GÜNCEL      ASTROLOJİ       KONULARI

 

Amy Winehouse  (Tıkla)

Nancy  Reagan  94  Yaşında  Öldü

Hızlı  Yaşa,  Genç  Öl

 

 

BİR  KATİL  HOROSKOPUNDAN   BİLİM   ADAMINA   YANIT

 

FİLMLERE  KONU   OLAN   CİNAYETİN   ASTROLOJİ    ÖYKÜSÜ

 

 

TV'de magazin programında Astrolog ile Bilim adamının karşılıklı ağız dalaşını izleyenden aldığım açıklamaya göre Astrolog oldukça sönük kalmış ! Bu konularda yapılan savaşların asla sonu gelmez. Bir tarafta geçmişi 5.000 yıldan öncelere dayanan okultizm objesi Sümer zamanında tablet üzerinde çizilen horoskoptan insanlığa  göz kırpar . Diğer tarafta ise inancın bile bir horoskop eseri olduğunun farkında olmayan Bilim Adamının katı tutumu göze çarpar. Bu karşılıklı mücadelenin ne ilk günüdür ne de son günü olacaktır !  Bilim adamının hata yaptığı nokta pek çok insan gibi astrolojiyi burçlardan ibaret sanmasıdır. Ağız dalaşı başladığında örneğin, Başak burcu ile Oğlak burcunun özellikleri arasında tutsak kalırlar. Oysa, Astroloji daha başka bir olaydır. Tüm insanları 12 parçaya bölen "kadim" hikaye olmaktan çok uzaktadır.

 

Horoskop insanın öncelikle kim olduğunu gösterir. Onun güçlü veya zayıf yanlarını bir bakışta görebiliriz. Bazıları hayatı boyunca sakin kalmaya ve davranmaya çalışırken bazıları kimsenin inanmayacağı akıl ve mantık  ötesi davranışlarda bulunur. Soğukkanlılık denen mizaç üsluplarından biri insani farklılıklardan biridir. Özellikle gözünü kırpmadan cinayet işleyen kişiyi uzun terapiler veya hukuk savaşlarında bile çözemeyen insanlık horoskop adı verilen bir taslak yardımıyla  suç potansiyelini görebilir. Bu durum bir uzvun varlığı veya saç rengi gibi somut ve fiziksel değildir. Ruhun çözümü gibi karmaşık ve gizemlidir. Ruhun resmini yapabilir misin diye soranlara bir horoskop göstermek gerekir !

 

Hollywood böyle gizemli konulara bulaşan filmler yapar. Örneğin "True Story" (Gerçek Hikaye) adıyla sinemalarda oynayan filmde, Christian Longo adlı kişinin 2001 yılında tüm ailesini katletmesi olayı farklı bir açıdan anlatılır. Michael Finkel  adlı gazetecinin karıştığı olay bir kitap yazma öyküsü gibi izlenir. Gazeteciyi Jonah Hill ve Longo'yu James Franco oynamıştır. Baştan sona kadar sürükleyici bir film olmuştur ama bunun nedeni hayatın gizemi sayılır. Karısını ve 3 çocuğunu gözünü kırpmadan öldüren Longo olaydan sonra Meksika'ya geçerek orada tanıştığı yabancı bir kadın ile yaşamaya başlamıştı. FBI tarafından bulunduktan sonra, 2003 yılında sonuçlanan davada ölüme mahkum edilmiştir. Longo, 23 Ocak 1974 günü Michigan'da dünyaya gelmiş. Aşağıda,  Longo'nun Vedic horoskopları verilmiştir.

 

BALIK

KOÇ

MARS

BOĞA

T.SATURN

İKİZLER

KETU

SATURN R

BALIK

GUNES

KOÇ

AY

VENUS

BOĞA

RAHU

İKİZLER

MERKUR

 

KOVA

T.MARS

 

VEDİC RASİ

 

23.01.1974

 

YENGEÇ

 

KOVA

 

 

VEDİC RASİ

YENGEÇ

OĞLAK

GÜN - VEN

AY-MERKUR

JUPITER

ASLAN

OĞLAK

 

AY

ASLAN

JUPITER

YAY

RAHU

AKREP

TERAZİ

BAŞAK

YAY

 

AKREP

SATURN

KETU

TERAZİ

BAŞAK

MARS

 

 

EVLİLİK  HAYATI  SORUMLULUKLARINDAN   KAÇIŞ

 

Christian Longo mahkemede soğukkanlı şekilde cinayetleri açıklamıştır. Otoritelerin genç erkek için ileri sürdüğü cinayetlerin nedeni evlilik hayatının ve ailenin sorumluluklarından kaçma duygusudur. Oregon'da bir köprüden buz gibi sulara attığı 2 çocuğunun ayaklarına içi taş dolu yastık kılıfları bağlamıştır. Bu kadar soğuk kanlı ve acımasız bir karakter nasıl ortaya çıkmıştır ?  Bu sorunun yanıtını Doğum horoskopu gayet net şekilde gösteriyor.

 

Vedic Rasi (Doğum) haritasında Kala Sarpa Yoga göze çarpıyor. Yaklaşık 35 yaşına kadar etkili olan zararlı Yoga insana zihinsel sorunlar ve ruhsal kaoslar yaşatır. Olay zamanında Longo 27 yaşında olduğundan Yoga etkisindeydi. Kısaca KSY olarak gösterilen ve Rahu-Ketu ekseni bir tarafında hapsedilen tüm gezegenlerin oluşturduğu Yoga, Ketu ucunda yerleşen Satürn nedeniyle daha zorludur. Natal Mars da en güçlü olduğu Koç burcundadır. Soğukkanlı şekilde cinayet işlemek ancak böyle bir horoskopla mümkün olabilir.

 

Rasi haritasında dikkat çeken başka bir yerleşim Oğlak burcunda stellium yapan 5 gezegen bulunmasıdır. Burada yerleşen tüm gezegenler zarar görerek bozulurlar. Güneş ve Ay beraberliği Amavasya adı verilen karanlık oluşturur. Jüpiter burada düşüştedir. Yükselen burcun bu derece hasar görmesi ortaya akıl almayacak cinayetler işleyecek bir ruh oluşturur.  Satürn Ekliptik ekseninde ve Ketu ile birliktedir. Oluşan enerjiler kişiyi bir din bağnazı yapar. Longo da hayatını kilise etkinlikleri yolundan kazanmıştır.

 

Eğer Longo astrolojiyi iyi bilen birisi tarafından incelenmiş olsaydı gerçek daha kolay ve çabuk ortaya çıkabilirdi. Cinayet zamanı olan 19 Aralık 2001 günü Rahu-Ketu Dasa yaşayan Longo, KSY yüzünden cinayet işlemeye en yakın noktada bulunuyordu.  Astrolojiyi magazin konusu olarak gören insanlar için öğretici bir olay sayılır !

 


 

 

 

 

HIZLI   YAŞA,   GENÇ   ÖL  !

 

 

Dünya şampiyonu Formula 1 pilotu Niki Lauda ile başka bir şampiyon James Hunt arasındaki çekişme filmlere bile konu olmuştur. Başından korkunç bir kaza geçen Lauda meslektaşının delice yaşam tarzını sıkça tenkit ederek evine düşkün olmasını önermektedir. Hızlı yaşam ve Play boy tarzının düşkünü olan Hunt genç sayılacak bir çağında, 45 yaşında vefat eder. Lauda onun arkasından "Hayatımda imrendiğim tek insandı.." diyerek düşüncesini açıklar. Aslında her iki yarışçının kaderini çizen hayata bakış farklılıkları değildi. Bu konuda son sözü horoskopları söyler ! Ölümle iç içe yaşayan insan ölümcül tehlikeleri atlatırken ne kadar şanslı derler ama beklenmedik bir zamanda ölmesi karşısında söylenen son söz şudur : "Hızlı yaşadı, genç öldü.."

 

Niki Lauda, 22 Şubat 1949 günü Viyana'da dünyaya gelmiştir. James Hunt 29 Ağustos 1947 günü Sutton'da dünyaya gelmiş ve 15 Haziran 1993 günü Londra'da kalp krizinden vefat etmiştir. Lauda, 1976 Alman Grand Prix yarışında korkunç bir kaza geçirmişti. Ölümden kıl payı kurtulmuştu. Aşağıdaki haritaları Lauda ve Hunt için kuruyoruz. Horoskoplarda  İlginç birer astroloji olgusunu göreceğiz.

 

BALIK

KOÇ

RAHU

BOĞA

İKİZLER

BALIK

KOÇ

BOĞA

İKİZLER

 

MARS

KOVA

GUNES

MARS

 

VEDİC RASİ

LAUDA

 

YENGEÇ

 

T.SATURN

KOVA

 

T.SATURN

 

VEDİC RASİ

HUNT

YENGEÇ

SATURN

OĞLAK

MERKUR

VENUS

ASLAN

SATURN

OĞLAK

 

AY

ASLAN

VENUS

GUNES MERKUR

YAY

AY

JUPITER

AKREP

TERAZİ

KETU

BAŞAK

YAY

 

AKREP

KETU

TERAZİ

JUPITER

BAŞAK

 

 

Burç  Değiştiren  Gezegenlerin  Çizdiği  Kader

 

Yukarıda gösterilen Vedic Rasi (Doğum) haritalarında çok ilginç iki "Burç Değiştiren Gezegen"  ortaya "Parivartana Yoga" çıkartıyor. Lauda'nın Rasi haritasında Satürn ile Güneş Parivartana Yoga yapıyor. Hunt'un Rasi haritasında ise Satürn ile Ay arasında Parivartana Yoga oluşuyor. Bu Yoga'nın kuvvetli ve zayıf olan tipleri vardır. Örneğin Güneş ile Jüpiter köşe ve üçgen evlerin yöneticisi olursa ortaya en kuvvetli Parivartana Yoga olan Maha Yoga" çıkar.

 

Parivartana Yoga olumlu ise  kişiye tanınmış bir kariyer, statü, başarı, maddi talih  ve hayatta yükselme verecektir. Bazı durumlarda Yoga oluşturan gezegenlere bağlı olarak zararlı tür ortaya çıkar. Örneğin, Satürn ve Ay arasında olan Yoga kişiye zevklerde aşırılıklar, karakter zaafları ve aniden gelen kayıplar verir. Hunt haritasında başka bir kurtarıcı enerji olmadığından hızlı yaşamış ve genç ölmüştür.

 

Lauda'nın Rasi haritasında Yay burcunda yerleşen Jüpiter Navamsa haritasında aynı burçta olduğundan "Vargottama" gücündedir. Ayrıca Ay ile birlikte en kuvvetli Yoga'lardan olan Gajakesekari Yoga çıkartmıştır. Dünya şampiyonluğunun ve büyük başarıların mimarıdır. Ancak bu haritada yer alan Satürn ve Güneş arasındaki Yoga zararlı olup beklenmedik bir zamanda büyük bir kazaya neden olmuştur. Kazanın olma zamanında T.Satürn Yengeç burcunda ve natal Ay'a göre 8.evdedir. Bu durum Ashtama Satürn adı verilen olumsuz zamanı gösterir. Hastalık veya kaza işaretidir. Hunt'un ölüm zamanında T.Satürn Kova burcundadır. ve natal Ay'a göre Sadesati yaşamaktadır. Hayatın zor zamanıdır.

 

Sonuç olarak hızlı yaşayan ve genç ölen Hunt yaşam tarzını özgür iradesi ile seçmemiştir. Bu hayat onun kaderidir. Hunt'un Rasi haritasında göze çarpan Gajakesekari Yoga ona başarılar vermiş ama kötü sondan kurtaramamıştır.  Çünkü Ay ile Satürn arasında görünüm ve zararlı Yoga vardır.

 


 

NANCY  REAGAN  94  YAŞINDA  ÖLDÜ

 

 

ABD 40. Başkanı Ronald Reagan'ın eşi Nancy Reagan eşinin kaybından 12 yıl sonra pazar günü hayata gözlerini kapattı. Öldüğünde 94 yaşındaydı ve eşi de oldukça uzun bir hayat yaşamıştı. Nancy Reagan 6 Temmuz 1921 günü New York'ta dünyaya gelmiş. Hollywood yıldızlarından birisi olarak eşi gibi parlak bir kariyeri vardı. 04.03.1952 günü evlenmişler ve 52 yıl gibi uzun bir evlilik hayatları olmuştu. Ronald Reagon 20 Ocak 1981 tarihinde ABD 40.Başkanı olarak göreve başlayınca Nancy Reagan ABD "First Lady" si olarak Beyaz Saray'da popüler bir kişi olmuştu. Bu durum 1989 yılına kadar devam etmiştir.

 

Nancy doğumundan sonra babasının evi terk etmesi ve annesi olan sanatçı Edith Luckett'in bir beyin cerrahı ile evlenmesine kadar akrabalarının yanında kalmıştı. Annesinin evlenmesi onun hayatına da düzen ve mutluluk getirdi. Üvey babasını öz babası olarak kabul etti. Başarılı eğitim yıllarının ardından Hollywood sanatçısı olarak dünyaya açılan pencereden hem şöhret hem de büyük paralar kazandı. Uzun bir evlilik yaptığı adamla aşk dolu evlilik hayatını paylaştı. İki çocuk sahibi oldu ve öldüğünde de 94 yaşındaydı. Nereden bakarsak bakalım parlak bir hayat karşımıza çıkıyor. Aşağıda Nancy Reagan için Vedic horokoplarını veriyoruz.

 

BALIK

9.Ev

KOÇ

10.Ev

KETU

BOĞA

11.Ev

VENUS

İKİZLER

12.Ev

MARS

GÜNES

MERKUR

BALIK

MARS

KOÇ

KETU

GUNES

BOĞA

MERKUR

İKİZLER

KOVA

8.Ev

 

VEDİC

 

RASİ

YENGEÇ

1.Ev

AY

KOVA

VENUS

 

VEDİC

 

NAVAMSA

YENGEÇ

OĞLAK

7.Ev

ASLAN

2.Ev

JUPITER

SATURN

OĞLAK

ASLAN

YAY

6Ev

AKREP

5.Ev

TERAZİ

4.Ev

RAHU

BAŞAK

3.Ev

YAY

SATURN

 

AKREP

TERAZİ

RAHU

JUPITER

BAŞAK

AY
 

 

Vargottama  Gezegenlerin Işıkları

 

 

Rasi ve Navamsa haritasındaki gezegen yerleşimleri bize kestirmeden hayatın genel özelliklerini gösteriyor. Doğum saatini Ay Yükselen (Chandra Lagna) olarak kullanıyoruz. Buna göre Yengeç burcu Yükselen Burç oluyor. Burada yerleşen AY bize annesinin başarılı ve etkili bir kişi olduğunu gösteriyor. Ayrıca Ay yerleşiminin kuvvetli olması  hayat boyu süren duygusal mutluluğu yansıtıyor. Aslan burcundaki Jüpiter-Satürn kavuşumu da hayat boyu bir manken gibi bedene sahip olmasını açıklıyor. Daima ince ve gösterişli bir bedeni olmuştu. Kendi yönettiği Boğa burcunda yerleşen aşk ve evlilik temsilcisi VENÜS başarılı evlilik hayatını ve duygusal mutluluğunu gösteriyor. Kendi yönettiği İkizler burcunda yerleşen Merkür akıllı ve yetenekli olmasını açıklıyor. Rasi haritasında kendi burçlarında yerleşen 3 gezegen başarının şifresini veriyor.

 

Tüm güzel horoskop işaretlerine karşın 94 yaşına kadar süren uzun bir hayat ve pek çok alanda ön planda geçen hayatın en açık şekilde göstergesi Rasi ve Navamsa haritalarında aynı burçlarda yerleşen Ay Düğümlerinin (Rahu-Ketu) "Vargottama" ortaya çıkartmalarıdır. Böylece Ay Düğümleri haritada büyük bir güç kazanır. Ay Düğümleri Vargottama olan harita kişiye uzun bir hayat, başarı ve seçkinlik verir.

 

Nancy'nin eşi Ronald'ın haritasında da Ay Düğümleri Koç-Terazi ekseninde yerleşmiştir ve Vargottama yerleşime sahiptir. Ayrıca Ronald ile Nancy'in Rasi haritasında Ay Düğümleri (Rahu-Ketu) aynı evlerde yerleşerek ortaya "Karmik eş" işareti vermektedir. Bu kadar uzun ve mutlu evlilik hayatının en önemli işareti budur.

Hayatta hiç bir şey rastlantı değildir. Karmik düzeyde bir yanıtı vardır !

 


 

 

 

Amy  Winehouse

 

 

Amy Winehouse'un hayatını anlatan belgesel  film gerçekten bir sinema  şöleni olmuş.  Filmi izleyen bir gazete yazarı şu satırları kaleme almış : "Amy Winehouse'u kim öldürdü ?" Başlığı altındaki yazıda şunları açıklıyor : “Amy” belgeselini izledim ve sinemadan çıkar çıkmaz kendime başlıktaki soruyu sordum. Çünkü Amy Winehouse ölmedi, resmen adım adım ölüme gönderildi."

 

Müzik severler için unutulmayan dünya çapında  bir sanatçı olan genç kadın, 14 Eylül 1983 günü Londra'da dünyaya gelmiş. 23 Temmuz 2011 günü  Londra'da hayatını kaybettiğinde 27 yaşındaydı. Belgesel film de yansıtıldığı gibi hayatı müzik açısından büyük başarılarla doluydu ama madde bağımlılığı ve ruh sağlığı sorunları vardı. Ölüm nedeni olarak alkol zehirlenmesi öne sürülmüştü. Belgesel eserde yakınlarından birisi yatağında uyuyor gibi yatıyordu. Belli ki kalbi durmuştu diyor. Kalp sorunu olan insanın horoskopuna yansıyan güçlü işaretler olur. Oysa, Amy'nin Vedic horoskopu gerçekten zehirlendiğini çok net olarak gösteriyor. Bu konuyu astroloji olayı olarak ele almamızın nedeni hala bilim olarak anlaşılmamakta ısrar edilmesidir. Yukarıda açıklamasını verdiğimiz gazeteci kişi bile onun başka birileri tarafından ölüme sürüklendiğini düşünmektedir. Oysa, yaşadığı hayatta hatalar yaparken çevresindeki insanlar oyunun figüranlarıdır. Dekorlar ve eserin sonu çok önceden hazırlanmıştır. Bunu değiştirecek bir güç yeryüzünde mevcut değildir.

 

İnsanlar hayatımızın değişmez kurgusuna kader diyerek geçiştiriyorlar. Sonra da şöyle olsaydı, bunları yapmasaydı ölmeyecekti diye görüş ileri sürüyorlar !  Doğum horoskopu hayatın tüm olaylarını, başarıları, düşüşleri, zayıflıkları ve yaşam tarzını gösteriyor. Belgesel filmde bir sahnede onunla seks yapmış olan bir erkek arkadaşı şunları açıklıyor : "Durmadan neden erkekler ile yattığını sordum. Sevişirken davranışının bir erkek gibi olduğunu söyledim". Böyle bir tarza ve kişiliğe sahip olduğunu horoskoptan görebiliyoruz. Astroloji'nin mistik yanlarına gözleri kapamak ve olayı günlük fallara indirgemek müthiş yanlış bir şey. Bunun doğrusunun ne olduğunu hayat durmadan gösteriyor ama anlayacak yetenek ve bilgi sahibi olmak çok önemli.

Aşağıda Amy Winehouse'nin Vedic horoskoplarında göze hemen çarpan mistik noktaları göreceğiz.

 

BALIK

11.Ev

KOÇ

12.Ev

BOĞA

Yük.Burç

1.Ev

RAHU

T.MARS

İKİZLER

2.Ev

BALIK

MARS

VENUS

KETU

KOÇ

BOĞA

İKİZLER

AY

KOVA

10.Ev

 

VEDİC

 

RASİ

YENGEÇ

3.Ev

MARS

VENUS R

KOVA

 

VEDİC

 

NAVAMSA

YENGEÇ

OĞLAK

9.Ev

ASLAN

4.Ev

GUNES

MERKUR R

OĞLAK

ASLAN

Yük.Burç

YAY

8.Ev

AY

AKREP

7.Ev

JUPITER

KETU

TERAZİ

6.Ev

SATURN

BAŞAK

5.Ev

T.SATURN

YAY

GUNES
MERKUR
SATURN

AKREP

TERAZİ

JUPITER

BAŞAK
RAHU

 

Sadece  Başarı  Mutluluk  Anahtarı  Değildir

 

 

Amy'nin Vedic horoskoplarını yukarıda verdik. Batı tipi (Placidius) horoskopunda  Aslan burcunda yerleşen geri Venüs ile Mars kavuşumu cinsel meylini gösteriyor. Bu bir libido işaretidir. Aşırı cinsel arzuların göstergesidir. Gezegenlerin  erkek aslan burcunda yerleşimi ise neden erkek gibi  cinsel tarzı olduğunu belirtiyor. Aslında bir kadın için aslan burcunda Venüs yerleşimi aşk hayatı güzel bir kozmik olay sayılmaz.

 

Rasi (Doğum) horoskopunda 8.evde yerleşen AY kronik sağlık sorunlarını gösterir. 8.Ev (Yay) erkek burç olduğundan Ay yerleşimi hayatın kısa olacağını açıklar. 8.Ev yönetici gezegeni Jüpiter 7.evde KETU ile birlikte Ekliptik ekseninde yerleşmiştir. Yükselen Burç (Boğa) ile görünüm yaptığından sağlığa zarar verecek maddi bağımlılıkları açıklıyor. Ketu zehirlenmeleri yönetir. Hayatın kısa olacağını ve ölümün Ay yerleşimi ile insanların ilgisini çekecek bir olay oluşturacağını görüyoruz. Ay aynı zamanda 3.Ev (Yengeç) yöneticisi olduğundan sağlık bozukluğunun sesine zarar vereceği görülüyor. Bu konuda konuşmayı yöneten 2.ev (İkizler) yöneticisi Merkür'ün geri (Retro) olması da etkilidir.

 

Amy'nin ölüm tarihinde transit Satürn Başak burcunda ve T.Mars Boğa burcundadır. T.Satürn natal Ay'a göre 10.evde "Kandaka Satürn" sürecini belirtiyor. Zararlı bir periyot olur. Kalbi yöneten Güneş kendi burcunda (Aslan) yerleşmiş ve kuvvetlidir. Zaten belgeseldeki baba-kız yakınlığı Güneş gücünü vurguluyor. Bu şekilde yerleşen Güneş kalp hastalığı vermez. Ancak Güneş geri (retro) iki gezegen arasında sıkıştırılmış olduğundan  önemli sağlık sorunları olduğunda zararlı etkilenir ve hayatı sonlandırır.

 

Rasi haritası Amy için hayatının tüm olaylarını yöneten ve yansıtan kozmik işaretlerle doludur. Örneğin 7.evde yerleşen Jüpiter zararlı 8.ev yöneticisi olduğundan mutsuz ve son derece zararlı bir evlilik vermiştir. Kronik sağlık sorunlarının başlama nedenidir. Maddi bağımlılık meylini körüklemiştir. Ay düğümlerinde yerleşen gezegenler ve evler büyük zarar görürler.  9.ev ve 10.ev yönetici gezegeni olarak "Yogakaraka" gücündeki Satürn ayrıca yükselim burcu olan Terazi 'de yerleşmiştir. Böyle bir yerleşim başarılı kariyeri belirtiyor.  Hayatın olayları ve zamanlaması konusunda burada tüm kozmik işaretleri açıklamaya kalkışsak sayfalar dolusu yazı ortaya çıkacaktır. Sonuç olarak Amy Winehouse'un ölüm  nedeni horoskopunda açık olarak gözüküyor. Nasıl bir hayat yaşayacağını anlıyoruz. Onu kim öldürdü diye sormak hayatın gizemini anlamamak demektir !