ASTRO NUMEROLOJİ         2019         ANALİZLERİ

 

Astro-numeroloji  uzmanı    Astrolog  Özlem SÜGEN

1

2

3

4

5

6

7

8

9

11/2

22/4

          

 

            Astroloji horoskop taslağı üzerindeki işaretler ve yerleşimlerle bizi tanıtan ve geleceği açıklayan bir lisana sahiptir.  Her burcun ifade edildiği sayısal bir anlamı ve açıkladığı bir gelecek olduğu gibi bunları ifade eden tarza veya yola Astro numeroloji adı verilir. Örneğin doğum tarihinden çıkartılan bir sayı kişiye özel olarak yaşanan yıldaki kader sayısını belirler ve sadece bu kişiye özgü olacakları tanımlar.

 

Adımızın  her harfinin  karşılığı  bulunan bir sayı vardır. Bu sayıların toplamı sahip olduğumuz kişilik özelliklerini gösterir. Doğum tarihimizden derlenen sayı kümesi de geleceğimizle ilgili açıklamalar yapar.

 

Kişilik Yılı

 

          Doğduğumuz gün ve ay sayısı ile içinde bulunduğumuz yıl sayısı toplanınca “Kişilik Yıl sayısını”  elde ederiz.   11 Mayıs 1973 tarihinde dünyaya gelen kişi için 2019 yılında geçerli olacak Kişilik sayısı şöyle bulunur :

 

         2019 Yılı için Kişilik Sayısı = 1+1+5+2+0+1+9 = 19 = 1 + 9 = 10 = 1  bulunur.

 

         Hesaplama sonunda bulunan 11, 22, 33 ve 44 değişmez sayılardır. Aynı kalırlar. Bunun dışındaki sayılar çift iseler toplanarak tek sayıya indirilir.   Örneğin, 19 Mart'ta doğan kişinin 2019 yılı için:

 

        2019 Kişilik yılı = 1+9+3+2+0+1+9= 25 = 2 + 5 = 7   bulunur.

 

 

          Burçlara göre  numerolojik açıklamalar burcun yönetici  gezegenin temsil ettiği sayı temel alınarak yapılır. Aşağıda  2019 yılı için yıl kişilik sayılarına göre astro- numerolojik açıklamalar verilmiştir. Size  veya eşinize ait ait yıl kişilik sayınızı bularak yorumu okuyunuz. İstenen numaraya ulaşmak için yukarıda verilen sayılardan birini tıklayın.

 

 

Numeroloji Sayısı: 1

 

        Zodyak burçlarının beşincisi  olan Aslan burcu için Astro numeroloji’de “1” sayısı uygun görülür ve yeni fırsatları, yeni başlangıçları  temsil eden bir sayıdır.

 

        Şifresi:  Yeni başlangıçlar, agresiflik, yeni kariyer, yeni yerleşim, engelleri geçmek. Hayat yeni dokuz senelik döneme başlamaktadır, yeni fırsatlar, özgürlük, kendine güven ve itimat, enerji.

 

       Tarot Şifresi: Buyucu: Hareket, eylem, bilinçli farkındalık, Konsantrasyon, Hareket ve eylem senesi, potansiyelinizin belirtisi, planların gerçekleşmesi, ruhsal yeteneklerin kullanılması. Buyucu zeka, becerirlik, özgüven ve hayati faal olarak geliştirme yeteneğini simgeler.

 

        Geçmişin izlerini silebilir ve bu yeni donemin etkileri altında yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.Yeni deneyimler ve yeni arkadaşlar simdi yolunuzun üstündedir. Öyle ise geçmişin tüm negatif etkilerini silip atin ve yeni bir ruh ile hayata başlamaya hazırlanın. Bu sayıda kararsızlığa son verin çünkü olduğunuz yerde durmak ve bir şey yapmadan beklemek sizi zorlayacaktır. Planlarınızı bir an önce yapmayı unutmayın ve sonraki doğum gününüze kadar adımlarınızı atin.

 

         Dönemin ilk yılı olan birinci sembolik olarak hayatın yeni başlangıçlarını temsil eder. Bu yıl yeni bir yön ve fırsatlar getirecektir. Size tuttuğunuz veya kendinize seçtiğiniz yolda ilerlerken gereken enerji ve kendine güven duygusu verecektir. Bu yıl doğumları ağustos ve Nisanda olanlar ile tarihleri her hangi bir ayın 1.,10., 19. ve 28. olanlar için çok önemli olmaya adaydır.

 

         Yeni bir işe veya projeye güvenle başlayabilirsiniz. Birinci yılda başlanan bir iş veya proje dokuz yıllık bir sürecin içinde gelişecektir. Kişilik gelişmesi için çok güçlü bir yıldır fakat, kararlarınızda ve girişimlerinizde inisiyatif sahibi olmalısınız. Geçecek süre kararlılığınızı ve cesaretinizi deneyimden geçirecektir. Ne yapacak güce sahip olduğunuzu ispat etmelisiniz. Geçmişte olan izleri silmeye ve yolunuzda ilerlemek için bir yol dönemecinde olduğunuzu unutmayın.

 

         Korku duymak size fırsatları kaçırtabilir. Bu fırsatlar ise ancak sonraki dokuz yıllık sürecin bitiminde tekrar geri gelebilir.

 

         Aşk-Arkadaşlık-İlişkiler

 

         Sakın “evetçi” birisi olmayın ve sessiz kalarak acı çekmeyin. Eğer olanların doğru olmadığını hissediyorsanız bunu açıklamaktan çekinmeyin. Ölmüş ilişkileri – ki bu sizin boşuna enerji kaybetmenize neden olur- bitirmekten çekinmeyin. Kişisel ve profesyonel yaşantınızda otoritelerle ve bu mevkideki kimselerle olumlu ilişkiler kurmak size başarı getirecektir.

        Hayatinize yeni bir insanin girmesi veya devam eden ilişkinizde yeni başlangıçlar olması kaçınılmazdır.Özellikle Aslan, koç ve Kova bucundan olanlarla ilişkiler daha kolay yürüyecektir. Evlilik gibi geleneksel bir bağ içinde ikinci bir romans veya balayı için enerji yenilenmesine ihtiyacınız olacaktır. Bu dönemde Ağustos, Nisan, Şubat ayında 1, 4 ve 9. günlerinde doğanlar ile olumlu ilişkiler kurulabilir. Size çekicilik verecek renkler sarı, tunç, portakal, altın ve kahve renkleridir. Siyah ve griden sakınmalısınız. Kehribar şans getirecektir. Romantik yaşam Ocak, Mayıs, Ekim ve Kasım aylarında alevlenecektir.

 

       Kariyer

 

        Amacınızın sağlamlığı ve düşünce berraklığı gerekmektedir. Eğer kişiliğinizi ortaya koymakta kendinize güven duyarsanız maddi başarılara kavuşmak için çeşitli fırsatlar bulacaksınız. Eğer bir fasıla vermek ve yeni bir işe girişmek istiyorsanız zaman en iyi zamandır. Sonucu almak için sıkı ve yoğun çalışmalısınız. Yeni her hangi bir işi veya olayı başlatmak için Pazartesi ve Salı günleri idealdir. İş değiştirmek için Nisan, Mayıs ve Temmuz ile Eylül olumlu sayılır.

 

       Yolculuk

 

         Yeni, farklı, alışık olmadığınız, serüvenci ve heyecanlı yerlere yolculuklar olacaktır. Bu yıl rutin tatiller değiştirilmelidir. Tatile çıkmak için Ocak, Nisan, Eylül, Ekim olumlu zamanlardır.

 

        Sağlık

 

         Kalp, akciğerler, gözler ve düzensiz kan dolaşımı yüzünden sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Bu yıla sağlığınızı bir denetimden geçirip başlamanız faydalı olacaktır. Zira çok yoğun ve aktif olacağınız günlerde buna zaman bulmak zorlaşabilir. Zararlı alışkanlıklarınızı terk etmeli ve vücudunuzu zinde ve enerjik tutmak için jimnastik yapmalısınız. Ailenizin veya sevdiğiniz kişinin sağlığı Mart ve Mayıs ayında sizi kaygılandırabilir. Ağustos ise gergin geçebilir.

 

          Hint kutsal kaynakları 1 kişilik yılındaki insanların 2, 3 veya 9 doğum sayılı insanlarla veya 2, 3 veya 9 kişilik yılındaki insanlarla dostluk  kurabileceğini açıklamaktadır. Buna karşılık 4, 6 veya 8 kader sayısı ile 4,6, veya 8 yıl sayısı olanlarla anlaşmak zor olacaktır. Ayrıca 5 kader  sayısı veya 5 yıl sayısı olanlarla ilişkilerde zararlı veya faydalı etkiler görülmeyecektir.

 

Numeroloji Sayısı: 2

 

          Zodyak burçlarının dördüncüsü  olan Yengeç burcu için Astronumeroloji’de “2” sayısı uygun görülür ve aldanmaları, durgunluğu, pasifliği temsil eden bir sayıdır.

 

        Şifresi:   İşbirliği,   Ortaklıklar,   Eylemlerde ve girişimlerde yavaşlama, Aldanmalar, Durgunluk, Materyalizm (maddilik),  Diplomasi,  Nezaket ve Anlayış, İşbirliği, Arkadaşlık, Eşlik ve Takım çalışması

 

         Tarot Şifresi: Azize :  Eylemsizlik,  Bilinçsiz  farkındalık, Herhangi bir  ilişkiden geri çekilmek veya ayrılmak,Sakin ve pasif olmak. Azizenin aydınlık yönü sabrın,  anlayışın, hoşgörünün, iyiliğin ve affetmeye hazır olmanın habercisidir.

 

          2 Sayısı dişil olup kadını simgeler ve bu nedenle oldukça duygusal ve sezgiseldir. 2 Sayısında  basarili olmak için işbirlikleri en iyi  yöntemdir. Bu nedenle başkaları ile çalışmak ve uyum ruhunu kazanmak önemlidir. Olumsuz tarafına gelince, bu sayıda  karsınıza yalanları mükemmel  bir tablo içinde gerçek gibi sunacak birisi kolayca çıkabilir. Sene doğal  olarak dişildir, amaçlarla doludur ve olumlu günü pazartesidir.

 

          Çok büyük bir değişiklik veya maddi yatırım planları yapmayın. Çünkü ekilen tohumlar çimlenme aşamasındadır. Anlayış, sabır ve takım çalışmasına odaklanılmıştır. Bu süreç içinde başka bir kente taşınabilirsiniz. İsteklerinize zor kullanarak değil ama diploması ile ulaşabilirsiniz. Uyumsuzluk ayrılma ile sonuçlanabilir. Yıl sonunda hareketlilik ile hareketsizlik arasındaki farkı anlayacaksınız. Bu yıl Mayıs ve Temmuz ayında ve de 2, 11, 20, 20. günlerde doğanlar için önemli olacaktır.

 

        Aşk – Arkadaşlık – İlişkiler

 

         Arkadaşlık, ilişki ve eşlik gerekli olacaktır ama, takım çalışması en faydalı sonucu getirecektir. Karşı cins hayatınızda çok önemli roller oynayacaktır. Başkaları ile ruhsal gelişme de deneyimler verecektir. Kendinizi başkalarının gördüğü şekilde düşünün ve gücünüz kadar zayıflığınızı da değerlendirin. Şubat ve Mart içinde duygusal sarsıntılar ve karmaşık sorunlar gündeme gelecektir. Size saygı duyulması konusunda başkalarının şüphe duymasını engellemelisiniz.

        Astrolojik olarak Yengeç, Boğa ve Terazi burçları ile ilişkiler kolay yürüyecektir. Nişanlanma, evlilik veya çocuk doğumu sizin veya size yakın olanların sevinecekleri olaylar arasındadır. Romantik ve duygusal portrenizin en fazla Nisan ve Eylülde parlaması beklenmelidir. Krem, yeşil, beyaz ve tarçın renkleri talih getirecektir. Eflatun ve kırmızıdan sakının. Eğlence ve uyum için gümüş içinde bir inci takınabilirsiniz.

 

       Kariyer  

 

        Acele veya sert davranmayın. Bu şekilde ortaklık işlerinde sorunlar ve anlaşmazlıklar çıkabilir. Dövüşmek yerine anlayış ve diplomasi ile yaklaşarak çözümler bulabilirsiniz. Soğuk davranmak ve bencil olmak mutsuzluğun nedenleri olacaktır. Sabırlı olun, sevecen ve merhametli davranın ve başkalarına tolerans gösterin. Sorumluluk alacağınız projeler önünüze çıkabilir. İlerlemek istiyorsanız kabul edin. Verimli olmak için Pazartesi ve Cuma günlerini seçin. Mart, Ağustos ve Aralık da başarılı olabilirsiniz.

 

        Yolculuk

 

      Genel olarak geçici yolculuklar sizi çekecektir. Kısa deniz yolculukları faydalı olacaktır. Ağustos ve Aralık arasında coğrafi yer değişimleri yapabilirsiniz.

 

        Sağlık

 

         Mide ve sindirim sorunları beklenebilir. Lenfatik, göğüs, yumurtalık ve sinir sistemi Ay kontrol unda olduğundan sağlık sorunları verebilir. Ayrıca aşırı kilo alma sorunlarına karşı da dikkatli olmalısınız. Aşırı çalışma ve sinir yorgunlukları Şubat, Nisan, Temmuz ve Kasımda sizi zorlayabilir. Uyumlu, barışçı ve ılımlı ortamlarda bulunmaya gayret gösterin.

 

        Hint kutsal kaynakları 2 kişilik yılındaki insanların 1, veya 3 doğum sayılı insanlarla veya 1, veya 3 kişilik yılındaki insanlarla dostluk kurabileceğini açıklamaktadır. Buna karşılık 5, veya 4 kader sayısı ile  4, veya 5 yıl sayısı olanlarla anlaşmak zor olacaktır. Ayrıca 6,8 veya 9 kader  sayısı veya 6,8 veya 9 yıl sayısı olanlarla ilişkilerde zararlı veya faydalı etkiler görülmeyecektir.

 

Numeroloji Sayısı: 3

 

          Zodyak burçlarının dokuzuncusu  olan Yay burcu için Astronumeroloji’de “3” sayısı uygun görülür ve eğitim, teknik basarılar, uzun yolculuklar, evin dışındaki faaliyetler, verimlilik için şifre olacak bir sayıdır.

 

          Şifresi:  Faaliyet, Etkinlik  Meşguliyet,  İlerleme,  Gergin enerji, Uykusuz geceler, Düşünmeden davranma hataları, Pişmanlık duyulan davranışlar, Kafa karışıklığı,  Eğitim,Teknik basariler. Büyüme, İyimserlik, Yaratıcılık ve Kendini ispatlama.

 

Tarot Şifresi: Kadın Hükümdar: Bolluk, Bereket, Ödüller, Doğa ile bağlantılar, Dünyaya bağımlılık, Evin dışındaki faaliyetler, Verimlilik. Bu kart canlılığın, verimliliğin, gelişmenin ve yeniden doğusun kartıdır.Yeniden doğusun getireceği zorluklara da katlanmamız gerektiğini gösterir.

 

Numeroloji sayısı 3’ün  yönetici gezegeni Jüpiter olup büyüme, genişleme ve talih gezegenidir. Dostlarınız size ne zaman ihtiyacınız olursa öğütlerde bulunacak ve sorunla karşılaşınca de sizi destekleyecektir. Eski dostlukları geliştirmek ve yeni dostluklar kurmak için bu sene olağanüstü bir süreçtir. Uzun yolculuklar bereketlidir. Düşünce ürünleri, felsefe ve zamanı olumlu geçirmek 3 kişilik  senesinin verimli tarafıdır. Bu sayının olumsuz tarafında kafa karışıklığının neden olacağı kararsızlık ve yasamın olaylarına yon verememek göze çarpacaktır. Hangi isi kabul edeyim? Hangi yöne doğru ilerleyeyim? Bunu yapmak istiyor muyum ? gibi sorular sizin kafanızı karıştırabilir. Bütün bunlar 3 sayısının kararsızlık tabiatıdır.

 

 

         İleriye dönük en olumlu adımınızı atmalı ve ufkunuzu genişletmelisiniz. Fiziksel, duygusal ve ruhsal yönden kendinizi ispatlama ve büyüme zamanıdır. Sanatkarlık hünerlerinizi kullanmanız ve toplum ilişkilerinde başarınız yılın mutluluk anahtarı olacaktır. Toplumu sanatkar ve yaratıcı yanlarınızı aktarmanız veya göstermeniz için müzik, dans, yazım ve çizim alanlarındaki yeteneklerinizi kullanmak için yollar denemelisiniz.

 

        İyimserliğinizi gösterecek konuşmalar ve tavırlar kullanarak en yararlı ve olumlu kelimeleri ve hareketleri denemelisiniz. Aylardan Mart ve Aralıkta ve günlerden 3, 12, 21 ve 30.da doğanlar için en önemli yıl olacaktır. Size mutluluk ve eğlence verecek olanakları sağlamak için vizyonunuzu zaman zaman genişletmeniz gerekecektir. Eğer yeteneklerinizi yaratıcılıkta kullanırsanız ve akıntıya karşı kürek çekmekte ısrar etmezseniz en mutlu yılınız olacaktır. Sizin için  talihli bir süreçtir. Bu nedenle favori sayılarınız üzerinde hiç olmazsa küçük miktarda şans oyunları oynamayı deneyin. 3 verim ve bereket sayısı olduğundan, bir çocuk doğumda olabilir.

 

       Aşk-Arkadaşlık-İlişikler

 

         Romantik yaşam ciddi ilişkilerden fazla mutluluk ve eğlence arayışına ve flört ilişkilerine dönük olacaktır. Herkese karşı çekici görünecek ve özellikle genç ve neşe dolu insanlar tarafından beğenileceksiniz. Arkadaşlık ilişkileri de önemlidir ve size canlılık, eğlence ve dostluk verecektir. Daha sosyal ve toplumcu olmanızı sağlayacaktır.

 

        Güneş parıltılarını, itimat ve inanç duygularını saçtığınızı göreceksiniz. Bu arada dedikodu yapmaktan uzak durmalı ve sağduyunuzu kullanmalısınız. Sevdiğiniz insana düşünce projelerinizi açmalı ve özellikle Mart, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında onun yardımını istemelisiniz.

Size talih verecek renkler leylak, eflatun ve mor renkleridir. Yeşil, Gri ve kahverenginden uzak durmaya çalışın. Taşlardan ametisti deneyin.

 

       Kariyer

 

        Pratik fikirleri ve yaratıcılığınızı kullanacaksınız. Olayların gelişim göstermesi Şubat, Mart ve Haziran aylarındadır. Temmuz yeni yönler getirecektir ve Eylül ayında gerçekleştirmek istediklerinize dostlarınız yardımcı olacağından talihli bir aydır. Dışa yansımanız oldukça toplumcu ve parlaktır. Böylece kişilik gelişiminiz yükselmektedir. Sorumluluklarınızda vicdanlı olmaya çalışın. Perşembe ve Cuma günleri kariyer açısından olumlu günlerdir. İş alanında terfi veya ödül kazanmak mümkündür. Belirli bir ilerleme de elde edilecektir.

 

       Yolculuk

 

         Bu yıl içinde yolculuklar başarılı ve talihlidir. Özellikle yabancı ülkelere yolculuklar yapılacaktır. Sevdiğiniz insan ile birlikte eğlenceli ve güzel yolculuklar yapacağınız zamanlar Şubat, Haziran,Temmuz ve Kasım içindedir.

 

       Sağlık

 

        Karaciğer sorunlarından ve aşırı şişmanlama meylinden korunmalısınız. Sinir sisteminize gelecek aşırı yüklere karşı da dikkatli olun. Yoğun ve çok çalışma da sizin için dikkat çeken özelliktir. İş alanlarında aşırı efor harcamaktan doğacak sorunlar Ocak, Mart, Haziran ve Ekim aylarında çoğalmaktadır. Kendinize düşkünlük isinizi etkilemez ama fazla kilo alabilirsiniz.

        Hint kutsal kaynakları 3 kişilik yılındaki insanların 1, 2 veya 9 doğum sayılı insanlarla veya 1, 2 veya 9 kişilik yılındaki insanlarla dostluk kurabileceğini açıklamaktadır. Buna karşılık 5, veya 6 kader sayısı ile, 5 veya 6 yıl sayısı olanlarla anlaşmak zor olacaktır. Ayrıca 8 veya 4 kader   sayısı veya 8 veya 4 yıl sayısı olanlarla ilişkilerde zararlı veya faydalı etkiler görülmeyecektir.

 

Numeroloji Sayısı: 4

 

         Zodyak burçlarının altıncısı  olan Başak  burcu için Astronumeroloji’de “4” sayısı uygun görülür ve düzeni, pratikliği, sağlığı, temizliği ve titizliği  temsil eden bir sayıdır.

 

         Şifresi: Yoğun çalışma ve para kazanma,  Yuva ve Ev,  Gerginlik, Engeller ve hüsranlar, Sağlık, Yorgunluk, Parada cimrilik, Pratik çözümcülük ihtiyacı, Yürütümdeki ilerlemeler, organizasyon,  Sabır, Pratiklik, Kurumlar, İş.

           

        Tarot Şifresi: Hükümdar  : Organizasyon,  Entellektuellik uygulaması, Planları yürütmek, Sert bir perhizcilik.Hükümdar ; düzenliliğe olan düşkünlüğümüzü, bilinçliğimizi, disiplinimizi,sorumluluk duygumuzu ve kurallara aşırı bağlılığımızı gösterir.

 

         4 numeroloji sayısı ilişkilerinize gerginlik katabilir. İsinizi zor veya taşınamaz yapabilir. Hayati hüsran ve engellerle doldurup sizi limitlenmis  bir hayat dairesinde yaşatabilir. Hayata çok değişik yollardan bakacaksınız. Daha olgunlaşan ve sorumluluk kapsayan bir tarz sahibi olacaksınız. 4 Sayısı yoğun ve yorucu çalışmaları gösterir. Bunların başarılması sizin göstereceğiniz aşırı efora bağlıdır. Ne yaparsanız yapın, üzerinize aldığın islerde pratik davranmaya caba gösterir. Önce amaçlarınızı ve hedefinizi belirleyin. Sonra da düşüncelerinizi gerçekleştirin.

 

          Dengeli bir yıldır. Sabırlı olunduğu, gerçekçi davranıldığı ve fikirlerin pratik uygulamaları seçildiğinde gelecek için ev ve iş hayatında sağlam temeller atılabilir. Kişisel ve profesyonel ihtiyaçlarınızı belirleyen programda bir ilerleme planınız olmalıdır. Aksi halde hiçbir şey zamanında gerçekleşemez. Plansız ilerlemelerde bazen her dakika için daha fazla enerji harcanması gerekebilir. Her kademede kendinizi sınırlanmış hissedebilirsiniz. Hayatın gelecek için sağlam bir bina inşa etmekte size bir şans verdiğini kabul etmeli ve neyi ne zaman, nasıl, kiminle ve hangi şartlarda nasıl yapacağınızı planlamalısınız. Geçen yılın filizlenen ve serpilen fikirleri bu sene sabitleştirilmeli ve sağlamlaştırılmalıdır. Hayat sizi yaşamın maddi gerçekleri ve gereksinimleri ile yüzleştirmektedir. Bu nedenle kendinizi uzun süreli sağlama alacak planları uygulamalısınız. Çalışma ve iş hayatınızda kumanda, sistem, yönetim ve uygulama büyük önem taşıyacaktır. Tutumlu, etkin ve disiplinli olmanız ve sadece talihinizin yardımına güvenmemeniz gerekmektedir. Dengenizi koruyun ve kendinize güvenin. Bu yıl Şubat, Ağustos ve Haziran ayında ve ayın 4, 13, 22 ve 31 günlerinde doğanlar için önemli olacaktır.

 

        Aşk-Arkadaşlık-İlişkiler

 

         Bu sene ilginç, eksantrik ve alışılmışın dışında dostluklar hayatınızda önemli rol oynayacaktır. Bunların dışında etnik, sosyal ve dini görüşlerinizin dışındaki insanlar yaşamınızı etkileyebilir. Böyle olan insanlardan biri tarafından sevilebilir veya aşık olabilirsiniz. Talihli olmak için çarpıcı renkleri, mavi ve griyi tercih etmelisiniz. Güçlü parlak renkler gerilim vereceğinden uzak durmaya bakın. Mavi safir sizin için uğurludur.

        Bu arada yeni bir ev almak ve taşınmak da görülebilir. Bu sene içinde evlenmeye kalkabilirsiniz veya birisi ile sürekli bir ilişkiye girebilirsiniz. Evli olanlar için bir çocuk sahibi olmak da senenin özellikleri arasındadır. İlişkilerde astrolojik olarak  İkizler, Kova ve Aslan burcundan olanlarla kolay anlaşacaksınız.

        Kariyer

 

        Olağanüstü insanlarla yapılacak temaslar hayatınızda ani değişimlere neden olacak. İlave işler ve başkalarının yükümlülüklerini sırtlanmak size bir yarar veya ödül sağlamayacaktır. Bununla beraber gereken dersleri almanız ve gelecek yılların olaylarına hazırlanmanız açısından bu tür işleri kabul etmeniz faydalıdır. İş yerinizi değiştirmek için olumlu bir yıl sayılmaz. Toplantı ve buluşmalar için Pazartesi ve Çarşamba günleri olumludur.

 

        Yolculuk

 

        Yılın ilk altı ayında yolculuklar için fırsatlar nadiren çıkacaktır. Ağustos ve Ekim ayları yolculuklar için olumludur. Birinin hastalığı nedeniyle bir yolculuk da çıkabilir.

 

        Sağlık

 

          Sıkı bir düzen uygulamak ve kendinizle ilgilenmek için zaman ayıkmalısınız. Kozmik gücün size yardımcı olması ve enerjinizi takviye etmesi için yalnız olacağınız zamanları yaratın. Ruh halinizi önemseyin ve Mart, Mayıs, Eylül ve Kasım aylarında dengeli bir zihin barışını korumaya gayret gösterin. Bu zaman sürecinde sinirleriniz gerilebilir, kansızlık, başın ve boynun arka kısımlarında ağrılar göze çarpabilir.

 

          Hint kutsal kaynakları 4 kişilik yılındaki insanların 5, 6 veya 8 doğum  sayılı insanlarla veya 5, 6 veya 8 kişilik yılındaki insanlarla dostluk kurabileceğini açıklamaktadır. Buna karşılık 1,2 veya 9 kader sayısı ile  1,2 veya 9 yıl sayısı olanlarla anlaşmak zor olacaktır. Ayrıca 3 kader  şayisi veya 3 yıl sayısı olanlarla ilişkilerde zararlı veya faydalı etkiler görülmeyecektir.

 

Numeroloji Sayısı: 5

 

         Zodyak burçlarının üçüncüsü  olan İkizler burcu için Astronumeroloji’de “5” sayısı uygun görülür ve faaliyet, meşguliyet, etkinlik için şifre olacak bir sayıdır.

 

        Şifresi:  Faaliyet, Etkinlik, Meşguliyet,  İlerleme,  Gergin enerji,  Uykusuz geceler, Düşünmeden davranma hataları, Pişmanlık duyulan davranışlar, Kafa karışıklığı,  Eğitim,Teknik başarılar, Özgürlük, Sosyal genişleme, Yolculuk, Değişim, Cinsel zevkler.

 

         Tarot Şifresi:Kadın Hükümdar:  Bolluk,Bereket, Ödüller, Doğa ile bağlantılar, Dünyaya bağımlılık, Evin dışındaki faaliyetler, Verimlilik.  Bu kart canlılığın, verimliliğin, gelişmenin ve yeniden doğusun kartıdır. Yeniden doğusun getireceği zorluklara da katlanmamız gerektiğini gösterir.

 

        Projeleri sonuçlandırmak için talihli bir sayıdır. Elinizde olan isleri basari ile bitirebilirsiniz. Dostlukların sağlam temellere oturtulması için bir deneme sureci gerektiğini unutmayın. Çok iyi bir yazım ustası ve konusmacı olabilirsiniz. Bu yeteneklerinizi kullanırken ilerde özür dilememek için dikkatli olun. Zira keskin bir hiciv yonunuz var. Bununla beraber davalardan ve hukuksal konulardan iyi sonuçlar  beklemeyin,zira 5 sayısı böyle olayların olumlu sonuçlanmasını desteklemez. Is alanında terfi veya  ödül kazanmak mümkündür. Belirli bir ilerleme de elde edilecektir.

 

         Havadaki değişim özgürlük ve yolculuklar getirir. Hayatın yönetimi kolaylaşır ve                     çevrenizdeki değişimlere fiziksel ve ruhsal yönden adım uydurmanız mümkündür. Bu yıl hayatınızda büyük değişimler olacaktır. Sosyal temaslar ve çevreniz genişledikçe yeni heyecanlar ve serüvenler yaşanacaktır. Bu yıl Haziran ve Eylül ayında doğanlar ile her hangi bir ayın 5, 14, 23.  günlerinde doğanlar sahne ışıkları altında olacaklardır.

 

      

 

 

       Aşk-Arkadaşlık-İlişkiler

 

         Cinsel alımlılık gezegeni Merkür yılın yöneticisi olduğundan karşı cins ile çeşitli ilişkiler ve deneyimler kazanmanız olasıdır. Cinsel yaklaşımınız sonraki birkaç yıl için giderek güçlenecektir. Kalben genç ve mutlu olan ve serüven arayan insanlara çekici geleceksiniz.

         Astrolojik olarak Boga, İkizler, Basak ve Terazi burcu ile ilişkiler daha kolay yürüyecek Yumuşak ve titrek ışıkta parıldayan renkler giymek size şans verecektir. Mayıs, Haziran veya Eylül, Ekim aylarında ve 5. ve 6. günlerinde doğanlar için özellikle Ocak, Haziran, Ekim ve Aralık ayları ilişkilerde başarılı olacaktır. Yolculuk sırasında dostluklar kurmaya meyilli olacaksınız. Huzursuz ve sabırsız olduğunuzdan özgürlüğünüze karışan veya sizi dizginlemek isteyenlere karşı durmak istersiniz. Tartışmalara ve anlaşmazlıklara girmemeye özen göstermeli ve ateş yanan fırına atlamamaya gayret etmelisiniz. Yıl boyunca yapıcı genç insanlarla ilişkileriniz olumlu gelişecektir. Bu insanlar geleceğin neler istediğini ve gelişmenin yönünü kavramakta usta sayılırlar. Uğurlu renkleriniz beyaz, pastel ve parlak renkler olup özellikle gri olacaktır. Koyu ve parlak tonlardan sakınmalısınız. Platin veya gümüş üzerindeki elmas da sizin için faydalıdır.

 

       Kariyer

 

         Bilgiyi tazelemek için olumlu bir yıldır. Tüm öğrendiklerinizi yenilemek ve zamanının gereklerine uymak fayda getirecektir. Başkaları üzerinde yeteneklerinizi, çalışma şeklinizi ve deneyimlerinizi kullanarak fikirlerinizi satabilirsiniz. Kariyer başarınızı gerçekleştirmek ve değişimleri yapmak için uygun bir süreç sayılır. Duygularınızı kontrol altında tutarak enerjinizi akıllıca kullanmalısınız. Değişimler sizin yararınıza olduğu kadar başkalarına da faydalar sağlamalıdır. İlerlemenizde yardımcı olacaklar ile karşılaşmak ve işinizden en fazla yarar sağlamak için Çarşamba ve Cuma günlerini seçebilirsiniz. Mart, Mayıs, Eylül ve Ekim aylarında iş bulma olanaklarını kullanabilirsiniz. İşinizde genişlemek ve başarı için beyaz ve gri renklerini giymelisiniz. Deneyimlerinizi ve çok yönlü becerilerinizi kullanarak harekete geçebilirsiniz. Eylül ayı pek çok değişiklik ve peşinde olduğunuz özgürlüğü getirecektir.

 

      Yolculuk

 

          Merkür hareket simgesi olduğundan kişisel zevkler ve meslek gereği olarak pek çok yolculuk gözükmektedir. Bu yolculuklar özellikle Nisan, Mayıs ve Eylülde zevkli ve heyecanlı geçecektir. Yolculuklarda heyecan verici ve romantik yerlerde serüvenler yaşamanız da olasıdır. İş gezilerinde yanınızda aşık olduğunuz insanın size eşlik etmesi zevk verecektir.

 

       Sağlık

 

         Ani kayıplar, skandallar, iftiralar, ve savurganlık size gerilimli anlar yaşatabilir ve sinirlerinizi patlatabilir. Kazalara, yangına ve savurganlığa karşı dikkatli olun ve spekülasyon konularında gözünüzü açın. Aşırı gerginlik ve sinir yorgunluğu yüzünden hastalanabilirsiniz. Gevşemeye ve sakin olmaya gayret gösterin. Ocak, Nisan, Ağustos, Ekim ve özellikle Kasım ayında risk taşıyan serüvenlere girmekten ve spekülasyondan kaçınmalısınız. Yaşamın her olayında sakinliğinizi ve sükunetinizi korumalısınız.

 

         Hint kutsal kaynakları 5 kişilik yılındaki insanların 1, 4 veya 6 doğum  sayılı insanlarla veya 1, 4 veya 6 kişilik yılındaki insanlarla dostluk kurabileceğini açıklamaktadır. Buna karşılık 2  kader sayısı ile veya 2 yıl sayısı olanlarla anlaşmak zor olacaktır. Ayrıca 9,3 veya 8 kader sayısı veya 9,3 veya 8 yıl sayısı olanlarla ilişkilerde zararlı veya faydalı etkiler görülmeyecektir.

 

Numeroloji Sayısı: 6

 

        Zodyak burçlarının ikincisi olan Boğa burcu için Astronumeroloji’de “6” sayısı uygun görülür ve yeni aşklar için sifre olacak bir sayıdır.

 

        Şifresi:  Denge, Karar,  Korunma,  Hayata girenler ve hayattan çıkanlar,  Boşanmak, Baskalarına yardım etmek, Bütçenin korunması, Yeni iş veya  Kariyer, Yeni Aşklar, İlişkiler, Görev ve sorumluluk, Ailenin önem kazanması.

 

        Tarot  Şifresi:  Aşıklar  :  İlişki ve bağlar,  beraberlikler, başkalarına  çok yakın olmak,  birleşmeler,  samimiyet,  fiziksel çekicilik,  ayartmalar,  doğru ve yanlış arasında seçim yapmak. Aşıklar bir yandan büyük bir aşkı, diğer  yönden bir karar aşamasına gelindiğini gösterir.

 

         Doğrudan evinizi kapsayan aile meseleleri bu periyodun odak noktasıdır ve daha önce karşılaşmadığınız çeşitli sorumluluklar ortaya gelebilir. Aile ilişkileri için, romantik serüvenler ve gebe kalmak konularında mükemmel bir sayıdır. Dekorasyon, yakın çevrenizle eğlenceler ve evde  partiler için bereketli bir sayıdır.

 

         Bu yıl özellikle ilişkiler ve aşk bakımından iyi bir yıldır. İş ortaklığında Venüs’ün olumlu etkisiyle başarılar elde edilir. Gezegen yılın başarılı ve verimli geçmesini sağlar.  

 

          Romantizm gelişerek evliliğe kadar sürükleyebilir. Eğer evli iseniz zamanın çoğunu yuvada ve sevdikleriniz ile beraber geçirmeye yönlenirsiniz. Estetik anlayış güçlüdür ve güzellik yaşamın tüm alanlarında göze hoş gözükür. Böylece bir evden diğerine taşınabilirsiniz. Başka bir eğitim yapmak veya derece yükseltmek gibi uğraşlar size çekici gelir. Konferanslar, sosyal fonksiyonlar ve toplantılar için davetler alırsınız. Kişisellik düzeyinde bu yıl sanatsal tarafınızı geliştirmek ve yaratıcılıkta başarılı olmak girişimlerde bulunmalısınız. Mayıs, Haziran ve Ekim aylarında veya her hangi bir ayın 6, 15 ve 24 cü günlerinde doğanlar için bu yıl çok önemlidir.

 

       Aşk-Arkadaşlık-İlişkiler

  

           Gerçek aşkı bulmak ve ebedi eşinizi seçmek için çok olumlu bir yıldır. Aynı zamanda nişanlanmak, evlenmek ve hamilelik için en uygun zamandır. Negatif yanını düşünürsek yeni bir ilişki yüzünden ayrılmanın meydana gelmesi veya çocuk düşürmenin ortaya çıkması da söz konusudur. Sorumluluklar ve bunların taşınması yılın önemli etkileri arasındadır. Astrolojik olarak Boga, Yengec ve Terazi burcundan olanlarla anlaşmak daha kolay olacaktır.

          Hizmet ve görev anlayışı yuvadaki mutluluğun anahtar kelimesidir. Sevmek ve uyum sağlamak için pek çok fırsat çıkacaktır. Uyumsuzluğun ortaya çıkmasına fırsat vermezseniz para ve sağlıkta da olumluluk göze çarpacaktır. Talihli olmakta mavi giysiler rol oynar. Altın üzerine elmas takılarda şans verir. Mayıs ve Ekim aylarında doğanlar ile ayın 6, 15 ve 24. de doğanlar için olumlu bir yıl sayılır.

 

         Kariyer

 

           Geçmiş yıllardaki çalışmalarının onayı maddi kazançlar verecektir. Sizin için pek çok övgü ve temenni işitmek olağan olacaktır. Elinizdeki olanakları ve yeteneğinizi konfor, lüks ve rahatlık sağlayacak uygulamalara çevirebilirsiniz. Hizmet işlerinden olumlu sonuçlar elde etmek için Cuma ve Perşembe günleri uğurludur. Şubat, Nisan, Ağustos ve Eylül ayları ile3, 6 ve 9. günler bereketlidir. Yaratıcılık yeteneklerinizi en üst seviyede kullanmanız, karşı cins ile iyi ilişkiler kurmanız ve yüksek mevkilerdeki insanlarla tanışmanız için güzel bir yıldır.

  

 

 

        Yolculuk

 

        Aileniz veya aşık olduğunuz insan ile birlikte bir tatil yöresinde güzel vakit geçirebilirsiniz. Ailevi nedenler yüzünden, evlilik, nişan, doğum, hastalık vb gibi olaylarda pek çok defa yolculuk yapmanız gerekecektir. İş alanlarında ise fuarlar, sergiler ve konferanslar size yolculuk yaptırabilir. Mart, Nisan, Eylül ve Aralık ayındaki olculuklar olumlu sonuçlar verecektir.

 

       Sağlık

 

       Vücudun üst bölümlerini etkileyen gerginlikler göze çarpmaktadır. Burun, boğaz, bademcik, ciğerler, göğüs veya kalp listenin baş tarafındadır. Yaşlanmak, yaşlı görünmek, kilo almak bu yılın özellikleri içindedir. Düzensiz nefes alma sorunlarını ciddiye almalısınız. Güneş ışığı, temiz hava ve yürüyüşler size faydalı olacaktır. Kilo yapıcı ve sebzeye dayanmayan yemeklerden kaçının. Mart, Temmuz, Eylül ve Aralık aylarında sağlığınızın değişimlerine dikkat edin.

 

        Hint kutsal kaynakları 6 kişilik yılındaki insanların 4, 5 veya 8 doğum sayılı insanlarla veya 4, 5 veya 8 kişilik yılındaki insanlarla dostluk kurabileceğini açıklamaktadır. Buna karşılık 1 ve 2  kader sayısı ile, veya 1 ve 2 yıl sayısı olanlarla anlaşmak zor olacaktır. Ayrıca 3 ve 9 kader sayısı veya 3 ve 9 yıl sayısı olanlarla ilişkilerde zararlı veya faydalı etkiler görülmeyecektir.

 

Numeroloji Sayısı:7

 

          Zodyak burçlarının on ikincisi  olan Balık burcu için Astronumeroloji’de “7” sayısı uygun görülür ve geri çekilmek, uzaklaşmak, depresyon, ruhsallık için  şifre olacak bir sayıdır.

                   

          Şifresi:  Geri çekilmek, uzaklaşmak, moral  bozukluğu  ,depresyon ,Ruhsallık, Sağlık, Para kayıpları, Tatiller, Hukuksal meseleler,Başkalarına bakmak ve gözetmek, Evlilik esinin sağlığı, Hırsızlıkla, İçsel gelişme ve büyüme, Kendinin farkında olma, Kendini keşfetme.

 

Tarot Şifresi: Araba  : Amaçlara ulaşmak, Kazanmak,  basarılar, Ayartılmaya karsı koymak,  birinin duygularının ustası olmak, istekleri frenlemek, öfkeyi dizginlemek, Gücü dizginlemek. Araba ileriye doğru atılacak büyük bir adimin simgesidir. Kendimize aşırı güvenmemeyi ve gücümüzü abartmamamızı bildirir.

 

 

         Bu yıl kişisel hayatınıza ve içsel gelişmenize özel bir dikkat harcayacaksınız. Geçmişteki davranışlarınızı şimdiki durumunuz ile birlikte analiz etmeye önem verecek ve gelecekteki hedeflerinize ulaşmak ve arzularınızı gerçekleştirmek için kişisel ihtiyaçlarınızı göz önünde tutacaksınız. Kendinize ait sakinliği arıyorsunuz ve bu nedenle gürültüden ve kargaşadan uzak kalmaya bakacaksınız. Arzu ettiğinizin peşinde koşmaktan ziyade, ruhsal olarak gerçekleşmesini istediğiniz ve hayalinizde canlandırdığınız amaçlarınıza ulaşmayı başaracaksınız.

 

         Çok ruhani bir donemde olmanızdan dolayı günlük yasam sizin için çekici değildir.Felsefe, yeni cağın konuları ve mistizm size daha olumlu gözükür.Temkinli ve sabırlı yapılacak araştırmalar sizi aydınlatacak ve hayatin gizemli yanlarını açıklayacaktır. Ruhsal vahiyler veya esinler size her zamandan daha etkilidir.  Gizli olanlar ve yüzeyin altında kalanlar gerçek ışığına çıkacaklar, hem sizin hem de başkaları için aydınlatacakları durumlar sayesinde dürüstçe ve gerçekçi bir açıdan yaşamı değerlendirmeyi başaracaksınız. Eğer Mart veya Temmuz ayında yahut her hangi bir ayın 7, 16, 25  günlerinde doğmuş iseniz bu yıl sizin için çok önemli olacaktır. Kişilik yılınızda olduğu gibi bu yıl da kişisel hataları yapmamak ve değerlerinizi yükseltmek bakımından olumlu girişimleriniz görülecektir. Sabır, dikkat, çalışma, inanç ve denge gerek duyduğunuz şeyleri çekmenize yardımcı olacaktır. Hayat sizden doğruyu ve gerçekçi yaşamayı ve bilgilenmeyi istemektedir.

         Bu dönemde yalnızlık sizi kolayca buluverir, bunda bir yanlış yoktur ama ruhunuzun içsel çırpıntılarını tüm zaman boyu dinlemeyi sürdüremezsiniz.Bırakın geçmiş geçmişte kalsın. Simdi bırakın kaderiniz kendi çarkını dondursun. Neye ihtiyacınız varsa almayı unutmazsanız parasal durumunuzu sarsılacaktır. Eski sorunlara yeni çözümler ve hayata farklı bir perspektif gelişmeye başlamaktadır.

       Dinlenme ve sakinlik yılıdır. Sağlığınızı korumalı ve vizyonunuzu genişletmelisiniz. Ruhsal yapınızı ayarlamak için zihinsel bir ev temizliği zamanıdır. Karışıklık ve kargaşa hissinden, baskı altında kalmaktan ve utanç duymaktan sakınmalısınız. Yedi kişilik sayılı yıl iç gözlemsel bir yıl olmayı işaret etmektedir. Çok hızlı ve aktif yıllar arasındaki dinlenme ve düşünme zamanıdır.

 

        Aşk-Arkadaşlık-İlişkiler

 

        Romantizm veya aşk için olumlu bir yıl değildir. Bu yıl içinde başlayan bir aşk ilişkisi uzun süreli ve kalıcı bir karakter göstermez. Romantizmde istenen şeyi elde etmenin en iyi yolu ideal eşinizi gözünüzde canlandırmanız ve bilincinizi buna göre yönlendirmenizdir.        Size çok çekici gözüken ilgilendiğiniz hayal edilen eşe kavuşmak için bir çeşit terapi yöntemidir. Aşk olarak  yinede bir olasılık varsa astrolojik olarak ancak Yengeç veya Balık tarafından gelişebilir.

        Mart veya Temmuz ayında doğanlar ile ayların 2,7 veya 4.cü günlerinde doğanlar için arkadaşlık ilişkileri ve romantik amaçlar daha başarılı ve verimli olacaktır. Ocak, Nisan, Ağustos ve Ekim aylarında gelişmelere dikkat edin. İş, ev veya ilişkilerde insanlar size mantıksız gözükebilir. Anlaşmazlıklarda dürüst ve çözümcü davranarak başarı sağlayabilirsiniz. Başkalarına engel olmaktan kaçınarak işlerini yapmalarını ve yollarında ilerlemelerini sağlayınız.

        7 Sayısı ilişkileri desteklemez çünkü, ayrılık ve taahhütte bulunmama işaretidir. Birine ait olmama duygusu verir. Evlilik yolu ile gelişmeyi engeller ve boğar.

        İnsanlar simdi sizi anlamakta zorluk çekmektedir. Özel hayatinizi çok  itinalı gözetmeniz onları kısıtlamaktadır. Onlara çok soğuk, mesafeli  ve burnu büyük gözükmektesiniz. Bunun sadece yüzeysel bir korunma olduğunu bilemezler ve içinize girmek veya sokulmak onlara zor gelir.Simdi kendinize daha fazla güveniyor olmalısınız zira, bu donemde başkalarına güvenmekte zorlanırsınız. Ayrıca başkalarından size güvenmelerini de isteyemezsiniz. Olayları kendinize adapte etmek zorlaşır. Bunun için tarzınıza uygun olan yolu seçmelisiniz.

         Kariyer

         Hüner, yetenek ve deneyimlerinizin farkına varmak, hayatın gerçek amacını anlamak yolunda iki olay meydana çıkabilir : İşinizden uzunca bir süre ayrı kalacağınız bir dinlenme periyodu veya emeklilik. İkincisi yolculukla, iletişimle veya uzak bir yer ile bağlantılı kariyer olacaktır.Yeni keşifler veya başlangıçlar için Ocak, Mart, Temmuz, Ağustos, Ekim ve Aralık aylarında Pazartesi ve Cuma günlerini denemelisiniz.

 

       Yolculuk

 

        Zihninizi, ruh ve bedeninizi sakinleştirici ve yatıştırıcı olarak deniz sahillerine ve kırlara yolculuklar yapabilirsiniz. Başka uluslar ve kültürleri ile kaynaşabilir ve ilginç ilişkiler kurabilirsiniz. Şubat, Nisan, Haziran ve Kasım aylarında egzotik yolculuklar çıkabilir.

 

        Bu yıl tatile çıkmak, inziva ve yalnız kalmaya gayret göstermek önerilir.

 

       Sağlık

        Üzüntü, kızgınlık, dayanaksızlık ve sorunlar sağlığa zararlı etkiler yapabilir. En iyisi zihin barışını sağlamak ve üzüntüden uzak kalmaktır. Şubat, Haziran, Ağustos ve Kasım aylarında kozmik enerjinizi yenilemeniz gerekebilir. Zihinsel zorluklardan dolayı deri sorunlarınız, mide hastalıkları ve gece terlemeleri görülebilir. Aşk ve romantizm meseleleri de kişinin olumlu sağlığına zarar verebilir.

          Hint kutsal kaynakları 7 kişilik yılındaki insanların 8, 6 veya 5 doğum   sayılı insanlarla veya 8, 6 veya 5 kişilik yılındaki insanlarla dostluk kurabileceğini açıklamaktadır.  Buna karşılık 1,2 veya 9  kader sayısı ile, veya 1,2 veya 9 yıl sayısı olanlarla anlaşmak zor olacaktır. Ayrıca 3 kader sayısı veya 3  yıl sayısı olanlarla ilişkilerde zararlı veya faydalı etkiler görülmeyecektir.

 

Numeroloji Sayısı: 8

 

          Zodyak burçlarının onuncusu  olan Oğlak burcu için Astronumeroloji’de “8” sayısı uygun görülür ve duygusuzluk, dayanma gücü, engellerin aşılması,sabır,bencillik  için şifre olacak bir sayıdır.

 

          Sifresi: İlerleme, Kudret, Talih, Kismet  Yolculuk, Duygusuzluk,  Kendi çıkarları için tetik durmak, Dayanırlık, Enerji, Engellerin aşılması, Bencillik,  Maddi başarılar, Yönetim, Güç, Kazanma, Kariyer.

 

          Tarot Sifresi : Güç  : Dayanma gücü, tahammül,  Ayakta kalmak, Sabır,  birinin zamanını harcamak,  Sinirli olmayı ret etmek,  anlayış ve tolerans,  kendini kontrol, askın gücü.Yasama sevinci, sağlık, gurur, tutku ve haz göstergesidir.

 

Parasal ve is konularında basarılar 8 sayısı ile kendini gösterir. Bu çok güçlü sayının semeresini toplamak için sağlayacağınız varlığı ihtiyacı olanlarla paylaşmayı unutmayın. Bu süreç içinde ele ne alırsanız pratik ve etkili olun. Hayatınızın her alanında adaletten ayrılmayın. Hangi keyfiyet içinde olsanız da şükran ve bağışlamayı unutmayın.Enerji ve dayanma gücünüz zirvede olacaktır. Sosyal uğraşlar, isler ve politika bu donemde favoridir. Fakat sağlığı gözetmek ve dikkatli olmak gerekir. Özellikle gerginlik ve üzüntülerden uzak durulmalıdır. Büyük işbirlikleri ve organizasyonları başarı kazanmanız bakımından büyük fırsatlar sunacaktır. Büyük amaçlara ulaşmak için sabırlı olmanız ve telaştan mümkün olduğunca kaçınmanız gerekecektir. Bu donem büyük fırsatlar için şahane bir sene olmasına rağmen geçmiş dönemlerin borçlarının sorulacağını unutmayın.

 

         Kariyer başarıları için çok önemli bir yıldır. Eğer hayatta büyük olaylar başarma şansınız verilmişse yıl içinde bunun semeresini görürsünüz. Son geçen dört sene içinde periyodik olarak bu zirveye ulaşmak için hazırlandınız. Özellikle paranın söz konusu olduğu durumlarda gerçekçi ve sorumluluk duygusu içinde nasıl bağımsız ve özgürce davranacağınızı öğrendiniz. Bu yıl özellikle her hangi bir ayın 8, 17 ve 28. gününde ve Ocak ve Ekim ayı doğumlular için mükemmel geçmeye adaydır.

 

        Çalışmalarınızın ve gayretlerinizin karşılığı para olarak size dönecektir. Bunlar geçmişteki karmik olguların borcudur. Başkalarına verdiğiniz paraları geri alacaksınız. Davranışlarınızda pratik ve yaklaşımlarınızda olgun davranmalısınız. Küçük hedeflerden ziyade büyük amaçların peşinden koşun. Yönetici Satürn disiplin gezegenidir. Bu nedenle çalışın ve karşılığını almakta ısrarcı olun. Yani talihim var diye sırtınızı dayayıp oturmayın. Bu alanda muhakkak belirgin bir derecede talih vardır ama çalışmaya bağlı bir şekilde sizi ödüllendirebilir. Ruhunuzu dizginleyin ve enerjinizi yapıcı yönde kullanarak hedeflerin peşinden yürüyün. Bağımsızlığın şifresi organizasyon olacaktır. Eylül ayı bu sürecin en verimli ve heyecanlı zamanı olacaktır.

 

        

 

       Aşk-Arkadaşlık-İlişkiler

 

         İş hayatında olduğu gibi sert bir yönetici olmayın. Sert ve hakim olmaya çalışmak ilişkilere ve sağlığa zarar verebilir. Aşırı duygusal olmaktan kaçının ve başkaları hakkında gerçekleri göğüsleyin. Başkaları ile işbirliğine girer ve yardımcı olursanız daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Aksi halde kendinizi bir buzlukta donmaya bırakılmış görebilirsiniz !

        Başkaları sizin karşınızda olsa bile siz dimdik ayakta durmayı sağlayın. Evinizi taşımak isteyebilirsiniz ama bunu ileri tarihe değiştirin. Bu yıl evlilik ve çocuklar açısından olumludur ama negatif tarafı da boşanma getirmesidir. Doğum tarihleri 8 veya 6 olan insanlar size şans getirir. Bundan başka yüksek mevkide olanlar, yaşlı insanlar ve etkili kişiler size fayda sağlayacaktır. Bunlarla yakınlık kurmaktan kaçınmayın. Koyu mavi ve siyah renkli giysiler özellikle Mart, Temmuz ve Aralık aylarında fayda sağlayacaktır. Şans için mavi safir takın. Bu yıl kırmızı renkten uzak durmalısınız.

 

       Kariyer

 

        İş hayatı olarak güzel bir yıl. İşten başarı kazanmak ve iyi para sağlamak mümkündür. Ev hayatında işinizde ve alım satımlarda zayıf tarafları ortadan kaldırmayı ve sağlam noktalara bağlanmayı başarabilirsiniz. Bu konuda kabiliyetlerinizi aşırı büyütmemek önemlidir. Aşırı maddi olmak yerine gücünüzü kullanmayı denemelisiniz. Kasım ayı size eski işler için yeni bir soluk verebilir. Maddi ve manevi olgular arasında kurulacak denge size başarı ve bağımsızlık getirebilir. Talihli olmak için Cumartesi, Perşembe ve Cuma günlerini deneyin. İş girişimleriniz Şubat, Haziran , Eylül ve Kasım da olağan üstü olacaktır.

        

         Oğlak burcunun yöneticisi Satürn büyük is konularının yöneticisidir.  Para, güçlülük ve tanınma sizin olacaktır ama her şeyde olduğu gibi bunları yapıcı olarak değilde başkalarını yıkmak için kullanmaya kalkarsanız çabalarınız ise yaramaz. Eğer paranın gücü sizi esir alırsa mutluluğu hissetmeniz olanaksızlaşır.

 

       Yolculuk

 

         Bu yıl yapılacak yolculuklar son derece başarılı ve verimli olacaktır. Buna karşın eğlence için gezi yılı değildir. Yolculuklar alım satım işleri, kanuni gerekçeler veya vefat olayları nedenlerine bağlı olacaktır. Bir iş başarısının ödülünü almak üzere bir yolculuk fırsatı çıkabilir.

 

        Sağlık

 

         Yalnızlık ve depresyon sağlığı etkileyebilir. Sinirsel gerginlikler baş ağrısı, karaciğer sorunları, kabızlık, kan ve ifrazat organları sorunları verebilir. Diz ağrıları, diş ağrıları ve kemik sorunları ortaya çıkabilir. Bu yıl içinde bir sakıncada hasta olduğunuzda yanlış ilaç tedavisinin mümkün olmasıdır. Dengenizi ve uyumu sağlamak için diyet yapmak, iradenize hakim olmak ve düzenli yaşamak gerekecektir. Sindirim sistemi Ağustos ayında bazı sorunlar çıkartabilir. Ocak , Mayıs ve Ekim aylarında sağlığınıza azami özeni göstermelisiniz. Bu yıl sebzeye dayalı yemek listesi sizi canlı ve sağlıklı tutacaktır.

 

             Hint kutsal kaynakları 8 kişilik yılındaki insanların 4, 5 veya 6 doğum  sayılı insanlarla veya 4, 5 veya 6 kişilik yılındaki insanlarla dostluk kurabileceğini açıklamaktadır. Buna karşılık 1,2 veya 9  kader sayısı ile, veya 1,2 veya 9 yıl sayısı olanlarla anlaşmak zor olacaktır. Ayrıca 3 kader sayısı veya 3  yıl şayisi olanlarla ilişkilerde zararlı veya faydalı etkiler görülmeyecektir.

 

Numeroloji Sayısı  :  9

 

 

        Zodyak burçlarının birincisi olan Koç burcu için Astronumeroloji’de “9” sayısı uygun görülür ve bir periyodun sonu yeni bir periyodun başlangıcı için şifre olacak bir sayıdır.

      

        Sifresi : Bütün konularda sonlanmalar, Geçmişi silmek ve unutmak, Maziye  dönüşler, Geçmişinizden insanlar, Derin duygular, Delice rüyalar, Para  harcamaları.

Tamamlamak, Tatmin edici rüyalar, Ayrılma ve Sonlandırma….

 

Tarot Şifresi: Ermiş : Rehber arayışları, Soruların yanıtlarını arayış,  dingin kalmak,  her konuda gerçeği bulma ihtiyacı, kişisel arayışları,  yeni bir yon bulma ihtiyacı, inziva arayışı,  soyutlama, Yalnızlık.Ermiş, kim olduğumuzu, ne istediğimizi ve varmak istediğimiz yere nasıl varacağımızı belirten anlamlı tecrübeleri simgeler.

 

        Bu yıl bir periyodun sonudur ve tüm iş ve olaylarınızda ister kişisel ister profesyonel olsun, bir tamamlama sürecidir. Elinizden geldiğince anlayışlı, sevecen, toleranslı ve iyimser olmaya çalışmalısınız. Çünkü bu bir hümanist yıldır. Karşılığını beklemeden vermek ve bir ödülü gözetmemek insan ilişkilerindeki başarınızın anahtarı olacaktır. Kozmik olarak hayatınızın tüm evrelerinde yetecek kadar ödüllendirilmiş olacaksınız.

 

        Durgun ve değişmeyen olayları bırakmak, kötü huylardan kurtulmak ve yanlış olandan ayrılmak gelecek yıl oluşacak yeni başlangıçlar için önemli bir adım olacaktır. Büyük sorunlara önderlik edeceğini bildiğiniz olgulara son vermek ve sonucu sağlamakta çaresiz durumlardan uzaklaşmak gerekmektedir. Olumlu yönden amaçlara ulaşmak ve arzuların tatmin olduğunu görmek yılıdır. Bu bakımdan süren olayların başarılı sona erdirilmesi için iyi bir zamandır ama yeni bir girişim veya serüven için uygun periyot değildir. Son dokuz yılın çabaları ve gayretleri için ödül kazanmak ve karşılığını görmek zamanıdır. Yılın sonunda yeni fırsatlar ve talih kapıları açılacaktır. Nisan ve Kasım ayında doğanlar için veya her hangi bir ayın 9, 18 ve 27.ci gününde doğanlar için mükemmel geçecek bir yıl olacaktır

 

        Aşk-Arkadaşlık-İlişkiler

 

         Yıl son derece dramatik ve duygusal olduğundan aşk maceraları sizin dikkatinizi      başkalarının üzerine çekecektir. Eğer başınızda böyle bir olay yoksa olması için fazla istekli olmayacaksınız. Aşk ilişkilerinde astrolojik olarak Koc ve Akrep burcu insanlari ile kolay uyum sağlarsınız. Yıl egosuz davranma ve başkalarını düşünme yılı olduğundan talihiniz veya ödülünüz başkalarına yardımcı olmaktan doğacaktır. Bu yıl yeni insanlara ve ilgi alanlarına yönelecek ve eskilerden uzaklaşacaksınız. Eğer sevdiğiniz insan özgürlük istiyorsa ona nefes alacak bir alan bırakın. Böylece olumsuz bir sonuçtan kurtulmuş olursunuz. Karşı cins ile ilişkilerinizde evrensel düşünün, ön yargısız davranın ve kültürel bağlar oluşmasına karşı çıkmayın. Kozmik olarak, Nisan ve Kasım aylarında doğanlar veya ayın 9, 3,6 veya 1.gününde dünyaya gelenler sizin için daha faydalı ve yardımcı olacaklardır. Kızıl fesleğen, kırmızı ve pembe renkli giysiler size şans getirecektir. Siyah, kahve rengi ve sarı renklerden uzak durmalısınız. Altın üzerine yakut taşı talih verir. Romantizm Şubat, Haziran ve Kasım aylarında oldukça yüksek olacaktır. Bu yıl geçmiş yıllarda yardımcı olduğunuz insanlardan karşılığını bekleyebilirsiniz.

 

           Maziden kendinizi arındırma ve temizleme zamanı. Böylece gelecek için yeni deneyimler elde etme imkanı bulunur. Geçmiş iyi ve kotu anıları ile canlı kalır. Simdi onları dinlenmeye almanın ve gelecek 1 sayısının yeniden doğusuna hazırlanmanın zamanıdır. Bu süreç hayatınızdan eski süprüntüleri temizlemek için mükemmel bir zamandır. Artık is görmeyen ve değişmesi gereken mazinin olaylarına yeni bir yon vermenin zamanı gelmiştir.

 

         

 

        Kariyer

 

          Kariyer bakımından tam olarak tatmin olma yılıdır. Tüm amaçlarınıza ve içten beklediğiniz arzularınıza ulaşmanız olasıdır. Evrensel düzeyde ilişkiler, seminer ve konferanslar talih getirecektir. Yanınızda çalışanlar veya iş arkadaşlarınızla kuracağınız olumlu ilişkiler başarı sağlayacaktır. Toplantı ve buluşmalar için Salı ve Perşembe günleri uğurludur. Ödül toplamakta duraksamayın ama gelecek dönemi ilgilendiren bir sözleşme veya kontratı Eylül ayının sonuna kadar imzalamayın. Felsefe ve okült çalışmalar faydalı olacaktır.

Yolculuk

 

         Temmuz ayında bir tatil yapabilirsiniz. Bu doktorun önerisi üzerine gerçekleşebilir. Siz veya size gelen birisi deniz aşırı bir yolculuğu göstermektedir. Daima tanışmak istediğiniz birisi ile veya tanınmış birisi ile karşılaşmak bir yolculukta oluşabilir. Mayıs, Eylül ve Ekim aylarında bulunduğunuz yerden uzaklaşmanız daha kolay olacaktır.

 

         Sağlık

 

          Agresif ve tartışmalardan uzak durun. Böylece sinir gerginliğinden kurtulursunuz. Soğuktan sakının. Keskin aletler ve bıçak kullanırken kaza yapabilirsiniz. Yangın tehlikesi de sizin için dikkat çekicidir. Özellikle sigara içenlerin buna çok dikkat etmeleri gerekir. Sabırlı olmanız sağlığınıza olumlu etkiler yapacaktır. Bu yıl Nisan, Haziran ve Eylül aylarında sağlık titiz bir gözetim gerektirecektir.

 

          Hint kutsal kaynakları 9 kişilik yılındaki insanların 1, 2 veya 3 doğum  sayılı insanlarla veya 1, 2 veya 3 kişilik yılındaki insanlarla dostluk kurabileceğini açıklamaktadır. Buna karşılık 5 veya 4  kader sayısı ile veya 5 veya 4 yıl sayısı olanlarla anlaşmak zor olacaktır. Ayrıca 6 ve 8  kader sayısı veya 6 ve 8  yıl sayısı olanlarla ilişkilerde zararlı veya faydalı etkiler görülmeyecektir

 

Numeroloji Sayısı: 11/2

 

         Zodyak burçlarının on birincisi  olan Kova burcu için Astronumeroloji’de “11/2” sayısı uygun görülür ve yalanlar, aldanmalar, beklenmedik olaylar  için şifre olacak bir sayıdır.

 

         Şifresi:   Beklenmedik olaylar,   Ani hukuksal ve kanuni olaylar, şefkat, Affedicilik,  Yüksek amaçlar duyusu,  işbirliği,  Ortaklıklar, Yalanlar ve aldanmalar.

 

         Tarot Şifresi: Azize :  Eylemsizlik,  Bilinçsiz farkındalık,Herhangi bir ilişkiden geri çekilmek veya ayrılmak,Sakin ve pasif olmak. Azizenin aydınlık sabrın, anlayışın,  hoşgörünün, iyiliğin ve affetmeye hazır olmanın habercisidir.

 

         11.Sayısı Kova burcunun yöneticisi Uranüs tarafından yönetilir. Aniden enerji patlamasını, ani olayları ve çevreleri ve her hangi bir uyarı olmadan doğa ustu gücünüzün parlamasını bekleyebilirsiniz. Vahiy benzeri açıklamalar , ruhsal uyanışlar, derin bir misyon duyusu veya amacı, ilham ve esin, fikirler,önseziler, şefkat ve sevecenlik, affedicilik, ruhsal aşk,ruhsal ilişkiler, din ve metafizik olaylarına yakınlık duymak bunların hepsi de 11/2 yılının içinde yoğun olarak bulunmaktadır.

 

         11 Sayısı ani olayların ve hukuksal konuların sayısıdır. Ayrıca çok önemli kararların alındığı ve doğasında acili yet olan bir sayıdır. Kanuni meseleler sizin denge duyunuzu test edecektir. Mahkeme kararları veya hukuksal öneriler gündeme gelecek ve araştırılacaktır. Vasiyetname,kaza tazminatları,anlaşmalar,kontratlar ve satışlar ile ilgili hukuksal meseleler ortaya çıkabilir.

 

         Daha önceden yapılan olumlu birikimler böylelikle sizin unutulmamanızı sağlayacaktır ve sizden asla böyle bir olay beklemeyenleri şaşırtacaktır. Bu donemde her şeyin çok çabuk şekilde ve heyecan verici bir atmosferde gerçekleşmesini bekleyin.

 

          11 Enerjisinin bir tehlikesi kendi özel yeteneklerinizi kullanmanız ve kendi menfaatleriniz için güç harcamanızdır. Ne istiyorsanız erişebilirsiniz fakat, sonunda tatminsizlik ve mutsuzluk hissedersiniz.Gerçek amacınıza kilitlenmemiş hissettiğiniz halde basariniz pek çok olabilir. Sinirli gerilimler, ruhsal bir sezgi yeteneği bunları nasıl kullanacağını bilinmezse kafa karışıklığına neden olur. Bazen de aşırı fantezi dünyasında gezindiğinizden beklentileriniz gerçekleşemez düzeyde olacaktır.

    

          Kavuşmayı arzuladığınız büyük rüyalarınız olacaktır ama, bunları gerçek-

estirmek realiteye uygun değildir. Sezgilerinize güvenmeyi ve onları düzenlemeyi öğrenin.

 

       Aşk-Arkadaşlık-İlişkiler

 

         Bu sene içinde iliksiler Nisan, Haziran, Eylül ve Kasım da başlayabilir. Aşk veya is olsun her çeşit ortaklıklar için favori bir süreçtir. Romantik karsılaşmalar ruhsal ve metafizik bir çevrede meydana gelecektir. Astrolojik olarak Aslan ve Kova burcundan olanlar sizinle daha kolay anlayacaklardır.

 

 Duygusal meselelerin kontrolü bazen elinizden kaçabilir. Bunları olması gerekenden fazla büyütmeyin. Özellikle aile büyükleri ve sizden  daha yaşlı insanlarla ilişkilerde sakin ve anlayışlı davranın. Bu bir meydan okuma surecidir ve fırtınaya karsı durmanızı öğretecektir.        Bir testtir ama sadece zayıf yanlarınızı belirtecek bir testtir. Bir ev yapmak veya değiştirmek için uygun zamandır. Balkıda kendinize bir kaçış yolu inşa etmenin secimidir.

 

 Aile ve güvenlik konuları kafanızı işgal edecektir.Belki evde yapılacak temizlik ve onarımlar ve çevrenizdeki güvenlik konularını düşünmek gibi…

 

           Kariyer

   

 Kariyer konuları olarak, şöhret ve un sizi bulabilir. Bir takım çalışması önerilir. Aylardan Mart,Nisan, Haziran,Ağustos ve Aralık en avantajlı donemler olacaktır.11/2 etkisi ile bu sene çok güçlü olacaktır. Girişimler ve liderlik kabiliyetiniz on planda rol oynayacaktır.   Bu numaranın amacı insanlığın hizmetinde bulunmaktır. Sezgiyi veren vizyon ve mistik perspektif ile duyuların en yüksek seviyesi 11/2 senesi ile bağımlıdır. Evrenin sizi kollamasını istiyorsanız insani düşünün ve yardim isteyenlere elinizi uzatın. Kendinizi gurur, kibir ve bencillikten uzak tutmaya gayret gösterin.       

 

Basariyi yakalamak için kadife eldiven kullanın. 11 Numarası çok ruhsal olduğundan sanatkarlık yeteneklerini ortaya çıkartan esinler duyulur. İnsanlar sizin varlığınızı fark etmeye başlarlar ve çalışmalarınızın meyvelerini toplarsınız. Bu donem psikolojik, okula ve metafizik çalışmalar için en uygun süreçtir.

 

        Yolculuk

 

Bu sene içinde uzun mesafelere yolculuklar olumlu gedmeye adaydır. Alışılmışın dışında yolculuklar yapmak, arkadaşlarla  ormanlarda gezmek, kamp kurmak, dağcılığa merak salmak vb geziler bu yıl için favoridir. Bu yıl  iş için yapılacak yolculuklara imkan sağlamaz.

 

        Sağlık

 

Sağlık sorunları basta gözleri kapsamak üzere, tansiyon, kalp, ciğerler veya mide problemleri olarak ortaya çıkar. Şubat, Nisan, Temmuz ve Kasım ayları sağlığın en hassas dönemleri olacaktır.

 

                   

 Hint kutsal kaynakları 11/2 kişilik yılındaki insanların 1 veya 3 doğum sayılı insanlarla veya 1 veya 3 kişilik yılındaki insanlarla dostluk  kurabileceğini açıklamaktadır. Buna karşılık 5 veya 4 kader sayısı ile 5 veya 4 yıl sayısı olanlarla anlaşmak zor olacaktır. Ayrıca 6,8 veya 9

kader sayısı veya 6,8,veya 9 yıl sayısı olanlarla ilişkilerde zararlı veya faydalı etkiler görülmeyecektir.

 

Numeroloji Sayısı: 22/4

 

          Zodyak burçlarının sekizincisi  olan Akrep burcu için Astronumeroloji’de “22/4” sayısı uygun görülür ve kişisel olmayan sevgi, insanlık yardımı, yoğun çalışma için şifre olacak bir sayıdır.

 

         Şifresi: Başarma gücü, Fikirleri geliştirmek ve biçimlemek, İnsanlık yardımı,  Kişisel olmayan sevgi, Yoğun çalışma, Gerginlik, Hüsran, Sağlık, Para darlığı.

 

         Tarot Şifresi: Hükümdar  : Organizasyon,  Entellektuellik uygulaması,  Planları yürütmek, Sert bir perhizcilik. Hükümdar ; düzenliliğe olan düşkünlüğümüzü, bilinçliğimizi, disiplinimizi,sorumluluk duygumuzu ve kurallara aşırı bağlılığımızı gösterir.

         

         Gecen 3 senesinde pek çok fikir ürettiniz. Eğlence tarafını bırakıp bunları gerçekleştirmek zamanı gelmiştir. Bu da herseyin kolay yürüdüğü gecen yılın tersidir. Bu sene pek çok şeye ihtiyaç duyacaksınız.Caninizi yakacak kadar kendinizden vereceksiniz ve sonra tekrar devam edeceksiniz. 22 Sayısı büyük oranda yükümlenmeyi ve sorumluluğu gösterir. Başarma ve girişim gücünü, planların yürürlüğe konulması talihini, insanlık yardımını ve duygusallık olmayan beşeri sevgiyi simgeler.

 

         Bu kudretli 22 enerjisinin bir tehlikesi gücü ve yetenekleri sadece şahsi çıkarlar için kullanmayı düşündürmesidir. Sahip olduğunuz enerji  ile ne istiyorsanız kazanabilirsiniz. Fakat yönünüzü kaybetme tehlikesi vardır. Bazı insanları bu enerji ile ürkütebilir ve kendinizden uzaklaştırabilirsiniz. Bu gücün sayesinde hayatınızda pek çok gerginlik deneyimi yer alacaktır. Sahip olduğunuz keskin yoğunluk yasamı zorlaştırabilir. Çevrenizden çok etkilenebilir ve başkalarının dikkatini çekmekten rahatsız olabilirsiniz. Bu enerjiyi olumlu ve insanlık için kullanmayı deneyin. Böylece tatmin duygusunu yasarsınız.

 

         Kendinizi baskı ve yük altında hissetmenizin verdiğiniz eforların bir  bedeli olduğunu duşunun. Romantizm ve duygusal alanlar bu zamana uymazlar ama, yeni dostlukların oluşması için mükemmel bir fırsat sunarlar.

 

 

         Aşk-Arkadaşlık-İlişkiler

 

        Sevgi ve aşk için en uygun zamanlar Mart,Ağustos ve Aralık aylarıdır. Bu sene içinde kendinizi baskı ve yük altında hissetmenizin verdiğiniz eforların bir  bedeli olduğunu duşunun. Romantizm ve duygusal alanlar bu zamana uymazlar ama yeni dostlukların oluşması için mükemmel bir fırsat sunarlar. Tabiatında duygusallık olmayan beşeri sevgiyi temsil eder.  Ayrıca aile ilişkilerinin pekiştirilmesi, nişanlanmak ve evlenmek gibi sosyal olaylar için elverişlidir. İnsanlar sizi mutlu olmaya kararlı ve ciddi olarak görürler.

    

       Aşk ilişkileri daha fazla arkadaşçadır ve duygusal olmaktan ziyade çözümcüdür. Astrolojik olarak Kova burcu ile iletişim kolay ilerler. Bazı noktalarda kendinizi arkadaşlardan uzakta bulabilir ve yalnızlık hissi ile tecrit edilmiş görebilirsiniz. Böyle zamanlarda sahip olduğunuz enerjiyi büyük planların gerçekleşmesi için kullanmalı ve duygusal olmak yerine bunun geçici olacağını düşünerek başarıya odaklanmalısınız. Fiziksel dayanma gücünüzün en zor çalışmayı gerçekleştirecek güce sahip olduğunu düşünerek bu avantajı kullanmalısınız.

 

       Kariyer

 

         22/4 Yoğun çalışmayı temsil eder. Zamanın testine dayanabilmesi için hangi konuda olursa oldun temeli çok sağlam atmalısınız. Bu periyot tabiat olarak soğuk, entellektuel ve yavaş karakterlidir. Karşılığında teşekkür, anlayış veya kibarlık beklenmemelidir. Akrep burcunun yöneticisi Plato tarafından yönetilir. Yeraltı aleminin yöneticisi ve maddi bereket vericisidir. 22/4 şayisi 4 şayisinin çift vurgulanmasıdır. Bu nedenle 22/4 gruplar arasında, büyük yatırımlarda ve başkalarına yardim konularında is görür. İnsani yardımlar ve insanların ihtiyaçları en büyük ödüldür.

 

        Normal olmayan ve dikkate değer fırsatların zamanıdır. Uzun zaman sonra sonuç verecek yeni planlara başlayın.  Büyük bir yatırımın veya organizasyonun başı olabilirsiniz.

 

        Yolculuk

 

        Yolculuk, tamamlama ve ilerleme 22 yılının rengini oluşturur. Gerek is gerekse zevk amaçlı yolculuklar yapılır. Yolculuk fırsatları yoğun olarak karsınıza çıkacaktır.

 

 

         Sağlık

 

        Sindirim sistemi, ülser, tümörler, zihinsel sorunlar ve ruhsal karamsarlık gibi hastalık deneyimleri elde edilir. Sağlığın en duyarlı olduğu aylar Şubat, Mayıs,Eylül ve Kasım aylarıdır. Bu sene içinde  fiziksel direnç ve dayanırlık en ustun seviyesinde olacaktır.  Kilo kaybetme duygusu yasayabilirsiniz ama, bunun eforlarınız karşılığı olacağını bilmelisiniz.

           

 

Hint kutsal kaynakları 22/4 kişilik yılındaki insanların 5,6 veya 8 doğum sayılı insanlarla veya 5,6 veya 8 kişilik yılındaki insanlarla dostluk kurabileceğini açıklamaktadır. Buna karşılık 1,2 veya 9 kader sayısı ile 1,2 veya 9 yıl sayısı olanlarla anlaşmak zor olacaktır. Ayrıca 3 kader sayısı veya 3 yıl sayısı olanlarla ilişkilerde zararlı veya faydalı etkiler görülmeyecektir.