GÜNCEL      ASTROLOJİ       OLAYLARI

 

 

 

 

 

YILIN  SON  AY   TUTULMASI  NEDEN  ÖNEMLİ  SAYILIYOR  ?

 

 

 

2010  YILININ  SON  AY  TUTULMASI  SON  İKİ  SENENİN  İLK  TAM  AY  TUTULMASI  OLACAK.

 

TÜRKİYE  HOROSKOPUNDA  SON  YILLARIN  EN  ÖNEMLİ  ASTROLOJİ  OLAYI  GERÇEKLEŞMEKTEDİR

 

 

Nasa sayfalarında bile yılın son Ay tutulması için önemli astronomik olay ifadesi kullanılıyor. Nasa'da astroloji yer alsaydı olayın daha önemli boyutları olduğu yazılacaktı !  Ay tutulması tek başına insanların kaderlerinde rol oynayan bir fenomendir. Tutulmalar ortaya mükemmel bir insan çıkartabilir veya akıl almayacak kötülükler yapacak bir insan olmasına neden olabilir. Bu kadar önemli astronomi olayının ülke doğum haritasında (mundane) doğuracağı sonuçlar daha fazla önem kazanır. İşte son iki senenin tam  ilk Ay tutulmasının Türkiye horoskopundaki etkisini gösteren transit horoskopu aşağıda verilmiştir.

 

 

Türkiye Mundane horoskopunda yılın son  tam Ay tutulması

 

 

 

2010 Yılının son Ay tutulması 20 Aralık 2010 gecesi olacaktır. Bazı ülkelerde 21 Aralık olarak görülecektir. Tutulma (ekliptik)  son iki yılın ilk tam Ay tutulmasıdır. Oluşan enerjiler daha etkilidir ve ortada bir de T-Kare görünüm vardır. Güneş-Ay (Düğümler Düzlemi)-Uranüs-Jüpiter arasında T.kare oluşmaktadır. Bunlardan başka Türkiye Mundane horoskopunda belki de yüzyılın en önemli astroloji olayı gerçekleşmektedir.

 

Yukarıda görünen Türkiye Mundane horoskopunda tutulma sırasında transit Ay ile natal (doğumdaki) Ay kavuşum yapmaktadır. Bu durumda Tutulma ekseni natal Ay üzerindedir. Ay ile Ketu (Güney Ay Düğümü) arasında ayrıca görünüm gerçekleşiyor. Vedic astroloji sisteminde transit Ketu'nun natal Ay üzerinde transiti müthiş olumsuz bir olay kabul edilir. Depresyon, bunalım ve ruhsal yıkım olarak görülür. Mundane horoskoplarda Ay halkı ve toplulukları temsil eder. Tam Ay tutulmasının natal Ay üzerinde olması son derece dikkat çekici bir astroloji olayıdır. Yakın bir zamanda bunun etkilerini gelişen olaylarda görmek mümkün olacaktır.

 

Türkiye'de siyasette ikiye veya üçe bölünmüş halk olduğuna ve her gün akıl almaz tartışmalar ve sokaklarda kavgalar yapıldığına göre neler olabilir diye düşünmek gerekmiyor. Önemli olan bunlardan dersler alınıyor mu diye sormaktır. Tarihten ders alınsaydı tarih tekerrür etmezdi derler. Astrolojinin faydası nelerin başımıza geleceğini çok önceden göstermesidir. Bunlara karşı nasıl önlemler alınacağını bulmak da bilimin, sosyologların ve dincilerin görevidir.