Çin Astrolojisi

 

 

2019    DOMUZ    YILI
 

2019 Yılı Çin takviminde 4716. Çin yılıdır. Çin astrolojisindeki adı “Kahverengi Domuz” olarak astrolojik yıl şeklinde,  4 Şubat 2019 günü başlar.

 

Çin astrolojisi 5 element teorisinde (metal,Su,Ağaç,Ateş ve Toprak) Toprak kahverengi ile ilgilidir. Bu nedenle Kahverengi Domuz yılıdır. Toprak elementinde Yin (dişi) ve Yang (erkek) elemanları vardır. Yin Toprak ıslak toprak, ova ve tarım arazisidir. Domuz su grubudur. Suyla karışınca ıslak toprak yapışkan ve çamurlu olur. Bu yüzden 2019 çamurlu domuz yılıdır.

 

2019 böylece kahverengi Yin Toprak Domuz yılı olacaktır. 2019 yılının işareti ovaya doğru akan nehirdir. Bazı toprakları ezebilir. Toprak köpekten toprak domuza geçiş ovayı sarmakta olan dağlardır. Bu, beklenmeyen ve inanılmaz bir şeyin olacağı anlamına gelir. 2018 Yılında büyük ve güçlü olan şirketler bu yıl hayal kırıklığı yaşayabilir. Beklenmedik fiyasko için planları yoksa 2019 domuz yılı bir heyelan yılı olacaktır.

 

2019 yılında toprak domuz yılında I-Ching heksagram 7, yeraltında Su Shih'e eşdeğerdir. Shin gücün bölünmesi demektir. Su yaşam için kaynaktır. Toprak suya ihtiyaç duyar. I-Ching'de su tehlikeye bağlanır. Bu da, 2019 yılında insanların kaynaklar, para, deniz ve toprak için mücadele edeceklerini gösterir. İnsanların sorunları çözmek için disiplin, bilgelik ve liderlik yapması gerekir. Fakat en önemli husus itibar ve zenginlik kazanmak için ahlak ve etik ilkelerin benimsenmesidir. 2019 Yılında insanların çoğu kazanç, mülk, finans ve ekonomiye odaklanacak ve gözlerini hırs bürüyecektir.

 

Küresel ekonomiden beklentiler güçlenmeye devam edecektir, ancak riskler olağanüstü artacaktır. ABD bir çok şirket binlerce işçiyi evine gönderecektir. Türkiye'de ekonomik krizin kasırga gibi olacağı tahmin ediliyor. Çin'de 2019 yılında en az 50 milyon kişinin işsiz kalacağı hesaplanıyor.  ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşı küresel ekonominin anahtarı olmayı sürdürecekir. ABD Başkanı Donald Trump'ın önemli konularda fikrini ne zaman değiştireceğini kimse bilmemektedir ! Ticari görüşmeler anlaşma olmadan koparsa dünyadaki ekonomik büyümeyi tehdit edecektir. Bunun ardından iş piyasası ve borsalar etkilenecektir. Küresel ekonomiyi yönlendiren kilit kişi Donald Trump'dır.

 

2018 Erkek Toprak Köpek yılıydı. Toprak elementi Trump'ın şans unsurudur.Bu nedenle 2018 yılında güçlü bir dünya desteği almıştır. 2018 Yılının dağı 2019 yılının düzlüğüne dönüştü. Bu durumda Trump'ın daha fazla zorluklarla karşılaşması gerekiyor. Başkanın kötü haberleri ABD ve dünya borsalarına kötü rüzgarlar estirebilir. Trump'ın kaderi 2019 yılının ikinci yarısında ekonomideki başarısına bağlıdır. 

 

Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954 günü dünyaya geldiğinden Çin Zodyak’ta  Erkek (Yang), Ağaç elementli AT burcudur.  Talih elementi de metal olur. Domuz yılı için metal elementi talihlidir. Ancak 2018 yılının Köpek burcunda 12.ay, 4 Şubat tarihine kadar sürmekte ve korku, dehşet ve umutsuzluk zamanını göstermektedir. Gün burcu Dişi, Su elementli İnek burcudur. 2019 Yılının Toprak elementi ile Su elementi  birbirinin karşıtıdır. Bu nedenle beklenmedik zorluklar görülebilir. Aynı zamanda beklenmedik girişimler de sürpriz sonuçlar verebilir.                                                                                                                                                                                                                                                                    

©Özlem Sügen
 

 

 

                                    2019 Çin Zodyak Burçlarının  Yorumlarını  Okuyabilirsiniz

 

 

 

Yapıcı Element Devresi

Tahta - Ateş -Toprak - Metal - Su - Tahta

Yıkıcı Element Devresi

Su- Ateş-Metal- Tahta-Toprak- Su

ELEMENT

SİMGELEDİKLERİ

GEZEGEN

TAHTA

Büyüme,Yaratma ve beslenme süreci

JÜPİTER

ATEŞ

Eylem, Motivasyon ve Kültür

MARS

TOPRAK

Denge, Katı, Güven ve itimat

SATÜRN

METAL

Mal varlığı ve Parasal başarı

VENÜS

SU

Açıklık, İletişim ve Fikir alışverişi

MERKÜR

Yukarıdaki tabloda Çin horoskopu Elementleri görülmektedir. Güneş ve Ay Yin ve Yang olarak görülmelidir.


Çin Yükselen Burç Tablosu

 

Çin Astrolojisinde Yükselen Burç doğum saatine göre bulunur ve tüm yıl için aynı tablo verileri kullanılır. Aşağıdaki Tabloda doğum saatine göre belirlenmiş Yükselen Çin burçları görülmektedir.

 

DOĞUM

SAATLERİ

YÜKSELEN

BURÇ

DOĞUM

SAATLERİ

YÜKSELEN

BURÇ

23.00 – 01.00

FARE

11.00 – 13.00

AT

01.00 – 03.00

ÖKÜZ

13.00 – 15.00

KOYUN

03.00 – 05.00

KAPLAN

15.00 – 17.00

MAYMUN

05.00 – 07.00

TAVŞAN

17.00 – 19.00

HOROZ

07.00 – 09.00

EJDERHA

19.00 – 21.00

KÖPEK

09.00 – 11.00

YILAN

21.00 – 23.00

DOMUZ

 

ÇİN BURCUNUZU  BULUNUZ

 

  Çin Astrolojisinde burçlar her sene Ocak ayının sonunda veya Şubat ayında değişir. Bir yıl boyunca aynı burç devam eder. 2010 Yılında Kaplan burcu hüküm sürmüş olup 2011 Şubat ayında Çin yılbaşı sırasında Tavşan yılı başlayacaktır.

 

Doğum tarihinizde hangi Çin Burcunun sürdüğünü bulmak için  aşağıdaki satırı  tıklayarak sayfaya geçin ve burcunuzu bulduktan sonra karakterinizi açıklayan bilgilere ulaşın.

 

Çin Burçları Tablosu

 

ÇİN BURCUNUZUN ÖZELLİKLERİNİ ÖĞRENİN

 

Çin Burcunuzu öğrendikten sonra size ait karakter,mizaç ve duygusal özelliklerinizi öğrenmek için Çin Burçları Açıklamaları sayfasını tıklayınız. Burada 12 Çin burcunun karakteristik tanımlamaları yapılmış ve hangi burcun insanları ile daha iyi anlaşacağınız belirtilmiştir.

 

Çin Burçlarına Göre Eşleşim (Synastry)

 

Çin burçları arasında birbiriyle en uyumlu olan burçların hangileri olduğunu öğrenmek için Mistik Eşleşim Üçgenini deneyin. Bu tabloya erişmek için yukarıdaki konu başlığını tıklayınız.

 

   

 

 

Özlem  Sügen'den   Çin   Zodyak'ta   2019  Yılı

 

 

 Toprak  Elementli, Ying  (Dişi)    DOMUZ   Yılında Çin  Burcunuz  Neler   Gösteriyor

 

 

FARE   

2019 Domuz Yılının ilk yarısına kolunuzda karmik bir çantayla giriyorsunuz, sizi çok şaşırtacak haberler alabilir, böyle olaylara dahil olabilirsiniz ancak ikinci yarısında pek çok yeni fırsatlar sizinle olacak. Hayatındaki çabalarınız sonuç göstereceği ve mali açıdan kazançlı bir yıl sizi bekliyor olsa da buradan kasıt büyük parasal kazançlar olmadığıdır. Bu yıl içinde beklenmeyen kaynaklardan gelen finansal kârlara yol açabilecek bazı riskler alabilirsiniz. Eski yükümlülükleri temizlemek için en iyi zaman bu yıldır. 2019 Domuz Yılında, önemli bir kariyer değişimi olmasa da bir önceki yıldan daha iyi olmasını bekleyebilirsiniz ve büyük olasılıkla bu yıl gitmek istediğiniz yönü bulacaksınız. Domuz, kariyer gelişiminde Fare için iyi bir yardımcıdır ve genel olarak ortak bir noktada buluşabilirler. Kariyer için iyi bir takım arkadaşı bulmak için çok verimli bir yıl. 2019’un zorlukları yaşam tarzınızı değiştirme veya yeni ilişkinize uyum sağlamak için yer değiştirme ihtiyacından kaynaklanacak olabilir. Bununla birlikte Fareler duyarlılıklarını kontrol etmelidir çünkü bazen insanlara aşırı güveni başına bela gelmesine neden olabilir. Egolarını düşürmeye ve değişmeye istekli olan Fareler için aşk hayatları da yolunda gidecektir. Özellikle Mayıs ayında, hem profesyonel hem de finansal değişiklikler, fikirler, yeni olanaklar ortaya çıkacak. Domuz iş hedefi için daha iyi bir vizyona sahip olduğundan, Fare burçları bu anlamda  iyi kariyer başarılarına ulaşacaktır. 2019 yılı Fareler için genel anlamda refah dolu bir yıl olacak.

 

Evli olanlar sene boyunca ağızlarından çıkan her söze dikkat etsinler. İlişkinizin akıbeti için aceleyle kararlar almayın çünkü duygularınız muhtemelen sene sonuna doğru iyileşecektir. Tamamen sizin için sevgiyi bulmaya odaklanmış bir yıl değil ama yeni arkadaşlıklar için iyi bir yıl olabilir. Fare, Ejderha ve Maymun ile uyumludur. Bu burçlarda doğanlar ile evlilik ya da ortaklık açısından çok iyi bir ilişkiye sahip olabilirsiniz. At burcuyla uyumlu değilsiniz.  Çok fazla ortak noktalarınız yoktur. Uzun süreli bir ilişki yaşayamazsınız.  2019 yılının sonuna doğru özellikle kumar, bitcoin, borsa, hisse senetleri gibi her türlü spekülasyondan kaçınmalısınız. Günlük hayatınızda yanlış yorumlanabilecek sözlerden veya eylemlerden kaçınmanız gerekecek çünkü bu sizlerin başarılarını azaltacaktır, hatta  gelecekte düşmanlar yaratabilir veya hayatınızda gerginlik nedeni olabilir . Birisiyle bir anlaşmazlığınız ya da davanız varsa, o zaman davayı kaybedersiniz ve para kaybına uğrarsınız. Rakibinizle mümkün olduğu kadar erken bir ateşkes yapsanız iyi olur. En iyi politika, başlangıçta bir çatışma yaratmamaktır. Domuz yılının desteği size iyi insanlar ve ilişkiler getirecek. Kariyer şansınız bu yıl adil olacak. Her zamankinden daha fazla harcama meyliniz olabilir.

 

Sağlık iyi fakat zaman zaman estetik amaçlı operasyonlar yaptırabilirsiniz. Sağlık sorunları genellikle bedeniniz tarafından gönderilen sinyalleri ihmal ettiğiniz için ortaya çıkacaktır. Bu sene hassas organlarınız böbrek ve mesaneniz olabilir. Ayrıca arterial hipertansiyon ve ülseratif mide hastalıklarından yana rahatsızlıklar yaşayabilirsiniz. Özellikle 2018 yılında kadınsal hastalıklarda sorun yaşamış veya operasyon olmuş kadın Fare bireyleri bu yıl sık sık kontrollerini yaptıracağı bir yıl olmalıdır. Diğer ana sorun zihinsel karışıklığınızdır. Bazılarınız için, yılın ilk yarısı bulanık olabilir. Bununla birlikte kafanız yazdan sonra netleşme eğiliminde olacak. Yine Kadınlar bu yıl özellikle sistite ve erkekler de böbrek taşlarına eğilimli olabilirler. Doğru diyet ve şifalı bitkilerden faydalanabilirsiniz. 2019 boyunca Fare burçları, agresif olabilir, sinirsel gerginlik yaşayabilir ve bütün bunlar büyük bir stres birikimine yol açabilir. Sinir sistemini rahatlatmayı amaçlayan fiziksel egzersizler sizlere iyi gelecektir.

 

İNEK  Burcu   

İnek burçları 2018 Köpek yılında oldukça zor zamanlar geçirdiler. 2019'a adım attığınızda kısmen de olsa karanlık yıla veda etmek söz konusu olabilecek. Bununla birlikte bu yıl sizi zihinsel ve fiziksel olarak yorgun bırakacak. 2019 yılı da yine iniş ve çıkışlara sahip olacağınız bir yıl olacak ancak tüm olumsuzluklara rağmen genel olarak istikrarlı bir yıl diyebiliriz. Buna rağmen, çabalarınız hemen meyve vermeyebilir ama 2019 yılının sonuna doğru verim alabileceksiniz. Herhangi bir küçük dikkatsizlik sağlık sorunlarına yol açabilir. Ayrıca bu Domuz yılında beklenmedik maddi kayıplarla karşı karşıya kalabilir, ailenizle ve komşularınızla gergin bir ilişki yaşayabilirsiniz. Bu yüzden fazla telaşlı ve aceleci olmayın. Sakinleşmek ve hala yapabiliyorken hobilerinize yönelmek için kendinize zaman ayırın. 2019 Domuz Yılı, İnek burçları için kişilikte ve mesleki yönü açıklığa kavuşturmada önemli değişiklikler yaşayacağınız yönünde sizleri uyarıyor. Çok yoğun çalışacağınız, belirli konularda kısıtlandığınız ama bir o kadar da istikrarlı bir yıl geçireceksiniz. Unutmayın ki bu bir meydan okuma kendinizi kanıtlamak için bir fırsat olacaktır. Sonbahar aylarında daha yüksek bir pozisyon ve maaşınızda önemli zam olabilir.

 

İnek ve Domuz, aynı bölgeyi paylaşan, birbirlerinden nefret etmeyen veya rakip olmak için hiçbir nedenleri olmayan çiftlik hayvanlarıdır. Dolayısıyla 2019’un İnek için genel olarak hayırlı bir yıl olması beklenir. Birisi size terfi veya yeni bir iş teklif ederse, zoru kabul etmeyi düşünebilirsiniz. İnek, enerjik ruhu arttırmalı ve yeni çalışma ortamına nasıl sığacağını öğrenmelidir. Bu itibarınızı ve sosyal ağınızı oluşturmak için iyi bir fırsattır. Kariyer şansınızla birlikte geliriniz de artacaktır. Sıkı çalışarak ve kendilerini aşırı inatçılığa kaptırmadıkları sürece ektiklerinizin bereketini görebilir, önemli başarılar sağlayabilirsiniz. Toplumsal hayatta tanınma ve duygusal duyarlılıklarına hakim olmaları koşuluyla, ilgi alanlarını ve ideallerini ikna edici bir şekilde ifade etme şansına sahipsiniz. Ayrıca birçok sosyal etkinliğe katılma ve yeni arkadaşlıklar kurmak sizlere çok iyi gelecek. Bazı olası tuzaklar,  acil nakit ihtiyacı durumları ve  rekabet kayıplara neden olabilir. Bu acil durumlar için bir B planı oluşturun. İş yükü, alıştığınızdan daha fazla olacaktır, ancak sabır ve yaratıcı çözümler yükünüzü azaltmanıza yardımcı olabilir. Takım çalışmaları İnek burçlarına liderlik yeteneklerini gösterme fırsatı verebilir. İnek, büyük bir mücadele ruhuna sahip olduğundan, iş ortamındaki kıskançlıkları ve çeşitli komploları tespit edip onları etkisiz hale getirebilecek.

 

Evli olanlar, uzun zamandır beklenen bir çocuğun doğumuyla sevinebilirler. Bu yıl İnek burcu kadınları için hamile kalmak açısından iyi bir zaman olacak, ama sabırlı olun ve doğru zamanı bekleyin. İnek bireyleri Yılan ve Horoz ile uyumludur. Hem aşkta hem de iş dünyasında bu burçlarla ortaklık kurabilirsiniz. İnek burcu, Keçi ile uyumlu değildir. Temel olarak, ortak çıkarları var, ancak farklı yollar seçtikleri ve birbirlerine destek sunmadıkları takdirde hayat onları ayırabilir. Sadık ve sevgi dolu bir yaşam ortağı için yatak odanızı güney yönünde seçmelisiniz.

 

İnek burçları bu yıl sağlıkla ilgili iniş çıkışlar yaşayacak. Yılın ilk yarısında sıkı çalışma nedeniyle bedeninizi aşırı yormaktan ötürü sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Depresyon tuzağına ya da aşırı duygusal tepkilere yakalanma eğilimlerini denetlemek ve periyodik tıbbi kontroller yapmak bu yılın getirileri olacaktır. Özellikle solunum sistemi, boğaz ve mide ile ilgili rahatsızlıklara dikkat etmek gerekir. Hijyenik olmayan restoranlardan uzak durun çünkü gıda zehirlenmesi yaşamanız söz konusu olabilir. Diyet ve sağlıklı egzersiz Domuz yılında çok önemli olacak ancak kardiyo-vasküler sistemlerine aşırı yüklenmeden…

 

KAPLAN   

 

Kaplan burçları, bu yılın geçen seneye göre daha verimli bir potansiyele sahip olacağını, ancak aynı zamanda Kaplan’ın sabrını da test edeceğini gösteriyor. Bu başarının kolay geleceği anlamına gelmez, bunun yerine iş yükünüzü paylaşan ve en çok ihtiyacınız olduğunda sizi destekleyen birçok yardım eli bulacaksınız. Rahat, samimi ve nazik olmak, bu yıl ihtiyacınız olanı çekmek için doğru reçetedir. İşinizi değiştirmeyi düşünüyorsanız, 2019 Haziran ayından itibaren harekete geçebilirsiniz.  Eylül veya Ekim aylarında değişiklik yapmanız önerilir. 2019 yılında, kendi evinizin yeniden dekore edilmesi, yıl boyunca büyük masraflara yol açacaktır. Ayrıca, ek harcamalara yol açacak yurtdışına seyahat etme durumları çıkabilir. Bütçenizi aşabilecek harcamaları durdurmak için ekonomik bir seçeneğe odaklanmanın zamanı bu senedir. Özellikle bu yıl finansal getiri açısından iyi bir nakit bekleyebilirsiniz. Hangi işe başlarsanız başlayın lehinize bir şans bulacaksınız ama spekülatif işlerden uzak durmalısınız, aksi halde büyük kayıplara katlanmak zorunda kalabilirsiniz.

 

Bu yıl hatırlanması gereken önemli şey, tasarruf etmek veya paranızı iyi bir yatırımda kullanmak olmalıdır.  Paranızın sizin için çalışmasını sağlamak yerine anlamsız alımlar üzerinde kaybolmasının bazı olumsuz etkileri olacaktır. Vergi veya sigorta ile ilgili bazı olumlu getirileriniz olabilir. Ayrıca küçük bir mirastan da yararlanabilirsiniz. Bazen açgözlülük, bazı şeylerin gerçek değerini anlamamıza vesile olan sonuçlar doğurabilir ki sizler bu yıl bunu deneyimleyeceksiniz. Domuz yılında kişisel gelişim için birçok fırsatınız olacak ve yeni arkadaşlıklar kurmak için harika bir yıl. Kaplan burçları bu yıl güçlü bir kişisel manyetizi sergileyecek ve insanlar sizin mizah anlayışınızı sevecekler. Bu yılki diğer potansiyel çöküşler kıskanç bir iş arkadaşı siluetinde gelebilir. Dikkatli olmazsanız, sizi yukarı kaldıran ellerden biri de sırtınızı bıçaklamak için fırsat kolluyor olacak. Domuz yılı hareket getirebildiğinden, işiniz için eskiye göre daha hareketli veya seyahat etmeyi içeren bir pozisyon alma şansınız var. Yaratıcılığını konuşturacak insanlar ve yazarlar bu yılın ilhamlarını teşvik ettiğini göreceklerdir. Bu yıl sizler için verimlilik zamanıdır, oturup beklemek pek çok fırsatın kaçmasına neden olabilir.

 

2019'da aşk hayatınız karışık etkiler altında. Diğer taraftan Kaplanlar 2019 yılında sevdikleri yanlarında bile olsa kendilerini yalnız hissedecekler. Mayıs ayından itibaren duygusal olarak daha güçleneceksiniz ve gelecekteki ilişkiyi olumlu bir şekilde değerlendirmek için daha iyi bir pozisyona sahip olacaksınız. Evli Kaplanlar, birçok konu ile yüzleşmek zorunda kalabilirler ve eşinizle daha fazla çatışma yaşayabilirsiniz. Evlilik biraz sıkıntılı ve karanlık zamanlarla karşı karşıya olabilir. Sorunun bir kısmı iletişim eksikliği ile ilgili. Dürüst değişimler gerçekleşirse ve farkındalık kanallarınızın açılmasına izin verilirse, her şey yoluna girebilir. Kaplan erkekleri, gizemli ve kurnaz olma eğiliminden kaçınmalı.  At ve Köpek bireyleri ile uyumlusunuz  fakat Maymun burçları  ile iyi ilişkiler içinde olamayacaksınız. Bu yıl sadece saygı, takdir ve güven ilişkilerinizi kurtarabilir. Güçlü bir arkadaşlık, gelecekteki çok mutlu bir romantik birliğin temeli olabilir.

 

Domuz yılında ruhsal olarak, yalnızlık ve olumsuz duygulardan acı çekebilirsiniz. Arkadaşlarınız ve akrabalarınızla bile, sizi anlayamadıkları için sıkıntılı zamanlar geçirebilirsiniz. Duygusal sağlık, etrafınızdakilerle çatışmalardan kaçınılarak daha da iyileştirilebilir. Genel olarak sağlığınız bu yıl iyi olmakla birlikte aşırı zihinsel yorgunluk yaşayabilirsiniz. Diyetinizde yeterli kalsiyum aldığınıza emin olun çünkü kemikleriniz hassas olabilir. Negatif enerjilerden, kazalardan ve kötü şanstan koruyabilecek bir anahtarlık veya tılsım takmanız önerilir.

 

TAVŞAN   

 

2018 Köpek Yılı, çoğu Tavşan için başarılıydı, ancak bazı metaller için kasvetli bir yıl oldu. Domuz Yılında da inişler payınıza düşecek olsa da kısmen daha başarılı bir yıl sizi bekliyor. Tavşan burçları 2019 yılında birçok farklı sorunlarla karşı karşıya kalabilirler ancak bu, yılın genelinin tatsız olacağı anlamına gelmiyor. Domuz yılında harcadığınız emeğin tümü boşa gitmeyecek. Sabırlı kalabildiğiniz ve hedeflerinizi tamamlamaya kararlı olduğun sürece, sene umut verici gözüküyor. Genel olarak Tavşanlar, Domuz Yılı'nın değişim rüzgarlarını getirmesini beklemelidir. Bütçenizde, kariyerinizde ve ayrıca bazı ilişkilerde değişime açık olmalısınız. 2019' da günler aylar geçtikçe çok daha fazla zihinsel enerjiniz olacak. Bu Tavşan burçlarının kariyer gelişiminde büyük bir atılım yapmak için daha fazla zamana ihtiyacı olduğu anlamına geliyor. Profesyonel proje ve faaliyetler açısından ilginç bir yıl olabilir. Her zamankinden daha hırslı, ikincil rolleri bırakıp daha ön planda ve cesaretli hareket edebileceksiniz. Aile büyükleri, yaşlılar veya akıl hocalarınız kariyer gelişiminize katkıda bulunacak ve sizin için olası fırsatları lehinize değerlendirecekler. Bu yıl siz de işinizde bazı insanları eğitmeniz gerekebilir. Bu yüzden iletişim becerilerinizi güçlendirmelisiniz. Nakit akışınız yılın ilk yarısında nispeten istikrarlı olmalıdır. Haziran ve sonrası  biraz gergin olabilirsiniz. Bunu önlemek için yılın ilk bölümünde tasarruf yapabilirsiniz ya da ihtiyaçlarınız üzerinde harcamadan önce paranın tadını çıkarmak için savurganlık yapabilirsiniz.

 

İşin kendisi size baskı yapmayacak fakat İşyerinde herhangi bir sorun olursa, hiç ummadığınız biri size yardımcı olacak ve çözüm bulmanız için size yol gösterecek. İş değiştirme fırsatınız varsa, o zaman seçenekleriniz de var demektir. Herhangi bir güçlü rakibin yeni çalışma ortamında olup olmadığını hesap etmeniz gerekir. Rahat bir yaşam arıyorsanız, o zaman yardım istemekten çekinmeyin. Yılan burçları sizin için parasal konularda iyi bir danışman olabilir. Aynı zamanda ne söylediğinizi ve nasıl davrandığınızı kontrol etmeyi öğrenmelisiniz. Kendi işinize bakarsanız ve anlaşmazlıklardan kaçınırsanız, 2020’de çok daha iyi durumda olacaksınız. Zor kazanılmış paranızı kaybetmenize neden olabileceği için, arkanızdan iş çevirenlere karşı da uyanık olun. Bir arkadaş ya da yakın bir meslektaşın ihanet etmesi de bu yıl aleyhinize olabilir. Yaz aylarında çok dikkatli olun; hırsızlık, bedensel yaralanma ve potansiyel olarak bir dava sizi üzebilir. Seyahatlere çıkarken çok dikkatli olmayı unutmayın. Kapasitenizin farkında olun ve yalnızca sonuca ulaştırabileceğiniz görevleri kabul edin.

 

2019 yılında aşkı arıyorsanız, o zaman bazı yeni yerlere gitmeyi deneyebilirsiniz. Bu yeni yerler tanımadığınız insanlarla doludur. Tavşan burçları, Keçi ve Domuzlar ile uyumludur. Bu burçlar romantizm için iyi bir fırsat olabilir. Aileniz ve arkadaşlarınızla geçmişi bırakın. Eğer bekarsanız, gerçek aşkınızı bulmak için daha fazla zamana ihtiyacınız var. Sizi önemseyen aile büyükleri yada çevrenizdeki sizden yaşça büyük olanlar  sizi uygun bir ortakla tanıştırabilir. Eğer kişi sizin ideal yoldaşınız değilse, baskı hissedeceksiniz. Evli çiftler ilişkinizde daha fazla uyum hissedebilirsiniz. Eşiniz evlilik hayatınıza daha fazla zaman ayıracaktır. Çok fazla ilgi ve endişe duyduğunuzda ilişkinizi değerlendirip, takdirinizi ifade etmelisiniz. Bu yıl, bebek planınıza başlamanız için olumlu bir yıl olabilir ancak siz ve sevdikleriniz arasındaki sorunları çözmek için iletişim üzerinde de çalışmalısınız.

 

2019’da daha çok dış mekan aktivitelerinde bulunmalısınız. Doğum çizelgenizde su elementi varsa, böbreklerinize, mesanenize ve idrar sisteminize dikkat in. Sağlıklı kalma şansınızı daha da artırmak için cenazelerden ve mezarlıklardan uzak durun…

 

EJDERHA  

 

Bu yıl size doğru gelen kariyer fırsatlarına karşı tetikte olun ama en önemlisi bu yıl öğreneceğiniz çok şeyin olmasıdır. Bununla birlikte iş baskısına karşı gardınızı iyi almalısınız. Domuz yılı, Ejderha burçlarını tüm dönem boyunca çok fazla enerji ve güçle kutsayan bir yıl olacak. Bu nedenle kendinizi yıl boyunca hızlandırın. Parasal açıdan toz pembe bir yıl olmasa da, ön planlamanız sayesinde zarar görmeyeceksiniz. Ejderhalar, bu dönemi yüksek değerli yatırımlar veya alımlar yapmak için uygun bulacaktır. Yıl boyunca gizlenen veya istenmeyen harcamalar olabilir, bu nedenle finansal hamleleriniz için dikkatli olun. Ayrıca itibarınıza zarar verebileceğinden parayla ilgili ihtilaflardan kaçınmanız gerekir. Bu yıl yoğun harcamalara rağmen para biriktirdiğinizden de emin olun. Halen işsiz olanlar, bilgi ve becerilerini geliştirebilecekleri ve gösterebilecekleri doğru iş ortamını bulma konusunda şanslı olacaklar. Seçtikleri meslekte akıllıca seçimler yapacaklar. Ejderhanın kendisini büyük paralarda borçlandırması pek mümkün değildir ancak bütçesinde küçük değişiklikler yapsa bile büyük bir fark yaratabileceğinin farkında olmalıdır. Eski borçlar ödenmeden yenisi ile tanışmayınız.

 

Eğitim alan öğrenciler sınavlarında bazı sınırlamalar yaşayacaklar. Ne tür bir işle uğraşırsanız uğraşın, temasları genişletmek ve işbirliğine yönelik yeni fırsatlar yaratmak için, sizin için yararlı olan yıldızların enerjisinden faydalanacaksınız. Domuz yılı disiplin, organizasyon, titizlikle planlanmış yaşam tarzı ve pek çok sorumluluklar ile birlikte geliyor. Ayrıca beklenmedik mesleki kariyer ve fikirsel  değişiklikleri bu yıl hayatınıza getirebilir ancak iş baskınız da artacaktır. Bilgi donanımınız iş baskısıyla baş etmenin bir yolunu bulacaktır. Birinin size yeni bir pozisyon sunması mümkündür. Bir değişikliğe hazırsanız, zorlu yeni pozisyonu kabul edebilirsiniz. Hala daha fazla öğrenmeye ve eğitime ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız mevcut işi güvence altına alabilir ve bir sonraki fırsatı bekleyebilirsiniz. Yaratıcı fikirlerinizi bu yıl işte paylaşma özgürlüğüne de sahip olacaksınız. Üstleriniz size fark edebilir… Para yönetimi hakkında fazla bir şey bilmiyorsanız, At burçlarından yardım isteyin. At ve Domuz iyi bir ilişkiye sahiptir. At, Domuzun Para Yıldızıdır. Bu yıl birisiyle tartışıyorsanız veya dava açıyorsanız, bunun parayla ilgili olması gerekir. Davayı kazanmak için iyi bir sene değil. At burçlarından anlaşmazlığı gidermek için arabulucu olmalarını isteyebilirsiniz. Aksi takdirde sadece paranızı, enerjinizi ve zamanınızı boşa harcamış olacaksınız.

 

İletişim, önümüzdeki yıl için yaşamınızın bu alanında anahtar kelime olacak. Eşinize kendinizi iyi ifade etmeyi öğreneceksiniz. Ayrıca eşinizin ihtiyaç ve isteklerine karşı duyarlı olun. Eşinizi daha iyi anlamak, güçlü bir ilişki kurma konusunda uzun bir yol kat edeceksiniz. 2019'da gelişen özel bir ilişkiniz olabilir ancak yeni bir ilişkiye başlamadan önce eski ilişkinizi bitirdiğinizden emin olun yoksa skandallar yaşayabilirsiniz. Bir yolculuk esnasında ruh eşiyle tanışmanızda muhtemeldir…Fare ve Maymun burçları ile uyumlu, Köpek ile uyumsuzsunuzdur.

 

Bu yıl olası kaza ve yaralanma, sağlığınız için bir tehdit oluşturabilir, bu nedenle nerede olursanız olun, dikkatli olun. Su elementi olan Ejderha bireyleri  böbreklere, mesaneye ve idrar yollarına, Ateş elementi için kalbinize, kan değerlerinize ve kardiyovasküler sisteminize dikkat etmelisiniz. Stres ve yorgunluktan kaçının ve önümüzdeki yıl için formda kalmak için bazı manevi ritüeller uygulayın. Muhtemelen stresin veya düzenli yemek yememenin neden olduğu bazı sindirim rahatsızlıkları yaşayabilirsiniz. Bazı küçük diyet değişiklikleri yapmanız gerekebilir. Ayrıca, bataryanızı şarj etmek ve kendinizi gençleştirmek için yeterli uykuya önem verin.

 

YILAN  

 

2019’da Yılan bireyleri kariyer hayatı kolay olmayacak. Kariyer açısından pek çok engelle karşılaşacaklar.  Domuz yılı faaliyet alanınızı değiştirmek için uygun değildir.  İş konuları Yılan ve Domuz arasındaki sürtüşme ilişkisi nedeniyle stres ve baskılarla dolu olacak. Bu, meydan okumayla başa çıkmanız gerektiği anlamına gelir. Bir iş arıyorsanız, ilgili alandaki deneyim ne kadar büyükse, şansınız o kadar artar. Deneyiminizin olmadığı yeni bir alanda işe girmeye istekli olmayın. Aksi halde çok fazla azim göstermeniz gerekir ve etrafınızdakilerin yardımı başarınızda belirleyici olabilir. Yılın ilk yarısı, zor bir zaman olacak, ancak ikinci yarısı daha umut vadediyor. İşyerinde çeşitli eğitimler alabilirsiniz. Zorlu çalışma ortamlarında bilgi ve deneyim sahibi olabilirsiniz. Yeni bir iş pozisyonunun başlangıç ​​zamanını  mümkünse ertelemek sizin için daha doğru bir karar olabilir. Bu sene çok sıkı çalışmayı gerektirse de, risk almaktan uzak durun. Parasal açıdan da iyi bir yıl değil. İlerlemek için çok fazla çalışma yapmak zorunda kalacaksınız. Terfi almak için iyi bir yıl olmasa da, yeteneklerini geliştirmeleri ve daha fazlasını başarmaları için Domuz yılı fırsat tanıyacak. Bu yıl dayanıklılığınız ve zorluklarla yüzleşmeniz teste tabi tutulacak. Kariyer açısından, Ağustos - Kasım arası, çok çalışmanız ve şansınıza fazla güvenmemeniz gereken süreci gösteriyor. Domuz Yılı boyunca pozitif kalmak için çabalayın. Magazin dünyasında yer alan Yılanlar ise daha dikkatli olmalılar, imajınızı etkileyecek ve dedikodulara neden olacak fotoğraflar vermekten kaçınmalısınız..

 

Bu yıl Yılanlar işlerinde sık sık hayal kırıklığına uğrayacak ve düşmanları ile  kuşatılacaklar. Bu nedenle işi beklendiği gibi yapamayacaksınız. Ayrıca, kişilerarası ilişkilerin kötüleşmesi, işyerinde destek olmaması, ve önemli müşterileri kaybetmeniz söz konusu olabilir. Sorun çözme söz konusu olduğunda, Yılanlar sezgisel olarak, algısal ve analitik bir yaklaşım benimsiyorlar. 2019 engellerini aşmak için bu özelliklerinizi dengelemeyi öğrenin. Beladan uzak durmak için bu yıl basit ve şeffaf bir davranış sergileyin; en azından şansınız geri geleceği yılın ikinci yarısına kadar…Yılanlar bu yıl işteki üstlerinden bir miktar olumlu ilgi görmeyi bekleyebilirler, ancak bu yıl terfi veya yükselme olmayabilir fakat unutmayın, sabrın sonu selamettir. Bu yıl hayır kurumları ile çalışmak ve maneviyata yönelmek size çok iyi gelecek. Talihinizin geri gelmesi ve bu yılki çabalarınızın sonucu için 2020 yılını beklemelisiniz.

 

2019, arkadaşlıklar için çok mutlu bir yıl olacak hatta sizler için arkadaşlıklar romantik ilişkilerden daha önemli olacak. Ayrıca, yeni tanıdıklarınız gelecekte yaşamınızda önemli bir rol oynayabilir. Akraba ve arkadaşlarınızın desteğine ve bu yıl içinde kurduğunuz yeni ilişkilere güvenebilirsiniz. Yılan bireyleri, Domuz yılında aşk hayatlarına veya evli yaşamlarına ilişkin bazı önemli kararlar alabilirler. İlişkileri de budamak için iyi bir zaman. Bir sevgiliniz varsa, karşılıklı laf sokmalardan kaçınmanız ve birbirinize güvenmeniz gerekir. Evli iseniz iş seyahatleri ile evden sık sık uzaklaşabilirsiniz. Siz ve eşinizin birbirinize saygı duyması, samimi ilişkilerini sürdürmesi ve yuvanızın sorumluluklarını paylaşmanız gerekiyor. Yılan burçları İnek ve Horoz burçları ile uyumludur. Hem evlilik hem de iş dünyası için mükemmel bir ilişki kurabilirler. İlişkinizde anlayış ve güven hakim olacaktır.

 

Yılanların 2019 için sağlık beklentileri çok iyi değil, endişelenmenize neden olmasa bile ufak tefek sağlık sorunları görmezden gelmeyin. Daha sağlıklı ve güçlü bir vücut elde etmek için, düşük etkili egzersiz ve meditasyon gibi stres atma yöntemlerini uygulayın. Enfeksiyonlar açısından daha savunmasız olabilirsiniz ve bunlar bağışıklık sisteminizi zayıflatabilir. Ense, boyun ve bu bölgedeki diğer kısımlar hassas olacaktır.

 

AT  

 

Yılın başlangıcı finansal olarak çalkantılı görünse de, ikinci yarısı maddi olarak kendinizi güvence altına alabileceksiniz. 2019 At burcu bireyler için,  finansal ve ticari büyüme yılı olabileceğini, aynı zamanda köklerinin ve çocukluğunun yaşamları üzerindeki etkilerini anlayarak içsel anlamda yeniden yapılandırma yılı olabileceğini öngörüyor. Aceleci ve sığ olmak parasal kazanımları etkileyebilir. At bireylerinin bu yıl serbest meslek sahibi olma ihtimalleri yüksek. Ayrıca, yurtdışında çalışabilecekleri ve seyahat etmelerini sağlayacak işlere sahip olma ihtimalleri de var. At’lar rutin olmadıklarını hissettiklerinde gelişirler. At burçları mali durumlarında iyileşmeler görecekler ve bir mirastan faydalanabilecekler. Bu yıl da işinizde diğer insanlarla birlikte çalışmanız gerekebilir. Bu yüzden takım çalışması da gelişiminize katkı da bulunacaktır. İş yerinde, birçok avantajdan yararlanacaksınız ve ayrıca iş için de pek çok seyahat edeceksiniz. Bir yatırım yapmadan önce iki kez düşünün ve paranızı dikkatlice harcayın. İş yerinde sıkıntılarla karşılaştığınız her zaman, sizi önemseyen biri sorunları çözmenize yardımcı olacak. Ne kadar çok iş yükünüz olursa, sizi desteklemeye o kadar çok enerji gelebilir. Sosyal çevrede insanlarla uyumlu bir ilişki sürdürecek ve birçok yeni arkadaş edineceksiniz. Uzun vadede şöhret, başarı ve güç kazanmanızı sağlayacak sosyal aktivitelere zaman ayırın. Mesleki olarak  yılın son birkaç ayında daha çok zorlanabilirsiniz.

 

At bireyleri orijinal olmayı ve hızlı karar vermeyi severler. Sabır ve detaylı çalışma gerektiren kariyer sizler için değildir. Sadece sürekli hareket ettiklerinde kendilerini yeterli hissedebilirler. At bireyleri için 2019'daki ana sorunlardan biri, çalışma hayatı ile aile hayatı arasında makul bir denge kurmada zorlanacak olmalarıdır. Domuz yılında, At insanlarının yeteneklerini ortaya koyma ve parlama şansları olacak. Patronları  benzersiz katkılarını fark ederek hem ödüllendirecekler hem de destek sunacaklar. Bir çoğunuz borsa ve dijital para ile ilgilenecek ancak hisse senetlerine yatırım yapmadan önce sağlam bir kanaldan finansal danışmanlık almanız  gerekiyor. Diğer taraftan bu yıl ne söylediğinize dikkat edin. Unutmayın ki, kelimeler bıçaklardan daha acı verici olabilir, bu nedenle nerede olursanız olun çatışma ve anlaşmazlıklardan kaçının. Gereksiz sıkıntılardan korunmak için bu yıl iletişim yönteminizi değiştirmeniz gerekiyor.

 

At bireyleri 2019’da ilişkiler konusunda en şanslı burç olmakta. Bu yıl, o özel birini bulma şansınız var. Muhtemelen çok tutkulu bir aşk yaşayacaksınız. Hoşunuza giden birini gördüğünüzde, harekete geçmek için tereddüt etmeyin. Karşı cinsle olan iyi şans nedeniyle, bazılarınız evlilik dışı ilişkiler yaşayabilir. Bekarsanız, gerçek sevginizi bulmak için iyi bir zaman. İçtenlikle ve enerjisel olarak aşkı arıyorsanız, ideal partnerlerinizi veya ruh eşinizi bulacaksınız. İş ortamında arzuladığınız partnerle tanışma şansınız var. İlişkisi olan Atlar için, en derin duygularınızı açığa çıkararak harareti biraz yükseltmeyi deneyin. İlişkilerde ilerlemenin ve bir sonraki seviyeye geçmenin zamanı bir macera olacak. Eğer aşıksanız, o zaman siz ve sevgiliniz mutlu ve sevgi dolu bir çift olmalısınız. İkiniz de nişan veya evliliği düşünebilirsiniz. Evliyseniz, evlilik hayatınız mutlu, romantik ve güzel olabilir. Eşinize bu yıl tekrar aşık olabilirsiniz.

 

Öncelikle sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemelisiniz. At insanları bu yıl boğaz enfeksiyonlarına yatkın olabilir ve çoğu astım ile birlikte bronşiyal enfeksiyonlarla ilgili solunum hastalıklarına yakalanabilirler. Akciğerlerine özellikle dikkat etmelidirler. Ayrıca kötü alışkanlıklarından kurtulmak için iyi bir yıl. Mesela sigarayı bırakın… bir diyet uygulayın, yoga ya da meditasyon gibi rahatlatıcı şeyler yapın..

 

KOYUN  

 

Koyun bireyleri bu sene hayatlarında beklenmedik değişiklikleri, profesyonel gelişimi, sürprizleri ve garip olayları deneyimleyecekler. Hedeflerinizin gerçekleştirilmesi, yolculuğunuz sırasında yeni hedefler planladığınız sürece geleceğinizi iyi bir konuma getirecektir. Bununla birlikte kariyeriniz açısından öyle çok önemli bir değişiklik yok ama bir sonraki yıla hazırlık var. Koyunlar bu yıl sanatsal faaliyetlerde de kendilerini ispatlayabilir ve bir kariyere sahip olabilirler. Yılın sonuna doğru, odaklarını korumada bazı zorluklarla karşılaşabilirler. Öfkelerini kontrol etmeleri gerekiyor çünkü ani sinirsel patlamaları başlarını belaya sokabilir. Sizler Domuz yılında hayatınızdaki gecikmiş ya da engellenmiş konuları yapabiliyor olacaksınız. Şans faktörü de sizin tarafınızda olacak, dolayısıyla başarıya ulaşma şansınız da var. Popülerliğinizden dolayı birinin kıskançlığına kurban olabilirsiniz, dikkatli olun. Bu sene daima mütevazı olmalısınız, kazançlarınız veya başarınızdan dolayı kibirli olmamalısınız. Enerji seviyeniz ve dayanıklılığınız önceki birkaç yıla göre oldukça yüksek olacaktır. Sosyal hayatınızda iyi davranışlar sergileyin ve çevrenize karşı olan samimi ve cömert tavrınızı ifade edin. Terfi veya iş değişikliği nedeniyle beklemediğiniz bir yere transfer alabilirsiniz. Bu nedenle siz ve aileniz bazı problemlerle karşı karşıya kalabilir. Yıl boyunca çalışma arkadaşlarınız ve otoritelerle iyi bir ilişkiniz olacak. Yaratıcılığınız bugünlerde yardımcı olacaktır. Özellikle takım çalışması, 2019 yılında Koyun bireyleri için faydalar getirebilir.

 

Koyun bireyleri, domuz yılı boyunca planlanmamış harcamalarla karşılaşacaklardır. Bu işaret altında doğan halkın 2019'da yeni evine taşınması muhtemeldir. Yeni evleri geniş ve iyi döşenmiş olabilir bu da ekstra masraf demektir. Bu nedenle, Koyunlara dikkatli bir şekilde tasarruf etmeleri önerilir. Dikkatli bir planlama ile 2019'da kolayca dengelenmiş bir bütçeye sahip olabilirsiniz. Pek çok Koyun bireyleri 2019’da hediye, bonus veya başka bir kaynakla ek para kazanacaktır. Kişisel zamanlarında çok bencil olmaya çalışmamalı ve yakınlarının ihtiyaçları için de finans sağlamalıdır. Çevrenize karşı nazik olun. Kendinizi savunmada hissediyor olabilirsiniz, ancak tepkilerinizin size en yakın olanları nasıl etkilediğine dikkat edin. Tek gereken şey, zaman zaman sevgi dolu sözler. Alçak gönüllü olmalısınız ve hiçbir zaman servet veya başarıdan dolayı kibirli olmamalısınız. Domuz yılı, Koyun için eğlence ve oyun zamanı olacak. Ancak bu sizin de ciddi olmamanız gerektiği anlamına gelmez. Yasalarla başınızı belaya sokmaktan kaçının. Bu yıl önemli, bu yüzden en iyi şekilde yararlanın. Genel olarak, 2019, Koyun için memnuniyet verici, pozitif ve üretken bir yıl olacaktır. Yıl, birçokları için yeni bir döneme geçişin habercisi olabilir.

 

Birçok Koyun, sosyal takvimlerinin 2019 boyunca meşgul olacağını görecek. Yeni arkadaşlar edinmek için birçok fırsat olacak. Halihazırda istikrarlı bir ilişki içinde olan Koyunlar, 2019’un ilişkinin resmiyet kazanması gerektiğine karar verebilir. Aşk hayatlarında Koyun kadın ve erkekleri evlilik teklifi için sabırsızlanıyor. Sonbahar mevsiminde, aşk hayatı önemli ölçüde gelişecek ve çok fazla mutluluk ve memnuniyet olacaktır. Yeni arkadaşlar edinmeniz ve mevcut arkadaşlarınız ve aile üyelerinizle olan bağlarınızı sıkılaştırmanız olasıdır. Birçoğu, nişan, düğün veya mezuniyet gibi özel günler organize edecek. Partnerinizle romantik bir yolculuk için plan yapmalısınız. Tavşan ve Domuz en iyi anlaştığınız burçlardır.

 

Fiziksel cephede hazımsızlık, egzama, soğuk algınlığı, öksürük, baş ağrısı vb… Temmuz ve Ekim ayları arasında bu tür hastalıklara ve özellikle düşme çarpma ufak tefek kazalara yatkın olabilirsiniz.

 

 

MAYMUN  

 

Dikkatli ve sıkı çalıştıkları sürece, Maymun burçları için 2019 yılında her şey yoluna girecek gibi gözüküyor. Planlarınızın hedeflerinize uyduğunuzdan ve hayallerinizi unutmadığınızdan emin olun. 2019 yılı iyi haberlerle dolu bir yıl olabilir. Domuz Yılında Maymun bireyleri aile ve arkadaşlıklara daha fazla odaklanacaktır. Bu yıl yeteneklerinizi, hırsınızı, bilginizi ve tutkularınızı gösterme şansını kaçırmayın. İş arkadaşlarınıza ve patronlarınıza ne bildiğinizi gösterin. Doğru zamanda doğru kararları vermek için sezgisel güçlerinize güvenin. Hiçbir burç  bu yıl Maymun bireylerinden daha etkileyici, inandırıcı ve berrak olamaz. Maymun burçları için yılın ilk çeyreğinde  iş yükü normalden biraz daha ağır olacaktır. Kariyerinizde bazı aksilikler yaşanacak ancak bu kayıplar geçici olduğu için sizi çok endişelendirmesine izin vermeyin. Maymunlar agresif, ancak iyimser doğalarıyla değerlerini kanıtlayarak her türlü olumsuzluğu telafi edebilecekler. Öyleyse itibarınızı ve başkalarını tanımak için daha fazla çaba ve performansa ihtiyacınız var. Kendinizi işinize yönlendirin, aksi halde fazla strese girersiniz. 2019 boyunca yurtdışına seyahat etmeniz veya herhangi bir iş / çalışma programına katılmanız önerilmez. Ayrıca bir çok Maymun bireyi bu yıl manevi gelişime odaklanacaklar. Nefes alabilecekleri, muhtemelen öncekinden daha fazla tecrit edecekleri ve kendi iç huzurlarına odaklanabilecekleri bir süreye ihtiyaçları var.

 

Paranın bu yıl bir öncelik haline gelmesi muhtemeldir. Maymun burçlarının bu yıl ihtiyaç duydukları ve istedikleri şeylere harcayacak kadar paraları olacak. Yıl sonuna doğru para biriktirmeye başlamak için iyi bir zaman olacak. Gelecek sene ne harcayacağınızı planlamaya başlayın. Birkaç gelir kaynağından yararlanmak mümkündür çünkü işinizin yanı sıra küçük bir işletme de açabilirsiniz. Ayrıca altın ve enerji şirketlerine yatırım yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Maymun bireyleri doğal olarak cömert ve özgürce harcarlar. Özellikle bir kredi gerekiyorsa, evin tadilatı veya yeni bir araba gibi yatırımlar için yıl sonunu bekleyin. Başkalarının bu yıl ne düşündüğü hakkında çok fazla endişelenmeyin ve başarısızlıktan ötürü kendinizi fazla sıkmayın yoksa 2019'u tahmin edildiği gibi verimli bulamayabilirsiniz.

 

2019’da cinsiyetinize bakılmaksızın bir çoğunuz aşk acısı çekeceksiniz.  Domuz yılı bu yıl size ilişkide zorluklar bulabileceğinizi işaret etmekte. Bu işleri daha heyecanlı ya da stresli hale getirebilir. İlkbahara kadar birliktelikler sınanacak. Eğer o zamana kadar ilişkinizi devam ettirirseniz, yılın geri kalanı için iyi zaman geçireceksiniz.  Seks eksikliğinin ilişkinizi bozmasına izin vermeyin. Yaz geldiğinde, eğer hala bir ilişki yaşıyorsanız, işler daha yumuşak ve daha romantik olacak. Maymun bireyleri bir ilişkiye girer ancak çabucak sıkılır. Fare veya Ejderha, Maymun bireyleri için ideal partnerlerdir; birbirlerini karşı konulmaz bir şekilde çekiyorlar. Kaplan bireyleri ile ilişki sadece kavgalar ve acılar getirir. Bu yıl sıradan ilişkilere odaklanmayın. Ruh eşini bulmuş olan Maymunlar için, bu yıl birbirinize olan tutkunuzu yeniden ele alacak ve geç olmadan ilişkinize zarar veren iletişim boşluğunu kapatacaksınız. Bununla birlikte, bu yıl iş arkadaşlarınızla veya meslektaşlarınızla çapkın görünmemek için dikkatli olun çünkü şu anki kariyerinizi veya evliliğinizi tehlikeye atabilirsiniz.

 

Ek koruma ve genel sağlık için doktorunuzun önerisi ile vitamin alın. Maymun halkı boğaz bölgesi ve nefesleri ile ilgili birkaç küçük sağlık sorunu yaşayabilir. Hava veya iklim değişikliklerinden kaynaklanan bronşiyal enfeksiyonlar olabilir. Eğer astım rahatsızlığınız varsa havanın daha taze olduğu ve tahriş edici maddelerle kirlenmemiş olduğu yerlerde veya kırsal bölgelerde dinlenmeye çekilebilirsiniz.

 

HOROZ  

 

2018 Köpek yılı sizler için zor bir yıl oldu. 2019 yılı Horoz bireyleri için yeniden güçlenme ve kişisel otorite yılı olduğunun sinyallerini veriyor. Bu sene kariyerinize ilişkin olarak ılımlı bir şansınız olacak ancak olumlu yönde ilerlemek için provake edici olmanız gerekiyor. Ayrıca hayatınızda önemli bir değişimin habercisi bu yıl olabilir. Değişim için büyük bir arzunuz var, yeni bir şey istiyor, başka bir ülkeye taşınıyor veya işinizi değiştiriyorsunuz. Horozlar bu yıl oldukça organize, disiplinli, verimli ve sorumlu olacaklar. Horoz proaktif olduğu sürece, yıl boyunca çok şey başarabilir. Domuz yılı,  Horoz burcundan bu yıl, bildiklerinize bağlı kalmanızı istiyor. Son birkaç yılda bir hobi ya da proje üzerinde çalışıyorsanız, bunun üzerinde çalışmaya devam etmelisiniz. Yeni bir kişisel veya mesleki ilişki kurmadan önce iki kez düşünmeniz gerekiyor. Aile içi paylaşılan etkinlikler ve birbirinizin görüşlerini takdir ederek geçirdiğiniz zaman, yoğun sosyal yaşamınız kadar büyük bir keyif verecektir. 2019 Domuz yılı Horoz için parlak ve pozitif olacak. Hem profesyonel hem de kişisel olarak ilerlemek için fırsatları dört gözle bekleyebilirsiniz. Ancak bunun dışında Domuz yılında mevcut yaşamınızla ilgili çok fazla değişiklik yapmanız önerilmiyor. Her yerde yeni fırsatlar var; kötüleri ayıklayarak iyi olanları almak için içgüdülerinizi kullanın. İş arkadaşlarınızla veya üstlerinizle daha fazla çalışmanız da yararlı olabilir. Yardım istemekten çekinmeyin. En iyi iş sonuçları için, her şeyi ayda bir planlamaya çalışın. 2019 yılının başında, sevmediğiniz bazı insanlarla çalışırken rahatsız edici durumlarda karşılaşabilirsiniz. Bu yıl geçmişteki hatalarla başa çıkabileceksiniz ve etrafınızdaki olumsuz insanlara tolerans göstermekten vazgeçeceksiniz.

 

Pek çok Horoz 2019 yılında gelirlerinde bir artışa kavuşacak. Horoz finansal durumundaki bu güzel değişiklikten sonra bir süredir düşündüğü planlar, projeler veya büyük alımlarla devam etmeye karar verebilir. Ayrıca, herhangi bir finansal evrakla ilgili sorun yaşayabilirsiniz, ekstra uyanık olun. İyice okuyun ve açıklanması gereken hususlarda ihtiyacınız varsa yardım isteyin. Horozlar istikrarlı finansal gelir elde edecek, ancak öyle büyük ve beklenmeyen bir kazanç yok. Ne kadar paranız olduğuna dikkat edin ve büyük alımlar yapmayı planlayın. Fazladan paranız varsa eski borçlarınızı kapatın. Ayrıca, bu yıl hobilerinize çokça para harcayabilirsiniz. 2019’da  çıkarlarınızı ihmal etmediğinizden emin olun. Bu alanda ayrıca yeteneklerinizi geliştirme fırsatları bulacaksınız. Kişisel ve sosyal yaşamınızı içeren, sizin için özellikle iyi bir yıl olacağından, bu yılın çoğunu olumlu kullanın.

 

Horozların aşk beklentileri 2019'da iyi olacak. Bir ilişkiye girmeden önce bir insanı çok iyi analiz edersiniz. Öküz veya Yılan ile uzun süreli bir ilişki yaşayabilirsiniz çünkü tamamlayıcı mizaçlarınız vardır. Maymun veya Tavşan ile birlikte yaşayamaz ve aynı çatı altında mutlu olamazsınız. Kadın Horozlar, erkek Horozlarından daha fazla şansa sahip olacak.  Domuz yılında Aşk hayatınızda bazı değişiklikler yapmak olasıdır. Ancak tüm bu değişikliklerin hayatınızın iyileştirilmesi için olması şart. 2019 tartışmalar için iyi bir yıl değil. Birçok Horoz bu yıl bebek bekliyor olacak. Evli iseniz, partnerinizi takdir etmeye çalışın ve eşinize yeterince ihtimam gösterin, aksi halde onun desteğini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

 

Sağlık açısından, özellikle stresin neden olduğu bazı sorunlarla karşılaşmak çok muhtemeldir. Stres, 2019 yılında Horoz bireylerinin fiziksel ve zihinsel sağlığını etkileyebilir. Bu yıl her zamankinden fazla dinlenmeye ihtiyacınız var. 2019'un sonlarına doğru, Horozların sağlık durumunda epey bir iyileşme gözlenebilir, ancak seyahat ederken dikkatli olmaları gerekiyor çünkü bu yıl kazalara meyilli olacaksınız…

 

KÖPEK  

 

Köpekler, bu yıl başarılı olmak için Domuzun doğrudan ve basit yaklaşımına uymak zorunda kalacaklar ve bu biraz pratiklik gerektirebilir. Köpekler doğal olarak temkinli ve analitiktir, ancak başarıyı garantilemek, bu yılın sahip olduğu fırsatları değerlendirmek için Domuzun daha kolay olan ve dolaysız yaklaşımını benimsemeleri gerekecek. Başkaları tarafından desteklenecek ve günlük hayatta çok iyi sürprizler yaşayacaksınız. Bununla birlikte, yılı sorunsuz bir şekilde geçirmek için ayağınız yere sağlam basarak çok çalışmanız çünkü bastığınız zemin kayganlık hissi veriyor olacaktır. Köpeğin dış dünyayla iletişim kurmanın bir yolunu bulması gerekiyor. Kişilerarası ilişkilere özellikle karşı cinse daha fazla dikkat etmeniz gerekir. Strese neden olan durumlardan kaçınarak bazen bırakmayı göze almanız gerekir. İlerlemek, gelecek için planlarınızı değiştirmek ve hem kişisel hem de profesyonel yaşamlarında yeni yönleri izlemek için fırsatları kaçırmayın. Ayrıca mesleki yaşamınızda ulaşılabilir hedefleriniz olsun. Büyük hayaller sizi, özellikle bu yıl hiçbir yere götürmez. Domuz yılında kariyer alanında başarılı olmanız gerekiyorsa, duygusal davranmayın. Her şeyi büyük bir dikkatle planlamak ve kârlı olduğunu bildiğiniz projeleri gözden kaçırmamak, başarısız olabilecek riskli işlere dikkat etmek çok önemli. Sizler için 2019'da para kaybetme ve borçlanma riski çok büyük. İyi bir kariyer başarısı elde etmek için çalışırken daha fazla enerjiye, ruha ve tutkuya ihtiyacınız var. Bir şirket size yeni bir pozisyon teklif ederse, bu pozisyonu gerçekten istiyorsanız ve hem bilgi hem de beceri açısından hazırlıklıysanız, teklifi kabul edin. Kariyerinizin geleceğini tartışırken bazı iletişim boşlukları hissediyorsanız, fırsatı atlayıp mevcut işinizde kalabilirsiniz. Sosyal etkileşimler sizin için bir esinti olacak ama aynı zamanda ilerlemenin de anahtarı.

 

Bu yıl bazı parasal fırsatları kaçırabilirsiniz. Paranızı doğru yönetmek için, finansal uzmanlardan tavsiye almanız gerekebilir. Bütçeniz engellerle karşı karşıya kalacağı için  zor bir yıl olacak. Harcama ve tasarruflarınızı yakından takip edin. Tutumlu olmak yıl boyunca çok yardımcı olur. Bu şekilde borç ve zararlardan kaçınırsınız. Domuz yılı, sadece ihtiyaçlarınız için harcama fırsatı sunuyor, o yüzden açgözlü olmayın. Bu şekilde, mali durumdaki sıkıntıları önleyebilirsiniz. Bir meydan okuma arayan ve mevcut durumunu değiştirmek isteyen Köpek, bu Domuz yılı güzel fırsatlar sunduğundan umutlu hissetmelidir. Yeteneklerinizi kullanabileceğiniz alternatif seçenekleri ve yöntemleri göz önünde bulundurun ya da mükemmelleştirmek istediğiniz becerileri geliştirin. Bu yıl iş ve parasal konularda çok hırslı olsanız da ertelemeler, gecikmeler, ret edilmeler yaşayabilirsiniz. 2019 eski projeleri başlatmak için mükemmel bir yıl olabilir. Yaratıcılığınız çok yüksek olabilir fakat ihtiyacınız olan şey kendinize güvenmenizdir. Belki de iyi bir takım arkadaşına ihtiyacınız vardır. Sezgileriniz ve içgüdüleriniz bu günlerde geleceğinizi planlamak için kullanışlı olacaktır. Güven ve sıkı çalışma, kariyer hayatınızda tüm yıl boyunca hayatta kalmak için anahtar kelimeleriniz olacak.

 

Eğer yıl başladığında bir ilişkiniz varsa, o zaman bu ilişkiyi evlilik ile taçlandırabilirsiniz. Bekar olanlar senenin ortasında birçok sorunla uğraşmak zorunda kalabilir, partneri ile bolca tartışabilirler. Bu yıl romantik durumunuz ne olursa olsun, esnek kalmaya ve yeniliklere  açık olmaya çalışın. Kaplan ve At bireyleri size çok iyi gelecektir…

 

Kangren olmuş, hastalıklı bir aşk sağlığınızı bozabilir. Kronik bir hastalığınız varsa kontrollerinizi mutlaka yaptırmalısınız. Kadın Köpek bireyler hamilelik sırasında diyetlerine özen göstersinler. Kendinizi zihinsel ve fiziksel olarak formda tutmak için işten dinlenmeye bolca zaman ayırın.

 

DOMUZ  

 

2019 yılı, iyi huylu Domuz için etkileyici bir yıl olacak. Pek çok Domuz geçmiş çabaların ödüllerini alacak ve tüm başarılarından dolayı kendisi ile gurur duyacak. Bu yıl boş zamanınızı kendinizi bir şekilde daha iyi hale getirmek için kullanmalısınız. İşiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için harika bir yıl. Ne kadar bilgili olursanız, patronlarınızın sizi fark etme olasılığı o kadar yüksektir. İyi fikirleriniz varsa, bunları patronlarınızla paylaşmaktan çekinmeyin; beğenebilirler…Domuz bireylerinin kariyer arayışları söz konusu olduğunda, bu sorunsuz bir yıl olacaktır çünkü işyerinde sert bir rekabet yaşamaz ve çoğunuz rutin işlere bağlı kalırsınız. İş değişikliğine birçok Domuzun ayak uydurması kolay olmayabilir  ancak Domuz mücadeleye hazır ve enerjileri yüksektir. Becerilerini geliştirmek için bu yılı iyi bir şekilde kullanmaları önerilir. Ticaretten para kazanabilir yatırımlar yapabilirsiniz.  Bu yıl meslektaşlarınızla bazı uyumsuzluklar olabilir, dikkatli olun. İş ortaklarınızla tanışma yılına hazır olun…. Mevcut işiniz çok yoğunsa, iş arkadaşlarınız ağır iş yüklerinize yardımcı olacak veya birileri işinizi nasıl kolaylaştıracağınız konusunda size rehberlik edecektir. Bu Birisi sizin yerinize de geçebilir uyanık olun.  Eğer ticari bir işletmeye sahipseniz ve birçok iş sizi meşgul ediyorsa, fırsatlar üzerinde birlikte çalışan yeni iş ortakları bulacaksınız. Bir işletme sahibiyseniz ve işletmeniz yavaşlıyorsa, bu dönemde işletmenizi genişletme girişiminde bulunmayın.

 

Yıl boyunca sabit bir akış olamayacağından dikkatli bir şekilde sadece ihtiyacınız olan şeylere para harcayın; yılın başlarında para harcamayın. İlkbahar ve sonrası, Domuzların yatırım yapması için iyi bir zamandır. Yıl boyunca harcamalarda sık sık artış ve finansal girişlerde düşüş olabilir. Kaynaklarınız yeterli olduğunda yatırım yapın. Çıplak asgari düzeyde yaşamaya çalışın, ardından yılın sonuna doğru daha iyi bir durumda olacaksınız. Girişimciler için işlerini geliştirmek ve iyi bir izlenim bırakmak için olumlu bir yıl. 2019'un son ayları Domuzların hedeflerine ulaşması için en iyi zamandır. Eğer yapabilirlerse, gelecek için biraz para biriktirmesi tavsiye edilir çünkü 2019 Dünya Domuz Yılı'nda bir kenara konan para zaman içinde faydalı bir sermaye olma potansiyeline sahiptir. 2019'da yapabileceğiniz tek şey zorlukları daha da zorlaştırmamak ve gelişmek için zamanınızı beklemek. Bu biraz acımasız geliyorsa, yeni yılda şansınızı artırmanın yollarını siz bulmalısınız...

 

Domuz yerlileri iyi bir aşıktır ve çok hassastırlar. Zaman zaman ihmal edilirlerse, kıskanç veya bencil olabilirler. Koyun, Ejderha ve Tavşan Domuz için ideal ortaklar olabilir. Fare birlikte yaşamak da monoton olmayacak. Ancak, Yılan burçları ile ilişkiden kaçınılmalıdır. 2019, erkek domuzlar için ilişkilerinde şanslı bir yıl. Bayan Domuzlar için, ilişkinizin gelişimi, erkekler kadar iyi olmayacak. Bir ortak bulmak için daha fazla zaman harcamanız gerekecek, Arkadaşlar, bazı Domuzlar için potansiyel ortaklara dönüşebilir. Aile büyükleri ara sıra ilişkiyi engelleyebilir. Yıl boyunca yanlış arkadaşlara ve suçlamalara dikkat edin. Bu yıl domuzlar, önceki yılların deneyiminden en iyi şekilde yararlanabilecekler ve kiminle ilişki kuracaklarını çok net biliyor olacaklar.

 

Domuzlar için  eklemler ve dolaşım sistemi hassas olacak. Bağışıklık sistemindeki düşüş nedeniyle kendilerini rahatsız ve hasta hissetmelerine neden olabilecek hayal kırıklığına maruz kalabilirler. Doğa ile temas halinde olmak ve sevilmek, iyileştirici bir etkiye sahip olabilir. Eğlenceye düşkün Domuz, daha yoğun dönemlerde sağlığına dikkat etmelidir. Yaşamdaki tüm cazibelere ve lezzetli şeylere boyun eğmemeye çalışın ve aktiviteler arasında bol bol dinlenin. Yoldayken trafik güvenliğine dikkat etmeleri gerekir.

 

©Özlem Sügen

 


 

 

Çin  Doğum  Horoskopunun   Analizi  Nasıl  Yapılır  ?

 

Çin doğum horoskopunda Ying ve Yang enerjileri arasındaki dengenin kurulması temel prensiptir. Her alan ve konuda enerjilerin bir noktada denge kurmaları gözetilir. Aşağıda 17 Mayıs 1973 tarihinde İstanbul'da saat 04.45'de dünyaya gelen erkek kişinin Çin horoskopu verilmiştir.

 

 

 

Çin horoskopunda yıl işareti siyah öküz olup dişi (Yin) Su elementidir.  Horoskopun kişiyi temsil eden en önemli yeri gün işareti olup burada da siyah öküz ve dişi (Yin) Su elementi vardır. Bu durumda horoskop sahibi su elementinin uyum sağladığı element yılları ve Yin enerjileri ile uyum sağlayacaktır. 2015 Yılının sembolü Koyun, Ağaç elementlidir. 12 Zodyak burcu arasında 8.hayvan burcudur 6.Burç Yılan v 7.Burç At olmuştu. Yılan, At ve Koyun  5.element teoriye göre ateş grubudur. Böylece 2015 yılı Ateş grubunun son yılı olacaktır. Bu nedenle 2013 ve 2014 yıllarında ateş talih vermişse böylece 2015 yılında da talih devam edecektir. Örnek kişinin Talih elementi Su olduğundan ateş elementi talih vermez. Bu nedenle 2014 yılı onun için iyi bir dönem sayılmaz. 2015 Yılında yaşanacak Koyun yılı da ateş elementlidir. Bu durumda yılın su elementli kişiye talih vermesi beklenmemelidir.  Element uyumunu anlamak için elementlerin uyum ve uyumsuzluk tablolarına bakmak gerekiyor.  Metal ile Su arasında destekleme uyumu vardır. Metal su için  destekleme elementidir. Su metalin özgür kalmasını sağlar. Bu bakımdan ikisi birbiriyle uyumludur ve 2016 yılı Maymun yılı nedeniyle  metal elementinin yılı olduğundan  kişi için olumlu bir sene olacaktır. Bu horoskopta başarıyı yükselten diğer faktör Gün sembolünün kişiyi temsil etmesi (Day Master) ve  Su elementi olmasıdır. Böylece iki yönden yılın talihi destek görüyor. Horoskopta İş-kariyer evinde Toprak elementi görülüyor. Toprak ile yılın elementi olan metal uyumludur. Elementlerin uyum tablosunda  toprak ve metal uyumludur. Bu bakımdan kişinin Maymun yılında yeni bir işi olacaktır. Bu konuda Su ve metal ayları olumludur.  Çin astrolojisinde yıl 12 parçaya bölünür ve her parçanın bir yönetici hayvan sembolü vardır.

 

Analizde önemli seçeneklerden biri de "Talih Elementi" bulunmasıdır. Talih elementi beş element içinde en küçük puana sahip olan element olur. Bu horoskopta en düşük puan (11) Metal elementine aittir. Bu seçimin kuralı metalin dengeyi kurması için destek istemesidir. Talih elementini bulmak için diğer yol şudur : metal (11) + su (81) = 92 ; ateş (112) + toprak (102) = 214. Bu durumda metal grubundaki metal elementi Talih elementi olur. Talih elementi metal olan kişi için metal Maymun yılının talih vermesi beklenir. Talih elementi metal yerine  ateş olsaydı talihli sayılmazdı. Çünkü ateş ve su birbirine düşmandır.

 

Beş element tablosunda ilk kare (su) kişiyi temsil eder. İkinci kare (ağaç)  Çocukları gösterir. Üçüncü kare (ateş)  Para sembolüdür. Dördüncü kare (toprak) iş-meslek-kariyer sembolüdür. Beşinci kare (metal) anne sembolüdür. Ayrıca hayatta kişiyi destekleyen tüm insanları gösterir.  Eğer  Para gücü ve Kariyer gücünün toplamı kişilik ve anne gücünün toplamından daha büyük ise zengin olmayan ortamda dünyaya geldiğiniz anlaşılır. Para gücünü yönetmeniz ve zengin olmanız talih elementinin hayatta çalışmaya başladığı zaman olacaktır. Eğer Talih elementini horoskopun yıl ve ay kolonunda görebilirsek çok olumlu bir aile içinde dünyaya geldiğimiz ve ebeveynler ile çok iyi ilişkilerimiz olduğu anlaşılır. Talih elementini Eşi temsil eden element evinde bulursak (gün)  eşimizin bizi kariyer, iş ve meslek alanlarında tüm gücü ile destekleyeceğini yorumlarız. Talih elementini saat hanesinde bulursak çocuklarımızın iyi hayatlara sahip olacaklarını ve bizim yaşlılık yıllarımızın refah ve mutluluk içinde olacağını yorumlarız. Eğer beş element tablosundaki Kişilik ve anne puanları diğerlerinden büyük ise çok güçlü irade, arzu ve iyi sağlık sahibi oluruz. Bu kişi bir lider olabilir. Çünkü gücü elinde tutmaktadır. Ancak böyle bir kişi diğer insanları ezebilir ve incitebilir. Eğer kişilik ve anne puanları diğerlerinden düşük ise  kişi azim, kararlılık ve hedef tayin etmekte zayıftır. Bu kişi çok kolay ve çabuk hastalanabilir. Bu kişi takım oyununu öğrenmelidir. Ayrıca kendi başına iş kurmakta zayıftır. Ancak Talih elementleri her zaman hayatına girerse başarılı olabilir. Hayatın tüm olayları beş elementin diğeri ile uyumu veya uyumsuzluğu ile ilgilidir. Hastalıklar, başarısızlıklar veya yükselmeler ve başarılar gibi. Bu bakımdan yılın nasıl olacağını anlamak için beş elementi ve Talih elementini analiz yapmak gerekir. Sadece yılı temsil eden hayvan sembolü tek başına bir anlam taşımaz.

 

Burada örnek verilen horoskopun sahibi kişi 1991 yılında üniversite'de istediği fakülteyi kazandığı zaman  metal (yin) koyun yılı yaşanıyordu. Birincilikle fakülteden mezun olduğu 1995 yılında  yin ağaç domuz yılı vardı. Görüldüğü gibi öncelikle Yin yıllar başarı vermektedir. Bundan başka ağaç ve metal elementleri de yıl ve gün elementi olan su ile uyumludur. Bu nedenle başarı gelmiştir. Çin astrolojisinde ayrıca çok önemli bir kural vardır. Bazı burçlar arasında üçlü güç noktaları ortaya çıkar. Örneğin Köpek, Horoz ve Maymun arasında (Gang of three) destekleme kuvveti ortaya çıkar. Köpek yılında doğan birisi en büyük başarısını horoz veya maymun yılında kazanır. Aynı şekilde Öküz-Domuz-Fare arasında su grubu gücü ortaya çıkar. Horoskopun sahibi 1995 yılında büyük başarı kazanırken sadece element uyumu değil aynı zamanda gücü destekleyen Domuz yılı vardı. Ödülü aldığı temmuz 1995 içinde Yin (dişi) Su elementinde Koyun ayı vardı. Görüldüğü gibi başarının gelme zamanı bile ortaya çıkmaktadır.

 

 

     

 


ÇİN  BURÇLARININ  EŞLEŞİM  UYUMU

 

Çin burçlarının birbiriyle uyuşum ve eşleşim analizi yanda verilen Eşleşim Çemberinden rahatlıkla yapılabilir. Şekilde birbiriyle en uyumlu olan ve anlaşma zemini sağlayan burçlar aynı renkte çizgilerle birleştirilmiştir.

 

Bir örnek verelim. Öküz burcuna girenler için en uyumlu burçlar Horoz ve Yılan burçları olacaktır. Aynı şekilde Horoz burcundan olanlar için en uyumlu burçlar Öküz ve Yılan grubundan olanlardır.

 

Bu şekilde birleşen burçlar eğer dört element içinde de anlaşıyorlarsa sinastri açısından olumlu bir sonuç sayılır.