DANIŞMANLIK

ASTROLOJİ- ESERLERİ

BİZİ    ARAYIN

 

ANA SAYFA

 

Güneş Burçları

 

Horoskop

 

ATATÜRK 

 

Batı Astrolojisi

 

Hint Astrolojisi

 

Çin Astrolojisi

 

Yükselen Burç

 

Horary Astroloji

 

AstroFemin

 

Aşk Seks Tipleri

 

Kader  Burcu

 

Kozmik  Talih

 

Romantik  Eşleşim

 

Astro Psikoloji

 

Astro Kabala

 

Astrolog Sügen'ler

 

Astro Takı Taşları

 

Günüm Nasıl Geçecek?

 

 MAGİ  ASTROLOJİSİ

ve

CHİRON

Aşk ve Evlilikte Uyumun  analizi

 

BURCUNUZA  GÖRE  EN  UYGUN  EŞİ  BULUN

 

 

Aşkta mutluluk Zodyak burçlarının uyumuna bağlıdır

 

PARA VE MADDİ TALİHİN  ANALİZİ

 

 

Horoskoptaki para kazanma ve maddi başarıların analizi.

 

 

NE ZAMAN  EVLENECEĞİM ?

 

 

Evlilik zamanını gösteren ve nelere bağlı olduğunu açıklayan analizi okuyun

 

 

  VEDİK ASTROLOJİ CD

 

 

Vedid CD içinde bulunan eserleri ve programları görmek için tıklayın.

 

 

 

ASTROLOJİ  KAYNAKLARI

 

 

Astroloji  Kitapları - Horoskop analiz programı - Vedik ve Batı astroloji eserleri

 

 

 

GÜNEŞ HOROSKOPU ANALİZİ

SOLAR  ANALİZ

 

 

Her yıl için hazırlanan Güneş Dönüşü (Solar Return) analiz ve yorumunu okuyun

 

 

Yücel Sügen'in son edebi eseri

TEOS

 

 
   

Yükselen Burçlara Göre kadınlar   (Tıklayın)

 

Mars  Baskısı  Nasıl  Hesaplanır  ?

 

K A D I N       A S T R O L O J İ S İ       N E D İ R ?

 

Batı Astrolojisi sistemine alışan ve magazin astrolojisinde yayınlanan günlük burç fallarına bakan birisi astrolojinin kadın ve erkek farkı gözetmeyen bir alan olduğunu düşünecektir. Oysa, iki cins arasında Himalaya'nın karlı tepeleri ile Pasifik Okyanusundaki derin çukur kadar farklar bulunur ! Bu açıdan kişilik ve mizaç oluşumları kadar kaderi de kapsayan analizlerde farklı astroloji verilerini göz önünde tutmamız gerekir.

 

Dünyanın en eski ve gizemli astroloji sistemlerinden olan Vedic (Hint) Astrolojisinde sadece Kadın Doğum Horoskopunun analizlerine dayanan yorumlar ve tanımlamalar geliştirilmiştir.

Günümüzde kadınlar toplum hayatının önemli bir işlevinde rol almaktadır. Buna ilaveten yaşamda onları farklı kılan fiziksel ve ruhsal özelliklere sahiptirler. Bu nedenle günümüz astrolojisinde Kadın horoskopundaki farklı özellikleri kapsayan analiz sistemleri geliştirilmiştir.

Astrolojide en doğru sonuç kadın ve erkek doğum haritalarını kendi özellikleri kapsamında analiz etmekten geçer

 

Kadınların En Fazla Sordukları Konuda Bir Analizi Okuyun ...

 

Ne Zaman Evleneceğim  ?

 

 

Kadın Doğum Haritasının Özellikleri

Kadın horoskopunda Yükselen burçtan veya Yönetici gezegenden, Venüs yerleşiminden ve Ay burcundan kadın vücudu, görünüşü, cazibe ve alımı, güzelliği, mizacı ve yaşam talihi hakkında bilgiler elde edilir.

 

Horoskopta yedinci evden evlilik mutluluğu, kocanın karakteri ve görünümü, çiftin aşk hayatı, evlilik dışı ilişkiler, eşinin bağlılığı ve sadakati, kadının talihi, seks tutkusu ve cinselliğe bakışı ve burcun kapsadığı diğer dünyevi değerler ve zevklerle ilgili bilgiler elde edilir.

 

Horoskopun sekizinci evinden kocanın yaşam uzunluğu, dulluk durumu, evlilik hakları ve boyutu, evliliğin getireceği maddi olanaklar, refah ve yuva mutluluğu bilgileri elde edilir. 8.ci evin başka bir özelliği de kadın cinsel organları ve kadının erotizm yaklaşımı hakkında bilgiler vermesidir. Kadının lesbiyen, frijit veya aşırı tutkulu olup olmadığı 8.ci ev analizinden ortaya çıkar.

 

Kadının iffet ve sadıklığı, karakteri, olaylar karşısındaki sağlamlığı, ruh bütünlüğü, başka insanlar ile olan ilişkileri ve davranışları dördüncü, beşinci ve on ikinci evlerin analizinden elde edilir.

 

Sahip olacağı çocuklar, çocukların cinsiyetleri, çocukların gelecekleri, düşük yapma durumu ve kürtaj gibi olaylar da horoskopun beşinci ve dokuzuncu evlerinin analizinden elde edilir.

 

Mars Baskısı (Kujadosha)

 

Bir kadın için hayatındaki en önemli olay şüphesiz evliliktir.  Evlenmeden önce eşinin doğum haritasında "Mars Baskısı" analizi yaptırıp sonradan evliliğini bozacak Mars baskısını önceden bilmek faydalı olacaktır. Hindistan'da  genellikle bu sonuç ortaya çıkınca evlilik engellenmektedir.

 

Hint Doğum haritasında Mars'ın yerleştiği özel durumlarda haritada "Kujadosha" denen bir kişilik durumu ortaya çıkar. Bu işarete sahip olan kişiler eşlerini her alanda kendilerine uymaya zorlarlar. Eğer haritada başka sert yerleşimler varsa, bu erkek tarafından  kadına baskı uygulanması ortaya çıkacaktır.

 

Vedic (Hint) Doğum haritasında Mars aşağıdaki yerleşimlere sahip ise "Mars Baskısı" olayı gerçekleşir.

 

 * Mars : İkinci  evde  İkizler ve Başak   hariç  her  hangi  bir burçta.

 * Mars : Dördüncü evde  Koç ve Akrep hariç her hangi bir burçta.

 * Mars : Yedinci evde  Yengeç ve Oğlak hariç her hangi bir burçta.

 * Mars : Sekizinci evde Yay ve Balık burçları  hariç her hangi bir burçta.

 * Mars : On ikinci evde Boğa ve Terazi burçları hariç her hangi bir burçta.

                  

 

                 Bazı özel durumlarda Mars Baskısı yerleşimi evlere göre olsa bile Kujadosha etkileri ortaya çıkmaz ;

 

a) Mars ve Jüpiter ve Satürn  birlikte yerleşirse bazı durumlarda Mars Baskısı olmaz.

 b) Geri hareketli (Retro) MARS Kujadosha oluşturmaz.

 c) Zayıf MARS örneğin Yanık veya Rashi  Sandhi yakınında yerleşmiş ise Kujadosha oluşturmaz.

 

 

Dikkat : Evlenmeden önce "Mars Baskısı" analizini Kadın ve Erkek için birlikte  yaptırınız.

 

AstroMistik'de Kadın Horoskopu analizi ile yanıt verilen sorular :

 

Ne zaman Evleneceğim ?

Kocam nasıl bir erkek olacak ? 

Ne zaman çocuğum Olacak ?

Çocuklarım sağlıklı ve başarılı olacak mı ?

Kocamdan ayrılık gözüküyor mu ?

Hayatıma başka erkek girecek mi ?

Nasıl bir kariyerim ve başarım olacak ?

Çocuğumun sağlıklı ve başarılı olması için ne zaman doğurmalıyım ?

 

Yükselen Burçlara Göre Kadınlar

 

Kadın Doğum Haritasında Yükselen burcun ayrı bir özelliği vardır. Ayrıca Ay'ın yerleştiği takımyıldızlar (Nakshatras) kadının hayatı ve geleceği hakkında çeşitli bilgiler verirler. 

 

Kadın Doğum haritasının analizi için Hint Doğum haritanızı AstroMistik servisinden isteyebilir veya yorum için başvurabilirsiniz.


 

 

Kadınlar, aşağıda Yükselen Burcunuzu tıklayarak size ait açıklamaları okuyabilirsiniz.

 

Koç Boğa İkizler Yengeç Aslan Başak
Terazi Akrep Yay Oğlak Kova Balık

Koç Yükselen : Koç burcu kadını dürüst, kavgacı, enerjik, ilişkilere ve özgürlüğüne düşkün birisidir. Daima ailesini yücelterek konuşmayı sever. Kusurlu tarafı kıskanç ve kibirli olmasıdır. Eşinden kendisini övmesini bekler ve onun başkasını övmesine tahammül edemez. İyi bir ev sahibesidir ve kocasını yönetmeyi becerir. Böyle bir kadın agresif, çok romantik ve kendisine hayran olandan hoşlanan biridir.

 

Boğa Yükselen : Bu kadın uyumlu tabiatlı, kocasının sözünü dinleyen, açık sözlü ve kendi fikrine bağlı birisidir. Böyle birisi sanat alanlarında kabiliyetlidir ve ikili ilişkilerden hoşlanır. İyi bir ev sahibesidir ve aynı karşılığı bekler. Evini süslemek, donatmak ve temiz tutmak meylindedir. Aşkta bağlı ve dürüst davranır. Sevgide sıcak ve içtendir ve yuvasında huzur sağlar. Bu kadınlardan boşananlar çok seyrektir. Çok iyi bir eş ve anne olur. Kocasından şüphe etse bile duygularını saklı tutar. Uyumlu evlilik yaşamına düşkündür.

İkizler Yükselen : Bu kadınlar çabucak arkadaşlık kurarlar ama, kusur bulan mizaçları nedeniyle kalıcı bir dostluk kurmaları zordur. Değişimden hoşlanırlar ve olumlu olacağını hissederler. Başarılı ve güzel bir evlilik yaparlar. Gezmekten ve yolculuklardan hoşlanırlar. Eğer kocaları da kültürlü ise büyük zevk duyarlar. Konuşmaları sert ve mizaçları tutkuludur. Karakterleri kuşkucu ve savurgandır. Evlerini dekore etmeyi severler. Yaşamda pek çok değişiklik yaşarlar. Karşı cinsin uyumu veya uyumsuzluğu sonucunda bazen mutlu bazen mutsuz olurlar. Gizli ilişkiler ve aşk maceraları onları çeker ve kayıplarının nedeni de bu tutku olur.

Yengeç Yükselen :Yengeç yükseleni kadına aşkta samimi ve candan mizaç ve kocasına bağlılık verecektir. Bu kadın çocuğuna düşkün, ilişkiden zevk alan, dürüst ve erdemli, kibar ve nazik, kültürlü ve kolay değişmeyen kafaya sahip olur. Çok iyi bir anne olur. Kendini esirgemez, duygulu, görevine bağlı, sabırlı ve bağışlayıcıdır. Dost ve sempatik olduğundan kocasına yardımcı olur ve duygusal kuvvetini destekler. Bunların hayatı aşk olmayınca monotonlaşır. Aşkta fedakar ve sadık olur fakat kendi fikirlerini eşine baskı yapmaya çalışmaz. İlişkilerde içten, dürüst ve namusludur. İnatçı ve azimli bir kişiliği vardır.

Aslan Yükselen : Bu kadın geniş yürekli, yüce gönüllü ve açık elli biridir. Atılgan ve tartışmayı seven birisidir ama sevimlidir. Başkalarına yardımı sever, açık fikirli ve açık sözlüdür. Hırslı ve ülkücüdür. Evini mükemmel yönetir ve dünyanın evindeki kurallara uymasını ve hayran olmasını bekler. Dayanıklı sevgisi ile kendini feda eder. Başkalarına gösterdiği hoşgörü ve yardımın karşılık görmesini beklemez. Sabit fikirler, yönetme arzusu ve çalışkanlık mizacının özellikleridir. Sevdiğini kontrol altında tutmak ister. Derin bir sevgi, ideal aşık, ateşli ve tutkulu bir kadın olarak göze çarpar. Aslan burcu kocasının karşı cins tarafından beğenilmesine şaşırmaz. Başarılı bir sosyal işçidir ve olumlu ve seçkin bir yere gelmek için uğraşır.

Başak Yükselen : Başak yükselen kadının gözlerine dürüst ve sevecen bir bakış verir. Uyumlu mizacı vardır, dürüst ve temiz yüreklidir. Sanat alanlarında yeteneklidir. Çekingen olduğundan sevgisini eşine açıklayamaz. Zekayı aşka tercih ederler ama sevgi ve duyguları eleştirmezler. Başkalarına yardım etmek, erdemli işlerle uğraşmak, gezmek ve yer değiştirmek onların temel mizaçlarıdır. İnançlıdır, kurallara bağlıdır ve tanrı korkusu taşır. Evlerini biraz abartılı tarzda düzenlerler. Fazla tutkulu sayılmazlar. Mutlu ve hoş bir evlilik ararlar.

Terazi Yükselen : İyi bir düşünür, tarafsız ve yansız davranan ve en adil yargılayıcıdır. Yaşamlarının erken yıllarında evlenirler. Zeki ve anlayışlı, nazik ve adil biridir ve barış arayışındadır. Seks hayatını sever ve aşk ilişkilerinde uzmandır. Eşlerini seks ve tutku yolu ile tutsak ederler. Parfüm düşkünlükleri, tenlerine bakmaları karşı cinsten hoşlanmaları ve cinsellikten zevk duymaları onların özellikleridir. Ayrıca eğlenceyi, konforu ve lüks yaşamı da severler. Kendilerini kontrol etmesini bildiklerinden karşı cins ile gayet rahat bir ilişki içine girebilirler. Çok tutkuludur ve aynı karşılığı bekler. Bu konuda hayal kırıklığına uğrasa da boşanmayı aklına getirmez.

Akrep Yükselen : Akrep yükselenli kadın eşi eşit davranır ve aynı içtenliği gösterirse yaşamdan zevk alır. Kocası da akrep doğumlu ise talihli sayılır. Davranışları tepkiseldir, kabahatlerini gizler, hünerli ve kararlıdır. Büyüklerle uyumludur, iyi varlık sahibi olur. Çok sıkı çalışır fakat aniden sakinliğini kaybederek kendini unutur ve sert karşılıklar verir. Kendilerini yönetmek isteyenlere karşı sempatik değildir, hükmedicidir ve karşı taraftan kibarlık bekler. Aşkta yoğun, dinamik ve enerjiktir. Kendisine alaka gösterilmesini, kompliman yapılmasını bekler ve bunları bulamazsa ilişkiden bıkabilir. Kendisinin eleştirilmesine ve söz edilmesine tahammül edemez. Kendilerini yönetmek isteyenlerden hoşlanmazlar. Konforsuz ve rahat olmayan bir yaşam düşünemezler ve evlerini çok güzel dekore ederler. Mutluluğu yaratan ve başarıyı elde eden insanlardır.

Yay Yükselen : Bu kadın kendisine emir verenden hoşlanmaz. Bir yerde durmasını sevmeyen ve devamlı hareket arayan tiplerdir. Yakın akrabalarından hoşlanmaz ve karşı cins ile yakın ve dostça ilişkiler kurar. Yardımsever, inançlı, iyi bir ev kadını ve annedir. Yapıcı ve uyumlu olur ve eşinin sözünü dinler. Başkalarının meselelerine burnunu sokmaz. Sakin, akıllı, yetenekli, kibar, düşünceli ve ılımlıdır. Kocasına yardımcıdır ve güvenilir, erdemli, hoş insan sayılır. Yay burcu doğumlu bir eş bulursa talihli sayılacaktır. İnançlarına bağlılıktan, kurallara uyulmasından ve açık kalplilikten hoşlanır. Bağışlayıcı bir karakteri vardır.

Oğlak Yükselen : Oğlak yükselenli kadın tutucu sayılır ve asla engellere ve zorluklara aldırmadan başarıya doğru emin adımlarla yürür. Çalışkan ve gayretlidir. Uyumlu, dürüst ve erdemlidir. İsim sahibi olmayı, itibar kazanmayı, şöhret ve paraya kavuşmayı arzu eder. Kararlı ve ağır bir tarzda para biriktirir fakat parayı savurmaz. Erken evlenmeye karşı değildir ve fazla çocuk sahibi olmak istemez. Görevlerine bağlıdır ve prestij arar. Geniş fikirli ve nüktedandır. Pek geniş arkadaş çevresi olmaz. Oğlak kadınları duygusal değildir ve karşı cinse ağır ve dikkatlice yaklaşırlar. Bu konuda cesur ve atılgan değillerdir ve ilişkide liderliğe oynamazlar. Eşlerini seçmeleri uzun bir zaman alabilir. Çocuklarına fazla karışmazlar ama belirli bir sınırın ötesine geçmelerine izin vermezler. Onlara karşı gösterişsiz ve içten bir sevgileri olur. Yönetimlerinde bencildirler.

Kova Yükselen : Bu kadın geleneklere aldırmaz. Eğer eşi ona ayak uyduramazsa, onu değiştirmekten kaçınmaz. Çok insancıl, kibar, sempatik ve yardımseverdir. Cömert ve ince biridir. Hastalıklardan çabuk etkilenir. Bu kadın çok sosyal biridir ve evi güzel döşenmiş, antikalarla süslenmiş ve moderndir. Akrabalarına karşı görevlerini yapmaktan kaçınmaz. Çevrelerinde ilişki kurduğu aynı sosyal yapıya sahip çeşitli insanlar vardır. Bu kadın sevgi ve romantizme açık değildir. Seks ilişkileri de soğuktur. Bazen bu konuda anlaşılmaz olurlar. Hatta bencil bile sayılır ve eşinin onu anlamasını ve çok özen göstermesini bekler. Yuvasında uyum ve mutluluk olmasını bekler. Bu kadın genel olarak filozof görünüşlüdür. Evlilik hayatı, arada bir gerilim ve sürtüşmeler olmasına rağmen anlayış, sevgi bağı ve şefkat görünümü içinde geçer.

Balık Yükselen : Böyle bir kadın eşinde güzellik, zeka ve sanat kabiliyeti arayacaktır. Kuşkucu ve kıskançtır ve kocasına düşkündür. Onun sözünü dinler. Aşk rüyaları olduğu halde kendisi seçmekte özgür değildir. Kuruntulu mizacı aşkta gerginlik oluşturur. Bazen isteksiz ve gönülsüz görünür ama, diğer zamanlarda kendini adayan, hayran, tutkulu, duygulu, kibar, sempatik ve dürüst olur. Buna rağmen huysuz, ters ve günü gününe uymayan birisidir. Çift karakterli bir burç olduğundan kadının da değişken bir tabiatı olacaktır. Romantik yanları daha çekicidir. İyi bir anne, mutlu ve sevgi dolu bir eş ve çok hoş bir ev kadını sayılır. Çevresindeki büyük bir arkadaş topluluğu vardır ve insanları kendisine çekmesini bilir. Aynı zamanda iyi bir ağırlayıcıdır.