Annen  Seni  Kadir  Gecesi mi   Doğurdu  ?

 

ÇOCUKLARIN  DOĞUMUNDA  BAZEN  KADER  İYİ  İŞ  GÖRÜYOR  !

Sevgili Astromistik okurları, bu haftaki yazımda Vedic astrolojinin bazı doğumlarda,  kaderin insanı nasıl ödüllendirdiğini, gözler önüne serdiğini gösteren  ilginç horoskoplara değineceğim. Bazı insanlar çocuklarının doğumlarında zaman ayarlaması yapmak için uğraşırlar. İstedikleri  şey talihi ve kaderi güzel olan bir çocuk sahibi olmaktır ! Bazen kader bu işi kendi bildiği yoldan halleder. Talihli olduğu varsayılan insanlara ; "Annen seni kadir gecesi mi doğurdu ?" derler. Şimdi size böyle bir çocuğu tanıtacağım. Henüz talihini gösterecek bir yaşta değil. Yeterince varlıklı, birbirine çok bağlı anne ve babaya sahip, kültürlü ve sıcak bir aile içinde dünyaya gelmesi hayatın ilk talihi sayılabilir. Eşim Yücel Sügen'in denizci meslektaşı erkek torununun doğum bilgilerini gönderip horoskopta neler gördüğümüzü sormuştu. Çocuk 18 Ağustos 2008 günü saat 14.15'de İstanbul'da dünyaya gelmiş.

 

Çocuğun önce Batı tipi doğum horoskopunu kurduk. Daha ilk yerleşimleri ve açıları görünce ağzımdan "Annen seni kadir gecesi mi doğurdu ?" sözü fırladı. Bunun arkasından Vedic horoskoplarını çıkarttık. Horoskopları görünce yeni yazıma bu konuyu ayıracağım diye heyecanlandım. Son zamanlarda gökyüzü birbirinden ilginç tablolar çıkartıyor. Çok sert açılar görülüyor ve zaman ayarlaması yaparak iyi bir horoskop önermek oldukça zorlaşıyor. Böyle bir zamanda kaderin kendiliğinden güzel bir iş başarması ne kadar etkili !

 

Aşağıda çocuğun Vedic doğum horoskoplarını veriyorum. Sizi sıkmadan kısaca haritaların neden olumlu olduklarını yazacağım.

 

BALIK

5.Ev

 

KOÇ

6.Ev

 

BOĞA

7.Ev

İKİZLER

8.Ev

BALIK

8.Ev

 

KOÇ

9.Ev

GÜNEŞ AY

BOĞA

10.Ev

İKİZLER

11Ev

KOVA

4.Ev

AY

 

VEDİC

 

RASHİ

YENGEÇ

9.Ev

KETU

KOVA

7.Ev

MARS KETU

 

VEDİC

 

NAVAMSA

YENGEÇ

12.Ev

OĞLAK

3.Ev

RAHU

ASLAN

10.Ev

GÜN SAT MER VEN

OĞLAK

6.Ev

ASLAN

Yük.Burç

1.Ev

SAT RAHU

YAY

2.Ev

JÜPİTER

AKREP

Yük.Burç

1.Ev

TERAZİ

12.Ev

BAŞAK

11.Ev

MARS

 

YAY

5.Ev

AKREP

4.Ev

TERAZİ

3.Ev

VENÜS

BAŞAK

2.Ev

MER JÜP

 

Rashi (Doğum) horoskopunda Yükselen Akrep ve yönetici Mars 11.evde (Başak) yerleşmiş. Güçlü arzuları, hedefleri ve yükselme azmi olan bir kişilik. Mars 2.evde yöneticisi olan Jüpiter ile görünüm yapıyor. Para kazanmak için pek çok fırsat ve yol bulacak hünerler görülecek. Yükselen Ketu'dan görünüm alıyor ve mistik konulara meraklı bir kişi olacak. Yengeç burcu aynı zamanda babayı temsil ediyor ve Ketu yerleşimi babasını hayat boyu üzecek derin konular olduğunu gösteriyor. Gerçekten de babası aileden birinin uğradığı siyasi cinayet nedeniyle acı dolu yıllar yaşamıştı.

 

Rashi haritasında para evinde (2.ev) yerleşen Jüpiter yaşamda maddi sıkıntı çekmeyeceğini gösteriyor. 4.evde yerleşen Ay iyi bir eğitim, sağlıklı ve uzun ömürlü anne ve yaşamda konforlu bir hayat süreceğini açıklıyor. Kariyer evindeki (10.Ev) dört gezegen otorite olacağı ve insanları yöneteceği kariyeri belirtiyor. Burada Satürn "vargottama" olduğundan siyasi bir kariyer yapması olasıdır. Aileden genlerle geçen bir özellik olmalı. Kariyer evinin para evindeki Jüpiter'den görünüm alması da mükemmel bir yerleşim. Hayatın en aktif olacağı dasa'lar Satürn ve Merkür olacak. Her iki gezegen de  "PPha" nakshatra içinde yerleşmiş ve yöneticisi Venüs. Bu bakımdan dasa'lar mükemmel geçecektir. Rashi'de 8.ev (İkizler) yöneticisi ile birlikte aynı evde yerleşen Satürn bu çocuğa uzun bir yaşam verecektir. Rashi'de 6.ev, 8.ev ve 12.evlerin boş olması da olumlu bir sonuçtur.

 

Bu kadar mükemmel kariyer ve mutluluk geleceği gösteren Vedic haritalarında bölüşümlü (divisional) haritalar da olumlu olmalıdır. Bunlardan genel mutluluk ve varlık analizi yapılan "Chaturthamsha" haritası ile kariyer analizi yapılan "Dashamsha" haritalarını göreceğiz.

 

BALIK

5.Ev

 

KOÇ

6.Ev

KETU

BOĞA

7.Ev

 

İKİZLER

8.Ev

JÜPİTER

BALIK

8.Ev

VENÜS

KOÇ

9.Ev

BOĞA

10.Ev

RAHU

İKİZLER

11.Ev

JÜPİTER MARS

KOVA

4.Ev

VEN MER SATÜRN

 

VEDİC

 

CHATURTHAMSHA

 

(VARLIK)

YENGEÇ

9.Ev

KOVA

7.Ev

MERKÜR

 

VEDİC

 

DASHAMSHA

 

(KARİYER)

YENGEÇ

12.Ev

OĞLAK

3.Ev

ASLAN

10.Ev

AY GÜNEŞ

OĞLAK

6.Ev

SATÜRN

ASLAN

Yük.Burç

1.Ev

GÜNEŞ

YAY

2.Ev

 

AKREP

Yük.Burç

1.Ev

TERAZİ

12.Ev

RAHU

BAŞAK

11.Ev

MARS

 

YAY

5.Ev

AKREP

4.Ev

KETU

TERAZİ

3.Ev

BAŞAK

2.Ev

AY

 

Varlık ve genel mutluluk haritasında Yükselen burç Akrep. Yükselen temiz ve haritanın en önemli evi olan 4.evde (Kova) Merkür, Satürn ve Venüs yerleşmiş. Burası aynı zamanda Jüpiter'den görünüm alıyor. 10 evde "rajayoga" olan Güneş ve Ay da 4.ev ve buradaki gezegenler ile görünüm yapıyorlar. 4.ev yöneticisi Satürn ile 5.ev yöneticisi Jüpiter de görünüm yaparak "rajayoga" oluşturuyor. Bunlar haritayı güçlendiren değerli görünümlerdir.

 

Kariyer özel haritasında Yükselen burç Aslan ve burada burcun yöneticisi Güneş yerleşmiştir. Haritanın yükseleni güçlüdür.  Haritada 10.evde Rahu vardır. Yönetici Venüs Balık burcunda olup Satürn'den görünüm almaktadır. Böylece kariyer olarak Satürn dasa ve Venüs ile bitişik olan Merkür dasa en iyi zamanlar olacaktır. Kariyer olaylarında önemli gezegen olan Jüpiter 4 ve 9.evlerin yöneticisi olarak "yogakaraka" olan Mars ile birlikte 11.evdedir. Kariyer haritasının 11.evinin güçlenmesi de çok önemlidir. Sonuç olarak buradaki özel kariyer haritası da güçlüdür ve başarılı bir gelecek göstermektedir.

 

Hayatta genel olarak başarıyı gösteren bir Vedic formülü vardır. Bu formülde sonuç aşağıda gösterilmiştir :

Üçgen evlerin toplamı = 24 rupas  (1.ev+5.ev+9.ev)

Köşe evlerin toplamı   = 24    "     (4.ev+7.ev+10.ev)

Muzır evlerin toplamı  = 21    "     (6.ev+8.ev+12.ev)

Yansız evlerin toplamı = 20    "     (2.ev+3.ev+11.ev)

 

Burada üçgen evler ile köşe evlerin toplamının yüksek olması hayatta maddi ve manevi mutlu ve başarılı olacak kişiyi gösterir. Görüldüğü gibi Vedic sisteminde başarılı olacak kişi çeşitli analiz yöntemleri ile hemen belli olmaktadır.

 

Yeni bir konuda buluşmak üzere hoşça kalın...

 

Astrolog  Özlem  SÜGEN