Türkiye  için  Koç  2021   Ingressus   Horoskopu

 

Ay Düğümleri vezir de eder rezil de

 

TANRININ   ÖLÜMÜ

“Benim için bir Tanrı var ama Tanrı için ben hiç yoktum”

Size evrende var olmanın gerçek öyküsünü anlatacağım. Bu öykü hayali bir serüven değil çünkü astroloji gibi bir tanığı var !  Öykünün kahramanı tanrı değil sadece bir insan ve onun kısa sayılacak trajik hayatı. Dünyada bir ölümlüye kısmet olmuş var olmanın soyut denklemini insanlığa armağan eden ama yaşarken anlaşılamayan kahramanımız 1940’lı yılların ünlü sinema oyuncusu Frances Farmer’dir. Büyülü bir güzelliğin sahibi kadın aynı zamanda  benzeri İspanyol engizisyon işkencelerinde rastlanacak acılar tadan bir fani sayılabilir.

 

Frances Farmer, 19 Eylül 1913’te Seattle’da doğar. Annesi her türlü toplumsal olayda başı çeken, eylemci bir kadındır. Frances’in cesur kişiliğini, benliğini annesine karşı savunma çabası belirler. Baskıcı ve güçlü bir karakter olan annesiyle zeki ve sakin kız çocuğu arasındaki çatışmalar Frances’in başına buyruk kimliğini oluşturur. 16 yaşında “Tanrı’nın Ölümü” başlıklı bir kompozisyon yazar. “Eğer tanrı hepimizi eşit seviyorsa, neden bazı arkadaşlarımın anne babası ölüyor? Tanrı benim için arkadaşımın anne babası ansızın bir trafik kazasında yaşama gözlerini yumduğunda öldü.” Kompozisyonu küçük bir edebiyat ödülüne layık görülür fakat oldukça sansasyon yaratır.

Sinema oyuncusu Frances Farmer


          Filmlerde oynamaya başlamasıyla sinema dergileri de onu takibe alır ve “Sindrella” ismini takarlar.  1940’ların son günlerine doğru Hollywood yerine Broadway’e hatta tamamen tiyatroya yönelmek isteyen Frances altı yıla on sekiz film, üç Broadway oyunu sığdırmıştır. Büyüleyici güzellikte ve yetenekli olmasının yanında insanları kendi “sol” fikirlerine saygı duymaya yöneltebilecek kadar etkileyici bulunması onu çok tehlikeli yapmaya yetecek özelliklerdir. Tarih boyunca erkek egemenliği “tehlikeli ve cesur” bulduğu kadınları “deli” olarak etiketlemiş, kapatmaya çalışmıştır. Frances de 1944’te ilk kez akıl hastanesine yatırılır. Akıl hastanesinde lobotomiye maruz bırakılır. Lobotomi denilen, beynin bir kısmının kesilerek çıkarılmasıyla uygulanan psikocerrahi tedavisi ne ilginçtir ki ABD’de en çok kadınlara uygulanmış.

 

Hastanede defalarca tecavüz edilen  ve 1950’de dışarı çıkan Frances; gururu kırılmış, ruhu parçalanmış bir kadındır. Yenilgiyi kabul etmez, yarı yarıya silinmiş belleğine rağmen çalışmaya başlar. Bir otelde işe girer. Sıradan bir yaşamda huzur bulur. Sonunda yaşam öyküsü üzerinde çalışmaya başlar. Kitabın adı bir özettir: “Bunun Bir de Sabahı Var mı?” 1 Ağustos 1970’de, elli altı yaşında gırtlak kanserinden öldüğünde sorunun yanıtı astroloji kurallarına göre verilmiştir !

 

Hayatımızın şifresi  bilimsel  bir  yansımadır

 

Frances Farmer 19 Eylül 1913 günü saat 04:40’da Seattle (ABD) kentinde doğmuştur. Hayatının her adımının aşağıda verilen Vedik haritasındaki plana göre yaşandığını göreceğiz. Haritaların analiz ve yorumunu aşağıda maddeler içinde vereceğiz.

 

BALIK

 

RAHU

8

KOÇ

 

AY

BOĞA

 

SATÜRN

İKİZLER

 

MARS

11

BALIK

VENÜS

 

KOÇ

 

BOĞA

 

İKİZLER

KOVA

7

 

VEDİK 

RASİ

 

19.09.1913

YENGEÇ

 

VENÜS

12

KOVA

MERKÜR

 

VEDİK

NAVAMSA

 

YENGEÇ

RAHU

 

OĞLAK

 

6

ASLAN

Y.B.

1

OĞLAK

GÜNEŞ

KETU

ASLAN

JÜPİTER

SATÜRN

YAY

 

JÜPİTER

5

AKREP

 

4

TERAZİ

 

3

 

BAŞAK

KETU

GÜNEŞ

MERKÜR

YAY

 

MARS

3

AKREP

RAHU

 

2

TERAZİ

Y.B

 

1

BAŞAK

 

AY

 

1) Doğumdaki Maha Dasa Venüs (1913 - 1928) olup  yaşam sonunda (1970) yaşanan Maha Dasa Jüpiter olmuştur.  Gezegen zararlı 8.ev (Balık) yöneticisi olarak "Maraka" yani ölüm getiren roldedir. Çeşitli burçların ondalıklarına rastlayan 22.Drekkana yerleşimi ölüm nedeni hakkında bilgi verir. Rasi haritasında 22.Drekkana yerleşimi 8.evin (Balık) ikinci ondalığına düşer. Buna göre ölüm nedeni gırtlak ve yemek borusundaki sağlık sorunu nedeniyle olur. Frances 1970 yılında gırtlak kanseri nedeniyle hayatını kaybetmiştir. Sekizinci evde yerleşen Rahu yaşam sonunun amansız bir hastalıktan ve yatakta olacağını gösteriyor. Yaşam sonu nedenini görmek için Vedik haritada 22.drekkana bulunmalıdır. Bu konuda en pratik yol D3 haritasında (Drekkana) 8.evin yöneticisini bulmaktır. Frances için yönetici Ay olmaktadır. (Bu konuda "Temel Vedik Astroloji 1.kitap Shf. 600 bölümünde bilgi alınabilir)

 

2) Rasi haritasında Ay ve Merkür zararlı etkilenirse insanın psikolojik ciddi sorunları olur. Eğer Yükselen Burç veya yönetici gezegen aynı etkiler altında olursa ruhsal sorunlar hayatını alt üst eder. Yükselen Burç Aslan olduğuna göre yöneticisi GÜNEŞ olup 2.evde (Başak) yerleşmiştir. Burada Ekliptik ekseniyle KETU yerleşimi vardır. Merkür de buradadır. Ekliptik ekseninde yerleşen ve Ketu ile beraber olan Merkür büyük zarar görmektedir. Zihin yöneticisi Ay Koç burcunda (9.ev) yerleşmiştir. İki zararlı gezegen Rahu ile Satürn arasında olduğundan Papakartari Yoga oluşmaktadır. Ay ve Merkür zarar görünce ruhsal sorunlar ortaya çıkar. Doktorlar Frances için "Paranoid şizofren" teşhisi koymuştur.

 

3) 1939 Yılında depresyon ve aşırı alkol tüketimi görüldüğünde transit Satürn Koç burcunda Ay ile birlikte olduğundan "Sadesati" yaşanmaktadır. Hayatın en zorlu zamanı içindedir. Satürn Koç burcunda düşüşte olduğundan Sadesati sürecini müthiş zararlı kılmaktadır.

 

4)  1942'de, rapor edilen düzensiz davranışlarının tanıtımı yüzeye çıkmaya başlar ve birkaç tutuklama ve psikiyatri kurumlarına sevk edildikten sonra, Farmer'a paranoid şizofreni teşhisi konur. Bu sırada T.Satürn Boğa burcundadır. Sadesati süreci devam etmektedir. Boğa burcunda bulunan natal Satürn nedeniyle ayrıca Satürn dönüşümü yaşanmaktadır.

 

5) Annesinin başvurusu nedeniyle Frances akıl hastanesine kapatılır ve 1950 yılına kadar burada kalır. Tecavüze uğraması ve lobotomiye baş vurularak beyninden parça alınması gibi felaketleri burada yaşar. Lobotomiden sonra belleğinin bir kısmını yitirir.  Sağlık evi (6.ev) KETU ve MARS görünümleri almaktadır. Başına gelen olayların zamanı da Mars Maha Dasa (1944-1951) olmuştur.

 

6) Frances için romantik hayat ve evlilik başarısızdır. Bunun nedeni 12.evde (Yengeç) yerleşen VENÜS olmuştur. Gezegen RAHU ve SATÜRN görünümleri almaktadır. Navamsa'da göze çarpan AY-VENÜS görünümü yaptığı 3 evliliği yansıtıyor.

 

7) Yaşam sonu zamanında  (01 Eylül 1970) Transit Satürn Koç burcundadır. Sadesati zamanıdır. Hayatın en zor zamanıdır. Satürn 6.evin (Oğlak) yöneticisi olarak hastalığın başlamasında ve hayatın sonunda ağır darbeleri vuran gezegen olmuştur.

 

Hayat kozmik bir döngüdür. Olayların  kurgusunu yapan ve zamanlamayı ayarlayan gezegenler olmaktadır. Talihli olmak da bir gezegen uyumudur. Örneğin, Frances aynı zamanda filmlerinde şarkı söyleyen bir oyuncudur. Boğuk, gizemli ,tutkulu değişik bir sesi vardı. Rasi (Doğum) haritasında ses 2.evden analiz edilir. Bu evde yerleşen Güneş Yükselen yöneticisidir. Merkür 2.evin (Başak) yöneticisidir. Ketu da burada kuvvetlidir. Sonuç olarak insanlarda hayranlık uyandıracak gizemli bir ses ortaya çıkmaktadır. Youtube sayfasında şarkılarından birini dinleyebilirsiniz.

 

Yeni doğmuş bir çocuğun tüm geleceğini gösteren horoskop evrenin en gizemli kader çarkıdır. İyi yazılmış olması için iyi bir zamanda dünyaya gelmek gerekiyor !

 

 

©Yücel Sügen

16.06.2021

 

 

 

 

 

AY    DÜĞÜMLERİ    VEZİR   DE   EDER    REZİL   DE    !

BİR    CİNAYETİN    ANATOMİSİ

 

Astroloji’de Ay Düğümleri konusunda bilgilenmek ve kaderin çözümündeki etkili rollerini görmek için Vedik sistemine bakılmalıdır.  İnsan hayatında en iyi ile en kötü zamanları bir araya getiren Ekliptik ekseni yazgının Tarot kartlarında tanımlanan iki ünlü işaretini andırır. Bunlar  JOKER ve ÖLÜM kartlarıdır. Düğümler Kuzey ve Güney düğümü olarak ayrılır. Kuzey Düğümü Vedik sisteminde “RAHU” olurken Güney Düğümü “KETU” olarak tanınır. Yerleştikleri burçlara göre güçleri ölçülür. Genel olarak Değişken burçlarda (Balık, İkizler, Başak,Yay) kuvvetlidirler. Ayrıca Rahu için Oğlak , Ketu için Akrep yönettikleri burç kabul edilir. Düğümlerin gizemli karakterleri Batı astroloji sisteminde yeterince anlaşılamaz. Vedik astroloji sisteminde ise onları gerçek gücüyle tanıyabiliriz. Örneğin Mars ile Ketu beraberliği ortaya Pishacha Yoga çıkartır.

 

Pishacha, öfke ve yıkımın şeytani enerjisidir. Bu enerji, aşırı öfke ve şiddetli düşüncelerle beslenir. Gün batımından sonra ışık kaybolurken çok güçlü enerjisi hissedilir. . Vejetaryen olmayan yiyecekler ve alkol bunu daha da kötüleştirir. Tek bir kişi için bile enerjidir ve bütün aile  bundan rahatsız olur. Çok yüksek bir enerjidir ve kontrolü çok zordur. Yıllarca uykuda olabilir, ancak ortaya çıktığında ortalığı kasıp kavurabilir.

 

Mars ve Ketu bir araya geldiğinde aşırı enerji  veren bir yoga oluşur. Bu yogaya sahip kişi çok büyük sorunlarla karşılaşır. Yine Düğümler ekseninde Rahu veya Ketu uçlarında yerleşen diğer gezegenler de büyük sorunla neden olabilirler. Bunun tersi durumlar da vardır. Her iki Ay Düğümü Vedik Rasi ve Navamsa haritalarında aynı burçlarda yerleşirse ortaya “Vargottama” gücü çıkar. Bu da harita sahibine maddi başarılar verecek onu varsıl yapacaktır.  Böylece haritada Ay Düğümlerinin yerleşimlerine göre kişi Vezir de olabilir veya rezil de olabilir. Tabi bunun değişik bir varyasyonu insanı hem vezir hem de rezil yapabilir. Bunun nasıl olabileceğini gösteren bir cinayetin anatomisini astroloji kurallarını kullanarak yapacağız.

 

BİR       CİNAYETİN       ANATOMİSİ

9 Ocak 1995, öğle saatleri, İstanbul… Kurtuluş'taki meşhur Despina meyhanesinde üç Ermeni  mezeler ve içki şişeleriyle dolu  bir masada demleniyor.

 

Apikoğlu Sucukları’nın sahibi Bercuhi Apikoğlu’nun damadı Vahan Kartallıoğlu, İstanbul’un parmakla gösterilen oto yedek parçacılarından Serpar’ın sahibi Nişan Serapyan ve müflis konfeksiyoncu İshak Benlioğlu… Akşam saatlerinde bu üçlüye  iki de kadın  eşlik etmektedir.

 

İshak belinden çıkardığı ruhsatsız 7.65'lik Beretta'sını Nişan'a doğrultu. Nişan elini beline atınca İshak önce davrandı. Peş peşe tetiğe bastı, mermilerin hedefi olan Nişan ve Vahan kanlar içinde masaya yığıldı.

 

İçki masasında beraber oturdukları arkadaşlarıyla güzel güzel sohbet ederken adamı AIDS’ten ölen Amerikalı gay aktör Rock Hudson’a benzetmişler. O da “Vay efendim, siz bana nasıl  homo dersiniz” diye çekmiş silahı ve her ikisini de oturdukları yerde vurmuş.

 

Bu açıklamayı zamanın bir gazetesinden aldıktan sonra Nişan’ın 07 Haziran 1956 ve Vahan’ın 01 Temmuz 1935 doğum tarihlerine göre Vedik haritalarını kuracağız. İkisi de zamanın kalburüstü insanlarından sayılan kişilerdendir. Haritalarının bize göstereceği çok ilginç astroloji dersleri olabilir !

 

VEDİK    HARİTALAR

 

 

KOÇ

 

BOĞA

KETU

AY MERKÜR

GÜNEŞ

İKİZLER

VENÜS

 

BALIK

MERKÜR

 

KOÇ

JÜPİTER

BOĞA

KETU

İKİZLER

KOVA

MARS

T.SATÜRN

 

VEDİK 

RASİ

07.06.1956

YENGEÇ

 

 

KOVA

VENÜS

 

VEDİK

NAVAMSA

 

YENGEÇ

GÜNEŞ

 

OĞLAK

ASLAN

JÜPİTER

OĞLAK

AY

ASLAN

SATÜRN

YAY

 

AKREP

SATÜRN

RAHU

TERAZİ

 

BAŞAK

YAY

MARS

AKREP

RAHU

TERAZİ

 

BAŞAK

 

 

 

KOÇ

 

BOĞA

 

İKİZLER

KETU

MERKÜR

AY

GÜNEŞ

BALIK

AY

SATÜRN

 

KOÇ

JÜPİTER

VENÜS

BOĞA

 

İKİZLER

KETU

KOVA

SATÜRN

T.SATÜRN

 

VEDİK 

RASİ

01.07.1935

YENGEÇ

 

 

KOVA

GÜNEŞ

 

VEDİK

NAVAMSA

 

YENGEÇ

MARS

 

OĞLAK

ASLAN

VENÜS

OĞLAK

ASLAN

YAY

RAHU

 

AKREP

TERAZİ

JÜPİTER

 

BAŞAK

MARS

YAY

RAHU

AKREP

TERAZİ

MERKÜR

 

BAŞAK

 

1) Yukarıda verilen Nişan Serepyan’ın Vedik Rasi ve Navamsa haritalarında KETU Boğa burcunda ve RAHU Akrep burcunda yerleşmiştir. Bu durumda Ay Düğümleri “Vargottama” gücünde olacak ve kişiye maddi başarılar verecektir. Onu varsıl birisi yapacaktır.  Ekliptik eksenin (Rahu-Ketu axis) Ketu ucunda Ay, Güneş ve Merkür yerleşmiştir.  Ketu bu yerleşimde insanın başına diliyle sebep olacağı belalar getirir. Bu zehirli dil sonunda onun ölümüne neden olmuştur.

 

2) Vahan Kartallıoğlu’nun Rasi ve Navamsa haritalarında Rahu ile Ketu yerleşimleri İkizler-Yay ekseninde yerleşerek “Vargottama” olmuştur. Bu seçkin yerleşim onu varsıl birisi yapmıştır. Rahu-Ketu ekseni ilginç yerleşimlere sahiptir. Ketu ucunda Merkür, Ay ve Güneş vardır. O da diğer arkadaşı gibi dili yüzünden canını kaybedecektir. Ketu zararlı enerjisiyle mantık (Ay) ve zihin gücü (Merkür) üzerinde büyük yıkıcı enerjisiyle zararlı olmaktadır.

 

Cinayet gününde transit Satürn Yıldızıl Zodyak’ta 15 derece Kova burcundadır. Haritalardan birinde natal Satürn ile kavuşum diğerinde görünüm yapmaktadır. Böylece Satürn iki arkadaşı aynı gün ölüme götürmüştür.

 

Bu cinayetin anatomisinde Ay Düğümleri insanı vezir de eder rezil de  sözünün doğruluğunu anlamaktayız. Sonuç olarak hayatta en önemli tercihin doğum zamanı ayarlaması olduğu anlaşılıyor. Şarlatanlar değil ama gerçek astrologlar size çocuklarınızı ne zaman doğurmanız gerekeceğini hesaplayabilirler. Yüzyılın teknolojisi bunu uygulamakta yardımcı olacaktır.

 

©Yücel Sügen

14.01.2021

 

 

 

 

TÜRKİYE  İÇİN    KOÇ  2021  INGRESSUS    HOROSKOP

 

 

Ülkelerin Mundane horoskopları içinde özel bir kurgu ile hazırlanan “İngressus Horoskoplar” tarihin eski çağlarından beri büyük bir önem taşırlar.  Harita genel olarak Güneş’in Koç burcuna girdiği tarih ve zaman ile ülkenin başkenti temel alınarak hazırlanır. Yükselen yerleşimine bakılarak haritanın hangi tarihe kadar geçerli olacağı bulunur. Buna uygun şekilde her süreç için harita hazırlanabilir.

 

“İngressus” kelimesi Latince kökenlidir ve “giriş” anlamına gelir. Koç Burcu Ingressus horoskopu Güneş’in koç burcuna girdiği zaman temel olarak hazırlanan bir horoskoptur.  Güneşin  Koç burcunun ilk derecesi içine girdiği an gezegen için yeni bir dönemin başlangıcıdır.  Geleneksel astrolojide uygulanan kurala göre haritanın geçerlik süreci Yükselen burcun yerleşimine yani ev çizgisinin bulunduğu burca göre tayin edilir.

 

Eğer Yükselen “öncü” (kardinal) burçlardan birine rastlamışsa haritanın geçerlik süreci sadece 3 aydır. Bu nedenle Güneş Yengeç, Terazi ve Oğlak burçlarına girişleri için yapılan başka horoskoplar hazırlanmalıdır. Eğer Yükselen  “Değişken” burçlardan birinde yerleşirse haritanın ömrü altı aylıktır. Güneş terazi burcuna girince sonraki dönem için başka bir harita hazırlanmalıdır. Şayet Yükselen “Sabit” burçlardan birindeyse haritanın ömrü 1 yıllıktır ve tüm dönem için geçerlidir. 2020 Koç horoskopunun  geçerlik süreci 6 aydır.

 

Öncü Burçlar : Koç-Yengeç-Terazi-Oğlak

Değişken Burçlar : İkizler-Başak-Yay-Balık

Sabit Burçlar : Boğa-Aslan-Akrep-Kova

 

 

 

CUMHURİYET  TARİHİNİN  EN  KÖTÜ    2021  KOÇ  INGRESSUS   HOROSKOPU

 

 

 

 

Yukarıda verilen Koç 2021 Ingressus horoskopu Güneşin Koç burcuna girme zamanı olan 20 Mart 2021, Ankara ve 12:38 (Z+3) verileriyle hazırlanmıştır. Bu durumda Güneş yerleşimi 10.evde çıkmaktadır. Aynı zamanda  Yükselen Burç (Yengeç) yöneticisi olarak tüm haritanın yöneticisi olan AY zararlı 12.evdedir. Ay Ekliptik ekseninde yerleşmiş ve zararlı Mars ile kavuşum yaparak büyük zarar görmüştür. Ingressus horoskopta AY sıradan insanları yani halkı, kalabalıkları ve ortak kamusal nitelikteki tüm konuları temsil eder. Ay'ın horoskopta düştüğü ev halkın dikkatinin hangi yaşam alanına düştüğünü gösterecektir.  12.Ev psikolojik sorunları, hapishane ve hastaneleri, gizli kuruluşları, gizli tertipleri, din bağnazlığını ve genel olarak keder ve üzüntüleri temsil eder. Yükselen Burcun zarar görmesi ülke halkı için mutsuzluk verecek bir yıl yaşanacağını gösterir.  AY Ekliptik ekseninde yerleşmiş ve Mars ile kavuşumdadır. Ülke halkı için çok kötü bir yıl başlayacaktır. Bu yılın cumhuriyet tarihinin en olumsuz yıl başlangıcı olacağını söyleyebiliriz.

 

Ingressus horoskopunun en önemli yeri "Kesişen Burç" bulunan 4.ev ile 10.evdir. Kesişen burç demek bir evde 3 burç yerleşmesi ve ortada kalan burcun ev çizgileri olmaması demektir. Bu yerleşim evlerin yaşam alanlarına büyük zararlar verir. Dördüncü ev toprakları, yerleşimi ve tarımı temsil eder. Bu alanlarda önemli derecede yıkımlar olacaktır. Ayrıca  4.evdeki Terazi burcunun yönetici gezegeni VENÜS ülkeyi yöneten kişiyi gösteren GÜNEŞ ile kavuşumdadır. Güneş, MC (Başucu) ile kavuşumdadır. Ülkenin genel olarak varlıklarına büyük zararlar oluşacağını ve bir rejim değişimi veya sert koşulların bulunduğu, demokrasi olmayan bir yönetim olabileceği işaretidir. Bunun komşuları temsil eden 7.evde yerleşen PLÜTO ile ülke komşuları ile ilişkilerin kötüleşmesi hatta bir savaş yüzünden sert bir yönetim tarzı gelmesiyle ilişkisi olabilir.

 

Plüto karanlıkta sürdürülen veya kamuoyunun gözünden gizlenen yaşamın tüm olaylarını-siyasi komploları, organize suçları, şiddet ve tecavüzü veya gizli bilgilerin gün ışığına çıkmasını temsil eder. Plüto 7.evde ülkenin komşularıyla olan ilişkilerinde kötü ve olumsuz zamanları gösterir.

 

Yönetimi gösteren 10.evde Kesişen burç olan Koç burcu vardır. Yönetici gezegen MARS  12.ev çizgisinde ve AY ile kavuşumdadır. Ülkeyi yöneten gücün demir yumrukla halkın tepesinde olacağını ve her şeyi göze alacağını göstermektedir.

 

Salgın hastalıkları yöneten SATÜRN zararlı 8.evde yerleşmiştir ve 11.evdeki URANÜS ile sert kare açı yapmaktadır. Ülkenin salgın hastalıklardan aniden ortaya çıkacak sorunlar yaşayacağını gösteriyor.

 

Hukuk ve adaleti yöneten JÜPİTER zararlı 8.evde yerleşmiştir. Ülkede kanunların uygulanmasında büyük hatalar yapılacağını ve olumsuzluklar yaşanacağını anlıyoruz.

 

Sonuç olarak incelenen 2021 Koç Ingressus horoskopu Türkiye'nin Cumhuriyet tarihindeki en kötü haritasıdır. Güneş ile Venüs tam kavuşum yaparak ortaya "Yanık Venüs" çıkartmıştır. En basit ifadesiyle bu bir sevgisizlik işaretidir. Türkiye tarihinin en kötü sürecini yaşayacaktır.

 

 

©Yücel Sügen

01.09.2020