Analiz  Başvuru  CD isteme  Formu

ANA SAYFA

Güneş Burçları

Horoskop

ATATÜRK 

Batı Astrolojisi

Hint Astrolojisi

Çin Astrolojisi

Yükselen Burç

Horary Astroloji

AstroFemin

Aşk Seks Tipleri

Kader  Burcu

Talih  Burcu

Romantik  Eşleşim

Astro Numeroloji

 Depremler

AstroPsikoloji

Astro Kabala

Astrolog Sügen'ler

Astro Yorum

Astro Takı Taşları

Ay Burcu

Bize  Ulaşın 

  YÜKSELEN  BURÇ

(Tıklayın)

Yükselen Burcunuzu ve özelliklerinizi öğrenmek için tıklayın...

 

HAMİLE KALMAK VE ÇOCUK SAHİBİ OLMAK ZAMANI

  

(Tıklayın)

 

Sağlıklı çocuk sahibi olmak ve hamile kalmak zamanı için bir analiz

 

PARA VE MADDİ TALİHİN  ANALİZİ

(Tıklayın)

 

Hooskoptaki para kazanma ve maddi başarıların analizi.

 

 

NE ZAMAN  EVLENECEĞİM ?

 

(Tıklayın)

 

Evlilik zamanını gösteren ve nelere bağlı olduğunu açıklayan analizi okuyun

 

  VEDİC ASTROLOJİ CD

 

(Tıklayın)

 

Vedic CD içinde bulunan eserleri ve programları görmek için tıklayın.

 

  MAHABOTE ASTROLOJİSİ

 

(Tıklayın)

 

Mistik bir astroloji alanında bir geziye hazırlanın..... Yeni bir astroloji yeni bir merak.

 

ASTRO NUMEROLOJİ

 

(Tıklayın)

Sayılar gizemli dünyalarında gelecek için neler gösteriyorlar ?

 

ASTROLOJİ   ANALİZİ

(Tıklayın)

Mükemmel bir Astroloji Analizi insanın tüm geleceğini gözler önüne serer..

 

GÜNEŞ HOROSKOPU ANALİZİ

 

(Tıklayın)

Her yıl için hazırlanan Güneş Dönüşü (Solar Return) analiz ve yorumunu okuyun

 

 

2016    MAYMUN  Yılı  (Tıklayın)
 

Çin Zodyak sistemi dünyanın en eski astroloji kurgusudur. Batı ve Hint Astrolojisinde olduğu gibi insanları 12 ayrı kişilik tiplerine ayırır. Batı sisteminden farklı olarak da takımyıldızlara insanların davranışlarını betimleyen mitolojik yakıştırmalar verilmez. Bunun yerine Çin Astrolojisinde dünyadaki yaşam modelinin karmaşık doğu felsefesi, mevsimler ve havadan etkilendiğini açıklayan tanımlar yer alır.

 

Doğu bilgeliğinin temeli Taoizm’den kaynaklanmaktadır. Bu felsefenin temel inanışında evrenin iki zıt güç arasındaki sonsuz çekişmeden oluştuğu var sayılır. Erkek ve dişi kutuplarının simgelenmesi ile açıklanan iki zıt güç Yin ve Yang olarak adlandırılır. İki temel gücün temsilcileri ise Güneş ve Ay olarak belirtilmiştir. Geri kalan beş elemanın eklenmesi ile Çin Astrolojisinin temel yapısı kavranmış olur.

 

Çin Astrolojisinde sadece 12 değişik hayvan ile betimlenen bir kavram bulunmaz. Bunların yanında ; tahta, ateş, toprak, metal ve su gibi değişik beş element kavramı daha yer alır. Beş element deneyimin gezegenleri sayılırlar. Güneş ve Ay sadece Yin ve Yang sembolü kabul edilir ve gezegen sayılmazlar. 12 Çin burcu beş element tarafından yönetilir. Her bir element tarafından yönetilen süreçler ele alınırsa, her burç 60 yıllık ara ile gelir ve bu nedenle Çin takvimi 60 yıllık periyot temeline dayanır.

 

Çinliler elementleri Yin-Yang kutupsallığının ilaveleri olarak sayarlar, böylece her element kendi içinde yapıcı veya yıkıcı etkiler oluşturur. Örneğin, metal bir silah olarak yıkıcı olurken, bir tencere haliyle de yapıcı olacaktır. Benzer şekilde ateş yangın olup evi yakarken, ışık olarak gecemizi aydınlatacaktır. Su, sel olup ürünleri yok ederken, hayat enerjisi olarak yaşamı sağlayacaktır.

 

Çin Horoskopu on iki burca bölünürken, yapıcı ve yıkıcı haliyle on element koluna ayrılır. Bunların yanında antik Yin ve Yang kavramlarının eklenmesiyle klasik Çin horoskopu ortaya çıkar.

 

 

Yapıcı Element Devresi

Tahta - Ateş -Toprak - Metal - Su - Tahta

Yıkıcı Element Devresi

Su- Ateş-Metal- Tahta-Toprak- Su

ELEMENT

SİMGELEDİKLERİ

GEZEGEN

TAHTA

Büyüme,Yaratma ve beslenme süreci

JÜPİTER

ATEŞ

Eylem, Motivasyon ve Kültür

MARS

TOPRAK

Denge, Katı, Güven ve itimat

SATÜRN

METAL

Mal varlığı ve Parasal başarı

VENÜS

SU

Açıklık, İletişim ve Fikir alışverişi

MERKÜR

Yukarıdaki tabloda Çin horoskopu Elementleri görülmektedir. Güneş ve Ay Yin ve Yang olarak görülmelidir.


Çin Yükselen Burç Tablosu

 

Çin Astrolojisinde Yükselen Burç doğum saatine göre bulunur ve tüm yıl için aynı tablo verileri kullanılır. Aşağıdaki Tabloda doğum saatine göre belirlenmiş Yükselen Çin burçları görülmektedir.

 

DOĞUM

SAATLERİ

YÜKSELEN

BURÇ

DOĞUM

SAATLERİ

YÜKSELEN

BURÇ

23.00 – 01.00

FARE

11.00 – 13.00

AT

01.00 – 03.00

ÖKÜZ

13.00 – 15.00

KOYUN

03.00 – 05.00

KAPLAN

15.00 – 17.00

MAYMUN

05.00 – 07.00

TAVŞAN

17.00 – 19.00

HOROZ

07.00 – 09.00

EJDERHA

19.00 – 21.00

KÖPEK

09.00 – 11.00

YILAN

21.00 – 23.00

DOMUZ

 

ÇİN BURCUNUZU  BULUNUZ

 

  Çin Astrolojisinde burçlar her sene Ocak ayının sonunda veya Şubat ayında değişir. Bir yıl boyunca aynı burç devam eder. 2010 Yılında Kaplan burcu hüküm sürmüş olup 2011 Şubat ayında Çin yılbaşı sırasında Tavşan yılı başlayacaktır.

 

Doğum tarihinizde hangi Çin Burcunun sürdüğünü bulmak için  aşağıdaki satırı  tıklayarak sayfaya geçin ve burcunuzu bulduktan sonra karakterinizi açıklayan bilgilere ulaşın.

 

Çin Burçları Tablosu

 

ÇİN BURCUNUZUN ÖZELLİKLERİNİ ÖĞRENİN

 

Çin Burcunuzu öğrendikten sonra size ait karakter,mizaç ve duygusal özelliklerinizi öğrenmek için Çin Burçları Açıklamaları sayfasını tıklayınız. Burada 12 Çin burcunun karakteristik tanımlamaları yapılmış ve hangi burcun insanları ile daha iyi anlaşacağınız belirtilmiştir.

 

Çin Burçlarına Göre Eşleşim (Synastry)

 

Çin burçları arasında birbiriyle en uyumlu olan burçların hangileri olduğunu öğrenmek için Mistik Eşleşim Üçgenini deneyin. Bu tabloya erişmek için yukarıdaki konu başlığını tıklayınız.

Çin   Zodyak'ta   2016  Yılı

 

 

 Ateş  Elementli, Yang  (Erkek)    MAYMUN   Yılı

 

    

 

2016 yılı  4713. Çin yılıdır. Çin Zodyak'ta Kırmızı, Ateş elementli Maymun yılı olup Çin yeni yılı olan Maymun yılına 8 Şubat günü girilecektir. Bitim zamanı 27 Ocak 2017 olacaktır. Başlayacak olan yıl için Kırmızı Maymun Yılı denir. Çin Zodyak’ta sadece burç her şeyi ifade etmez. Beş element teorisini de bilmek gerekir. Bunlar Metal, Su, Ağaç,Ateş ve Toprak olacaktır. Ateş elementi rengi kırmızı ile ilgilidir ve bu nedenle Maymun yılının rengi kırmızı olur. Böylece yılı şöyle tanıtırız : Kırmızı, Erkek (Yang) , Ateş elementli Maymun yılı.

 

Çin Zodyak'ta beş element horoskop tarzına göre Maymun yılı Metal ve Su elementlerini kapsar. Metal ile altın bağlantısı vardır. Su elementi ise zeka ve tehlike ile ilişkilidir. Bundan dolayı Maymun yılında daha ziyade finans konuları ile ilişkili oluruz. Maymun yaramaz, kurnaz ve hareketli bir hayvandır. Eğer maddi konularda yatırımın olumlu yürümesi isteniyorsa  maymunun sahip olduğu zeka kafasına sahip olmak gerekir. Metal elementi ayrıca rüzgar ile bağlantılıdır. Bu nedenle günlük şartlar ve gidişat aniden ve çabucak değişikliğe uğrayabilir.  Finans, kariyer, iş hayatı ve halkla ilişkilerde bir değişim yapmak konusunda iki defa düşünüp doğru karar vermek gerekir.

 

 

Çin yılında nelerin beklediğini görmek için ilk bilinmesi gereken kişiye ait "Talih Elementi" olacaktır. Yıl içinde insanı bekleyen talihi gösterecek en önemli işaret sayılır.

 

Kısaca açıklarsak Talih elementi Metal olursa iyi bir yıl sayılır. Su elementi için olumludur. Ağaç elementi için verimlidir. Ateş elementi için bazı riskler vardır ve ilk altı ay verimlidir. Toprak elementi için durum ortalama olumlu şartları gösterir.

 

Çin  Doğum  Horoskopunun   Analizi  Nasıl  Yapılır  ?

 

Çin doğum horoskopunda Yin ve Yang enerjileri arasındaki dengenin kurulması temel prensiptir. Her alan ve konuda enerjilerin bir noktada denge kurmaları gözetilir. Aşağıda 17 Mayıs 1973 tarihinde İstanbul'da saat 04.45'de dünyaya gelen erkek kişinin Çin horoskopu verilmiştir.

 

 

 

Çin horoskopunda yıl işareti siyah öküz olup dişi (Yin) Su elementidir.  Horoskopun kişiyi temsil eden en önemli yeri gün işareti olup burada da siyah öküz ve dişi (Yin) Su elementi vardır. Bu durumda horoskop sahibi su elementinin uyum sağladığı element yılları ve Yin enerjileri ile uyum sağlayacaktır. 2015 Yılının sembolü Koyun, Ağaç elementlidir. 12 Zodyak burcu arasında 8.hayvan burcudur 6.Burç Yılan v 7.Burç At olmuştu. Yılan, At ve Koyun  5.element teoriye göre ateş grubudur. Böylece 2015 yılı Ateş grubunun son yılı olacaktır. Bu nedenle 2013 ve 2014 yıllarında ateş talih vermişse böylece 2015 yılında da talih devam edecektir. Örnek kişinin Talih elementi Su olduğundan ateş elementi talih vermez. Bu nedenle 2014 yılı onun için iyi bir dönem sayılmaz. 2015 Yılında yaşanacak Koyun yılı da ateş elementlidir. Bu durumda yılın su elementli kişiye talih vermesi beklenmemelidir.  Element uyumunu anlamak için elementlerin uyum ve uyumsuzluk tablolarına bakmak gerekiyor.  Metal ile Su arasında destekleme uyumu vardır. Metal su için  destekleme elementidir. Su metalin özgür kalmasını sağlar. Bu bakımdan ikisi birbiriyle uyumludur ve 2016 yılı Maymun yılı nedeniyle  metal elementinin yılı olduğundan  kişi için olumlu bir sene olacaktır. Bu horoskopta başarıyı yükselten diğer faktör Gün sembolünün kişiyi temsil etmesi (Day Master) ve  Su elementi olmasıdır. Böylece iki yönden yılın talihi destek görüyor. Horoskopta İş-kariyer evinde Toprak elementi görülüyor. Toprak ile yılın elementi olan metal uyumludur. Elementlerin uyum tablosunda  toprak ve metal uyumludur. Bu bakımdan kişinin Maymun yılında yeni bir işi olacaktır. Bu konuda Su ve metal ayları olumludur.  Çin astrolojisinde yıl 12 parçaya bölünür ve her parçanın bir yönetici hayvan sembolü vardır.

 

Analizde önemli seçeneklerden biri de "Talih Elementi" bulunmasıdır. Talih elementi beş element içinde en küçük puana sahip olan element olur. Bu horoskopta en düşük puan (11) Metal elementine aittir. Bu seçimin kuralı metalin dengeyi kurması için destek istemesidir. Talih elementini bulmak için diğer yol şudur : metal (11) + su (81) = 92 ; ateş (112) + toprak (102) = 214. Bu durumda metal grubundaki metal elementi Talih elementi olur. Talih elementi metal olan kişi için metal Maymun yılının talih vermesi beklenir. Talih elementi metal yerine  ateş olsaydı talihli sayılmazdı. Çünkü ateş ve su birbirine düşmandır.

 

Beş element tablosunda ilk kare (su) kişiyi temsil eder. İkinci kare (ağaç)  Çocukları gösterir. Üçüncü kare (ateş)  Para sembolüdür. Dördüncü kare (toprak) iş-meslek-kariyer sembolüdür. Beşinci kare (metal) anne sembolüdür. Ayrıca hayatta kişiyi destekleyen tüm insanları gösterir.  Eğer  Para gücü ve Kariyer gücünün toplamı kişilik ve anne gücünün toplamından daha büyük ise zengin olmayan ortamda dünyaya geldiğiniz anlaşılır. Para gücünü yönetmeniz ve zengin olmanız talih elementinin hayatta çalışmaya başladığı zaman olacaktır. Eğer Talih elementini horoskopun yıl ve ay kolonunda görebilirsek çok olumlu bir aile içinde dünyaya geldiğimiz ve ebeveynler ile çok iyi ilişkilerimiz olduğu anlaşılır. Talih elementini Eşi temsil eden element evinde bulursak (gün)  eşimizin bizi kariyer, iş ve meslek alanlarında tüm gücü ile destekleyeceğini yorumlarız. Talih elementini saat hanesinde bulursak çocuklarımızın iyi hayatlara sahip olacaklarını ve bizim yaşlılık yıllarımızın refah ve mutluluk içinde olacağını yorumlarız. Eğer beş element tablosundaki Kişilik ve anne puanları diğerlerinden büyük ise çok güçlü irade, arzu ve iyi sağlık sahibi oluruz. Bu kişi bir lider olabilir. Çünkü gücü elinde tutmaktadır. Ancak böyle bir kişi diğer insanları ezebilir ve incitebilir. Eğer kişilik ve anne puanları diğerlerinden düşük ise  kişi azim, kararlılık ve hedef tayin etmekte zayıftır. Bu kişi çok kolay ve çabuk hastalanabilir. Bu kişi takım oyununu öğrenmelidir. Ayrıca kendi başına iş kurmakta zayıftır. Ancak Talih elementleri her zaman hayatına girerse başarılı olabilir. Hayatın tüm olayları beş elementin diğeri ile uyumu veya uyumsuzluğu ile ilgilidir. Hastalıklar, başarısızlıklar veya yükselmeler ve başarılar gibi. Bu bakımdan yılın nasıl olacağını anlamak için beş elementi ve Talih elementini analiz yapmak gerekir. Sadece yılı temsil eden hayvan sembolü tek başına bir anlam taşımaz.

 

Burada örnek verilen horoskopun sahibi kişi 1991 yılında üniversite'de istediği fakülteyi kazandığı zaman  metal (yin) koyun yılı yaşanıyordu. Birincilikle fakülteden mezun olduğu 1995 yılında  yin ağaç domuz yılı vardı. Görüldüğü gibi öncelikle Yin yıllar başarı vermektedir. Bundan başka ağaç ve metal elementleri de yıl ve gün elementi olan su ile uyumludur. Bu nedenle başarı gelmiştir. Çin astrolojisinde ayrıca çok önemli bir kural vardır. Bazı burçlar arasında üçlü güç noktaları ortaya çıkar. Örneğin Köpek, Horoz ve Maymun arasında (Gang of three) destekleme kuvveti ortaya çıkar. Köpek yılında doğan birisi en büyük başarısını horoz veya maymun yılında kazanır. Aynı şekilde Öküz-Domuz-Fare arasında su grubu gücü ortaya çıkar. Horoskopun sahibi 1995 yılında büyük başarı kazanırken sadece element uyumu değil aynı zamanda gücü destekleyen Domuz yılı vardı. Ödülü aldığı temmuz 1995 içinde Yin (dişi) Su elementinde Koyun ayı vardı. Görüldüğü gibi başarının gelme zamanı bile ortaya çıkmaktadır.

 

 

2016  Maymun   Yılında  Çin  Burcunuz  Neler  Gösteriyor ?

 

 

     

Fare yılında doğanlar için 2016 yılı verimlidir. Zira Fare ve Maymun arasında olumlu ilişkiler vardır. Özellikle romantik ilişkilerde talih olacaktır.
 

 

Öküz yılında doğan kişi için 2016 yılı bazı alanlarda sakinlik gerektirir. Öküz burcu ciddi ve ağır kanlıdır. Maymun ise çok hareketli ve oynaktır. Finans, kariyer ve iş alanlarında Öküz burcunun Maymun çevikliğinde olması gerekecektir.

 

Kaplan yılında doğan kişiler için 2016 yılında Kaplan ormanın kralı olmak istiyorsa Maymun kadar kurnaz ve akıllı olmak zorundadır.  İş değişimi için bu yıl olumlu sayılmaz. Aşk ve romantizm için talihli bir yıl sayılmaz.
 

Tavşan yılında doğan kişiler için 2016 yılı genel olarak verimlidir. İş değişimi olumludur. Terfi ve yeni teklifler gelecektir. Aşk ve romantizm için en verimli ve talihli yıl olacaktır.
 

 

Ejderha yılında doğan kişiler için 2016  yılı maddi ve romantizm hayatında verimlidir. Yıl içinde iş değiştirme teklifi gelince önce iyice düşüneceğini söylemelidir. Aşk hayatı özellikle yalnız yaşayanlar için parlak ve verimlidir.

 

Yılan yılında doğan kişiler için 2016 yılı kariyer hayatlarında bazı engeller ile karşılaşabilir. Daha sıkı ve akıllı çalışmalıdır. Bir iş değişimi teklifi gelirse kabul etmelidir. Aşk ilişkilerinde özellikle gençler avantajlıdır ve kadınlar daha talihlidir.

 

 

At yılında doğan kişiler için 2016 yılı kariyer ve iş hayatı olarak verimli ve sürprizlidir.  Kariyer talihi yüksek olduğundan terfi etmesi ve yükselmesi olasıdır. Aşk ve ilişki peşinde olanlar için talihli bir süreç sayılır.

 

Koyun yılında doğan kişiler için 2016 yılı  kariyer hayatında çok muhafazakar olmamaya ihtiyaç gösterir. İnsanlara ne kadar bilgili ve zeki olduğunu gösterme zamanıdır. İş değişimi ve terfi de olmak üzere yıl içinde pek çok sürpriz olacaktır. Aşk ilişkilerinde özellikle kadınlar yapıcı olmaya gayret göstermelidir.

 

Maymun yılında doğan kişiler için 2016 yılı hızlı bir zamandır ama büyük bir yükselme ve terfi veya sürpriz gelişme olmaz. İş değiştirme teklifi olursa hemen üzerine atlamamak gerekir. Aşk talihine gelince fare, ejder ve Tavşan yılında doğanlar ile ilişkiler olumlu yürüyecektir.

 

 

Horoz yılında doğan kişiler için 2016 yılında iş hayatına daha fazla özen göstermek ve enerji harcamak gerekir. Eğer farklı bir yerden iş değiştirme teklifi gelirse karar vermek için iki defa düşünmek gerekir. Harekete geçmek için iyi bir zaman değildir. Aşk ilişkilerinde partnerin baskısı hissedilir. Romantizm için çok hareketli olmak olumlu sayılmaz. Sağlık konusunda ciğerler ve solunum sistemine dikkat edilmelidir.

 

Köpek yılında doğan kişiler için 2016 yılı kariyer ve iş hayatı dengelidir. İş değiştirme ve yükselme teklifleri gelebilir ve denenmelidir.  Varlık sahibi olmak için verimli zamandır. Sosyal hayat hareketli olduğundan aşk ve romantizm fırsatları yoğundur. Sağlık konusunda ev dışında yapılacak çalışmalarda uzuvlara dikkat edilmelidir.

 

Domuz yılında doğan kişiler için 2016 yılında kariyer ve iş hayatı temel olarak olumludur ve önceki yıl daha zor elde edilen şimdi daha kolaylaşır. İş değiştirme teklifi olursa iki kere düşünerek karar vermek gerekir. Zira Maymun yılı dengesizdir.  Aşk arayan kişi için uygun ve talihli bir yıl sayılır. Sağlık olarak diyabet, sinirsel sorunlar ve Mesane sorunları ortaya çıkabilir.

 

 


ÇİN  BURÇLARININ  EŞLEŞİM  UYUMU

 

Çin burçlarının birbiriyle uyuşum ve eşleşim analizi yanda verilen Eşleşim Çemberinden rahatlıkla yapılabilir. Şekilde birbiriyle en uyumlu olan ve anlaşma zemini sağlayan burçlar aynı renkte çizgilerle birleştirilmiştir.

 

Bir örnek verelim. Öküz burcuna girenler için en uyumlu burçlar Horoz ve Yılan burçları olacaktır. Aynı şekilde Horoz burcundan olanlar için en uyumlu burçlar Öküz ve Yılan grubundan olanlardır.

 

Bu şekilde birleşen burçlar eğer dört element içinde de anlaşıyorlarsa sinastri açısından olumlu bir sonuç sayılır.