HİNT (Vedic)  ASTROLOJİSİ  AY  BURCU   TABLOSU

 

 

GÜNÜM     NASIL      GEÇECEK     ?

 

       Vedic astrolojiyi kullanan Hindistan'da, Günlük Yıldız Falı her kişiye özel olarak hazırlanan, Ay'ın Takımyıldızlardaki yerleşim Tablosundaki etkilerine göre analiz yapılır. Batı Astrolojisi kullanan ülkelerde Günlük Yıldız falı Güneş'in burçlardaki yerleşimine göre anonim, yani herkese aynı olarak hazırlanır. Örneğin Başak burcu dünyada kaç kişi varsa o gün aynı yorumu okuyacaktır !

 

       İşte, Vedic sisteminin mistik farklarından bir tanesi Günlük Yıldız Falının herkesin doğum tarihine göre hazırlanan özel bir tabloya göre yorumlanmasıdır.

 

     

 

      GÜNLÜK  AY  FALINIZI   NASIL    KULLANACAKSINIZ   ?

 

       

      Günlük Ay Falı açıklamalarına ulaşmak için izlenecek yol aşağıda gösterilmiştir.

 

1) İlk adım olarak doğum tarihinizdeki Ay yerleşiminin hangi Takımyıldızda  (Ay'ın yerleştiği Nakshatra) olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bu bilgiyi bağlantı adresi verilen "VEDİCASTRO" sitesinden bulmanız için neler yapmanız gerektiğini açıklıyoruz.

 

A)   www.vedicastro.com/moon.asp

 

Yukarıdaki satırı tıklayarak Vedicastro sitesine giriniz. Karşınıza çıkacak sayfada doğum bilgilerinizi yazacaksınız.

Doğum Tarihi (Date of Birth)  satırındaki ilk kutuya (mm) "Doğum ayınızı" sayı olarak giriniz. İkinci kutuya "Doğum günü" sayı olarak girilecektir. Üçüncü kutuya (yyyy) "Doğum yılınız" yazılacaktır.

Doğum Zamanı(Time of Birth) satırındaki ilk kutuya 24 saat formatında Doğum Zamanını yazınız.

Eğer doğumda Yaz Saati varsa DST satırındaki (Daylight Saving) kutuyu işaretleyiniz.

Son olarak Doğumyerini ülke (Country) satırındaki kutuyu tıklayarak işaretleyiniz.

Tüm bilgiler girişi yapılınca "Hesapla" (Calculate) kutusu tıklanacaktır.

 

B) Yapılacak işlemler için bir örnek verelim. Örneğin 11 Mayıs 1973 günü saat 05.17'de dünyaya gelen kişi için doğum bilgileri şöyle girilir.

 

C) "Hesapla" (Calculate) kutusu tıklanınca açılan sayfada aşağıdaki bilgiler çıkacaktır.

 

 

Yukarıda gösterin örnek sayfada "Ay Nakshatra" (Takımyıldız)  "Moon's Nakshatra" kutusunda yazılı olan "Purva Phalguni" örnek kişinin doğum zamanındaki Ay'ın Nakshatra yerleşimidir.

 

2) Doğum tarihinde Ay Takımyıldız (Nakshatra) yerleşimi bulunduktan sonra aşağıdaki "Ay Nashatra Tabloları" satırı tıklanarak başka bir sayfaya geçecek ve kişiye ait Ay Takımyıldız Tablosu bulunacaktır.

 

Ay Nakshatra Tabloları Sayfası

 

3) Kişiye ait Nakshara Tablosu bulunduktan sonra istenen tarihe göre yine aynı Vedicastro sitesindeki sayfaya giriş yapılarak o günün Ay Nakshatra (Takımyıldız) yerleşimi elde edilecektir. Bulunan Nakshatra'nın takımyıldız sayısı aşağıdaki tabloda bulunacaktır.

 

TAKIMYILDIZ

AY YERLEŞİMİ

YÖNETİCİ

1.        ASVINI

2.        BHARINI

3.        KRİTTİKA

4.        ROHINI

5.        MRIGISIRA

6.        ARIDRA

7.        PURNAVASU

8.        PUSHYA

9.        ASLESHA

10.     MAKHA

11.     P.PHALGUNA

12.     U.PHALGUNA

13.     HASTA

14.     CHITRA

15.     SVATI

16.     VISAKHA

17.     ANURADHA

18.     JYESHTA

19.     MOOLA

20.     PURVASHADLA

21.     UTTARASHADA

22.     SRAVANA

23.     DHANISHTA

24.     SATABHISHA

25.     PURVABHADRA

26.     UTARABHADRA

27.     REVATI

00°00’ Koç  - 13°20’ Koç      Arasında

13 20   Koç  - 26 40  Koç

26 40   Koç  - 10 00  Boğa

10 00   Boğa - 23 20  Boğa

23 20   Boğa - 06 40  İkizler

06 40   İkizler -20 00  İkizler

20 00   İkizler- 03 20 Yengeç

03 20  Yengeç-16 40 Yengeç

16 40  Yengeç- 29 59 Yengeç

00 00  Aslan -   13 20 Aslan

13 20  Aslan -   26 30  Aslan

26 30  Aslan -   10 00  Başak

10 00  Başak -  23 20  Başak

23 20  Başak -  06 40  Terazi

06 40  Terazi-  20 00   Terazi

20 00  Terazi – 03 20  Akrep

03 20  Akrep  - 16 40  Akrep

16 40  Akrep -  29 59 Akrep

00 00  Yay    -   13 20 Yay

13 20  Yay    -   26 40  Yay

26 40  Yay    -   10 00  Oğlak

10 00  Oğlak -   23 20  Oğlak

23 20  Oğlak -   06 40  Kova

06 40  Kova  -   20 00  Kova

20 00  Kova  -   03 20  Balık

03 20  Balık  -   16 40  Balık

16 40  Balık  -   29 59  Balık

KETU

VENÜS

GÜNEŞ

AY

MARS

RAHU

JÜPİTER

SATÜRN

MERKÜR

KETU

VENÜS

GÜNEŞ

AY

MARS

RAHU

JÜPITER

SATÜRN

MERKÜR

KETU

VENÜS

GÜNEŞ

AY

MARS

RAHU

JÜPITER

SATÜRN

MERKÜR

 

4) Ay Falının araştırıldığı tarihte Nakshatra "Jyeshta" olsun. Nakshatra tablosunda takımyıldızın sayısı "18" olduğundan kişiye ait tablodan 18 sayısı aranacak ve karşısında yazan açıklama okunacaktır.

 

 

ÖRNEK   BİR   TABLO   VE   KULLANILMASI

 

       Vedic sisteminde Ay doğum anında 27 adet Takımyıldız (Nakshatra) içinde bir yerde olur. Bu yerleşime "Doğum Yıldızı" adı verilir. Doğum haritasındaki yerleşime göre Doğum Yıldızı "olumlu" veya "olumsuz" olur. Aşağıdaki tablo 11 Mayıs 1973 günü, İstanbul'da saat 05.17'de dünyaya gelen Özlem SÜGEN için hazırlanmıştır.

 

       Şimdi tabloyu, 15 Ekim 2006 günü Ay Falı için kullanalım. "Ay Burçları Yerleşiminde" 22 Kasım 2007 günü Ay'ın  "ASWİNİ" Takımyıldızında bulunacağı ve takımyıldız sayısının "1" olduğu görülmektedir.

 

       Ay Burçları Tablosundan alınan "1" sayısı ile  özel hazırlanan Kişisel Takım Yıldız Tablosuna girilecektir. Aşağıdaki tabloda "1" rakamı "BÜYÜKDOST" yazan hanede bulunur. Bu durumda tablo sahibi kişi için 22 Kasım 2007 tarihindeki Ay yerleşimi günlük işlerinde yardımcı olacak etkinliktedir. Her hangi bir girişimde veya işinde dost olacak enerjileri hissedecektir.

 

      

       Ay'ın Takım yıldız (Naksahatra) yerleşimi ile günlük falınızın sadece size özel olduğunu ve gazetelerde okuduğunuz Yıldız falına göre pek çok üstün yanının bulunduğunu bir süre denemeden sonra göreceksiniz....

 

 

               TAKIMYILDIZLAR VE GÜNLÜK ETKİLERİ

          Doğum : 11 Mayıs 1973 /İstanbul / 05.17

DOĞUMYILDIZI (Olumlu)

11

20

2

BAŞARILI GÜN

12

21

3

TEHLİKELİ

13

22

4

MÜKEMMEL

14

23

5

ZARARLI

15

24

6

YARDIMCI

16

25

7

ENGELLEYİCİ

17

26

 8

DOST

18

27

 9

BÜYÜK DOST

19

1

10

       

 

          

       Yukarıdaki tablo kişiye özeldir. Her doğum bilgisi için ayrı olarak hazırlanır. Ayrıca Vedic CD  içinde yer alan Vedic programlarından elde edilebilir. Programı bilgisayarına kuran kişi istediği tarih ve zamana ait Nakshatra bilgilerini kolayca bulabilir.

 

TABLODAKİ   BİLGİLERİN    HAYATA    YANSIMALARI

 

          DOĞUM  YILDIZI : En önemli günlük işaret budur. Doğum Yıldızının, yani Doğumda Ay'ın içinde bulunduğu 27 adet Takımyıldız (Nakshatra) işaretinin özellikle Kadın haritasında çok büyük önemi vardır. Örneğin  Aridha, Aslesha, Satbisha, Pushya, Moola, Chitra, Jyesha ve Krittika  takımyıldızları kadına ilişkilerde, romantik maceralarda ve evlilikte çeşitli sorunlar ve aksilikler çıkartır. Bu olumsuzlukların yenilmesi veya giderilmesi ancak Vedic (Hint) haritasındaki Ay yerleşiminin çok güçlü olmasına bağlıdır.

 

          Astromistik analiz servisi sizin Ay Tablonuzu hazırlarken Ay yerleşimini kontrol ederek Olumlu, Olumsuz veya Nötr (etkisiz) olduğunu belirtecektir. Bu özel analiz daha ilk bakışta kadının ilişkilerdeki başarısını gösterecektir.

 

         Yukarıdaki örnek tabloda Doğum Yıldızı "Olumlu" olduğundan yanında belirtilen gün sayıları hangi tarihe rastlıyorsa harita sahibi hayatın genel akışında çok güzel olaylar yaşar. Başarılı ilişkiler kurabilir.

 

         BAŞARILI  GÜN  : Girişimlerde ve özellikle iş hayatında iyi bir gün olacaktır. Yeni bir projeye başlayabilir ve planladığınız atakları yapabilirsiniz.

 

         TEHLİKELİ  GÜN  :  Bu gün ne yapmayı planlamışsanız muhakkak ertelemelisiniz. Eğer Doğum Yıldızı da Olumsuz ise girişim büyük bir yanılgı ve başarısızlıkla sonlanabilir. Tehlikeli Gün olarak belirtilen süre içinde sadece hayatın normal akışında gerekli olan işlerinizi ele alın. Sakin olmaya çalışın. Araba kullanırken dikkat edin. Elektrik ve yaralama riski olan operasyonlardan uzak durun. Bilgisayar ve yüksek teknoloji içeren elektronik cihazlarınızı kurcalamayın. Alış veriş yapacak ve önemli bir şey satın alacaksanız muhakkak erteleyin. Bozuk ve defolu bir mal almanız kuvvetle olasıdır.

 

        MÜKEMMEL  GÜN  : Planladığınız her hangi bir girişimi başlatabilirsiniz. Bir gün öncesi olumsuz sayıldığı için almayı ertelediğiniz bir malı bu gün satın alabilirsiniz. Dargın olduğunuz sevgilinizin bu gün gönlünü alabilir, aranız bozuksa eşinize bir demet çiçek ile barışma teklif edebilirsiniz. Böyle bir günde genel olarak maddi alanlardan fazla manevi olgularda rahatlık ve ferahlık hissedilir. Güzel bir gün geçirmek için doğaya çıkabilir ve huzuru hissedebilirsiniz.

 

       ZARARLI GÜN  :  Genel olarak maddi alanlarda çok dikkatli olmanız gereken bir gündür. Özellikle alış verişlerde zarar görmek ve hayal kırıklığı yaşamak mümkündür. Doğum Yıldızı da olumsuz olan bir kişi bu gün çok dikkat etmelidir. Araba ile yolculuk yaparken küçük hasarlı bir kaza yapma olasılığı vardır. İş yerinde çalışanlar ile münakaşa etmekten ve patron ile çatışmaktan uzak durmalısınız. Yeni bir iş başvurusu için kötü bir gündür. Bunu ertelemeye çalışın.

 

       YARDIMCI  GÜN  :  Zorluk çekilen bir işi yapmak ve zor güvence sağlanan bir ilişkide kendinizi kanıtlamak için olumlu bir gündür. getirisi çok büyük değildir ama sizi huzurlu hissettirecek küçük tatminler verir.

 

       ENGELLEYİCİ  GÜN  :  Ele aldığınız her konuda karşınıza bir engel çıkacaktır. Bu gün sizi hayal kırıklığına uğratacak küçük aksilikler yaşanır. Eğer, Doğum Yıldızı da Olumsuz ise kendinizi sakının ve önemli bir girişimi erteleyin. Bu gün başka bir insan için fazla önemsenmeden sizi ilgilendiren bir konuda erteleme yapılabilir veya bir engel ileri sürülebilir. Can sıkıcı küçük olaylar yaşamak mümkündür.

 

       DOST GÜN  :  İşte kendinizi huzurlu, barışık ve sağlıklı hissedeceğiniz bir gün. Hangi konuda olursa olsun karşınıza çıkan sorun ve engelleri aşmak için yeterli enerjiye sahip olduğunuzu hissedersiniz.

 

       BÜYÜK  DOST  GÜN  : İşte bir ay içindeki üç harika günden bir tanesini yaşıyorsunuz. Sanki yanınızda size yardım için bekleyen güçlü bir dostunuz var. Tüm sorunları çözmek için talihin yanınızda olduğunu hissederek saatleri yaşamaya başlayın.