Antik astroloji ve modern zamanların astrolojisi

 

ANTİK ÇAĞLARDA TEMELLERİ ATILAN ASTROLOJİ KURALLARINDA ÇOCUK SAHİBİ OLMANIN MODERN ZAMANLARA YANSIMASI İNSANLARI  ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDİYOR..

Sevgili Astromistik okurları, bu haftaki yazımda Vedic astrolojinin mistik kuralları modern çağlarda değişiyor mu diye kafamızı karıştıran olaylardan birini ele alacağım. Bu konuyu okuduktan sonra kararımızı birlikte vereceğiz. Çocuk sahibi olmak normal her kadının içgüdüsel arzusudur diyebiliriz. Gerçi eşim Yücel sügen bunun  biyolojik bir kurgu olduğunu savunur ve formülün genlerimizde yerleşik olduğunu ileri sürer. Nedeni nasıl olursa olsun ortadaki gerçek şey yaşam olayının horoskoplardaki şifreleridir. Yani çocuk sahibi olmak için kaderin nasıl çalışacağı horoskopta yazılıdır. Son zamanlarda tıp yenilikleri çocuk sahibi olmayı kolaylaştırdı. Böylece ortaya yeni bir kavram çıktı. Horoskoplarda çocuk olayını gösteren kurallar antik çağlardaki şartlara göre açıklanmıştı. O halde çocuk sahibi olmayacağı yorumlanan bir kadının modern çağlarda mutlu sonuca ulaşması mümkündü ?

 

BİR  HOROSKOP  BİZE  NELER  GÖSTERİYOR  ?

 

Bir bayan okurumdan oldukça ilginç bir çocuk sahibi olma öyküsü öğrendim. 29 Nisan 1971 tarihinde saat 20.15'de Türkiye'de dünyaya gelen okurumun doğum kentini kimliğini belirtmemek için gizli tutuyorum. Okurumun sağlık sorunu nedeniyle ancak tedavi ile çocuk sahibi olacağı ortaya çıkmış. Tedaviden sonra anneden alınan yumurta ile babanın spermi birleştirilmiş ve rahme yerleştirilmiş. Gebelik pozitif raporu alındıktan 35 hafta sonra İkiz çocuklar dünyaya gelmiş. İkizlerin doğum tarihi de  11 Ağustos 2004. Bu şekilde dünyaya gelen çocuklara "Tüp bebek" denildiğini biliyoruz.

 

Şimdi böyle bir çocuk sahibi olma öyküsünü annenin horoskopunda adım adım görmemiz gerekiyor değil mi ? Eğer bizi kuşku içinde bırakacak bir ayrıntı varsa ya astroloji'den ya da bilgilerimizden şüphe edeceğiz  ? Önce annenin Vedic doğum horoskopu (Rashi) ve Navamsa kurulacak ve çocuk olayını gösteren tüm kuralları sınayacağız.

 

BALIK

5.Ev

VENÜS

KOÇ

6.Ev

MERKÜR

GÜNEŞ

BOĞA

7.Ev

SATÜRN

İKİZLER

  8.Ev

   AY

BALIK

9.Ev

 

KOÇ

10.Ev

MERKÜR

BOĞA

11.Ev

 

İKİZLER

12.Ev

 

KOVA

4.Ev

 

 

R A S İ

 

DOĞUM

HARİTASI

 

YENGEÇ

   9.Ev

    KETU

 

 

KOVA

    8.Ev

   AY    MARS  KETU

 

NAVAMSA

 

     GEZEGEN      GÜÇLERİ

HARİTASI

YENGEÇ

Yük.Burç

1.Ev

 

 

OĞLAK

     3.Ev

  MARS

  RAHU

ASLAN

10.Ev

 

OĞLAK

7.Ev

SATÜRN

ASLAN

2.Ev

GÜNEŞ  RAHU

 

YAY

2.Ev

 

AKREP

Yük.Burç

1.Ev

JÜPİTER

TERAZİ

12.Ev

 

BAŞAK

11.Ev

 

YAY

6.Ev

 

AKREP

5.Ev

VENÜS

TERAZİ

     4.Ev

   JÜPİTER

BAŞAK

3.Ev

 

 

 

 

 

 

 

 DOĞUM  HOROSKOPUNDAKİ  ÇOCUK  ANALİZİ  SONUÇLARI

Annenin  Rashi horoskopunda Çocuk evi 5.Ev (Balık) olup Yükselen Burç (Akrep)'ta yerleşen JÜPİTER bu ev ile bakış açısı yapıyor. Jüpiter çocuk temsilcisi olduğundan görünüm olumludur. Çocuk evindeki Venüs de 7.ev yöneticisi olduğundan çocuk evini güçlendirir.

 

Güçlü çocuk işaretleri olduğu halde neden normal yoldan çocuk olmamıştır ? Şimdi 9.evde (Yengeç) yerleşen Ketu'ya bakalım. Ketu  26.33 derecede yerleşmiştir. Vedic kurallarına göre 5.ev (Yükselen), 7.ev (Oğlak) ve 9.Ev (Balık) ile görünüm yapmaktadır. 3.evde Sağlık evinin yöneticisi Mars vardır. Ketu zehirleyici etkiler yaparak bezlere (organlara) zarar verir. Yengeç burcunda 3.ondalıktadır. Görünüm yaptığı 3.evin 3.ondalığını etkiler. Sağlık bakımından 3.evin 3.ondalığı kadında yumurtalık ve rahim yöneticisidir. Şu halde Ketu etkilediği organlara zarar verecektir ve görünüm yaptığı 5.ev çocuk evi olduğundan çocuk doğumunda sorun çıkartacaktır.

 

Sağlık sorunu onarılıp çocuk sahip olmayı gösterecek iki yöntem vardır. Birincisi Rashi'de  evlerin ve yöneticilerin gücünü araştırmak gerekir. Çocuk evi yöneticisi Jüpiter Navamsa'da 4.evde (köşe ev) ve Venüs de 5.evde (Üçgen ev) yerleşmiştir. Sağlık evinde (6.ev) yerleşen Merkür "Vargottama" olarak güçlenmiştir. Sağlık evindeki Güneş Navamsa'da kendi burcunda (Aslan) yerleşmiştir. Bunlar sağlığın düzelmesinin mümkün olacağını göstermektedir.

 

Bu sonuçları aldıktan sonra kadının yumurtalık verimini sınamak için "Kshetra Sphuta" analizi yapmamız gerekiyor. Buradan alınacak sonuç bizi rahatlatabilir.

 

Rashi horoskopunda JÜPİTER boylamı  =  220.56

Rashi horoskopunda MARS     boylamı  =  274.22

Rashi horoskopunda AY  boylamı          =   75.39

__________________________________________

Toplam boylam = 570,17 - 360 = 210,17 = 0,17 AKREP  bulunur. Şu halde Kadın Rashi horoskopunda Kshetra Sphuta AKREP burcundadır. Bu yerleşimin Navamsa üzerindeki yerini hesaplarsak YENGEÇ bulunur. Her iki burç dişi burç olduklarından Kadın için Kshetra Sphuta analizi olumludur. Analizin en dikkat çekici yerleşimi Rashi'de Akrep burcundaki Jüpiter yerleşimidir. Vedic kuralları Kshetra Sphuta evinde Jüpiter veya gezegenin görünümü varsa çocuk için verimli olduğunu belirtir.

 

Çocuk sahibi olmak için astrolojik işaretlerin olumlu olduğu horoskopta gecikmeye neden olan şey Satürn ile Jüpiter arasındaki görünümdür. Jüpiter çocuk temsilcisi olarak Satürn görünümü alırsa gecikmeye neden olur. İkiz çocuklar "Satürn - Ay Dasa" içinde dünyaya gelmişler. Satürn Rashi'de Jüpiter ile görünüm yapıyor. Ay da Navamsa haritasında çocuk evi yöneticisi Mars ile birlikte. Görüldüğü gibi çocuğu geciktiren Satürn ne zaman dünyaya geleceğini belirtiyor !  Çocuk zamanı için gerekli olan Jüpiter transitine gelince, 11.08.2004 tarihinde transit Jüpiter aslan burcunda bulunuyor ve  Navamsa'da çocuk evi yöneticisi Mars ile görünüm yapıyordu.

 

Bu olayda kafamızı karıştıran şey  söz konusu doğumun bundan bir asır önce yapılamaz oluşudur. O zaman tüp bebek olayı fantezi bir hayal olabilirdi.  O halde ilerleyen tıp astroloji kurallarını değiştirmektedir diyebilir miyiz ? Bunu söylemek için örnek alınan annenin Satürn Dasa içinde yaşayacağı son bhukti olan "Satürn-Jüpiter" dasanın bitmesini beklemek gerekiyor. Eğer normal yoldan bir çocuk sahibi daha olursa ilerleyen tıbbın değil sadece astroloji kurallarının geçerli olacağını açıklayabiliriz ..

 

Yeni bir konuda buluşmak üzere hoşça kalın...

 

Astrolog  Özlem  SÜGEN