere harcamasına izin vermeyin. 2021 yılında Ejderha büyük yatırımlardan kaçınmalı

 

2020 yılında ayrıldığınız kişi hayatınıza geri dönecektir. Yollarınız bir kez daha kesişecek ve daha yakın bir ilişki kurma şansınız olacak. Bu sefer herhangi bir yanlış anlaşılmayı giderebilirsiniz. Bunu yapmaya çalışın ve ömür boyu bir arkadaş edineceksiniz. Bazı durumlarda bu, alyansların değiştirilmesine neden olabilir. Yalnız Ejderha, 2021'de ruh eşini bulmakta zorlanabilir . Bunun nedeni, kendinize ve iç problemlerinize çok fazla odaklanmaktır.

 

2021'de Ejderha, yediği yiyecekleri bilinçli olarak seçmelidir. Onun için en iyi yiyecekler  sindirimi kolay olanıdır.  Fazla çalışma, kronik kaygı ve düşük bağışıklık demektir. Aşırı stres sağlığa zararlı olduğundan, 2018'de Ejderhalar öncelikle sağlıklarına odaklanmalı ve hastalığın en küçük semptomlarını bile göz ardı etmeden sık sık doktorlarını ziyaret etmelidir . Ayrıca yanında her zaman güvenebileceği nazik insanlar olduğunu da her zaman hatırlamalıdır.

 

 

1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

 

YILAN  

 

1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001 ve 2013 yıllarında doğanlar Yılanın burcuna aittir..

 

Yılanın 2021 yılında  şimdiye kadar uygulamaya konulmamış bazı eski istek ve fikirleri inşa etme, demirleme ve gerçekleştirme yılıdır. 2021'de en değerli avantaj, ilişkilerinizi geliştirebileceğiniz, aileniz ve akrabalarınızla uzun süredir devam eden anlaşmazlıkları çözebileceğiniz ve sözleşmeden doğan faydalar elde edebileceğiniz… Süreç, artan sorumluluk ve yeteneklerinin tanınmasıyla mesleki gelişimi mümkün kılan fırsatları ve fikir alışverişini destekleyecektir. Yılan için uzlaşma ve duygusal bağların güçlenmesi olasılıklarıyla olumlu bir yıl. 

 

2021 yılında Yılan tüm arkadaşlarına ve aile üyelerine güvenebilir. Yardım aramasına bile gerek kalmayacak. İhtiyaç varsa, her zaman biri gelecektir. Bir aile olarak, ilişkileri yenileme zamanıdır, ancak bu, Yılan kişisinin geçmişi bir kenara bırakmasını gerektirecek. İlişkilerde zorluk yaşayanlar için yıl olumlu geçecek.

 

Dahası, itibarı sayesinde Yılan, birçok insanı işbirliği yapmaya teşvik edecek ve bu da onu hedeflerine ulaşmada daha da etkili kılacaktır. 2021'de potansiyel zorluklar kişisel ve ruhsal gelişim olacak. İnsanları kendi çıkarlarınız için kullanmak aleyhinize dönecektir. Başkasının sizi yönlendirmesine izin vermeyin. 2021'de tüm kısıtlamalardan kurtulmanız ve kendi başınıza karar verebileceğinizi göstermeniz gerekecek. Çevrenizdeki insanlar fikirlerini size empoze etmeye çalışacaklar ve eğer onlara izin verirseniz çok mutsuz hissedeceksiniz. Ne istediğinize karar verin ve başkalarına başarabileceğinizi kanıtlayın. Çoğu zaman zekanız sayesinde, bazen de sadece şans eseri başarılı olacaksınız.

 

2021'de iç güvenlik üzerinde çalışmanız ve kıskançlığın size hakim olmasına veya ilişkilerinizi mahvetmesine izin vermemelisiniz. Duygusal ilişkilerin güçlenmesi için olumlu bir yıl. Aynı zamanda güvensizlik, kıskançlık ve aşırı kontrolden kaynaklanan zorluklar ve krizler de getirebilir.

 

Yılan her şeyi zevkle yapacağı için strese girmeyecek. Belki de bu yüzden yılın büyük bölümünde Yılan’ın sağlığı belli bir seviyenin altına düşmeyecek. Sindirim ve bağışıklık sistemlerine dikkat. Germe ve yürüme egzersizleri yapın. Alkolden uzak durun, sindirim sistemi için yağlı ve kızarmış yiyecekler sakıncalı olabilir.

 

 

1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

 

AT  

 

1906, 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002 ve 2014 yıllarında doğan tüm insanlar At burcuna aittirler…

 

At için hem başarının hem de başarısızlığın ortaya çıkabileceği beklenmedik olaylarla dolu bir yıl. Bu nedenle, At hedeflerine ulaşmak için odaklanmalı ve çok çalışmalı, işinde her şeyi sakin ve dikkatli bir şekilde planlamalıdır. Fırsatların geçmesine izin vermeyin, çok çalışın ve ödüller size doğru gelmekten vazgeçmesin. 2021 yılında özgür hissetmeniz gerekir. Bu yıl her şeyden önce birinin denetimi olmadan, bir ofiste sıkışıp kalmaya zorlayan hiçbir işi desteklemez.

 

2021 At için zor olsa da, her fırsatı değerlendirmek için gösterilen çabaya değer. Sonuçta, At oldukça başarılı olabilir. Hayallerinizi gerçekleştirmek kolay olmayacak ama en azından At kişileri ilerleme kaydedecek. Her zamanki gibi sıkı savaşmanız gerekecek. Ancak karşılığında ödüller, başarılar alacaksınız ve geliriniz ciddi şekilde artacaktır. Ancak At 2021'de hayatında büyük değişiklikler yapmak istiyorsa durması gerekir. Bu bir devrim için iyi bir zaman değil. Yavaş, küçük ince ayarlar iyidir, ancak tüm hayatınızı etkileyen kararlar için iyi bir yıl değil. At ne olursa olsun, 2021'deki hatalarından ders almalı . 

 

 

At'ın 2021'deki aşk hayatı güllerle dolu bir yol. Bu yüzden yolda dikenler de olacak.  İşinizin aşk hayatınızdan önce gelmesi mümkündür. İlişkiniz aniden ve iradeniz dışında, siz fark etmeden parçalanabilir. Fark ettiğinizde çok geç olabilir. Ancak, kalbinize zaman ayırarak bu ölümden kaçınabilirsiniz.

 

Soğuk algınlığı ve baş ağrısı gibi ufak tefek rahatsızlıklar ile birlikte üriner sistem ve işitme sistemine dikkat. İç huzuru ve konsantrasyonu geliştirerek kendinizi yorgunluk ve gerginlikten kurtarın. At pervasızca hareket etmediği sürece daha ciddi hiçbir şey onu rahatsız etmeyecektir. Yeterince uyuyun, kahve yerine çay içmeye başlayın ve bol bol sebze yiyin. Gereksiz stresten kaçının. 

 

1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014

KOYUN  

 

1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003 ve 2015 yıllarında doğan tüm insanlar Koyun burcuna aittir…

 

Bu, dirençli, ısrarcı ve hedeflerine ulaşıldığını görmek için çok çalışkan olması gereken Koyun burcu için sıkı bir çalışma yılı olacak. Kesinlikle mümkün olduğu kadar çok şey başarmaya çalışacak olsa da durumu pek umut verici olmayacaktır. Koyun, hayatının kontrolünü başkasının elinde tuttuğunu ve bu yıl kendini bu etkiden kurtaramayacağını kabul etmek zorundadır. Küçük bir şeyi milli mesele haline getirmeyin. İlk başta, tüm sorunlar aşılmaz görünebilir, ancak yaratıcılığınızı sağduyu ile birleştirirseniz harikalar yaratacaktır.

 

Bu yıl bilime odaklanmalısınız. Okumaya devam edin, yeni beceriler uygulayın, çevrimiçi kurslara kaydolun. Ayrıca ruhsal gelişiminize yatırım yapın ve psikolojiyle ilgilenin. Yıl sonunda, dünya görüşünüzün sonuç olarak ne kadar değiştiğini keşfedeceksiniz. Profesyonel talepler sizi bunaltabilir. Belirsizlikler karşısında Koyun, daha deneyimli kişilerin tavsiyelerini almalıdır. Bu dönemde büyüme yavaş, ancak ılımlı kazanımlarla kademeli olacaktır. Mali aksaklıklar, kişisel harcamalar ve savurganlıklar ile birlikte aşırı harcamalardan kaynaklanacaktır. 

 

Pek çok tatsız zorluğun ve sıkı çalışmanın zamanıdır. Ne yazık ki böyle bir durum, eğlenceyi görevden çok seven Koyun kişiliğiyle uyuşmuyor. Ancak bu yıl dinlenmek için çok az zaman olacak. Bu yıl ailede doğum olabilir. Koyun, gerçek arkadaşlarının desteğine de güvenebilir.

 

Koyun 2021 yılında tek başına çok fazla zaman geçirecek , aşk hayatı oldukça zayıf görünebilir. Bir çift olarak ilişkide, kişi iş ve aile arasındaki sınırları belirlemeyi başardığı sürece, ortaklık ve arkadaşlık yükselişte olacaktır. Bekarlar için, 2021 yılı bazı ezici tutkuları barındırıyor. Bazı ilginç kişilikleri tanıyacak ve yaşam hakkında bir şeyler öğrenecekler.

 

Bu yıl en büyük tehlike stres. Koyun hayatında zor bir dönemden geçeceği için sık sık üzülecektir. Sonuç olarak sinir sistemiyle ilgili sağlık sorunları yaşayabilir. 2021'in başlarında, düzenli tıbbi muayeneleri atlamayın ve mide ağrılarına dikkat edin. Stres nedeniyle bağışıklık sisteminiz düşüktür, bu da bazı enfeksiyonlara yol açabilir, bu nedenle vücudun sinyallerine çok dikkat etmeniz gerekir.

 

1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

MAYMUN  

 

1908, 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004 ve 2016 yıllarında doğan tüm insanlar Maymun burcuna aittir…

 

Gerçekten güzel bir zaman ve çoğu şey olumlu şekilde sonuçlanacak. Maymun kişisi iyi bir üne sahip olacaksınız.  2021 yılını  projeleri hayata geçirmek için kullanacaksınız ancak istenen sonuçları elde etmek için, hedeflerinizde net olmanız ve diğer insanların işbirliğine güvenmeniz gerekir. Ne olursa olsun, kesin olan bir şey var, büyük fırsatlarla dolu bir yıl sizleri bekliyor.. Hedeflerinize ulaşmak için efsanevi yeteneğinize güvenebilirsiniz. Ek olarak, ruh haliniz ve adaptasyon duygunuz sizin için çok faydalı olacak ve gücü olan insanlarla bağlar oluşturacaktır. Büyüleyici, yetenekli ve sadık doğanızı takdir edecekler ve kesinlikle bu nedenlerle kendinizi başkaları gibi kanıtlamak zorunda kalmayacaksınız.

 

Maymun 2021'de gözlerini açık tutmalı. Fırsatlar çok sık kapıyı çalacaktır. Ancak 2021'de Maymun'un birçok değişiklik yaşayacağı da inkar edilemez . Onları kabul etmesi gerekiyor. İlk başta olumlu veya hoş görünmeseler bile, sonunda Maymun'un entelektüel, duygusal ve ruhsal olarak önemli ölçüde büyümesine izin vereceklerdir. Maymun'un hayatındaki çok uzun zamandır en iyi zamanlarından biri olabilir. 2021'de daha çok ilgileneceği konulardan biri de maneviyattır. Sonuç olarak, kişisel gelişim için tamamen yeni fırsatlar onlara açılacaktır.

 

Maymunun duygusal yaşamı  orta derecede tatmin edici olacak ve deneyimlemek istediğiniz ilişki türüne göre daha zorlu ve seçici olacaksınız.  Evliler aldatma eğilimleri nedeniyle evliliklerini tehlikeye sokabilirler. Seni çok inciten kişiyi affetmek isteyecek, bunun için bahaneler üretmeye başlayacaksın. Ona o kadar değer veriyorsun ki, kendini suçlamak bile isteyeceksin. Elde edeceğin tek şey, incinmen ve tekrar kullanılman olacak. 2021 Aşk ilişkisini yenileme ve canlandırma zamanı.

 

Karaciğer, kalp ve safra kesesine dikkat. Eklemlere dikkat edin. Kronik yorgunluk bu yıl önemli. Meditasyon, tai chi veya yoga gibi aktiviteler rahatlamanıza ve fiziksel güç kazanmanıza yardımcı olacak.

 

1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

HOROZ  

 

1909, 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005 ve 2017 yıllarında doğan tüm insanlar Horoz burcuna aittir…

 

2021 yılı  kariyerde tanınma ve istikrar dönemi olacak. İş ve kariyer bu sene en önemli konulardan biri olacak . 2021, Horoz yıllarında doğanlar için şanslı bir yıl ve olumlu bir değişim yılıdır, ancak bazı fedakarlıklara ihtiyaç duyulsa da, kendi güçlerinin üstesinden gelebilecek ve arzu ettikleri her şeyi başarabilecekler.  2021'de Horoz kesinlikle zorlukların üstesinden gelecek ve hedeflerinin çoğuna ulaşacak. Ne yazık ki, stresli durumlar olmadan olmayacak, bu yüzden Horoz duygularını kontrol etmeyi öğrenmelidir.

 

Horoz günlük olarak savunduğu değerlere sıkı sıkıya bağlı kalmalı. Sadece kazanmak istediği için ahlaktan ödün vermemelidir. Hisse senetlerine veya gayrimenkule yatırım yapmak bu yıl harika sonuçlar sağlayabilir. Hayallerinin çoğunun gerçekleşmesi için büyük bir şansınız var. Daha da önemlisi, Horoz'un hedeflerinin çoğuna ulaşmak için fazla çaba sarf etmesi bile gerekmiyor. Horoz iyilik yapmaya çalışmalı . Çok heyecan verici görünmeyebilir, ancak bu yıl Horoz'un yaptığı her iyi şey, ona iki kat güçle geri dönecek. O halde zaman zaman ihtiyacı olan birine yada bir hayvana yardım edin.

 

2021'de aşk, özel biriyle tanışmak için en iyi ayın Temmuz olduğunu gösteriyor. Yıl boyunca her şey yoluna girecek, ancak hayal gücünüzü serbest bırakacak ve sizi ayakta tutacak birine ihtiyacınız olacak. 2021 yılı sizlere olası evlilik bağıyla birlikte, daha fazla bağlılığın güçlendirilmesini sağlayarak anlayış ve duygusal uyum getirmeyi vaat ediyor. Dedikodulara itibar etmekten kaçınmalı ve geçmiş deneyimlerinizin ilişkinizi kirletmesine izin vermeyin.

 

Sağlık açısından, büyük olasılıkla stres kaynaklı bazı problemlerle karşılaşacaksınız. 2021'de Stres, Horoz kişilerin fiziksel ve zihinsel sağlığını etkileyebilir. Kaygı aynı zamanda sağlıkları için de bir risk faktörüdür ve karşılaştıkları zorluklar kendilerini yorgunluktan gösterebilir. Ayrıca besin zehirlenmelerine karşıda dikkatli olun. Halka açık yüzme havuzları bu yıl kontaminasyon kaynağı olabilir. Baş dönmesi ve eklem yaralanmalarına dikkat.

 

1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017

 

KÖPEK  

 

1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006 ve 2018 yıllarında doğan tüm insanlar Köpek burcuna aittir...

 

Bu yıl, para kazanabileceğinizi keşfedeceksiniz ve ona değer vermeyi öğreneceksiniz. 2021'de Köpek burçlarını inişli çıkışlı bir karışım bekliyor . Bu, uğraşmak zorunda kalacakları birçok zorluktan kaynaklanıyor. Ne yazık ki her zaman başarılı olamayacaklar. En zor durumlarla başa çıkması için güvenilir birini bulursa, bu yıl tahmin ettiğinden biraz daha iyi olabilir. Sözler, jestler ve eylemlerdeki azalma birçok hoş olmayan durumları engelleyecektir. Ne olursa olsun,  2021'de Köpek her türlü çatışmadan kaçınmalıdır . Küçük kavgalar bile sonuçları aylarca sürecek güçlü savaşlara dönüşebilir, belki de yıllarca…Her zaman, köpeğe zarar vermek isteyen engeller ve insanlar olacaktır. 2021'de Köpek her adımda dikkatli olmalı . Ne yazık ki, yuvasında bile% 100 güvende olmayacak.

 

En karmaşık durumları analiz etmek için becerilerinizi kullanın. Daha az hassas olun ve başlayın! Özellikle dikkatiniz yeni projelerin geliştirilmesine odaklanırsa, umut verici bir yıl olacak. Aynı zamanda çalışmalar ve ticari faaliyetler için de uygun bir yıl olacak. Ayrıca beklenmedik kazançlar için de olumlu bir sene. Ortaya çıkan her fırsat yasallık ve sağduyu açısından incelenmelidir.

 

Bu yıl ihanet hayatınıza girebilir. Bir partner veya arkadaş size yalan söyleyecek, bir meslektaşınız başarınızı engelleyecek, biri sözünü tutmayacak. Bir uzmana danışana kadar sözleşme imzalamaktan kaçının. Bir ilişki içindeyseniz, sadık kalmakta güçlük çekebilirsiniz ve eğer yanlızsanız evli bir erkeğe veya kadına aşık olabilirsiniz. Yıl sonunda aşk hayatınızı birçok yönden büyüleyici bulacaksınız, zor ama büyüleyici.

 

Köpek baharatlı yiyeceklerden kaçınmalıdır; yeterince uyumamak ciddi sorunlara katkıda bulunabilir. Solunum ve sindirim sistemlerine dikkat. Baş ağrısı,  kötü beslenme alışkanlıkları, fiziksel aktivite eksikliği sağlıksızlığa zemin hazırlayabilir. Kronik bir enfeksiyon sizi tekrar rahatsız edebilir.

 

1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018

 

DOMUZ  

 

1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007 ve 2019 yıllarında doğan tüm insanlar Domuz burcuna aittir…

 

2021 yılı, profesyonel yaşamda iyi beklentileri olan yatırımlar için uygundur. Daha ilginç ve tatmin edici görevler, ardından terfi veya transferler almanız muhtemeldir. Kısacası ilerleme yılı... Yeni durumlara uyum sağlamanız ve bilginizi geliştirmeniz gerekecek. İş hayatında iyi fırsatlar olacak, Domuz ayrıntılara daha fazla dikkat etmeli, planlarını ve projelerini paylaşırken sağduyulu ve seçici olmalıdır. Bu dönemde sırlar ortaya çıkabilir ve herkesin dikkatini çekebilir. Arkadaşlar ve aile içinde öngörülemeyen bazı olaylar rahatsızlık verebilir, ancak iyi bir iletişimin çözemeyeceği hiçbir şey yoktur.

 

Çoğunlukla  2021 istikrarlı olacak ve Domuz, etrafındaki diğer karakterleri çok daha sık etkileyecek üzüntülerin çoğundan kaçınacak. Domuz çok sık olarak, kötü bir şeyin olacağına dair bazı işaretleri görür. Onlara dikkat ederse önceden hazırlık yapabilecektir. 2021'deki potansiyel zorluklar, açık veya gizli düşmanlık gösteren insanların üstesinden gelmek olacak. Görüş alanınızın hemen dışında gizlenen tehlikelere dikkat edin. Eğer tetikte iseniz ve yaklaşan tehlikeleri  fark edebilirseniz, daha ciddi aksilikler için endişelenmesine gerek yoktur.

 

Domuz özel hayatında herhangi bir dramatik olay yaşamayacak. Hatta 2021 yılında Domuz’lar oldukça rutin  sıkıcı ilişkiler yaşayabilirler. Romantizm için fazla zaman ya da enerji kalmayacak. Sonunda komplekslerinizle başa çıkabilecek ve kendinizi daha çok sevmeye başlayabileceksiniz. Kendinizden çok şey talep ettiğinizi fark edeceksiniz ve sonunda bazı şeylerin gitmesine izin vereceksiniz. Kontrolünüz dışındaki şeyler için kendinizi strese sokmayı bırakacaksınız. Akrabalarınız ve meslektaşlarınız bunu takdir edecek, daha sakin olacaksınız, herkes iyimserliğinizden yararlanmak isteyecek. Bekarsanız, aşkı aramayın, O sizi bulacak….

 

2021'de sağlık riskleri, kazalardır. Dikkatsizliğin neden olduğu travmalar ve yaralanmalar  söz konusu olabilir.. Öte yandan aşırılıklar fazla kilo ile de kendini gösterebilir. Bu durumda kendinizi zorlamadan biraz egzersiz yapın.

 

1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019

 

©Özlem Sügen

 


 

 

Çin  Doğum  Horoskopunun   Analizi  Nasıl  Yapılır  ?

 

Çin doğum horoskopunda Ying ve Yang enerjileri arasındaki dengenin kurulması temel prensiptir. Her alan ve konuda enerjilerin bir noktada denge kurmaları gözetilir. Aşağıda 17 Mayıs 1973 tarihinde İstanbul'da saat 04.45'de dünyaya gelen erkek kişinin Çin horoskopu verilmiştir.

 

 

 

Çin horoskopunda yıl işareti siyah öküz olup dişi (Yin) Su elementidir.  Horoskopun kişiyi temsil eden en önemli yeri gün işareti olup burada da siyah öküz ve dişi (Yin) Su elementi vardır. Bu durumda horoskop sahibi su elementinin uyum sağladığı element yılları ve Yin enerjileri ile uyum sağlayacaktır. 2015 Yılının sembolü Koyun, Ağaç elementlidir. 12 Zodyak burcu arasında 8.hayvan burcudur 6.Burç Yılan v 7.Burç At olmuştu. Yılan, At ve Koyun  5.element teoriye göre ateş grubudur. Böylece 2015 yılı Ateş grubunun son yılı olacaktır. Bu nedenle 2013 ve 2014 yıllarında ateş talih vermişse böylece 2015 yılında da talih devam edecektir. Örnek kişinin Talih elementi Su olduğundan ateş elementi talih vermez. Bu nedenle 2014 yılı onun için iyi bir dönem sayılmaz. 2015 Yılında yaşanacak Koyun yılı da ateş elementlidir. Bu durumda yılın su elementli kişiye talih vermesi beklenmemelidir.  Element uyumunu anlamak için elementlerin uyum ve uyumsuzluk tablolarına bakmak gerekiyor.  Metal ile Su arasında destekleme uyumu vardır. Metal su için  destekleme elementidir. Su metalin özgür kalmasını sağlar. Bu bakımdan ikisi birbiriyle uyumludur ve 2016 yılı Maymun yılı nedeniyle  metal elementinin yılı olduğundan  kişi için olumlu bir sene olacaktır. Bu horoskopta başarıyı yükselten diğer faktör Gün sembolünün kişiyi temsil etmesi (Day Master) ve  Su elementi olmasıdır. Böylece iki yönden yılın talihi destek görüyor. Horoskopta İş-kariyer evinde Toprak elementi görülüyor. Toprak ile yılın elementi olan metal uyumludur. Elementlerin uyum tablosunda  toprak ve metal uyumludur. Bu bakımdan kişinin Maymun yılında yeni bir işi olacaktır. Bu konuda Su ve metal ayları olumludur.  Çin astrolojisinde yıl 12 parçaya bölünür ve her parçanın bir yönetici hayvan sembolü vardır.

 

Analizde önemli seçeneklerden biri de "Talih Elementi" bulunmasıdır. Talih elementi beş element içinde en küçük puana sahip olan element olur. Bu horoskopta en düşük puan (11) Metal elementine aittir. Bu seçimin kuralı metalin dengeyi kurması için destek istemesidir. Talih elementini bulmak için diğer yol şudur : metal (11) + su (81) = 92 ; ateş (112) + toprak (102) = 214. Bu durumda metal grubundaki metal elementi Talih elementi olur. Talih elementi metal olan kişi için metal Maymun yılının talih vermesi beklenir. Talih elementi metal yerine  ateş olsaydı talihli sayılmazdı. Çünkü ateş ve su birbirine düşmandır.

 

Beş element tablosunda ilk kare (su) kişiyi temsil eder. İkinci kare (ağaç)  Çocukları gösterir. Üçüncü kare (ateş)  Para sembolüdür. Dördüncü kare (toprak) iş-meslek-kariyer sembolüdür. Beşinci kare (metal) anne sembolüdür. Ayrıca hayatta kişiyi destekleyen tüm insanları gösterir.  Eğer  Para gücü ve Kariyer gücünün toplamı kişilik ve anne gücünün toplamından daha büyük ise zengin olmayan ortamda dünyaya geldiğiniz anlaşılır. Para gücünü yönetmeniz ve zengin olmanız talih elementinin hayatta çalışmaya başladığı zaman olacaktır. Eğer Talih elementini horoskopun yıl ve ay kolonunda görebilirsek çok olumlu bir aile içinde dünyaya geldiğimiz ve ebeveynler ile çok iyi ilişkilerimiz olduğu anlaşılır. Talih elementini Eşi temsil eden element evinde bulursak (gün)  eşimizin bizi kariyer, iş ve meslek alanlarında tüm gücü ile destekleyeceğini yorumlarız. Talih elementini saat hanesinde bulursak çocuklarımızın iyi hayatlara sahip olacaklarını ve bizim yaşlılık yıllarımızın refah ve mutluluk içinde olacağını yorumlarız. Eğer beş element tablosundaki Kişilik ve anne puanları diğerlerinden büyük ise çok güçlü irade, arzu ve iyi sağlık sahibi oluruz. Bu kişi bir lider olabilir. Çünkü gücü elinde tutmaktadır. Ancak böyle bir kişi diğer insanları ezebilir ve incitebilir. Eğer kişilik ve anne puanları diğerlerinden düşük ise  kişi azim, kararlılık ve hedef tayin etmekte zayıftır. Bu kişi çok kolay ve çabuk hastalanabilir. Bu kişi takım oyununu öğrenmelidir. Ayrıca kendi başına iş kurmakta zayıftır. Ancak Talih elementleri her zaman hayatına girerse başarılı olabilir. Hayatın tüm olayları beş elementin diğeri ile uyumu veya uyumsuzluğu ile ilgilidir. Hastalıklar, başarısızlıklar veya yükselmeler ve başarılar gibi. Bu bakımdan yılın nasıl olacağını anlamak için beş elementi ve Talih elementini analiz yapmak gerekir. Sadece yılı temsil eden hayvan sembolü tek başına bir anlam taşımaz.

 

Burada örnek verilen horoskopun sahibi kişi 1991 yılında üniversite'de istediği fakülteyi kazandığı zaman  metal (yin) koyun yılı yaşanıyordu. Birincilikle fakülteden mezun olduğu 1995 yılında  yin ağaç domuz yılı vardı. Görüldüğü gibi öncelikle Yin yıllar başarı vermektedir. Bundan başka ağaç ve metal elementleri de yıl ve gün elementi olan su ile uyumludur. Bu nedenle başarı gelmiştir. Çin astrolojisinde ayrıca çok önemli bir kural vardır. Bazı burçlar arasında üçlü güç noktaları ortaya çıkar. Örneğin Köpek, Horoz ve Maymun arasında (Gang of three) destekleme kuvveti ortaya çıkar. Köpek yılında doğan birisi en büyük başarısını horoz veya maymun yılında kazanır. Aynı şekilde Öküz-Domuz-Fare arasında su grubu gücü ortaya çıkar. Horoskopun sahibi 1995 yılında büyük başarı kazanırken sadece element uyumu değil aynı zamanda gücü destekleyen Domuz yılı vardı. Ödülü aldığı temmuz 1995 içinde Yin (dişi) Su elementinde Koyun ayı vardı. Görüldüğü gibi başarının gelme zamanı bile ortaya çıkmaktadır.

 

 

     

 


ÇİN  BURÇLARININ  EŞLEŞİM  UYUMU

 

Çin burçlarının birbiriyle uyuşum ve eşleşim analizi yanda verilen Eşleşim Çemberinden rahatlıkla yapılabilir. Şekilde birbiriyle en uyumlu olan ve anlaşma zemini sağlayan burçlar aynı renkte çizgilerle birleştirilmiştir.

 

Bir örnek verelim. Öküz burcuna girenler için en uyumlu burçlar Horoz ve Yılan burçları olacaktır. Aynı şekilde Horoz burcundan olanlar için en uyumlu burçlar Öküz ve Yılan grubundan olanlardır.

 

Bu şekilde birleşen burçlar eğer dört element içinde de anlaşıyorlarsa sinastri açısından olumlu bir sonuç sayılır.